نحوه نصب کلرزن خطی

دسته بندی:

نحوه نصب کلرزن خطی

کلرزن خطی پر استفاده ترین انواع کلرزن ها برای استخر می باشد. در این متن شما را با روش هایی برای نصب این کلرزن ها آشنا می نماییم. به همین دلیل برای اشنایی بیشتر و دقیق تر با نحوه نصب کلرزن خطی بعد از مطالعه این مطلب با شماره تماس درج شده در این سایت مختص کارشناسان فروش خوارزم سازه، تماس بگیرید.

کلرزن خطی

کلرزن خطی دستگاهی می باشد که برای استخر یک راه کار مفید و خوب برای تنظیم مقدار کلر آب استخر به صورت اتوماتیک می باشد. تمیز و پاک بودن آب استخر بسیار مهم است پس کار هایی که به این منظور انجام می شود باید بسیار دقیق و منظم باشد. و برای ضد عفونی و تمیز کردن آب از مواد شیمیایی مانند کلر استفاده می کنند. ولی زمان استفاده از کلر باید به نکته مهم که مقدار ورود آن به آب استخرمی باشد بسیار دقت شود، زیرا در صورتی که مقدار زیادی از کلر در آب استخر وجود داشته باشد می تواند مشکلات جدی برای شناگران در استخر به وجود آورد. برای جلوگیری از این مشکل از کلرزن خطی استفاده می شود.

وظیفه کلرزن خطی، کلر زن خطی با قرار گرفتن در مسیر لوله کشی و تصفیه آب استخر، می تواند میزان دقیقی از کلر را وارد آب استخر کند. به نحوی این کار را انجام می دهد که در تمام قسمت های آب استخر میزان معینی کلر وجود دارد.

 

چرا باید از کلرزن خطی استفاده کنیم

از آنجایی که آب در استخر جریان ندارد و ثابت است، می تواند محل مناسبی برای رشد باکتری ها و قارچ ها باشد، که تمام این موارد برای سلامتی انسان ضرر دارد. برای رفع مشکل تمیزی استخر از سیستم تصفیه آب استفاده می کنند ولی این سیستم نمیتواند به تنهایی تمام مواد مضر را از بین ببرد و این مواد برای انسان ها خطر آفرین و بیماری زا هستند.

یکی از راه های از بین بردن آلاینده های مضری که از طریق آب استخر ممکن است به بدن انسان منتقل شود، ماده شیمیایی به نام کلرین و یا کلر است. کلر به چهار صورت موجود می باشد، قرص، پودر ، مایع، گاز از جمله شکل هایی از کلر هستند. کلر در زمانی که با آب مخلوط شود می تواند ماده ای اسیدی به نام هیپوکلروس را تولید کند. این اسید می تواند میکروب ها و باکتری ها را که باعث بروز بیماری هایی مانند اسهال، گوش و پوست که ممکن است از طریق آب استخر منتقل شود را نابود کند. باید میزان این ماده شیمیایی در آب استخر متعادل باشد زیرا که هر گونه تغییر در اندازه کلر می تواند مشکلات پوستی و آسیب چشم ها را در بر داشته باشد.

نحوه نصب کلرزن خطی

نحوه نصب کلرزن خطی

روش های مختلف و گوناگونی برای اضافه کردن کلر به آب استخر وجود دارد. یکی از روش هایی که عموم به آن اعتماد دارند و از آن می توانند استفاده کنند روش کلرزن خطی می باشد. وظیفه کلرزن خطی، توان این را دارد که به صورت اتوماتیک مقدار معینی کلر را به آب استخر اضافه کند. در این حالت به میزان معین و یکنواختی در تمام سطح آب استخر کلر پخش می شود وجود دارد.

 

 

کاربران گرامی، برای کسب اطلاع از نصب ایزوگام تهران وارد لینک شوید.

 

 

انواع کلرزن 

دستگاه کلرزن به دو صورت کلرزن خطی و آفلاین موجود می باشد، تفاوت این دو دستگاه در محل نصب آن ها می باشد و در نحوه عملکردشان فرقی وجود ندارد.

کلرزن خطی 

این دستگاه باید بعد از سیستم فیلتر تصفیه استخر نصب شود. قبل از اینکه آب وارد استخر شود کلر به آن افزوده می شود. به این دلیل در آخرین مرحله سیستم تصفیه استخر قرار دارد که کلر می تواند باعث خوردگی و از بین رفتن تجهیزات و سیستم لوله کشی شود. و چون آب خارج شده از استخر برای تصفیه کلر کمتری نسبت به آب ورودی به استخر را دارد نمی تواند به تجهیزات آسیبی برساند.

روش نصب این کلرزن بسیار راحت و ساده می باشد، نیاز به خرید تجهیزات خاصی نمی باشد و نیاز به زمان زیادی برای راه اندازی ندارد، تنها  با برش لوله فیلتر تصفیه به سمت ورودی آب استخر می توان در آنجا کلرزن خطی را نصب کرد.

کلرزن آفلاین

زمانی که در استخری فضا و محیط مناسب برای نصب کلرزن خطی و یا اتوماتیک وجود نداشته باشد که معمولا در استخر های قدیمی این اتفاق می افتد از کلرزن آفلاین استفاده می شود. که این کلرزن قبل از فیلتر و پمپ استخر قرار داده می شود و با استفاده از لوله به سیستم ورود آب به استخر انتقال داده می شود.

 

اجزای کلرزن خطی

 • دوزینگ و یا پمپ تزریق
 • مجهز به کنترل کننده برای تنظیم مقدار کلر
 • دستگاه اندازه گیری مقدار کلر موجود در آب
 • شیر مکش
 • شیر تزریق
 • مخزن پلی اتیلن

 

کلرزن خطی در استخر چگونه کار می کند

برای شروع به کار کردن این دستگاه ابتدا باید مقدار معینی از قرص کلر را در دستگاه قرار داد، معمولا بین ۲ تا ۴ کیلوگرم قرص در محفظه کلرزن خطی استخر قرار می دهند. سپس می توان مقدار کلر وارده به آب استخر را با استفاده از ولوم و یا صفحات لمسی موجود بر روی دستگاه کلرزن خطی تنظیم کرد. میزان استفاده از کلر برای آب استخر را با توجه به حجم آب و اندازه استخر محاسبه می کنند. روش کار بدین صورت می باشد که زمانی که آب از دستگاه کلرزن خطی عبور می کند مقداری از قرص را در خود حل کرده و با خود می برد.

شما می توانید برای خرید این دستگاه بسیار حیاتی با تولیدی خوارزم سازه در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند تا بتوانید محصول با کیفیت بالا را برای استخر خود خریداری کنید این مجموعه تضمین قیمت دارند و کلرزن خطی را به قیمت در به کارخانه به فروش می رسانند.

 

مزایا ی استفاده از کلرزن خطی

در برخی موارد ممکن است افراد از روش های گوناگونی برای اضافه کردن کلر به آب استخر استفاده کنند.استفاده از کلرزن خطی در سیستم تصفیه آب استخر دارای مزایایی زیادی همچون:

 • تنظیم اتوماتیک مقدار کلر وارده به آب
 • کاربرد های مختلفی مانند استفاده در انواع استخر های زیر زمینی و روی زمینی می باشد،
 • می تواند به طور اتوماتیک کار کند.
 • کلر را داخل مخزن خود نگه می دارد و به اندازه نیاز مصرف می کند.

 

معایب کلرزن خطی

 • گران بودن این روش نسبت به بقیه روش ها برای افزودن کلر به آب استخر می توان اشاره کرد.
 • به مرور زمان نیاز به تعمیر و نگه داری دارد.

 

نکات لازم در هنگام استفاده از کلرزن 

نحوه نگه داری و مراقبت آب استخر با کلرزن خطی می تواند این اطمینان را حاصل کند که همواره آب استخر دارای مقدار معینی و استانداری کلر می باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل در دستگاه کلرزن خطی، سطح کلر موجود در آب تغییر پیدا خواهد کرد که می تواند مشکلات خطر آفرینی را در بر داشته باشد. باید به نکات زیادی دقت شود تا عملکرد دستگاه کلرزن خطی استخر دچار مشکل نشود.

باید افرادی که وظیفه قرار دادن قرص دستگاه کلر در محفظه کلرزن خطی را دارند، نکته ای را همیشه در یاد داشته باشند آن هم این است که قبل از باز کردن درب محفظه کلر باید پمپ تصفیه استخر و کلرزن خطی را خاموش کنند و بعد با گذشت چند دقیقه درب محفظه را باز کنند. که این کار باعث می شود فاصله ای در روند کار ایجاد شود تا  آب و بخار کلر تا حد زیادی از بین برود. و در هنگام باز کردن درب محفظه باید از ماسک های مخصوص استفاده شود چون تنفس بخار کلر بسیار خطرناک است.

 

نکات مهم هنگام خرید و نحوه نصب کلرزن خطی

زمان خرید این دستگاه باید به نکاتی توجه داشته باشید تا هم در هزینه هایتان صرفه جویی کرده باشید و هم تمیزی استخرتان را تضمین کنید.

حجم استخر

باید در نظر داشته باشید که دستگاه کلرزن خطی انتخاب می کنید تا  بتواند مقدار کلر را متناسب با حجم آب استخر شما تنظیم کند.

بررسی فضای نصب

قبل از خرید دستگاه کلرزن ابتدا باید فضای نصب دستگاه را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که دستگاه انتخابی شما مناسب فضای شما است، در غیر این صورت باید از دستگاه کلرزن آفلاین، محفظه کلرزن و … برای اضافه کردن کلر به آب استخرتان استفاده کنید.

قیمت کلرزن استخر

تنوع  و نحوه نصب کلرزن خطی

دستگاه کلرزن خطی دارای تنوع بسیار بالا می باشد. که می توانید انواع مختلف آن را در جکوزی ها، استخر های خصوصی و عمومی استفاده کنید که برحسب مساحت و حجم آب شما می تواند متغییر باشد.

محاسن استفاده از این دستگاه برای افزودن مقدار لازم کلر به آب استخر

 • عدم تماس کلر با پوست
 • توزیع یکسان و یکنواخت کلر به آب استخر می باشد.
 • توانایی مقدار اضافه کردن کلر به آب استخر

نمی توان این دستگاه را جایگزین سیستم تصفیه آب استخر نمود بلکه فقط میتوان آب استخر راضد عفونی کند و از رشد باکتری و قارچ ها جلوگیری کند، و تا حدودی در شفاف سازی آب می تواند موثر باشد. از جمله برند های معتبر و شناخته شده این دستگاه ایماکس، هایوارد و… می باشد.

 

نحوه قرار دادن قرص کلرزن

قبل از قرار دادن قرص کلر باید پمپ و دستگاه کلرزن را خاموش کنید. شیر کنترلی دستگاه کلرزن را هم باید در حالت آف قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید تا آب و بخار کلر از بین برود. سپس باید درپوش محفظه کلرزن را در جهت خلاف عقربه های ساعت باز کنید، نباید در آن لحظه بالا سر دستگاه ایستاده باشید زیرا استشمام بخار کلر بسیار خطرناک می باشد و باید در هنگام انجام این کار از ماسک های مخصوص استفاده کنید.

باید مقدار معینی قرص کلر در دستگاه قرار دهید تا دوباره شروع به کار کند. سپس درب محفظه را با دست ببندید. شیلنگ دستگاه باید چک شود تا دچار پارگی نباشد و معمولا هر ساله باید این شلنگ را تعویض کنید. پمپ را روشن می کنید سپس باید شیر کنترلی دستگاه را تنظیم کنید، که مقدار تنظیم بسته به مقدار استفاده از استخر، آب و هوا و … را دارد.

 

خرید کلرزن خطی

هرچقدر هم پمپ تصفیه باکیفیت و ساخته شده توسط شرکت معتبر داشته باشید و آب استخر را به خوبی تمیز کنید، بدون ضدعفونی کردن آب نمی توانید از سلامت و بهداشت کامل آب اطمینان حاصل کنید. دستگاه کلرزن خطی می تواند نقش بسیار مهمی در تمیز کردن و ضدعفونی کردن آب استخرتان داشته باشد. کلرزن خطی استخر در برند های معتبر و با کیفیت بالا در تولیدی خوارزم سازه به فروش می رسد.

شما می توانید برای خرید این دستگاه با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید و خرید خود را انجام دهید. همچنین می توانید مشاوره جهت انتخاب کلرزن خطی مناسب استخرتان دریافت کنید، شما می توانید تمام ویژگی های استخر از جمله محل نصب، حجم آب استخر، مساحت را بیان کنید تا به شما بهترین گزینه را پیشنهاد دهند. دستگاه خریداری شده از مجموعه ما دارای ضمانت و گارانتی می باشد و به همین دلیل خیالتان بابت دستگاه خریداری شده راحت و آسوده باشد.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس