خرید مستقیم ماسه شسته و کاربرد آن

دسته بندی:

ماسه شسته

ماسه شسته یا دو بار شور به اصطلاح به مخلوطی از ماسه و خاک گفته می شود‌. ماسه شسته یکی از انواع مصالح ساختمانی می باشد. شرکت خوارزم سازه با فراهم آوردن مستقیم مصالح ساختمانی به قیمت روز کارخانه و همچنین کیفیت عالی و نیز خرید آنلاین در تمام مناطق کشور شرایط خرید آسان را برای شما مصرف کنندگان گرامی فراهم آورده است.

وجود خاک در ماسه علاوه بر مزایل، معایبی نیز به همراه دارد که در هنگام استفاده باید مورد توجه قرار داد. از جمله معایب وجود خاک در ماسه، کاهش پیدا کردن مقاومت بتن ساخته‌ شده از آن است، زیرا ذرات خاک از چسبیدن ذرات بتن و ماسه و تشکیل مخلوطی مقاوم جلوگیری می‌کند. برای آنکه بدانیم ماسه شسته و کاربرد آن در صنعت ساخت و ساز و … چیست شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنیم.

فرآیند تولید ماسه شسته

فرآیند تولید ماسه شسته به این شکل می باشد که در ابتدا ماسه طبیعی را بعد از خروج از الک ها و شسته شدن توسط دستگاه کلاسیفایر، وارد دستگاه رطوبت گیر و خشک کن “Dewatering” کرده و آن را الک می کنند. علاوه بر آن مقداری مواد ریزدانه با روش پاششی از هیدروسیکلون بر روی مواد و مصالح در سرند، می ریزند که این خرکت موجب می گردد تا ماسه به صورت نرم درآمده و با میزان ریزدانه بیشتر تولید شود.

ماسه های شسته تولید شده توسط دستگاه خشک کن “Dewatering” با ” SE بین ۶۵ درصد تا ۸۰ درصد ” و میزان عبوری الک میکرون بین ۳ درصد تا ۵ درصد با تنظیمات خروجی و در صورت نیاز مشتری تولید می گردد. این نوع ماسه قیمت های متنوعی دارد که بسته به نیاز مشتری تولید می شود. ماسه های شسته و ماسه طبیعی در مصارف مختلف از جنله: استفاده در بتن های دستی، پلاستر و اجرای سنگ نمای ساختمان و غیره کاربرد دارد.

کاربرد ماسه شسته

کاربرد ماسه شسته

روش تولید ماسه شسته

عملیات ساخت ماسه شسته با انفجار و یا با خرد شدن سنگ کوهی خالص به وسیله چکش بیل های مکانیکی  و انتقال آن به ابتدای خط تولید در کارخانه آغاز می شود. بعد از تخلیه ی بارکن ها در داخل قیف یا هاپر، توسط فيدر زنجيري به داخل سنگ شكن اصلی کارخانه معروف به فكي هدايت و پس از خرد شدن اولیه به ابعاد حدود ۲۰ الی ۳۰ سانتي متری تغییر سایز پیدا می کند. سنگدانه های حاصل به واسطه نوار نقاله به داخل سنگ شكن مرحله بعدي موسوم به كوبيت هدایت و مجدداً خرد شده تا به ابعاد شن و ماسه قابل مصرف در آيند.
شن و ماسه به دست آمده از این بخش به منظور تفکیک و جداسازی به طرف سرند سه طبقه هدایت و محصولات ماسه شکسته، شن نخودی، شن بادامی و شن اور سایز از یک دیگر جدا شده و از طريق نوار نقاله های جمع آوری به دپوی محصولات هدایت می گردند. در پایان نیز محصول نهایی توسط لودر بارگيري و به بازار هاي مصرف حمل مي گردد.
همچنین در صورت نیاز به ماسه شسته، ماسه شکسته تولیدی از طریق دستگاه موسوم به فیدر زمینی (که زیر محل دپوی ماسه شکسته قرار دارد) به ماسه شوی حلزونی منتقل و پس از شست و شو توسط نوار به محل دپوی ماسه شسته منتقل می گردد.

مراحل شستن ماسه

● ابتدا الک کردن ماسه طبیعی با دستگاه الک

● شسته شدن توسط کلاسیفایر پس از خروج از الک‌ ها

● وارد شدن ماسه شسته شده در این مرحله به دستگاه رطوبت‌گیر و خشک‌کن (Dewatering) و سپس الک شدن

● سپس پاشیده شدن مقداری مواد ریزدانه به روش پاششی از هیدروسیکلون بر روی مواد و مصالحی که در حال سرند که موجب نرم شدن ماسه شده و افزایش پیدا کردن ریز دانه‌ های آن

● در این مرحله، ماسه توسط دستگاه خشک‌کن (Dewatering) با SE بین ۶۵ درصد تا ۸۰ درصد و درصد عبوری الک میکرون بین ۳ درصد تا ۵ درصد با تنظیمات خروجی و طبق سلیقه و نیاز مشتری تولید می‌شود.

کاربرد ماسه شسته

■ کاشت بذر و قلمه گیری : ماسه باغبانی اغلب با کمپوست یا پیت مخلوط می گردد تا یک محیط ریشه ای بدون خاک ایجاد کند که به خوبی تخلیه شود. ساختار سست مخلوط برای جوانه زنی و ریشه زایی قلمه ها مفید است.

■ پرورش گیاهان : برای پرورش گیاهان خاک باغچه مناسب نمی باشد، زیرا به سرعت فشرده شده و مانند آجر می شود. هنگامی که آب نتواند تخلیه شود، ریشه ها خفه می شوند و گیاه می میرد. مخلوطی از کمپوست یا ذغال سنگ نارس و شن و ماسه باغبانی یک محیط ایده آل است. بسیاری از گیاهان با ترکیبی از یک قسمت شن و ماسه باغبانی به ۲ قسمت ذغال سنگ نارس یا کمپوست به خوبی عمل می کنند، این در حالی است که کاکتوس و ساکولنت ها به طور کلی مخلوط ۵۰-۵۰ را انتخاب می کنند. یک لایه نازک شن و ماسه در بالای مخلوط گلدان نیز برای بسیاری از گیاهان مفید است.

■ شل شدن خاک سنگین : بهبود خاک سنگین خاک رس امری دشوار می باشد اما شن و ماسه موجب متخلخل شدن خاک می شود تا زهکشی بهتر شود و ریشه ها فرصت نفوذ پیدا می کنند. اگر خاک شما خاک رس سنگینی است، چندین سانتی متر شن و ماسه باغبانی را بر روی قسمت بالایی پخش کنید، سپس آن را در ۹ یا ۱۰ اینچ (۲۵-۲۳ سانتی متر) بالای خاک حفر کنید. این کار دشواری است. برای ایجاد یک پیشرفت قابل توجه، باید شن و ماسه کافی را به اندازه برابر نیمی از کل حجم خاک در خود داشته باشید.

■ بهبود سلامت چمن :  چمن در خاک کم زهکش، به ویژه در مناطق آب و هوایی بارانی امکان دارد سخت و غرقاب شود. از راهکار های کاهش این مشکل این است که شن و ماسه شسته شده را در سوراخ هایی که با هواده به داخل چمن زده اید، سوراخ کنید. اگر چمن شما کوچک است، می توانید سوراخ هایی با چوب خیز یا چنگک ایجاد کنید.  

■ ماسه شسته برای گلدان

شن و ماسه باغبانی به طور اساسی برای گیاهان یک هدف اساسی را دنبال می کند. زهکشی خاک را بهبود می بخشد. برای رشد سالم گیاه وجود این نوع ماسه امری بسیار ضروری می باشد. اگر خاک زهکشی ضعیفی داشته باشد، اشباع می شود. ریشه هایی که محروم از اکسیژن هستند به زودی می میرند. شن و ماسه باغبانی شن و ماسه بسیار ریز است که از موادی همچون: گرانیت خرد شده، کوارتز یا ماسه سنگ ساخته می شود.

خصوصیات ماسه شسته

سنگدانه ها چیزی در حدود ۷۰ درصد از حجم بتن را تشکیل می دهند و کیفیت سنگدانه ها نقش بسیار اساسی در کیفیت بتن به دست آمده دارد. در نتیجه سنگدانه ها باید به دور از هر گونه آلودگی، گرد و خاک و گل و لای باشند. همان گونه که پیش تر اشاره کردیم، ماسه ذرات نرم و سستی از سنگ سخت شکسته شده می باشد که از ذرات و دانه هایی از سنگ خرد شده اس تشکیل شده است.

قطر دانه های ماسه بین ۰/۰۶ تا ۲/۰ میلی متر است و رنگ های متفاوت قهوه ای و نارنجی دارند. انواع ماسه به مصالح ساختمانی از جمله: آسفالت و بتن، حجم، استحکام، خواص دیگر را اضافه می کند. همچنین، ماسه به عنوان یک ماده تزئینی در محوطه سازی به کار گرفته می شود. انواع خاصی از شن و ماسه در تولید شیشه و به عنوان یک ماده قالب گیری برای ریخته گری فلز استفاده می شود. در مجموع ماسه، مهم ترین ماده برای ساخت و ساز است.

 قیمت ماسه شسته در معدن

قیمت ماسه شسته در معدن

۱) ماسه سنگ آهکی شکسته درشت

بزرگ ترین نوع ماسه ساختمانی سنگ آهک خرد شده با دانه های درشت می باشد. این نوع ماسه با توحه به داشتن توانایی تحمل بارهای سنگین و زهکشی های رایج ضروری، اغلب اوقات در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، ماسه درشت برای سنگ فرش ها و انواع دیگر ساخت و ساز نیز به کار می رود.

۲) ماسه درشت یا حفره دار

ماسه حفره دار یا ماسه درشت دارای ذرات ضخیم، سخت و به طور معمول تیز است. این نوع ماسه که از آن برای ساخت ملات استفاده می شود، از رسوبات طبیعی زمین استخراج شده و موجب به وجود آمدن سیمان قوی می شود، اما منظور سیمانی کاملا صاف و هموار نمی باشد. ماسه حفره دار با ماسه ساحل فرق دارد و اندازه ذرات آن بزرگ تر است. 

۳) ماسه سنگی صاف شکسته

این مدل از توده سنگی خرد شده برای جلوگیری از مشکلات بیش از حد گرد وغبار شسته شده و دارای اندازه های گوناگونی می باشد. این نوع ماسه اکثر اوقات به عنوان: یک گزینه برای زهکشی فاضلاب، حفظ دیواره های آن ها، به ویژه لوله های فاضلاب واقع در لبه های جاده ها استفاده می شود. همچنین، این ماسه برای تولید: بتن آماده، آهک، پارسنگ یا بالاست راه آهن ها و سنگ خرد شده استفاده می شود.

۴) ماسه سنگ آهک 

اندازه ماسه سنگ آهک درشت تر از ماسه می باشد، اما شامل ذرات به اندازه مناسب کوچکی برای ساختن سطوح سخت و فشرده می باشد. برخلاف موارد قبلی، این ماسه برای پروژه های زهکشی مورد استفاده قرار نمی گیرد اما کمک فوق العاده ای به ساخت ایوان ها، کفپوش های داخلی شامل سنگ فرش ها و محوطه های سرپوشیده همچون اتاق های آفتابگیر می کند. با این وجود، برای ساخت راه های ماشین رو به قدر لازم قوی نمی باشد.

۵) ماسه رودخانه ای

این ماسه ساختمانی به دست آمده از ساحل و کف رودخانه ها می باشد و در اندازه های درشت و ریز در دسترس قرار دارند. در گذشتخ از این نوع ماسه، برای ساختمان سازی ترجیح داده می شد زیرا شن و ماسه ریزتر حاوی گرد و خاک زیادی است.
ماسه رودخانه ای در موارد مختلفی کاربرد دارد، از جمله مخلوط گچ و دلیل استفاده از آن در این مخلوط این است که ذرات آن نسبت به ماسه مصنوعی گردتر هستند و باعث ایجاد مخلوطی بسیار نرم تر و صاف تر می شود.

قیمت هر تن ماسه شسته

قیمت هر تن ماسه شسته

موارد کاربرد ماسه شسته

ماسه شسته برای استفاده در بتن ریزی بسیار مناسب می باشد. در نظر داشته باشید که بهره گیری از ماسه دوبار شور کارایی بهتری دارد و به دلیل وجود خاک کمتر در تهیه بتن مناسب می باشد. ماسه یک بار شور به طور کلی برای تهیه ملات ساختمانی کاربرد دارد و نقش مهمی در شکل گیری ملات ساختمانی به عنوان پر کننده دارد.
از پرکاربرد ترین ملات های ساختمانی می توان به ملات ماسه سیمان اشاره کرد زیرا از جهت سهولت در حین اجرای کار، مقاومت و میزان چسبندگی بسیار کاربردی است. لازم به ذکر است ماسه مناسب برای تهیه ملات ساختمانی دارای ۳ درصد وزنی خاک رس می باشد. به طور کلی ماسه های شسته و ماسه طبیعی در مصارف گوناگونی از جمله: استفاده در بتن های دستی، پلاستر و اجرای سنگ نمای ساختمان و … کاربرد دارد.

قیمت ماسه شسته در معدن

ماسه شسته قیمت‌ های متنوعی بسته به نوع ماسه دارد و طبق نیاز و نوع کار صنایع تولید و عرضه می‌شود.

قیمت هر تن ماسه شسته

به دلیل نوسانات بازار و تغییر قیمت لحظه ای محصولات، برای استعلام قیمت روز مصالح ساختمانی و ماسه شسته و همچنین مشاوره با کارشناسان مجرب مجموعه خوارزم سازه می توانید به وبسایت خوارزم سازه مراجعه کرده و یا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

  • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

  • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

  • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

  • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

  • عرضه مستقیم به مصرف کننده

  • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

  • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

  • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس