مراحل تعمیر و بازسازی تاسیسات ساختمان + لیست هزینه | خوارزم سازه

دسته بندی:

بازسازی تاسیسات ساختمان

مراحل تعمیر و بازسازی تاسیسات ساختمان و آشنایی کارفرما با هزینه ها و راهکارهای بهینه در این راستا یکی از مهمترین مباحثی است که در هنگام بازسازی ساختمان ها مورد توجه قرار میگیرد. تعمیر و بازسازی تاسیسات آپارتمان ممکن است در سطوح مختلفی اجرایی شود و شامل هزینه هایی در گستره های متفاوت شود.

برای انجام پروژه های بازسازی تاسیسات انواع سازه ها در ابتدا نیاز است طرح مساله شود. یعنی شما با ثبت درخواست در گروه ساختمانی خوارزم سازه، ابتدا درخواست بازبینی محل داده و پس از مراجعه حضوری کارشناسان ما و صحبت در خصوص روند بازسازی و تعمیر تاسیسات، قرارداد حسن انجام کار را با خوارزم سازه منعقد کرده و وارد مراحل اجرایی خواهید شد.

به طور کلی تاسیسات ساختمانی دامنه ای وسیع شامل سیستم‌ های گرمایشی و سرمایشی، سیستم های تهویه، لوله کشی و سیستم های گاز، آب، برق، سیم کشی تلفن و ترمینال، سیستم های فاضلاب و… را در بر می گیرد.

اهمیت بازسازی و تعمیر تاسیسات ساختمان

تاسیسات قلب تپنده ساختمان هستند و با اینکه عموما نمود ظاهری ویژه ای ندارد اما خرابی هر کدام از بخش های آن میتواند زندگی ساکنین را مختل کند. از این رو توجه به تاسیسات و نگهداری خوب از آن ها میتواند علاوه بر صرفه جویی، از بروز مشکلات اساسی نظیر نشتی آب و فاضلاب، خرابی اساسی موتورخانه، ریزش دیوار های داخلی و… جلوگیری کند.

شما زمانی نیاز به عملیات بازسازی تاسیسات ساختمان میکنید که در بخش یا بخش هایی از محل سکونت یا کارتان دچار مشکلاتی نظیر موارد ذیل شوید:

 • گرفتگی های پیاپی لوله های آب و فاضلاب
 • خرابی های سیستم های گرمایشی و سرمایشی
 • پریدن کنتور برق و یا سوختگی سیم کشی ساختمان
 • مستهلک شدن کابین آسانسور یا خرابی موتور بالابر
 • عدم عملکرد صحیح سیستم های اطفای خریق
 • از کار افتادگی موتورخانه و یا ایراد در کارایی پکیج ها
 • پوسیدگی کانال های کولر، سرویس سیستم سرمایشی

اهمیت بازسازی و تعمیر تاسیسات ساختمان

برای دریافت خدمات اصلاح نقشه آپارتمان روی لینک کلیک کنید.

هزینه تعمیر و بازسازی تاسیسات ساختمان

هزینه انجام تعمیر یا بازسازی تاسیسات منزل شما بسته به حجم خرابی و تاسیسات جدید مدنظر شما (چیلر، کولر، مشعل موتورخانه و…) و همچنین قیمت روز مصالح ساختمانی اللخصوص تاسیسات فولادی (لوله های مانیسمان، سینی کابل، بست، مهره و…) متغیر است.

در بند های قرارداد بازسازی تاسیسات خوارزم سازه به مواردی نظیر مدت زمان تعمیرات، مقدار تقریبی مصالح نیاز، میزان دستمزد کارگران و… اشاره خواهد شد. در رابطه با استفاده از کلمه تقریبی لازم به ذکر است در این دست طرح های اجرایی تخمین دقیق مواد اولیه و تاسیسات مورد نیاز امری امکان ناپذیر است.

چرا که بسیاری از تاسیسات ساختمانی در ظاهر سالم هستند اما در هنگام کار بازسازی با پوسیدگی های غیر قابل ترمیم، شکستگی های غیر قابل چشم پوشی و مواردی از این دست روبرو خواهید شد که ممکن است در مواردی برنامه ریزی مالی شما را برهم بزند.

از طرفی این امکان هم وجود دارد مواردی که تعویض یا تعمیرشان در پیش فاکتور قید شده، در عمل با هزینه ای بسیار پایین تر از مبلغ فوق الذکر تعمییر شود و این موضوع باعث کمتر شدن هزینه های بازسازی و تعمیر شود.

هزینه تعمیر و بازسازی تاسیسات ساختمان

بازسازی کف ساختمان عموما یکی از مراحلی است که بعد از انجام فرایند های بازسازی تاسیسات ساختمانی مورد نیاز قرار میگیرد. برای کسب اطلاع و استعلام هزینه های لازم برای انجام این امر روی لینک کلیک نمایید.

مراحل و زمانبندی انجام تعمیر و بازسازی تاسیسات خانه

برای انجام تعمیرات زیرساخت های ساختمان مراحل استانداردی در نظر گرفته شده است که شناخت آن ها علاوه بر اینکه مسیر را برای شما روشن میکند، میتواند در زمینه صرفه جویی اقتصادی، اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از خرابی و انتخاب بهترین متخصصان این امر کمک به سزایی به شما عزیزان کند. مراحل عمومی انجام پروژه های تعمیر تاسیسات از قرار زیر است:

 • ثبت درخواست و مراجعه حضوری کارشناسان متخصص زیرساخت
 • بررسی شرایط و برآورد هزینه بازسازی تاسیسات
 • برنامه ریزی و طراحی فرایند بازسازی و تعمیر تاسیسات
 • اجرای مراحل بازسازی و تعمیر زیرساخت آپارتمان
 • نظارت بر انجام بازسازی تاسیسات ساختمان و تحویل پروژه

مجموعه بزرگ خوارزم سازه با سابقه ارائه خدمات تعمیرات و بازسازی تاسیسات انواع ساختمان های تجاری، مسکونی، صنعتی و… آماده همراهی با شماست. مجموعه خوارزم سازه با در اختیار داشتن تیم مشاوره، تیم فنی، گروه اجرا و نظارت و ماموران خرید مجرب، انجام یک پروژه حرفه ای با حداقل هزینه و کمترین پرتی را به شما تضمین میکند.

مراحل و زمانبندی انجام تعمیر و بازسازی تاسیسات خانه

برای انجام خدمات ۰ تا ۱۰۰ بازسازی خانه با حداقل هزینه روی لینک بزنید.

ثبت درخواست و مراجعه حضوری کارشناسان متخصص زیرساخت

بازسازی تاسیسات ساختمان شامل تجدید نظر و بهبود سیستم‌های برقی، گرمایش، سرمایش، آب و فاضلاب و تهویه مطبوع موجود در ساختمان‌ها است. این فرآیند به‌منظور بهبود کیفیت زندگی ساکنان و کاهش تاثیرات زیان‌ بار بر زندگی شخصی افراد و محیط زیست انجام می‌شود.

برای آغاز فرایند تعمیر زیرساخت های ساختمان با مجموعه خوارزم سازه تماس گرفته و ثبت درخواست کنید. متخصصین تاسیسات ما در اسرع وقت با مراجعه حضوری علاوه بر بازدید اولیه از ساختمان مورد نظر، توضیحات و مراحل کار را برای شما شرح خواهند داد.

 

برای کسب اطلاع از روند و هزینه های خدمات بازسازی آشپزخانه روی لینک کلیک کنید.

 

بررسی شرایط و برآورد زمان و هزینه بازسازی تاسیسات

در این مرحله، تاسیسات موجود ساختمان مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرند. این شامل بررسی کارایی و عملکرد فعلی سیستم‌ها، شناسایی نقاط ضعف و مشکلات موجود و ارزیابی تاثیرات محیطی و اقتصادی است.

در نتیجه این بررسی ها حدود آسیب های وارد شده به سیستم تاسیساتی منزل شناسایی شده و کارفرما از میزان هزینه تقریبی پروژه بازسازی خود آگاه میشود. چنانچه کارفرما نظر خاصی در زمینه روند پیشرفت پروژه، استفاده از نوع خاصی از مصالح و… دارد در همین مرحله توافق شده و وارد مرحله بعد خواهید شد.

برنامه ریزی و طراحی نقشه مکانیکال ساختمان

در این مرحله، بر اساس نتایج بررسی‌های انجام شده، برنامه‌ریزی برای بازسازی تاسیسات و نقشه کشی مکانیکال ساختمان انجام می‌شود. این شامل انتخاب روش‌ها و تکنولوژی‌های مناسب، تعیین هدف‌ها و معیارهای بهبود و زمان‌بندی اجرا است.

در بسیاری از بازسازی های انجام شده، پیمانکاران به صرف اینکه قطعه یا تاسیساتی باید تعمیر یا تعویض شود، بدون در نظر گرفتن عواقب آن، اقداماتی بی برنامه انجام میدهد که تنها موجب دوباره کاری، افزایش هزینه و یا اتفاقات جبران ناپذیر میشود. در نتیجه وجود یک طرح کلی و همینطور نقشه کشی تخصصی مکانیکال ساختمان بسیار اهمیت پیدا میکند.

 

برای انجام امور بازسازی ساختمان اداری روی لینک کلیک کنید و یا با مهندسین عمران خوارزم سازه تماس بگیرید.

 

برنامه ریزی و طراحی نقشه مکانیکال ساختمان

اجرای مراحل بازسازی و تعمیر زیرساخت آپارتمان

در این مرحله، با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده و نقشه های طراحی شده، بازسازی تاسیسات ساختمان در دست اقدام قرار میگیرد. تعویض و به‌روزرسانی تجهیزات قدیمی، نصب سیستم‌های بهینه‌تر و اجرای تغییرات طراحی و هر بخشی از تاسیسات ساختمان که مورد نیاز باشد در این مرحله مورد هدف است.

نخاله های ساختمانی و یا ضایعات استخراج شده در هنگام تعویض و تعمیر همگی بطور حرفه ای جمع آوری شده و به محل های مخصوص اینکار حمل میشود. در نتیجه نگران نخاله ها و پرتی های این بخش از بازسازی نباشید.

نظارت بر انجام بازسازی تاسیسات ساختمان و تحویل پروژه

نکته مهم اینکه در سرپرستی تیم فنی و اجرایی خوارزم سازه، مهندسین عمران با سابقه و حرفه ای قرار دارند که علاوه بر ارائه طرح کلی فرایند بازسازی، بر انجام آن به بهترین نحو نیز نظارت دارند.

پس از اتمام مراحل بازسازی، پایش اجرای صحیح و کارآمد تاسیسات به‌منظور اطمینان از بهره‌وری بالا و کاهش احتمال خطاها انجام می‌شود. در تست تاسیسات، کارفرما در محل حضور یافته و با توجه به شرایط، پایان کار را تایید میکند. در صورت عدم تایید کارفرما به هر علت ویرایش های مورد نیاز انجام شده تا بهترین نتیجه مطابق نظر کارفرما حاصل شود.

 

خلاصه مطلب
بازسازی تاسیسات ساختمان اهمیت زیادی در بهبود کیفیت زندگی ساکنان و حفظ محیط زیست دارد. با اجرای مراحل مذکور، می‌توان به کاهش مصرف انرژی، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های مربوط به تاسیسات دست یافت. از این‌رو، بازسازی تاسیسات ساختمان جدا از خرابی های مکرر و ایجاد اختلال در زندگی روزمره، به‌ عنوان یکی از راه‌ حل‌ های مدیریت پایدار منابع انرژی و محیط زیست بسیار حائز اهمیت است.

 

برای دانلود مقاله بازسازی تاسیسات ساختمان در قالب PDF روی لینک کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس