ماسه ۰۶ چیست؟

دسته بندی:

ماسه 06

ماسه ۰۶، ماسه‌ای استاندارد مطابق با استاندارد ۳۰۲ ایران با ترکیبی کاملاً درست در دانه‌ بندی می باشد، قطر بزرگ ترین دانه‌ های موجود در آن از “۶/۰ ” میلی متر تجاوز نمی‌کند. این ماده از هر گونه خاک عاری می‌باشد و توسط پمپ و سیلکون و با حجم ۳۰۰ متر مکعب شست و شو انجام می‌ گیرد. این ماسه برای تمامی مصارف بتن‌ ریزی و قطعات بتنی مناسب می‌باشد.

شرکت خوارزم سازه نمایندگی فروش مستقیم مصالح ساختمانی و انواع ماسه شکسته ۰۶ و ۰۴ به قیمت روز کارخانه و همچنین کیفیت عالی در تهران می باشد و نیز توسط وبسایت خود امکان خرید آنلاین در تمام مناطق کشور و همچنین شرایط خرید آسان را برای شما مصرف کنندگان گرامی فراهم آورده است.

ماسه شکسته ۰۴ و ۰۶

منظور از ماسه” ۰۴ و ۰۶” اين می باشد که بزرگ ترين قطر سنگدانه به ترتيب از ۴ ميلي متر و ۶ ميلي متر بيشتر نباشد. ماسه یک بار شور یا همان فیلر اغلب برای ساختن ملات به کار گرفته می شود. ماسه دو بار شور نیز به جهت اینکه خاک کمتری دارد، در ساخت بتن مورد استفاده قرار می گیرد. ماسه خاکی نیز در ساخت ملات‌ های ویژه کاربرد دارد.

کاربرد ماسه شکسته ۰۶

ماسه ‌ها و شن ها از تجزيه كانی های مقاومی همچون كوارتز حاصل می شوند. از ماسه براي به عمل آوردن انواع ملات‌: سیمان، بتن، آجر ماسه آهكی و … استفاده می كنند. در صنعت ساختمان به دانه هایی که قطر آن از “۲ تا ۰.۰۶ “میلی‌ متر می باشد، ماسه گفته می‌شود.
ماسه بر پایه منبع تهيه آن، دارای چند دسته می باشند و به گروه های مختلف تقسيم مي‌‎ گردد. ماسه شكسته دو بارشور به شکل مصنوعی و از خرد كردن سنگ های متراكم مانند گرانيت به دست می آيد. دانه‌ های ماسه شكسته دارای گوشه های تيز هستند و سطوح بسيار خشنی دارند و به همین جهت انتخاب مناسبی برای ساخت بتن مناسب می باشند.

همان گونه که می دانید، شن و ماسه بیش از ۳۰ درصد از حجم بتن را تشکیل می دهد. علاوه بر از بتن، در قسمت های زیادی از صنعت ساختمان سازی به شکل مستقیم و یا غیر مستقیم از انواع شن و ماسه استفاده می شود. لازم به ذکر است که در تولید انواع ملات های آماده بنایی و ملات های مورد استفاده برای چینش آجر نیز از ماسه ها استفاده می گردد. به همین جهت استفاده به جا، درست و صحیح از ماسه ها موضوعی است که دارای اهمیت زیادی می باشد.

کاربرد ماسه شکسته ۰۶

کاربرد ماسه شکسته ۰۶

در بسیاری از پروژه های ساختمانی، استفاده نادرست از ماسه ها به دفعات زیادی موجب وارد شدن خساراتی به سازه و به طور کلی ساختمان شده است. به عنوان مثال، جهت تولید بتن نمی توان از همان ماسه ای که در پروسه دیوارچینی ساختمان استفاده شده است، به کار گرفت. اغلب مواقع برای دیوار چینی ساختمان، ماسه خاک دار مورد استفاده واقع می شود. این نوع از ماسه شامل درصد بالایی خاک می باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که خاک موجود در ماسه، موجب کاهش مقاومت بتن تا حد زیاد و محسوسی می شود. به همین جهت گاهی اوقات تشخیص اشتباه نوع ماسه به کار رفته در قسمت های متفاوت می تواند خساراتی را به پروژه مربوطه وارد نمائید.

ماسه شکسته و کاربردهای آن

ماسه های شکسته و یا همان مصنوعی به آن دسته از ماسه هایی گفته می شود که از فرآیند شکستن و آسیاب کردن سنگ های معدنی که اغلب سنگ های گرانیتی هستند، به وجود می آیند. فرآیند تولید سنگ های شکسته موجب می گردد تا ماسه هایی با گوشه های تیز به جهت خط گسستگی نامنظم سنگ های معدنی به وجود بیاید.

این نوع از ماسه به طور معمول دارای درصد استاندارد و قابل قبولی خاک می باشد و همین امر سبب شده تا عمده استفاده از آن در دیوارچینی و برای چینش دیوار و اتصال المان های مورد استفاده نظیر آجر و یا بلوک شود. این عامل باعث می شود تا آجر از نظر استحکام دارای عملکرد مناسب تری باشد و خلل و فرج ها را به راحتی پر کند.

مزیت استفاده از ماسه های شکسته

● ماسه شکسته به منظور دیوارچینی ساختمان مناسب ترین نوع ماسه است.
● ماسه شکسته از دل طبیعت حاصل می شود و به همین منظور از نظر موازین زیست محیطی مناسب است.
● تنش درونی این ماسه بسیار کم و به همین جهت بسیار مستحکم است.
● هر نوع ماسه که با ماسه شکسته تولید شود، ملات مناسبی از نظر گیرش و استحکام خواهد بود.
● ملات ساخته شده با ماسه شکسته بسیار یکنواخت و یکدست می باشد.

گرچه لازم به ذکر است که در بعضی از فعالیت های ساختمانی و تولید برخی ملات ها بهتر است که از ماسه های شکسته استفاده نشود. این ماسه ها برخی اوقات اندازه های مختلف بزرگی دارند که بر مقاومت بتن های مسلح تاثیر می گذارند.

تفاوت ماسه ۰۴ و ۰۶

تفاوت ماسه ۰۴ و ۰۶

تفاوت ماسه ۰۴ و ۰۶

در مهندسی عمران به ماسه ای که به واسطه جریان بالای فشار آب در کارخانه ماسه شویی، شسته شده و خاک خود را به میزان نزدیک به صد در صد از دست بدهد، ماسه شسته می گویند که این نوع از مصالح در مصارف بتن ریزی مورد استفاده قرار می گیرد. مصارف معمولی این نوع ماسه در سایز صفر شش (۰۶) آن می باشد که در اصطلاح به ماسه شسته صفر شش شناخته می گردد .
ماسه ۰۶ و صفر چهار ( ۰۴) ملاتی نوعی از ماسه هستند که در کارخانه های تولید ماسه و شن توسط دستگاه های سنگ شکن و قلبال های مخصوص تهیه می گردند و مصارف کارهای بنایی دارند. همچون: آجر چینی، بلوک چینی، آستر، پلاستر سیمان، نرمه و زبره ساختمان

بهترین ملات سیمان و بتن سیمانی

سنگ های مرمریت و سنگ های آذرین شکسته شده توسط دستگاه سنگ شکن با شکستگی بالای ۵۰ درصد و قربال شده با استاندارد ای اس تی ام بهترین ملات سیمان و بتن سیمانی می باشند که دارای دانه های یکنواخت از ریز دانه تا درشت دانه همراه با سیلیس اضافه می باشند. در این میان به طور معمول ماسه سنگ های آذرین بهترین، گران ترین و با کیفیت ترین می باشند. 

در شرایط عادی و طبیعی دسته بندی بتن های تولیدی از ملات سیمان از ۷۵ کیلوگرم تا ۴۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و در قالب آزمایشگاهی سایز ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر می باشند. اما در شرایط مهندسی پیشرفته با استفاده از دانه بندی مناسب شن و ماسه همراه سیمان درجه ۴۲.۵ پرتلند و آب مناسب و میکروسیلیس و سوپر میکروسیلیس و بعضی از محتویات این محصول می توان به ابر بتن سیمانی بسیار سخت با مقاومت ۱۲۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع در واحد آزمایشگاهی نیز رسید.

مقاومت فشاری این ابر بتن نزدیک به مقاومت آهن می باشد. آهن مهندسی وزنی حدود ۲۷۰۰ کیلوگرم را به طور متوسط تحمل می نماید. شالوده و پایه های برج شیخ خلیفه امارات از ابر بتن سیمانی ساخته شده اند که مقاومتی در حدود ۲۲۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع دارند.

به معنای مهندسی :
Fc=2200 کیلوگرم بر سانتی متر مربع

انواع ماسه

■ ماسه شکسته: این نوع ماسه‌ ها از خرد کردن سنگ آهک متراکم، سنگ گرانیت و هر نوع سنگ متراکم دیگری حاصل می گردند. از ویژگی‌ های این نوع از مصالح می‌توان به سطوح خشن و تیز گوشه آن ها اشاره نمود که به همین جهت برای تهیه و ساخت بتن کارآیی دارند.
■ ماسه شسته: ماسه‌ ای است به وسیله شسته شدن، میزان خاک مخلوط در آن کمتر می‌شود.
■ ماسه بادی: این نوع ماسه‌ ها از دانه‌ های بسیار کوچکی تهیه می‌شوند و به هیچ عنوان برای ساخت بتن کارآیی لازم را ندارند.
■ ماسه‌های خاکی: از ذرات ریزی تشکیل شده‌اند که همچون خاک ولی به طوسی رنگ می باشند.
■ ماسه دوبارشور ۰۸: این ماسه با ترکیب دانه‌ بندی مناسب مطابق جدول های استاندارد به جهت دوبار شست و شو اغلب خاک زدائی شده و قطر بزرگ ترین دانه آن از ۸/۰ میلی متر تجاوز نمی‌کند. این ماسه برای ساخت بتن استاندارد و بلوک‌ های سیمانی مناسب می‌باشد.

ماسه شکسته ۰۴ و ۰۶

ماسه شکسته ۰۴ و ۰۶

مصرف شن و ماسه در ساختمان

○ افزون بر مصرف شن و ماسه که اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین محل مصرف شن و ماسه می باشد در پی‌سازی اغلب ساختمان‌ های بیشتر از دو طبقه از بتن استفاده می‌شود.
○ در چیدن دیواره‌ های آجری برای چیدن آجر از ملات ماسه سیمان استفاده می‌شود.
○ برای فرش، موزائیک و نصب کاشی از ملات ماسه سیمان استفاده می‌شود.
○ همچنین برای دانه‌ بندی کف فضا هایی که روی زمین ساخته می‌شوند تا از نفوذ رطوبت به سطح جلوگیری شود.
○ از شن با ابعاد مختلف برای محفوظ نگه داشتن لوله‌ های تاسیسات که در کشور ما به طور معمول از کف ساختمان عبور می‌کند.
○ علاوه بر ضد زنگ پشم شیشه و نایلون روی لوله‌ ها با یک لایه ماسه غیر آهکی می‌پوشاند تا مواد آهکی احتمالی موجود در پوکه یا ملات بر روی آن اثر نگذارد.

قیمت هر تن ماسه ۰۶ و ۰۴

ماسه ها، قیمت‌ های متنوعی بسته به نوع آن ها دارند و طبق نیاز و نوع کار صنایع تولید و عرضه می‌شود. به جهت نوسانات بازار و تغییر قیمت لحظه ای محصولات، برای استعلام قیمت روز مصالح ساختمانی و انواع ماسه ۰۶ و ۰۴ و همچنین مشاوره با کارشناسان مجرب مجموعه خوارزم سازه می توانید به وبسایت خوارزم سازه مراجعه کرده و یا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

09308424173

3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

  • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

  • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

  • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

  • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

  • عرضه مستقیم به مصرف کننده

  • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

  • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

  • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس