خدمات ۰ تا ۱۰۰ بازسازی خانه با حداقل هزینه سال 1402 | خوارزم سازه

دسته بندی:

بازسازی خانه

ممکن است شما در یک منزل سال‌ها زندگی کنید و بخواهید برای ایجاد تنوع، اقدام به بازسازی خانه خود کنید. بازسازی خانه یکی از عملیات‌های مهمی است که می‌تواند تأثیر زیادی بر حس و حال فضای منزل تأثیر بگذارد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که یک خانه جدید خریده‌اید، یا قبل از سکونت در منزل جدید تغییراتی برای منزل قبل خود مدنظر داشته‌اید، می‌توانید مراحل بازسازی منزل را انجام دهید. بازسازی خانه می‌تواند با حداقل هزینه‌ها صورت بگیرد و باید حتماً یک گروه معماری متخصص با نظارت مهندسان این کار را انجام دهند.

 بازسازی خانه قدیمی و مراحل بازسازی خانه کلنگی پیچیده‌تر و زمان برتر از بازسازی ساختمان‌های دیگر است. اگر می‌خواهید با خدمات صفر تا صد بازسازی خانه با حداقل هزینه سال ۱۴۰۲ خوارزم سازه آشنا شوید تا آخر این مطلب با ما باشید.

منظور از بازسازی خانه چیست؟

بازسازی در واقع تعمیر یک بنا می‌باشد و با انجام دادن فعالیت‌ها بر روی بنا، عمر و ماندگاری آن سازه را افزایش می‌دهد. تعمیر و بازسازی خانه روش‌ها و قواعد خاص خود را دارد. فراموش نکنید که خانه‌های فرسوده و قدیمی بیشتر نیاز به بازسازی دارند.  

یکی از اقداماتی که می‌تواند تأثیر شگرفی بر حس و حال فضای خانه بگذارد و بازسازی آن می‌باشد. با تغییر سبک زندگی در شهرها و نفوذ مدرنیته، مالکان خانه دیگر زندگی در آپارتمان‌های بدون امکانات را نمی‌پسندند و به دنبال تغییر در سبک زندگی خود هستند. بازسازی خانه علاوه بر اینکه به مدرن شدن ساختمان شما کمک می‌کند، می‌تواند شما را از خطرات مالی و جانی احتمالی حفاظت کند. فعالیت‌های بازسازی خانه می‌تواند براساس هدف مالک آن متفاوت باشد و انواع مختلفی دارد.

اما آنچه که در بازسازی منزل مهم است این است که توسط یک گروه معماری مجرب و مهندسان ناظر انجام شود، چرا که بازسازی خانه، بالاخص بازسازی خانه قدیمی و بازسازی خانه کلنگی از موارد مهمی است که انجام آن آسان نیست و باید توسط شرکت‌های بازسازی ساختمان انجام شود. بسیاری از افراد با مراحل بازسازی منزل آشنایی ندارد و نمی‌دانند که معماران یا پیمانکاران از کجا باید شروع کنند و فعالیت‌های آنها به کجا ختم می‌شود. از این رو در ادامه به مراحل بازسازی منزل خانه قدیمی و کلنگی و برآورد هزینه بازسازی خانه‌های قدیمی خواهیم پرداخت.

منظور از بازسازی خانه چیست؟

مزایای بازسازی خانه چیست؟

 افرادی که قصد بازسازی خانه را دارند، به دلایل مختلفی دست به این اقدام می‌زنند. بازسازی منزل علاوه بر اینکه یک امر ضروری برای خانه‌های قدیمی و کلنگی می‌باشد، می‌تواند با هدف عوض کردن حال و هوای خانه انجام شوند. از سوی دیگر بسیاری بجای تعویض خانه، مایلند خانه خود را مرمت و بازسازی کنند. در مجموع از مزایای بازسازی خانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه کمتر نسبت به خرید خانه جدید و تعویض آن
 • اختصاص دادن فضای بیشتر به بخش‌های مختلف خانه
 •  طراحی کردن خانه به شیوه دلخواه و مناسب
 •  ایجاد تنوع در فضای خانه
 • مدرن کردن بخش‌های مختلف خانه
 • مقاوم کردن بنا و بهره بردن از طراحی‌های جدید

همه این موارد باعث می‌شود که شما شیوه مناسب را برای عوض کردن فضای خانه انتخاب کنید. به جای روند پرزحمت فروش و خرید خانه، بسیاری ترجیح می‌دهند که فضای خانه خود را بازسازی کنند و با هزینه معقول محیط دلخواه را برای خود فراهم سازند. اما برخی این سؤال را دارند که بازسازی خانه چقدر زمان می‌برد؟ بازسازی منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

"مزایای

 مدت زمان بازسازی خانه

اینکه شما بتوانید خانه خود را در زمان کوتاه بازسازی کنید، به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • متراژ منزل
 • اندازه و وسعت بازسازی (چقدر از فضای خانه در عملیات بازسازی قرار دارد)
 • بودجه و سرمایه شما
 • انتخاب شرکت بازسازی ساختمان
 • سرعت در نظر گرفته برای بازسازی منزل
 •  همچنین موقعیت جغرافیایی محل سکونت

مراحل بازسازی خانه چیست؟

پس از اینکه هدف از بازسازی منزل را با توجه به سرمایه خود تعیین کردید، باید به سراغ فرآیند اصلی طراحی و ساخت که شامل دو مرحله بازسازی زیرساخت بنا و بازسازی دکوراسیون ساختمان می‌باشد، بروید.

بازسازی زیرساخت بنا، تغییر قسمت‌های حیاتی خانه‌های کلنگی مانند عملیات لوله‌کشی ساختمان را دربرمی‌گیرد که مربوط به نیازهای اساسی منزل می‌باشد و بیشتر در فرآیند بازسازی خانه کلنگی یا مراحل بازسازی خانه قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بازسازی دکوراسیون هم مربوط به ظاهر و زیبایی و دیزاین منزل باشد و همه فضاهای داخلی که می‌خواهید آن را بازسازی کنید را شامل خواهد شد. اما در کنار بحث بازسازی خانه، برآورد هزینه نیز بسیار مهم است که باید با چگونگی آن آشنا باشید. در مجموع زمانی که تصمیم جدی برای مرمت و افزایش عمر خانه قدیمی خود می‌گیرید، باید یک سری اصول و مراحل را برای بازسازی بلد باشید تا بتوانید تصمیم بهتری برای مرمت بخش‌های مختلف خانه داشته باشید. مراحل بازسازی خانه را در مجموع می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 تعیین کردن بخش‌هایی که نیاز به بازسازی دارند

 در ابتدای عملیات بازسازی، شما باید مشخص کنید که چه قسمت‌هایی از خانه باید بازسازی شوند. برای این کار ساکنین خانه نیازهای خود و کمبودهای خانه را باید بررسی کنند و بخش‌هایی از آن را طوری باید بسازند که جذاب‌تر و کامل‌تر از سری قبل باشد. انجام این موارد به همفکری ساکنان خانه و بررسی بخش‌های مختلف دارد. برای بازسازی منزل تمام قسمت‌ها، حتی تاسیسات برق و آب را نیز باید بررسی کنید و هر کجا که نیاز به تعمیر دارد را یادداشت نمایید.

 تهیه چک لیست از موارد بازسازی منزل

در مرحله بعد شما باید از آن قسمت‌هایی را که می‌خواهید بازسازی کنید، یک لیست تهیه نمایید. موارد مدنظر شما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نصب درهای جدید و ضدسرقت
 • نقاشی دیوارها و رنگ آمیزی یا استفاده از کاغذ دیواری
 • تعویض لوله کشی آب و از بین بردن رطوبت منزل
 • بررسی چاه‌های آب فاضلاب
 • عوض کردن شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام
 • اضافه کردن فلاش تانک، روشویی، جکوزی، توالت فرنگی یا ایرانی جدید
 • استفاده از قطعات ضروری آشپزخانه مانند گاز، سینک ظرفشویی، هود، کابینت‌ها و شیرآلات
 • استفاده از کفپوش جدید (سرامیک، سنگ و چوب)
 • مشخص کردن نورپردازی جدید منزل با توجه به فضای مد نظر
 •  مشورت کردن با افراد متخصص شرکت‌های بازسازی منزل

 برای اینکه بتوانید بازسازی منزل خود را بدون مشکل و با اطمینان انجام بدهید، باید از نظر متخصصان جویا شوید. بهترین کار این است که ابتدا یک مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید. اما در ادامه می‌توانید با شرکت‌های مختلف نیز قرارداد مشاوره ببندید. برای بازسازی خانه‌های قدیمی و بازسازی خانه کلنگی مشورت با مهندسین ناظر بسیار ضروری می‌باشد، چرا که این خانه‌ها مرمت و بازسازی بیشتر و دقیق‌تری نیاز خواهند داشت.

تخصیص بودجه با توجه به هزینه‌های جاری

زمانی که مشورت‌های لازم را می‌گیرید و در مورد بازسازی منزل خود به نتایج نهایی رسیدید، باید هزینه‌های بازسازی را برآورده کنید. هزینه‌ها با توجه به تغییرات و تحولاتی که لازم هستند مشخص خواهد شد.

یکی از مهمترین دلایلی که افراد تصمیم به بازسازی منزل می‌گیرند، هزینه مناسب‌تر آن نسبت به خرید خانه جدید می‌باشد. بنابراین به مدیریت هزینه‌های خود توجه داشته باشید و مطمئن باشید که هزینه‌های تمام شده پروژه از بودجه و سرمایه مورد نظر شما بیشتر نمی‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در ارتباط با مراحل بازسازی منزل در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

مراحل بازسازی خانه چیست؟

شناخت نحوه بستن قرارداد هنگام بازسازی خانه

 پس از اینکه مراحل قبل را برای بازسازی خانه طی کردید، لازم است که با این شرکت خدمات بازسازی ساختمان قرارداد کتبی امضا کنید. این کار باعث می‌شود که خیال شما از بابت اجرای درست طرح و تحویل ساختمان در زمان مقرر و همچنین تعهد و مسئولیت‌های کاری و پیش روی طرح بر اساس برنامه اعلام شده صورت بگیرد. برای عقد قرارداد باید نکات زیر را حتماً در نظر قرار بدهید:

 • جزئیات بازسازی منزل به صورت کتبی مشخص شود، به ویژه اگر بازسازی خانه کلنگی یا بازسازی خانه قدیمی مدنظر شما می‌باشد.
 • متریال و مصالح بازسازی خانه در قرارداد حتماً ذکر شوند.
 • نوع مصالح باید در قرارداد اعلام شود، از جمله سیمان، گچ، جنس متریال کابینت،
 • برند مورد نظر برای شیرآلات و دیگر مصالح
 • تاریخ آغاز پروژه وزمان تحویل آن و تاریخ هر مرحله از انجام و مدت زمانی که برای آن در نظر گرفته شده باشد باید در قرارداد ذکر شود.
 • محاسبه هزینه همه کالاها، کارگران و سایر هزینه‌های جاری

 

 روش‌های بازسازی منزل کدامند؟

بازسازی منزل می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود و شما می‌توانید براساس نظر متخصصان و معماران یکی از روش‌های بازسازی خانه را انتخاب کنید. در مجموع روش‌های بازسازی منزل به شرح زیر می‌باشد:

 • بازسازی به سبک حفاظتی
 • بازسازی سبکی
 • بازسازی تکمیلی خانه
 • پاکسازی تکمیلی خانه
 •  بازسازی هنری یا آرتیستیک
 • مرمت علمی یا بازسازی آرکنولوژیک

 

 چگونگی برآورد هزینه بازسازی خانه

برای برآورد هزینه بازسازی خانه کلنگی باید تمهیدات بیشتری انجام دهید، چرا که هزینه نوسازی و بازسازی خانه کلنگی بیش از سایر ساختمان‌های دیگر است و پس از آن باید یک لیست کامل از قسمت‌هایی که می‌خواهید روی آن بازسازی انجام دهید، تهیه کنید. پس از آن هزینه هر کدام را به صورت جداگانه برآورد کنید. هنگامی که هر کدام از این قسمت را بازسازی می‌کنید، هزینه را مشخص کنید. در هنگام برآورد هزینه بازسازی خانه قدیمی و در مراحل دیگر نباید فراموش کنید که از نظر کارشناسان و معمارانی که در زمینه بازسازی منزل تخصص دارند، کمک بگیرد. هزینه بازسازی منزل بازسازی خانه قدیمی شامل موارد زیر خواهد شد:

 • هزینه خرید مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط به حمل و نقل زباله
 • هزینه‌های مربوط به تعمیرات
 • هزینه‌های مربوط به تغییرات دکوراسیون (در صورت نیاز مالک)
 •  هزینه‌های مربوط به پیمانکاران، کارگران، مجریان طرح و نیروهایی که در پروژه بازسازی منزل حضور دارند.

 لازم به ذکر است هزینه مجریان طرح عمدتاً به دو روش روزمزد و کنترات حساب می‌شود. روش روزمزد برای پروژه‌های استفاده می‌شود که متراژ زیادی ندارند و برای مجریان از نظر اقتصادی مناسب نیست که براساس متر مربع محاسبه کنند. دستمزد کارگران حرفه‌ای معمولاً به ‌طور روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

در روش کنترات بازسازی خانه کمی فرق دارد. این روش بیشتر از پروژه‌های ساختمانی بزرگ استفاده می‌شود. پیمانکاران به صورت کلی قیمت را برای انجام پروژه در نظر خواهد گرفت. در این روش سرعت انجام پروژه نیز بیشتر خواهد بود و پیمانکار این شرایط را دارد که در زمان کوتاه‌تری عملیات را به اتمام برساند و دستمزد خود را بگیرد.

 چگونگی برآورد هزینه بازسازی خانه

هزینه بازسازی خانه چقدر می‌باشد؟

برآورد هزینه بازسازی خانه از مهمترین دغدغه‌های مالکان خانه می‌باشد و اگر در شرایطی بتوانند از دانش فنی و تجربه معماران و افرادی که تخصص کمک بگیرند، از هزینه‌های آشکار و پنهان بازسازی خانه قدیمی کم خواهد شد. اما برای اطلاع از هزینه اجرای بازسازی خانه قدیمی در ادامه لیستی ارائه شده است که قیمت مصالح ساختمانی با توجه به تولیدات کشور، درجه کیفی مصالح، نوع برند و میزان متراژ کار به آن اشاره شده است. این هزینه‌ها ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش یا افزایش خواهند داشت و باید به تفاوت قیمت‌ها توجه داشته باشید.

ردیف توضیح خدمات متراژ برحسب واحد قیمت بازسازی به ریال
۱ میزان دستمزد سقف کاذب کناف تایل ۶۰*۶۰ با مصالح متر مربع ۱٫۱۰۰٫۰۰۰ – ۸۵۰٫۰۰۰
۲ میزان دستمزد سقف کاذب دکوراتیو کناف با مصالح متر مربع ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۵۰۰٫۰۰۰
۳ چوب ترموود با هزینه نصب و رنگ متر مربع ۹٫۵۰۰٫۰۰۰ – ۶٫۸۰۰٫۰۰۰
۴ هزینه گچ کاری ساده بدون مصالح متر مربع ۳۵۰٫۰۰۰ – ۲۵۰٫۰۰۰
۵ هزینه رابیتس کاری بدون مصالح متر مربع ۸۵۰٫۰۰۰ – ۷۰۰٫۰۰۰
۶ پارکت لمینت خارجی با احتساب هزینه نصب و فوم متر مربع ۳٫۶۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۳۰۰٫۰۰۰
۷ هزینه کاشی و سرامیک درجه یک ایرانی متر مربع ۱٫۷۰۰٫۰۰۰ – ۶۵۰٫۰۰۰
۸ هزینه نصب کاشی و سرامیک بدون مصالح متر مربع ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۲۵۰٫۰۰۰
۹ هزینه سنگ کاری بدون مصالح متر مربع ۶۰۰٫۰۰۰ – ۳۵۰٫۰۰۰
۱۰ آجرکاری با هزینه نصب و مصالح (ملاتی) متر مربع ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۲۰۰٫۰۰۰
۱۱ تیغه چینی با مصالح و هزینه استاد کار متر مربع ۹۵۰٫۰۰۰ – ۷۰۰٫۰۰۰
۱۲ کاغذدیواری خارجی قابل شستشو با احتساب هزینه نصب متر مربع ۶٫۷۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۸۰۰٫۰۰۰
۱۳ کابینت آشپزخانه تمام ام دی اف با هزینه نصب و مصالح متر مربع ۳۸٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰
۱۴ کمد دیواری‌ام دی اف عمق ۶۰ با هزینه نصب و مصالح متر مربع ۲۶٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۹٫۰۰۰٫۰۰۰
۱۵ هزینه برق کاری بدون بکار بردن مصالح متر مربع ۴۵۰٫۰۰۰ – ۳۰۰٫۰۰۰
۱۶ هزینه لوله‌کشی سرد و گرم و فاضلاب با مصالح متر مربع ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ – ۷۰۰٫۰۰۰
۱۷ هزینه هر پره رادیاتور برند ایرانی یک پره ۷۵۰٫۰۰۰ – ۵۵۰٫۰۰۰
۱۸ هزینه پکیج ایرانی جنس مرغوب یک دستگاه ۸۸٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۶۸٫۰۰۰٫۰۰۰
۱۹ شومینه برقی با دستمزد نصب متر مربع ۴۸٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۳۵٫۰۰۰٫۰۰۰
۲۰ دستمزد نقاشی روغنی یا پلاستیک با مصالح متر مربع ۳۰۰٫۰۰۰ – ۲۵۰٫۰۰۰
۲۱ پنجره UPVC هزینه نصب متر مربع ۸٫۵۰۰٫۰۰۰ – ۶٫۸۰۰٫۰۰۰
۲۲ شیرآلات ایرانی جنس مرغوب با دستمزد نصب یک عدد ۷٫۸۰۰٫۰۰۰ – ۲٫۹۰۰٫۰۰۰
۲۳ روشویی کابین‌دار P.V.Cهزینه بک عدد ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۶٫۵۰۰٫۰۰۰
۲۴ سرویس فرنگی ایرانی با دستمزد نصب یک عدد ۲۸٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۸٫۵۰۰٫۰۰۰
۲۵ دستمزد ساخت درب آهنی یا چهار چوب فلزی با مصالح هر کیلوگرم ۸۵۰٫۰۰۰ – ۴۰۰٫۰۰۰
۲۶ درب ضد سرقت با قفل و یراق آلات و دستمزد نصب یک لنگه ۶۵٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۳۶٫۰۰۰٫۰۰۰
۲۷ درب داخلی HDF هزینه نصب یک لنگه ۷٫۸۰۰٫۰۰۰ – ۳٫۸۰۰٫۰۰۰
۲۸ دستگیره درب جنس مرغوب با قفل و هزینه نصب یک عدد ۶٫۳۰۰٫۰۰۰ – ۲٫۵۰۰٫۰۰۰
۲۹ هزینه تخلیه نخاله با کارگر (ماشین خاور) یک ماشین ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۸۰۰٫۰۰۰
۳۰ کرایه وانت (درون شهری) یک ماشین ۸۰۰٫۰۰۰ – ۵۵۰٫۰۰۰
۳۱ دستمزد کارگر ساختمانی روزمزد یک روز کاری ۱٫۴۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۲۰۰٫۰۰۰
۳۲ دستمزد  استاد کار روزمزد یک روز کاری ۳/۰۰۰/۰۰۰ – ۲/۵۰۰/۰۰۰

فراموش نکنید که با توجه هر پروژه به هزینه‌های حمل و نقل، دستمزد کارگران، حق‌الزحمه پیمانکاران برای پروژه بازسازی منزل، ابزارآلات نسبت به حجم کار بین ۱۵ تا ۲۵ درصد هزینه اجرا خواهد داشت و هزینه مربوط به بیمه و مالیات نیز به آنها اضافه خواهد شد.

چگونگی بازسازی خانه‌های قدیمی

بازسازی خانه قدیمی به دو روش انجام می‌شود. یکی از این راه‌ها بازسازی حفاظتی و دیگری بازسازی ساختمان سبکی است که در ادامه به هر کدام از آنها اشاره خواهیم کرد.

 مراحل بازسازی ساختمان حفاظتی

در روش بازسازی ساختمان حفاظتی به حفاظت کلی از ساختمان پرداخته می‌شود. در این روش تمام ساختمان مورد بازسازی و بررسی قرار می‌گیرد. در بازسازی ساختمان حفاظتی یک بررسی دقیق بر روی تمام بنای ساختمان و مصالحی که در ان به کار رفته انجام می‌شود تا ناظران طرح بتوانند مراحل بازسازی را به طور مناسب به اتمام برسانند.

بازسازی ساختمان سبکی

اما بازسازی ساختمان سبکی روشی است که فضای جدید جایگزین مکان‌های فرسوده‌تر می‌شوند و کمترین میزان تغییر در طرح اولیه ساختمان اتفاق می‌افتد. این روش برای بازسازی بناهای تاریخی استفاده می‌شود، چراکه در سبک‌های تاریخی، بنا بدون کمترین تغییر باقی خواهد ماند. این روش شباهت زیادی به طرح‌های قدیمی دارد.

چگونگی بازسازی خانه‌های قدیمی

برای اطلاع از لیست قیمت ارزان‌ترین یونولیت سقفی خوارزم سازه بر روی لینک کلیک نمایید.

شرایط بازسازی خانه کلنگی چیست؟

برای بازسازی خانه کلنگی در وهله اول شما باید مجوز بازسازی را از شهرداری داشته باشید که با استفاده از خدمات آنلاین هم می‌توانید آن را دریافت کنید. همه مراحلی که برای بازسازی منزل و تخریب آن انجام می‌شود، باید تحت نظر یک مهندس ناظر که نام او در پروانه ساختمان ذکر شده است، صورت بگیرد و مالکان منزل که قصد نوسازی خانه را دارند، بدون اخذ پروانه نمی‌توانند به تخریب خانه کلنگی خود اقدام کنند.

علاوه بر این مهندسین ناظر باید بر تمام عملیات تخریب، نظارت مستقیم و ویژه داشته باشند و فعالیت‌های مناسب و استاندارد برای بازسازی منزل کلنگی صورت گیرد، چراکه بدون حضور مهندس ناظر عملیات تخریب بسیار خطرناک خواهد بود. در مجموع مواردی که در بازسازی خانه کلنگی باید مورد توجه باید قرار گیرد این است که:

 • همه عملیات اجرایی ساخت توسط مهندس ناظر که نام او در پروانه قید شده است، انجام شود.
 • مجوز بازسازی خانه کلنگی حتماً باید وجود داشته باشد. همه مالکانی که مایل به بازسازی منزل خود هستند، نمی‌توانند بدون داشتن پروانه ساخت تغییر کاربری ساختمان را انجام دهند.
 • حضور مهندسان ناظر برای اجرای عملیات تخریب بسیار ضروری است، چراکه نظارت فنی و علمی مهندسان بر روی تخریب بنا یک امر ضروری می‌باشد و می‌تواند با درک مسائل فنی _ مهندسی استانداردهای لازم را در تعمیر ساختمان به کار گیرند.

 مراحل بازسازی خانه‌های فرسوده

بازسازی منزل فرسوده به دلیل تعمیرات اساسی و به خاطر آسیب زیادی که دارد یا به علت وجود مشکلاتی در طراحی و ساخت اولیه صورت می‌گیرد. بازسازی خانه‌های فرسوده از قوانین مشخصی پیروی می‌کند و این قواعد باید حتماً رعایت شود.

بهتر است قبل از بازسازی منزل خود به تمام اصول و مقررات لازم توجه داشته باشید، چراکه ممکن است در صورت عدم رعایت قواعد بازسازی ساختمان، مجبور شوید جریمه آن را پرداخت کنید و گاهی نیز به دلیل عدم رعایت قوانین بازسازی مجبور به تخریب برخی نقاطی که از قبل ساخته شده‌اند، گردید. جریمه‌های مربوط به هریک از تخلفات بازسازی خانه براساس قوانین تصویب شده متفاوت خواهد بود.

برای بازسازی منزل در اولین مرحله، باید نقشه کامل ساختار موجود خانه را تهیه کنید و تمام طرح را بررسی نمایید. و تمام فرایند توسط یک مهندس به طور کامل شرح داده شود. تعیین کاربری ساختمان و توجه به استاندارد قطعات، معین کردن خدمات فنی و مشخص کردن تاسیسات بنا از دیگر مراحلی است که باید در بازسازی منزل آن را مدنظر قرار دهید.

 مراحل بازسازی خانه‌های فرسوده

برای اطلاع از شرایط خرید یونولیت دیواری بر روی لینک کلیک نمایید. 

 خلاصه مطالب

بازسازی خانه یکی از مهمترین دغدغه مالکانی است که قصد مدرن کردن ساختمان خود را دارند و این عملیات باید توسط پیمانکاران و معماران مجرب انجام شود. شما ممکن است سالها در یک خانه زندگی کنید و در حال حاضر نیاز به بازسازی آن داشته باشید. اگر می‌خواهید که بازسازی منزل شما براساس اصول و قواعد و استانداردهای ساختمان‌سازی صورت بگیرد، باید این بازسازی تحت نظر مهندسان ناظر پیش برود.

یکی از مهمترین فواید بازسازی ساختمان این است که هم به مدرن شدن خانه شما کمک می‌کند و هم می‌تواند خطرات جانی و مالی را کاهش دهد. بازسازی خانه قدیمی با دیگر عملیات بازسازی تفاوت دارد. در بازسازی خانه کلنگی و قدیمی، شما باید استانداردهای لازم را تحت نظارت مستقیم مهندسان پیاده کنید. در آخر باید اشاره کنیم که فعالیت‌های بازسازی منزل با توجه به هدف مالک متفاوت می‌باشد و باید براساس نیاز مالک، فرایند بازسازی انجام شود. چنانچه نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط و نحوه بازسازی ساختمان‌های فرسوده، قدیمی و کلنگی هستید، می‌توانید با همکاران ما در مجموعه خوارزم سازه تماس بگیرید تا شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کرده و خدمات صفر تا 100 بازسازی منزل همراه با هزینه‌های آن به شما عزیزان معرفی کنند.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک نمایید. 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان