بهترین انواع ایزوگام پشت بام چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین ایزوگام پشت بام

ایزوگام پشت بام امروزه در انواع متنوعی ارائه می‌شود. ایزوگام‌ها براساس تعداد لایه، روکش و مواد اولیه به دسته‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند. ما در این مطلب انواع ایزوگام پشت بام را به شما معرفی خواهیم کرد.

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که بهترین نوع ایزوگام برای پشت بام چیست؟ برای انتخاب بهترین ایزوگام پشت بام فاکتورهای متفاوتی را باید در نظر بگیرید که این مورد نیز در ادامه بیشتر بررسی خواهد شد. با ما همراه باشید.

 

برای دریافت مشاوره جهت خرید انواع ایزوگام پشت بام  با کارشناسان خوارزم سازه تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 46018960- (021)

09124712355

 

انواع ایزوگام پشت بام

ایزوگام براساس استفاده و کاربردی که دارد، به انواع متفاوتی تقسیم بندی می‌شود. به طور مثال ایزوگامی که برای پشت بام مورد استفاده قرار می‌گیرد با ایزوگام استخر و یا ایزوگام دیوار ممکن است متفاوت باشد. برای انتخاب بهترین ایزوگام پشت بام، در ابتدا باید شناخت خوبی از محصول، تفاوت هر یک از انواع ایزوگام‌ها و بسیاری موارد دیگر داشته باشید. به همین دلیل ما در ادامه انواع ایزوگام را براساس مواد تشکیل دهنده، تعداد لایه و نوع لایه بررسی خواهیم کرد.

 

انواع ایزوگام  براساس مواد تشکیل دهنده:

انواع ایزوگام براساس مواد تشکیل دهنده به دو نوع پلیمری و دمیده تقسیم بندی می‌شود. در ادامه تفاوت هر یک از این مواد تشکیل دهنده را می‌توانید بخوانید.

 

ایزوگام پلیمری

یکی از بهترین محصولات، ایزوگام پلیمری، که از 60 الی 70 درصد قیر خالص تشکیل شده است می‌باشد. این نوع ایزوگام، کیفیت بالاتری نسبت به ایزوگام دمیده دارد. قیری که برای ساخت ایزوگام پلیمری مورد استفاده قرار می‌گیرد، از پالایش نفت خام به دست می‌آید. یعنی نفت خام را به صورت مستقیم حرارت می‌هند تا قیر از آن به جا بماند. در ایزوگام پلیمری، علاوه بر قیر خالص، پلی استر، تیشو، لایه آلمینیوم، میکرون، لایه پلاستیک برای پشت آن و پودر تالک نیز به کار برده شده است. تمامی این مواد داخل میکسر مخلوط شده و پس از پخته شدن، ایزوگام پلیمری ساخته می‌شود. ایزوگام پلیمری می‌تواند بهترین نوع در انواع ایزوگام برای پشت بام باشد.

 

ایزوگام دمیده

یکی از مواد دیگری که برای ساخت ایزوگام مورد استفاده قرار می‌گیرد، قیر دمیده است. ایزوگامی که از قیر دمیده ساخته می‌شود، ایزوگام دمیده نامیده نام دارد. گفته می‌شود ایزوگام دمیده عمر و کیفیت کمتری نسبت به ایزوگام پلیمری دارد.

قیر دمیده با دمیده شدن هوای داغ 200 تا 300 درجه، توسط لوله‌های سوراخ‌دار به دست می آید. این قیر، نسبت به قیر خاصل درجه نفوذ کمتری داشته، نرم تر بوده و حساسیت کمتری به تغییرات دما دارد.

این نوع قیر بیشتر در ساختن ورق‌های پوشش بام، باتری اتومبیل و اندودکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد تشکیل دهنده  آن، ایزوگام دمیده، قیر دمیده، پلی آستر، تیشو، لایه آلومینیم ۱۴ الی ۱۶ میکرون، پلاستیک پشت لایه ایزوگام، پودر تالک می‌باشد. لازم به ذکر می‌باشد که قیر دمیده تولید شده نیاز به اضافه کردن هیچ ماده‌ای ندارد و به صورت طبیعی وارد دستگاه خط تولید ایزوگام می‌گردد.

 

انواع ایزوگام پشت بام ، براساس تعداد و نوع لایه ها:

فاکتور دیگری که برای تقسیم بندی انواع ایزوگام پشت بام مورد استفاده قرار می‌گیرد، لایه‌ها است. در ادامه انواع ایزوگام را براساس تعداد لایه و نوع لایه تقسیم بندی خواهیم کرد.

 

ایزوگام تک لایه

ایزوگام تک لایه، یکی دیگر از انواع ایزوگام پشت بام است. این محصول، از نوعی پلی استر دوخته شده تشکیل شده است .

این نوع ایزوگام نسبت به دو لایه ظریف تر است و انعطاف پذیری بیشتری نیز خواهد داشت.

اما از این ایزوگام نباید انتظار طول عمر خوبی نسبت به ایزوگام دو لایه داشته باشید.

 

ایزوگام دو لایه

ایزوگام دو لایه علاوه بر پلی استر از تیشو نیز تشکیل شده است. این نوع ایزوگام ضخیم‌تر از ایزوگام تک لایه بوده و به همین دلیل استحکام بیشتری نیز دارد. بهترین نوع ایزوگام برای پشت‌بام، از انواع ایزوگام‌های دو لایه است.

 

 

انواع ایزوگام براساس پوشش:

برخی از ایزوگام‌ها دارای پوشش آلمینیومی هستند و برخی دیگر بدون روکش آلمینیومی می‌باشند.

 

ایزوگام با روکش آلومینیم

عایق با روکش آلمینیومی یکی از انواع ایزوگام برای پشت بام‌هایی که در معرض تابش مستقیم نور خورشید هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ایزوگام بدون روکش آلومینیم

 این نوع ایزوگام بیشتر جهت عایق کاری سرویس‌های بهداشتی، پی و… به کار می‌رود.

 

"<yoastmark

بهترین انواع ایزوگام برای پشت بام ، چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین ایزوگام پشت بام، دارای ویژگی‌های متعددی می‌تواند باشد که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که در نظر گرفتن این موارد بسیار مهم است؛ زیرا 90 درصد جنس‌های بازار حتی حداقل‌ها را هم ندارند و بسیاری از فروشندگان فقط به دنبال منفعت طلبی هستند. بهتر است هر محصولی را که خریداری می‎‌کنید، ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

 • طول ایزوگام استاندارد، باید 10 متر باشد.
 • ضخامت ایزوگام باید 4 میلی متر باشد.
 • ایزوگام خوب باید تا دمای منفی پنج درجه سانتی گراد، در برابر سرما مقاوم باشد.
 • ایزوگام خوب باید تا دمای 120 درجه سانتی گراد، در برابر گرما مقاوم باشد.
 •  از الیاف پلی استر با حداقل 120 گرم در متر مربع ساخته شده باشد.
 • از تیشو ساخته شده باشد.
 • بسته بندی شیک داشته باشد.
 • اطلاعات کلی محصول روی آن درج شده باشد.
 • دو لایه الیاف داخلی باید داشته باشد که شامل پلی استر و تیشو می‌شود.
 • چسبندگی  خیلی بالایی داشته باشد و نصاب از نصب آن جنس رضایت کافی را به دست بیاورد.
 • راه های ارتباطی با شرکت روی محصول باشد برای جلوگیری از سردرگمی مشتریان درج شده باشد.
 • نقطه اشتعال ایزوگام خوب باید 250 درجه سانتی گراد باشد.
 • ایزوگام خوب در مقابل گازها و اسید‌های شیمیایی مقاوم است.

 

 

چه شرکت هایی بهترین انواع ایزوگام پشت بام را ارائه می دهند؟

امروزه شرکت‌های بسیاری هستند که انواع ایزوگام پشت‌ بام را ارائه می‌دهند. اگر شناخت خوبی از انواع ایزوگام داشته باشید، می‌توانید به راحتی بهترین ایزوگام پشت بام را انتخاب نمایید. انواع برندهای ارائه دهنده ایزوگام شامل ایزوگام بام گستر، ایزوگام دلیجان، ایزوگام سراپوش، ایزوگام غرب گستر، ایزوگام پشم شیشه، ایزوگام حامی شرق، ایزوگام الوند و… هستند. در هنگام انتخاب ایزوگام، به اصالت برند، اعتبار و سابقه توجه کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما دراین مطلب در رابطه با انواع ایزوگام پشت بام با شما صحبت کردیم. به دلیل تنوع بسیاری که امروزه در بازار ایزوگام وجود دارد به همین دلیل ممکن است برخی هنگام انتخاب، کمی گیج شوند. برای انتخاب بهترین ایزوگام پشت بام، کافی است کمی اطلاعات مفید و کاربردی داشته باشید تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با انواع ایزوگام دارید، می‌توانید با کارشناسان خوارزم سازه تماس بگیرید. ما با ارائه بهترین نوع ایزوگام برای پشت بام به شما در داشتن انتخابی بهتر کمک خواهیم کرد.

 

برای دریافت مشاوره جهت خرید انواع ایزوگام پشت بام  با کارشناسان خوارزم سازه تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 46018960- (021)

09124712355

 

 

مطالب مرتبط

ایزوگام طرح دار

فروش ایزوگام عمده زیر قیمت کارخانه

نمایندگی ایزوگام دلیجان تهران

انواع ایزوگام برای پشت بام

بهترین ایزوگام برای پشت بام توسط چه شرکت‌هایی ارائه می‌شود؟

خوارزم سازه یکی از شرکت‌هایی است بهترین ایزوگام پشت بام را ارائه می‌دهد.

قیمت انواع ایزوگام پشت بام چگونه تعیین می‌گردد؟

قیمت با توجه به موارد مختلفی تعیین می‌شود. در این مورد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بهترین نوع ایزوگام برای پشت بام چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی‌های بهترین نوع ایزوگام براساس ضخامت، الیاف، مقاومت، انعطاف پذیری و بسیاری موارد دیگر تعیین می‌شود که در متن به آن‌ها اشاره شده است.

مطالب مرتبط

تماس با مشاورین ما