عرضه مستقیم پوکه معدنی تبریز در کشور

دسته بندی:

پوکه معدنی سفید تبریز

پوکه معدنی تبریز یکی از پوکه‌های معروف کشور است که به دلیل مرغوبیت بالای آن طرفداران زیادی دارد. به پوکه معدنی تبریز، پوکه بستان‌آباد یا پوکه سفید نیز می‌گویند که همه آن‌ها را در شهرستان بستان آباد واقع در 88 کیلومتری تبریز استخراج و تولید می‌کنند. این پوکه‌ها وزن کمی دارند و علاوه بر زیبایی ظاهری دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر گرما، سرما و صدا هستند. به همین دلیل مهندسان عمرانی و تولیدکنندگان مصالح ساختمانی از آن برای تولید فرآورده‌های بتنی زیادی بهره می‌برند. در حال حاضر کاربرد پوکه معدنی تبریز به دلیل وزن سبک آن‌ها در زندگی روزمره ما زیاد است. زیرا سبک‌سازی ساختمان‌ها یکی از معیارهای مهم پروژه‌های عمرانی مدرن است که خطرات احتمالی عوامل طبیعی و غیرطبیعی را کاهش می‌دهد. به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم در مورد این پوکه، ویژگی‌های آن و نحوه خرید پوکه معدنی تبریز صحبت کنیم.

 

معرفی پوکه معدنی تبریز

سبک دانه معدنی تبریز (یا به اصطلاح عملی پومیس) یکی از انواع پوکه‌های معدنی کشور است. این پوکه‌ها بر اثر فعالیت آتش‌فشان‌ها به وجود می‌آیند. به طوری که در آن آتش‌فشان‌ها مواد مذاب را به سطح زمین پرتاب کرده و با برخورد آن‌ها با هوا و لایه بالایی زمین سرد می‌شوند و پوکه معدنی را به وجود می‌آورند. در حال حاضر یکی از کوه‌های نیمه فعال در کشور ما کوه سهند است که بر اثر فعالیت‌های گهگاهی آن سنگ‌های آذرینی در اطراف این کوه تشکیل می‌شود. یکی از این سنگ‌ها پوکه معدنی سفید است که مرغوب‌ترین و بهترین آن در شهرستان بستان‌آباد تبریز استخراج می‌شود. مرغوبیت و کیفیت این سنگریزه‌ها در جهان زبانزد است و یکی از مرغوب‌ترین پوکه‌های معدنی سفید در جهان به شمار می‌آید.

این سنگ‌ها به دلیل تخلخل‌های بالایی که دارند بسیار سبک هستند و می‌تواند تا 700 درجه سانتی‌گراد گرما را تحمل کنند. نقطه ذوب سبک دانه سفید تبریز 1340 درجه سانتی‌گراد است؛ یعنی بعد از 1340 درجه سانتی‌گراد به مواد مذاب تبدیل می‌شود. رنگ پوکه‌های تبریز، سفید، خاکستری مایل به روشن و بژ هستند. شما برای خرید آن‌ها می‌توانید از طریق سایت خوارزم سازه اقدام کنید تا آن‌ها را از معادن بستان‌آباد تبریز تهیه کنند. وزن سبک دانه معدنی تبریز بسیار سبک است و می‌تواند روی آب شناور شود. اما استحکام و مقاومت آن‌ها در برابر فشار و ضربه، با توجه به وزن کم پوکه‌ها بسیار زیاد است.

خواص و ویژگی‌های عمومی پوکه سفید تبریز

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد خواص پوکه معدنی تبریز چیست؟ چه مشخصه‌هایی در این سنگریزه‌ها وجود دارد که آن را این گونه پر اهمیت کرده است؟

برای جواب دادن به این سوالات در ادامه قصد داریم به ویژگی‌های پوکه معدنی تبریز اشاره کنیم:

 • پوکه معدنی تبریز وزن بسیار کمی دارد. برای همین می‌توان از آن در پروژه‌های مختلف عمرانی به عنوان مصالح ساختمانی استفاده کرد. وزن هر متر مکعب پوکه معدنی تبریز حدود 700 کیلوگرم است.
 • عمر مفید پوکه سفید بستان‌آباد بسیار زیاد است. به طوری که می‌توانند برای سال‌های سال بدون گزند باقی بمانند.
 • پوکه سفید تبریز، عایق گرما، سرما و صدا است. لذا گزینه خوبی برای عایق‌بندی در ساختمان‌‌ها می‌باشد.
 • قابلیت جذب رطوبت بالایی دارد و انتقال آب به سایر نقاط آن به صورت تدریجی انجام می‌گیرد.
 • نقطه ذوب پوکه معدنی تبریز 1340 درجه سانتی‌گراد و تحمل گرمایی آن 700 درجه است.
 • سبک وزن بودن پوکه معدنی تبریز در کنار مقاومت بالای آن منجر شده تا نسبت به نمونه‌های مشابه آن خاصیت ضد زلزله‌ فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

 

پوکه‌های سفید چه کاربردی دارند؟

به دلیل ویژگی‌های بارز سبک دانه معدنی تبریز کاربردهای زیادی در زندگی ما دارند. به همین دلیل در این بخش از مقاله می‌خواهیم در مورد کاربرد پوکه معدنی تبریز صحبت کنیم.

 • از سبک دانه معدنی سفید تبریز در کارهای مختلف ساختمانی سازی مانند شیب بندی و کف سازی استفاده می‌کنند. هم‌چنین وزن سبک آن منجر شده تا در ساخت بتن، سیمان، بلوک، شیب بندی، سطوح و غیره به عنوان مواد اولیه استفاده کنند.
 • پوکه سفید بستان‌آباد تبریز درجه سختی و زبری بالایی دارد. به همین دلیل از آن در مصارف پزشکی و داروسازی استفاده می‌کنند. استفاده از آن در ساخت شوینده‌های روزمره مانند صابون، خمیردندان و غیره رایج است.
 • سبک دانه معدنی سفید تبریز خاصیت میکروب‌زدایی بسیار بالایی دارد. به همین از آن برای تصفیه آب و فاضلاب شهری در تصفیه‌خانه‌ها استفاده می‌کنند.
 • از پوکه معدنی سفید بستان‌آباد در کارهای کشاورزی بهره می‌برند. زیرا املاح موجود در آن باعث رشد بهتر گیاهان می‌شود. هم‌چنین از آن‌ها برای زیبایی و تزیین خاک باغچه استفاده می‌کنند.
 • از پوکه‌های سفید تبریز به دلیل زیبایی خاص در نمای ساختمان‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و غیره بهره می‌برند. البته کاربرد آن‌ها به عنوان تزیین دکور، دیوار خانه و زیورآلات گزینه خوبی است.
 • زبری سطح پوکه‌های معدنی تبریز می‌تواند برای چرم‌سازی مناسب باشد. مثلا از آن به عنوان ساینده در این صنعت استفاده می‌کنند.
 • از پوکه‌های سفید تبریز در ساخت آسفالت بهره می‌برند.
 • در ساخت پنل‌های پیش‌ساخته نمای ساختمان از پوکه سفید تبریز استفاده می‌کنند.
 • ساخت انواع آجرهای سبک در ابعاد مختلف به کمک سبک دانه معدنی تبریز بسیار پرکاربرد است.
 • یکی از کاربرد پوکه معدنی تبریز ساخت انواع پنل‌های دیواری و سقفی پیش ساخته است.

 

انواع پوکه‌های معدنی سفید بستان‌آباد تبریز

خوب است بدانید که در حال حاضر چند نوع پوکه معدنی تبریز وجود دارد که هر کدام از آن‌ها کاربرد مختلفی دارند. به طوری که استفاده از برخی از پوکه‌های معدنی سفید می‌تواند برای پیشبرد اهداف شما مناسب باشد. به همین دلیل در زیر می‌خواهیم به انواع پوکه‌های تولید شده تبریز اشاره کنیم.

 

 پوکه سفید ماسه‌ای

این نوع پوکه‌ها مانند ماسه هستند که اندازه ذرات آن بسیار کوچک و در حد 0 تا 3 میلی‌متر می‌باشد.

پوکه سفید عدسی

اگر اندازه ذرات سبک دانه معدنی تبریز کمی بزرگتر (3 تا 12 میلی‌متر) باشد به آن پوکه معدنی سفید عدسی می‌گویند.

پوکه سفید نخودی

ذرات این پوکه از پوکه سفید عدسی بزرگتر است و در حد یک نخود (10 الی 25 میلی‌متر) می‌باشد. این سبک دانه‌ها از نظر اندازه ذرات در جایگاه سوم قرار دارند.

پوکه سفید بادامی

همان‌گونه که از نامش پیدا است اندازه این پوکه‌ها مانند بادام (20 تا 30 میلی‌متر) است. به طوری که بزرگی برخی از آن‌ها به چند سانتی‌متر نیز می‌رسد. ولی وزن آن‌ها برخلاف بزرگی پوکه‌ها بسیار سبک است.

 

لیست قیمت پوکه معدنی تبریز

همان‌گونه که در بالا ذکر شد انواع سبک دانه معدنی مختلف تبریز در کشور وجود دارد که مسلما قیمت همه آن‌ها یکسان نیست. هر چه میزان ذرات پوکه معدنی ریزتر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. زیرا ذرات آن مرغوب‌تر شده و کیفیت و دوام آن‌ها بیشتر می‌شود. حال در مورد این که قیمت پوکه معدنی تبریز چقدر است؟ سوالی است که تنها کارشناسان فروش خوارزم سازه می‌توانند به آن جواب دهند. شما برای این کار می‌توانید به بخش مصالح ساختمانی خوارزم سازه مراجعه کنید و از آن‌ها بخواهید تا لیست قیمت پوکه معدنی تبریز را به شما اعلام کنند. البته باید بدانید که عوامل دیگری مانند درجه سختی و استحکام سبک دانه‌ها نیز بر قیمت پوکه معدنی تبریز اثرگذار هستند.

 

خرید پوکه معدنی تبریز به ارزان‌ترین قیمت

کسانی که به کاربرد و اهمیت پوکه معدنی تبریز پی بردند می‌توانند آن‌ها را از فروشگاه‌های معتبری در سطح کشور تهیه کنند. در حال حاضر سایت خوارزم سازه به عنوان یکی از شرکت‌های بازرگانی در حوزه تامین مصالح ساختمان‌سازی می‌تواند در این زمینه با شما همکاری کند. در این سایت شما می‌توانید علاوه بر سبک دانه معدنی سفید تبریز انواع مصالح ساختمانی مورد نیاز خود را برای اجرا و ساخت سازه‌های عمرانی و مسکونی فراهم کنید. البته خرید پوکه معدنی تبریز را می‌توانید در این سایت به صورت اینترنتی و آنلاین انجام دهید. برای این کار به بخش خدمات ساختمانی خوارزم سازه مراجعه کنید و با مشاهده انواع محصولات موجود در این سایت به راحتی اقدام به خرید اینترنتی پوکه تبریز کنید.

شما در خرید اینترنتی پوکه تبریز علاوه بر این که می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید می‌توانید از قیمت‌های ارزان فروشندگان نیز بهره‌ ببرید. زیرا استفاده از این روش به نفع خریدار و فروشنده خواهد بود. البته در این روش خرید شما می‌توانید از فروشندگان سایت خوارزم سازه بخواهید تا مصالح ساختمانی خریداری شده شما را به کمک سیستم حمل و نقل کشوری ارسال کنند.

خوب است بدانید که قیمت خرید پوکه معدنی تبریز در سایت خوارزم سازه نسبت به نمایندگی‌های فروش کشور ارزان‌تر و به صرفه‌تر است. برای اطمینان از این کار می‌توانید در ابتدا محصولات سایت خوارزم سازه را مقایسه کنید و بعد سفارش خرید اینترنتی پوکه تبریز را ثبت کنید. البته به یاد داشته باشید که این شرکت بازرگانی تمام مصالح ساختمانی خود را بر اساس استانداردهای جهانی تامین و عرضه می‌کند.

عرضه مستقیم پوکه تبریز به قیمت معدن تهران

برخی از تولیدکنندگان پوکه معدنی کشور مواد اولیه خود را از معادن استخراج آن در شهرهای مختلف تهیه می‌کنند. سپس با استفاده از سنگ‌شکن‌های خود می‌توانند آن‌ها را به ذرات مختلفی تبدیل کنند. لذا این پوکه‌ها را در معادن خود به خریداران عزیز در سراسر کشور عرضه می‌کنند. حال شما برای خرید پوکه معدنی تبریز به قیمت روز معادن تهران می‌توانید از طریق وب‌سایت خوارزم سازه اقدام کنید. این شرکت بازرگانی می‌تواند مصالح ساختمانی مورد نیاز شما را به قیمت درب کارخانه تهران تهیه کند.

در عرضه مستقیم پوکه تبریز به قیمت معدن شما می‌توانید پوکه‌های خود را به صورت فله‌ای و بسته‌بندی‌شده سفارش دهید. در روش بسته‌بندی‌شده آن‌ها را در کیسه‌های مختلفی قرار می‌دهند که وزن هر کدام از آن‌ها با یکدیگر یکسان است. معمولا از این گونه پوکه‌ها برای جابجایی مصالح ساختمانی در سازه‌های مرتفع و بلند استفاده می‌کنند.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس