پمپ تصفیه استخر | لیست قیمت انواع برند ها + 10%تخفیف

دسته بندی:

پمپ تصفیه استخر

پمپ یکی از اساسی ترین بخش های مورد استفاده در استخرها و جکوزی ها می باشد. شرکت خوارزم سازه با تولید بهترین تجهیزات مختص ساخت و ساز و پمپ های تصفیه بازار وسیعی از مشتریان را به خود اختصاص داده است. برای استعلام قیمت و خرید پمپ تصفیه استخری و جکوزی ایرانی خانگی با شماره 09308424173 مختص کارشناس مجموعه خوارزم سازه تماس بگیرید.

پمپ تصفیه استخر

پمپ تصفیه استخر جزوی از تجهیزات استخر می باشد که باید در هر استخری وجود داشته باشد و الزامی است. استفاده از پمپ تصفیه به عنوان سیستم گردش آب استخر برای استخر ضروری می باشد به ویژه برای استخر هایی که جمعیت زیادی همه روزه به آنجا می روند و از استخر زیاد استفاده می شود. کارکرد این پمپ به این صورت است که آب استخر را در بازه زمانی مختلف سیرکوله می کند که باید با توجه به نوع و کاربرد استخر از فیلتر شنی آب استخر عبور داده می شود و شفاف شده و از راکد ماندن آب استخر جلوگیری می کند و می تواند آلاینده هایی که با چشم قابل رویت نمی باشند را جمع آوری کند.

یکی دیگر از وظیفه های مهم این پمپ چرخش آب است از راکد ماندن آب جلوگیری می کند. که یکی از تجهیزات مهمی است که باید در تمام استخر ها وجود داشته باشد. پمپ تصفیه استخر آب را به وسیله اسکیمر و آبکش از درون استخر کشیده و به طرف فیلتر می فرستد،  و تمام کثیفی ها و اضافات از گرفته می شود و آب تمیز و شفاف به داخل استخر پمپاژ می شود. این پمپ ها در دو حالت تک فاز و دو فاز به ترتیب برای مصارف خانگی و صنعتی تولید و عرضه بازار می شوند.

خوارزم سازه تولیدی است که می توانید تمام پمپ های استخری مورد نظرتان را در این شرکت ثبت سفارش کنید و تفاوتش با بقیه در قیمت و کیفیت می باشد که قیمتی که خوارزم سازه ارائه می کند قیمت کارخانه می باشد و بابت قیمت خیالتان راحت باشد.

 

اجزای پمپ 

 • موتور
 • پیشران
 • موگیر

موتور 

موتور پمپ استخر و جکوزی وسیله ای الکتریکی است که با ولتاژ ۱۱۰ یا ۲۲۰ و دور گردش ۳۴۵۰ rpm کار میکند. موتور پمپ استخر و جکوزی برای اینکه خنک باشد و دمای متعادل داشته باشد، با محیط بیرون تبادل هوا دارد. موتور پمپ به پشت پمپ متصل می شود، نکاتی در هنگام نصب این دستگاه باید رعایت شود در اول باید در جایی نصب شود که در آنجا گردش هوا وجود داشته باشد، دوم باید طوری نصب شود که آب استخر به داخلش ورود نکند. وظیفه موتور پمپ راه انداختن و به چرخش در آوردن پیشران است.

پیشران 

پیشران پمپ استخر به قسمت انتهای شافت موتور وصل می شود به شکل تیغه ای می باشد که با چرخش سریع آب را میکند و آن را به سمت موگیر هل می دهد. زمانی که این پیشرانه به گردش درآید، آب از طریق موگیر که در انتهای موتور و از طرف استخر در سر یا ابتدای موتور قرار دارد به وسیله ی لوله ها به فیلتر هدایت می کند. روی پیشرا نه حفره ی بسیار حساس قرار دارد و به این دلیل حساس است که اگر فشار بالای فیلتر کمی از مقدار استاندارد پایین تر باشد و یا میزان فشار آب بازگشتی از استخر کاهش پیدا کند، باعث ایجاد آسیب جدی در پیشرانه خواهد شد.

موگیر

بعد از موتور و پیشرانه موگیر است. تفاوت پمپ استخر با دیگر پمپ ها در این قطعه می باشد. موگیر محفظه سبد دار است که آب استخر بعد از عبور از اسکیمر وارد موگیر می شود در آنجا گرد و غباری که اندازه آنها ۱ و ۲ میلیمتر هستند هم از آب جدا و گرفته می شوند. سبد موگیر باید هر هفته حداقل دوبار بررسی شود و در صورتی که سبد کاملا کثیف شده و تمام سوراخ هایش گرفته شده باشد، جریان آب به داخل پمپ تصفیه استخر کم تر می شود و در این صورت پمپ استخر به جای آب، هوا را به داخل پمپاژ خواهد کرد. این سبد به عنوان عامل حیاتی برای کارکرد بهتر پمپ استخر می باشد. نبود این سبد می تواند به پیشرانه هم آسیب جدی وارد کند.

 

تفاوت پمپ استخر با دیگر پمپ ها

 • جنس بدنه مقاوم تری دارند
 • بودن و قرار گرفتن موگیر
 • دارای هد و دبی با کیفیت بالا

جنس بدنه مقاوم تر

بدنه پمپ استخر بسیار مقاوم تراست نسبت به پمپ های دیگر و از جنس پلیمر مخصوص با کیفیت بسیار بالا می باشد. جنس با کیفیت پمپ استخر به دلیل مانع از خوردگی و آسیب دیدن دستگاه در برابر آشغال و اسید و کلر می باشد. در واقع تمام قطعات پمپ استخر باید مقاومت بالایی در برابر خوردگی داشته باشند.

قرار گرفتن موگیر

موگیر و یا استرینرقطعه ای هست که در دهانه موتور نصب شده و با استفاده از پیشرانه می تواند مانع از ورود ذرات به اندازه ۱ و ۲ میلیمتر شود و این موگیر ها فقط در پمپ های استخری موجود می باشند، فرق بین پمپ استخر با بقیه در وجود این قطعه است.

دارای هد و دبی با کیفیت بالا

در پمپ تصفیه استخر به دلیل هماهنگی اجزا با هم برای کارکرد بهتر و تصفیه آب به صورت کامل و منظم باید از هد و دبی مخصوص با کیفیت بالاتری استفاده می شود. هد و دبی های مخصوص پمپ تصفیه استخر علاوه بر افزایش کیفیت فیلترآب، توان بیشتر کردن سرعت گردش را هم دارد.

 

 نکات مهم در خرید پمپ تصفیه استخر

 • باید دارای برچسب و سیستم SVRS  باشد تا هم توانایی این را داشته باشد که آشغال ها را به صورت درست جدا کند و در زمانی که مشکلاتی رخ داد بتوانند به صورت اتوماتیک موتور را خاموش کند.
 • دقت به اندازه لوله ، سوراخ های مکش و میزان فشار
 • گارانتی دار بودن و مدت آن و اینکه شامل چه مواردی است
 • سر و صدای کمتر در هنگام کار کردن داشته باشد
 • دارای برچسب مصرف بهینه انرژی باشد
 • هد را باید متناسب با فاصله تا استخر و تعداد اتصالات لوله کشی در نظر گرفته شود.
 • خرید مطمئن از شرکت های معتبر

شما می توانید سفارش خود را به تولیدی خوارزم سازه دهید و کارشناسان مجرب تولیدی شما را به نحو احسنت راهنمایی می کنند تا بتوانید محصول با کیفیت و با قیمت مناسب را خریداری کنید. شما می توانید در هر نقطه از ایران که باشید از خوارزم سازه خرید انجام دهید.

 

زمان استفاده از پمپ استخر

نور فرابنفش خورشید باعث از بین رفتن کلر آب می شود و کلر آب نقش حیاتی در ضد عفونی کردن آب دارد، بهترین راه برای به جریان انداختن کلر در آب استفاده از پمپ تصفیه استخر می باشد. بنابر دلیلی که ذکر شد در روز هم باید از این پمپ استفاده شود. استفاده از پمپ و به کار انداختن آن در روز و زیر نور خورشید می تواند هزینه های زیادی داشته باشد.  بهتر است پمپ استخر ایرانی خانگی را در هنگام غروب که شدت تابش کمتر شده است قبل از تاریکی تمام آسمان از پمپ استخر استفاده شود. این نکته برای استخرهای رو باز است، و در استخر های رو بسته مجتمع های ورزشی باید طبق برنامه ی زمانی که تعیین شده است پمپ را فعال کنند.

 

کاربرد پمپ جکوزی چیست

پمپ استخر و جکوزی ایرانی خانگی می تواند مهم ترین بخش تصفیه کننده آب استخر باشد، پمپ استخر ایرانی خانگی کمک می کند تا آب از استخر به سمت فیلتر تصفیه هدایت شود. و آب در استخر جریان پیدا کند و تصفیه شود. پمپ باید در مدت زمان مشخص بتواند تمام آب استخر را تعویض کند و از فیلتر عبور دهد و تصفیه کند و دوباره به استخر باز گرداند. می تواند اجسام بسیار ریز مانند مو و دیگر آلاینده ها که با جشم قابل رویت نیست را تمیز کند.

 

چه مقدار زمان باید پمپ استخر ایرانی خانگی فعال باشد

زمان فعال بودن پمپ تصفیه استخر به دو عامل شیمیایی و فیلتر کردن بستگی دارد. در تابستان به دلیل اینکه هوا گرم است نیاز به کلر در آب بیشتر است باعث می شود زمان کارکرد پمپ و فیلتر برای گرفتن آشغال بیشتر شود. نمیتوان زمان معینی را مشخص کرد این زمان بسته به عواملی مانند، دمای آب، میزان استفاده از استخر دارد.

چون میزان استفاده از استخر در فصل ها متغییر است و در فصل تابستان بیشترین استفاده را دارد، که باید در تابستان ۱۲ ساعت در روز و در زمستان حداقل ۵ ساعت در روز روشن باشد. این زمان که گفته شد برای استخر هایی می باشد که در تمام روز هفته از آنها استفاده می شود.

 

نکات مهم در هنگام استفاده از پمپ استخر و جکوزی ایرانی خانگی

موتور پمپ بسیار نسبت به آب حساس می باشد و باید در جایی قرار گیرد که جریان هوا وجود داشته باشد و تهویه مناسب صورت گیرد، در نتیجه موتور پمپ نباید در محفظه بسته باشد که جریان هوا وجود ندشته باشد. باید مراقب ولتاژ موتور پمپ باشید تا از حد استاندارد پایین تر نیاید، پایین آمدن ولتاژ می تواند به کارکرد درست موتور آسیب وارد کند.

زمانی که می خواهید موتور را تعویض کنید قطعات وابسته به آن مانند پیشرانه را هم باید حتما عوض کنید تا موتور دچار افزایش دما و اضافه بار و در نتیجه سوختگی نشود. موتور باید بر اساس برنامه زمانی و توسط یک کارشناس مورد بررسی قرار بگیرد، چون قطعات موتور مانند پیشرانه با استفاده زیاد دچار ساییدگی می شود که اگر رسیدگی نشود می تواند خسارت های جبران ناپذیری به خود پمپ وارد کند.

باید به صدای موتور دقت کنید که اگر صدایش بیش از حالت عادی باشد بدین معنا است که در کارکردش دچار اختلال شده است. برای اینکه فشار آب کافی وارد پمپ شود باید  موتور خانه استخر با قسمت عمیق ۲ متر اختلاف کف داشته باشد.

پمپ تصفیه استخر باید در جایی قرار گیرد که ۱۵ سانتی متر از کف موتور خانه بالاتر باشد، و حالت قرار گیری باید در شیب باشد تا از ورود آب به موتور جلوگیری کند. از اتصالات ۹۰ درجه باید خودداری کنید.

 

بهترین نوع پمپ استخری

پمپ استخر و جکوزی انواع مختلف و متفاوتی دارد، برای انتخاب بهترین پمپ استخری باید به عواملی زیادی دقت داشته باشید. میزان مصرف برق یکی از عوامل می باشد که در استخر های پر استفاده پمپ باید مدت زمان های زیادی روشن باشد. بنابراین مصرف برق اهمیت دارد.

پمپ های چند سرعته که جدید ترین انواع پمپ ها هستند، که می توانند سرعت چرخش های متفاوت داشته باشند. گاهی می توان با سرعت بالا از آنها استفاده کرد و گاهی با سرعت پایین این موضوع می تواند در مصرف برق مهم باشد مهم ترین مزیت این پمپ ها صدای کم تر آنها نسبت به بقیه می باشد.

پمپ ها از لحاظ سرعت به سه دسته تقسیم می شوند :

 • پمپ های تک سرعته
 • پمپ های دو سرعته
 • پمپ های چند سرعته

تا به امروز پمپ های تک سرعته بیشتر استفاده می شد ولی پمپ های دو سرعته و چند سرعته می تواند بسیار در مصرف برق تاثیر گذار باشند.

تک سرعته

در این نوع پمپ ها موتور با توجه به توان الکتریکی اش با یک سرعت ثابت پیشرانه را به حرکت در می آورد، امکان تغییر سرعت در این موتور وجود ندارد. هر زمانی که پمپ تصفیه استخر روشن شود موتوربا سرعت ثابت شروع به فعالیت می کند.

دو سرعته

این پمپ ها دو سرعته هستند و می توانند به صورت سرعت کم و زیاد کار کنند. زمانی که روشن کنید با یک سرعت ثابت کار می کند ولی شما می توانید زمان تمیز کردن و اضافه کردن مواد شیمیایی خاص سرعتش را زیاد کنید. ولی برای تصفیه عادی از سرعت کم استفاده می شود که نسبت به تک سرعته مصرف برق کمتری دارد

چند سرعته

این پمپ ها سرعت های متغییر دارند و با توجه به امتیازات و ویژگی های بالاتر قیمت بالاتری هم دارند. پمپ چند سرعته عمر بیشتر و اصطحلاک کمتری دارد.

در انتخاب پمپ تصفیه استخر مناسب باید به عوامل دیگری مانند

 • خروجی پمپ
 • ولتاژ موتور الکتریکی
 • توان الکتریکی

نیز باید دقت شود

 

موارد مهم در انتخاب پمپ مناسب

 • محاسبه حجم استخر
 • محاسبه حجم گردش آب
 • محاسبه هد مورد نیاز پمپ
 • انتخاب فیلتر

و سایر عوامل دقت شود.

مردم همواره بر این باور هستند که اگر از پمپ بزرگ برای استخر خود استفاده کنند عملکرد خوبی خواهد داشت در صورتی که اشتباه می باشد و علاوه بر افزایش هزینه های عملیاتی ممکن است به سیستم فیلتراسیون آسیب وارد کند و در نتیجه در عملکردش اختلال ایجاد کند. پمپ های استخری باید متناسب با مکان شما انتخاب شود.

 

دلایل استهلاک پمپ جکوزی

 • عدم انتخاب درست پمپ استخر و جکوزی ایرانی خانگی
 • سیال تحت پمپاژ مایعی به جز آب باشد
 • کارکرد سیال بدون سیال و یا حجم کم سیال در پمپ تصفیه استخر
 • رعایت نکردن ارتفاع مکش مثبت بر روی پمپ تصفیه استخر
 • عدم نصب صحیح پمپ تصفیه استخر از لحاظ برقی و مکانیکی
 • وجود نوسانات برقی و عدم نصب و رعایت موارد حفاظتی در تابلو برق
 • دما و فشار کاری پمپ بیشتر از حداکثر کارکرد تعیین شده در کاتالوگ   

 

خرید و قیمت انواع پمپ های استخری

در این مطلب که با انواع پمپ تصفیه استخر آشنا شده اید. باید با توجه به مساحت و مدت زمان استفاده از استخر پمپ مناسب انتخاب کنید در صورت انتخاب پمپ ناسالم می تواند خسارت های زیادی داشته باشد شما می توانید با تولیدی خوارزم سازه جهت مشاوره و خرید و استعلام قیمت پمپ استخری در تماس باشید. نصب این پمپ ها باید توسط یک متخصص انجام شود تا عمر و بازدهی پمپ بالا رود. باید همیشه از فیلتر شنی پمپ اطمینان حاصل کنید که عملکرد درست آن می تواند در کارکرد پمپ دخیل باشد.

برای انتخاب پمپ مناسب با کارشناسان خوارزم سازه در ارتباط باشید چون قیمت پمپ استخر و جکوزی در خوارزم سازه تضمینی و به قیمت پمپ استخری در به کارخانه می باشد شما با خرید از این مجموعه می توانید دست واسطه ها را حذف کرده و در نتیجه با قیمت پایین محصول مورد نظرتان را خریداری کنید.

 

سفارش خرید و گارانتی انواع پمپ های تصفیه آب استخر

شما می توانید با تماس با خوارزم سازه از قیمت تمام پمپ های استخری مطلع شوید. قیمت پمپ استخری در این مجموعه باور نکردنی است و شما می توانید خود مقایسه کنید. چرا که تولیدی ما تضمین قیمت پمپ استخری و کیفیت دارد.

شما می توانید انواع برند های ایرانی و خارجی پمپ استخر و جکوزی ایرانی خانگی را با گارانتی اصل از مجموعه خوارزم سازه برای داشتن حس خوب نسبت به خرید بهینه و هوشمند خریداری کنید.

با توجه به این موضوع که تمامی پمپ های استخری در تولیدی خوارزم سازه دارای گارانتی اصل می باشد، شما می توانید با خرید هر یک از برند های هایوارد، ایمکس، آی ام ال، پول استار، لئو، هایپرپول، و داب و … از تخفیفات خود تولیدی خوارزم سازه نیز استفاده کنید.

چنانچه سوالی درباره پمپ تصفیه استخر ، نحوه خرید، نحوه نصب داشتید می توانید با مجموعه خوارزم سازه در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح کنید تا مشاوره های لازمه جهت خرید بهتر انجام شود.

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس