قیمت خرید اینترنتی پوکه معدنی در کشور

دسته بندی:

پوکه معدنی

 پوکه معدنی، یکی از مصالح ساختمانی رایج در ساخت و سازهای مختلف است. بدین طریق از آن می‌توانید در بخش‌های مختلف یک سازه استفاده کنید. از پوکه معدنی علاوه بر ساخت ساختمان‌ها می‌توانید در تولید فرآورده‌های بتنی نیز بهره ببرید. از آن جا که کاربرد آن‌ها نیز زیاد است، با قیمت‌های مختلفی در بازار مصالح ساختمانی کشور عرضه می‌شوند. تهیه پوکه معدنی به ارزان‌ترین قیمت ممکن می‌تواند در کاهش هزینه ساخت و سازهای شما موثر باشد. البته قبل از هر کاری لازم است آن‌ها را به شما معرفی کنیم تا بهترین روش‌های خرید پوکه معدنی را در شهرستان‌هایی مانند تهران-کرج- تبریز-همدان و غیره بشناسید.

 

تولید و عرضه پوکه معدنی در ایران

پوکه‌های معدنی سنگ‌هایی هستند که از فعالیت آتش‌فشان‌ها و تغییرات آب و هوایی ایجاد می‌شوند. اندازه ذرات آن‌ها متفاوت است که هر کدام از آن‌ها کاربرد خاصی در صنعت ساختمان‌سازی دارند. وزن پوکه‌های معدنی به دلیل وجود تخلخل و حفره زیاد بسیار سبک‌ هستند و معروف به سبک دانه نیز می‌باشند. پوکه‌های معدنی به خاطر وزن سبک آن‌ها می‌توانند جایگزین خوبی برای مصالح ساختمانی مشابه خود باشند. زیرا در ساختمان‌های بلند کاهش وزن ساختمان یکی از معیارهای مهم مهندسی می‌باشد که استفاده از پوکه معدنی می‌تواند گزینه خوبی برای آن‌ها باشد. البته پوکه‌ها علاوه بر وزن سبک، مقاومت و استقامت بالایی دارند که در برابر حرارت و صدا به عنوان عایق عمل می‌کنند. به همین جهت اگر قصد دارید پروژه‌های ساختمانی و عمرانی شما بهترین سازه‌ها باشند باید در ساخت آن‌ها از بهترین مصالح ساختمانی استفاده کنید.

خوشبختانه در کشور ما به دلیل وجود مناطق مختلف کوهستانی و جلگه‌ای انواع پوکه‌های معدنی تولید می‌شوند. برای این کار تنها کافی است یک معدن استخراج با ارزشی را در کشور پیدا کنید تا یک کارخانه تولید انواع پوکه معدنی در نزدیکی آن ایجاد کنید. سپس با کمک دستگاه‌های سنگین حفاری به عمق زمین نفوذ کرده و سنگ‌های معدنی را استخراج کنید. در نهایت نیز آن‌ها را به کمک سنگ‌شکن‌ها خرد کرده و برای فروش روانه بازار مصالح ساختمانی کنید.

معمولا این سنگ‌ریزه‌ها در شهرستان‌های بزرگی مانند تهران – کرج – تبریز – همدان و غیره عرضه می‌شوند که شما می‌توانید نمونه‌های مختلف آن را در سایت خوارزم سازه نیز تهیه کنید. این شرکت با عرضه بهترین پوکه‌های معدنی کشور می‌تواند آن‌ها را به قیمت فروش کارخانه به شما ارسال کند تا از این طریق بتواند در هزینه‌ ساخت و سازهای شما بکاهد.

ویژگی‌ها و خصوصیات سبک دانه‌های معدنی

مهم‌ترین ویژگی‌ پوکه‌های‌ معدنی سبک وزن بودن آن‌ها است. به طوری که جرم آن‌ها هر متر مکعب تقریبا 500 الی 750 کیلوگرم است. برخی از آن‌ها به قدری سبک هستند که می‌توانند روی آب شناور شوند. علت آن نیز هم به دلیل وجود حفره‌های بزرگ کروی و لوله‌ای است. رنگ پوکه‌های معدنی خاکستری، سفید، آبی، کرم، قهوه‌ای و سبز می‌باشد. سبک دانه‌های معدنی می‌توانند دمای 760 درجه سانتی‌گراد را تحمل کنند و در دمای 1342 درجه سانتی‌گراد ذوب می‌شوند. افزودن پوکه معدنی به بتن‌ها و ملات‌های ساختمانی می‌تواند مقاومت و استحکام آن‌ها را به طور میانگین به 100 سال بیشتر برساند. آن‌ها عایق‌های خوبی برای صدا و حرارت می‌باشند. هم‌چنین میزان جذب رطوبت آن‌ها زیاد است و مانع از زندگی حشرات و موجودات موذی در محیط بتن و سازه‌های ساختمانی می‌شوند.

 

کاربرد پوکه‌های معدنی در سازه‌های ساختمانی و غیر ساختمانی

پوکه‌های معدنی علاوه بر وزن سبک، کیفیت و استقامت بالایی دارند. بنابراین آن‌ها می‌توانند جرم سنگین ساختمان‌های بزرگ را تحمل کنند. هم‌چنین در برابر تغییرات ناگهانی آب و هوا و شرایط محیطی مقاوم هستند. زیرا وقتی آن‌ها را با سیمان ترکیب می‌کنند مقاومت بتن را در برابر انبساط و انقباض افزایش می‌دهند. به همین دلیل استفاده از پوکه در کشور ما بسیار به دلیل اختلافات زیاد دما رایج شده است. در حالی که رومیان باستان و ایتالیایی‌ها از آن در حدود 2 هزار سال پیش در ساخت بندر استفاده می‌کردند. در ساخت ورزشگاه کلوزیوم و معبد پانتئون رم باستان نیز از نوعی سبک دانه معدنی استفاده کرده‌اند. کلیسای صوفیای استانبول هم در قرن ششم به کمک سبک دانه‌های معدنی ساخته شده است. اما در حال حاضر کاربرد پوکه معدنی در بخش‌های مختلف صنایع نیز فراگیر شده است که در زیر به چند مورد آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

کاربرد ساختمانی پوکه‌های معدنی:

 • به عنوان عایق‌های صوتی و حرارتی در ساختمان‌ها و سازه‌های مختلف به کار می‌روند.
 • در تولید انواع بلوک‌های سبک سیمانی مانند بلوک سقفی، بلوک دیواری و بتن مورد بهره قرار می‌گیرند.
 • در ساخت پنل‌های پیش ساخته ساختمانی نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
 • ساخت دیوارهای حائل بسیار سبک به کمک پوکه‌های معدنی بسیار راحت شده است.
 • در قطعات تزئینی و طراحی داخلی ساختمان‌ها و فضاهای مختلف به کار می‌روند.
 • ساخت کف طبقات
 • استفاده از پوکه معدنی، برای نمای ساختمان‌ها بسیار رایج است. البته در ساخت مترو، سد، بند، تونل و غیره نیز از آن‌ها به دلیل نیاز به سبک‌سازی استفاده می‌کنند. زیرا پوکه ساختمانی معدنی می‌تواند فشارِ آب درون سد یا بند را تحمل کنند.
 • برای پوشاندن لوله و کف آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • استفاده از پوکه ساختمانی معدنی در تصفیه‌خانه‌ها برای تصفیه آب و فاضلاب شهری مناسب است.
 • در ساخت موزاییک و فرآورده‌های دیگر بتنی بسیار رایج است.
 • استفاده از پوکه معدنی ساختمانی در شیب بندی ساختمان‌ها و تولید ملات بسیار پرکاربرد است.

 

کاربرد غیر ساختمانی پوکه‌های معدنی:

برخی از پوکه‌های معدنی مانند پوکه قروه یا اسکوریا برای کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. کشاورزان از آن‌ها به عنوان کود، قلمه‌زنی، ریشه زنی و افزایش محصولات کشاورزی و باغی استفاده می‌کنند. هم‌چنین در تهیه خمیردندان و شامپو نیز در صنعت داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پوکه‌های معدنی می‌توانند به عنوان ضدعفونی‌کننده و جداکننده سلول‌های مرده در بدن به کار برده شوند تا به وسیله آن‌ها بتوان سلامت افراد زیادی را تامین کرد. آنها نقش زیادی در فراری دادن حشرات و موریانه‌ها در محیط زندگی دارند. البته  کاربرد پوکه‌های معدنی در فرآیند فتوسنتز گیاهان دریایی از قلم  نیافتد. سبک دانه معدنی به عنوان سنگ‌شور در تولید پارچه‌های جین نیز بسیار رایج هستند. البته با گسترش علم و فناوری ابعاد جدیدی از فواید و کاربرد سبک دانه‌های معدنی کشف شده است که نقش آن‌ها در زندگی روزمره انسان‌ها فراگیرتر می‌شود.

 

انواع پوکه معدنی موجود در بازارهای کشور

خوب است بدانید که ایران جزو چهار کشور تولید کننده پوکه معدنی در جهان می‌باشد. این پوکه‌ها معمولا در شهرهای بزرگی مانند تهران – کرج – تبریز – همدان و غیره تولید و روانه بازار می‌شوند. به همین دلیل شما برای تهیه تمام مصالح ساختمانی مورد نیاز خود می‌توانید به بخش خدمات ساختمانی خوارزم سازه مراجعه کنید تا آن‌ها را در هر جای کشور که باشید با خیال راحت فراهم کنید. با توجه به تنوع تولیدکنندگان انواع پوکه معدنی در کشور نمونه‌های زیر در سایت خوارزم سازه به صورت عمده و جزیی عرضه می‌شوند.

 • پوکه معدنی نخودی
 • سبک دانه معدنی بادامی
 • پوکه معدنی فندقی
 • سبک دانه معدنی عدسی
 • پوکه معدنی سیاه
 • سبک دانه معدنی ماسه‌ای
 • پوکه معدنی سفید

 

قیمت پوکه معدنی ساختمانی در تهران و کرج

کسی که به ارزش و اهمیت پوکه‌های معدنی پی برده باشد، حتما از آن در ساخت ساختمان‌های خود استفاده خواهد کرد. معمولا با توجه به نمونه‌های مختلفی از سبک دانه معدنی در کشور وجود دارند قیمت آن‌ها نیز متفاوت است. پوکه عدسی، نخودی، بادامی، ماسه‌ای، قروه و سیاه از جمله رایج‌ترین پوکه‌های معدنی کشور هستند که شما جهت سفارش و خرید آن‌ها می‌توانید به بخش مصالح ساختمانی خوارزم سازه مراجعه کنید. کارشناسان فروش این سایت ضمن ارائه جدیدترین قیمت پوکه معدنی می‌توانند آن‌ها را به آدرس مدنظر شما با کمک سرویس‌های حمل و نقل خود جابجا کنند.

البته مسافت طی شده توسط رانندگان عزیز نیز روی قیمت تمام شده پوکه معدنی موثر است. هم‌چنین مقدار وزنی که سفارش دادید در قیمت پوکه معدنی اثرگذار است. البته در صورتی که شما به صورت عمده انواع پوکه ساختمانی معدنی را سفارش دهید، در این صورت سایت خوارزم سازه برای حمایت از مشتریان عزیز خود تخفیف‌های ویژه‌ای را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

خرید اینترنتی پوکه معدنی و کاهش هزینه‌های آن

خرید اینترنتی پوکه معدنی یکی از جدیدترین روش‌های خرید و تهیه انواع پوکه معدنی می‌باشد. شما در این روش می‌توانید در هر زمان و مکان با مراجعه به سایت خوارزم سازه تمام محصولات آن‌ها را مشاهده کنید. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها داشته باشید می‌توانید با کارشناسان فروش آن نیز در ارتباط باشید. البته برای این کار نیازی نیست منتظر جواب کارشناس خوارزم سازه باشید. بلکه تنها با وارد کردن اقلام مورد نیاز و شماره تلفن خود می‌توانید به سایر کار خود ادامه دهید تا کارشناسان فروش در اسرع وقت در مورد آن‌ها با شما صحبت کنند. بنابراین در روش خرید اینترنتی پوکه معدنی می‌توانید در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

هم‌چنین در این روش مجبور نیستید برای به دست آوردن قیمت روز پوکه‌های ساختمانی به فروشگاه‌های موجود در شهر مراجعه کنید. بلکه تنها با چند کلیک در اینترنت می‌توانید اطلاعات بروزی را به دست بیاورید و در هر زمان نیز از آن‌ها استفاده کنید. اما با این حال برخی از خریداران پوکه ساختمانی تمایل دارند به صورت حضوری سفارش خرید پوکه معدنی را ارائه دهند. برای این کار می‌توانید به نمایندگی فروش پوکه ساختمانی خوارزم سازه در شهرهای بزرگی مانند تهران – کرج – تبریز – همدان و غیره مراجعه کنید. آن‌ها همیشه و در همه شرایط در خدمت شما خریداران عزیز هستند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

قیمت خرید پوکه صنعتی لیکا رو خواستارم
با تشکر

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس