لیست قیمت تیرچه خرپایی به روز

دسته بندی:

قیمت تیرچه خرپایی

تیرچه به قطعه ای گفته می شود که از فولاد و بتن ساخته شده است و با قرارگیری بلوک ها روی آن به عنوان قالب بتن پوششی یک مقطع به شکل T تشکیل می دهد. تیرچه ها در انواع مختلف تولید می شوند که غالبا در کشور ما نوع خرپا از این تیرچه ها استفاده بیشتری دارد. گروه تولیدی خوارزم سازه که بدون واسطه و به صورت مستقیم انواع تیرچه های خرپا و مصالح مورد نیاز در ساختمان را عرضه می دارد در صورت تماس مشتریان لیست قیمت عمده تیرچه خرپایی را برای مطلع شدن از قیمت ها در اختیار آن ها قرار می دهد. خرید تیرچه خرپایی تهران را از کارخانه تیرپه خرپایی تهران ،خوارزم سازه، انجام دهید.

 

خرپای تیرچه چیست؟ قیمت تیرچه خرپایی چقدر است؟

به میلگردهای کششی زیرین و بالایی و عرضی زمانیکه به شکل خرپا به یکدیگر جوش بخورند یا قلاب شوند و شبکه ی پیش ساخته ای را تشکیل دهند، تیرچه خرپایی می گویند. یک تیرچه خرپایی از خرپای فولادی و پاشنه بتنی ساخته شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید تیرچه خرپایی می توانید با کارشناسان خوارزم سازه که در اسرع وقت محصولات مورد نیاز شما را برایتان تحویل می دهند، تماس بگیرید.

این محصول نوعی سازه می باشد که از واحدهای مثلث شکل که اتصالات کوچک یا بزرگ و باریکی داشته تشکیل شده است. وظیفه اصلی این قسمت تحمل بارهای فشاری و کششی می باشد که ناشی از قسمت های مختلف است. برای دریافت لیست قیمت تیرچه خرپایی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

انواع تیرچه خرپایی

 • خرپایی ساده
 • خرپایی مرکب
 • خرپایی پیچیده

خرپا یکی از ساده ترین اعضایی است که به سان یک عضو خمشی عملکرد داشته و در قسمت های مختلف اعم از سقف ها و سازه های هوا فضا و پل ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این محصول در صنعت هزینه های ساخت تیرچه را کاهش داده و نصب آسان و سریعی دارد. تیرچه خرپایی تهران را از بهترین تولید کننده در صنعت، خوارزم سازه، به صورت عمده با بهترین قیمت خریداری نمایید.

خرید تیرچه خرپایی

بارهای وارده در هر مرحله به این تیرچه

در مرحله اول باربری تیرچه ای که در قسمت زیرین خرپایی وجود دارد باید قدرت تحمل نیروی کششی که لنگر خمشی وارد می سازد را داشته باشد، این نیرو از وزن بار مرده سقف در ناحیه بین محور تیرچه ها از هم ایجاد می گردد. به عبارت دیگر باید در مرحله اول باید باری که حمل و نقل وارد می سازد را متحمل شوند و در مرحله دوم باری که اجزای بتن یا همان وزن تیرچه بلوک و بتن وارد می سازد تحمل نماید. در مرحله سوم نیز بعد از اینکه بتن پوششی عمل آوری شد و مقاومت کافی را دارا بود باید بارهای مرده و زنده را تحمل نماید.

 

شرایط نصب و قیمت تیرچه خرپایی

 • تیرچه ها نباید فاصله بیشتر از 75 سانتی متر از هم داشته باشند.
 • عرض تیرچه ها نباید کمتر از 10 سانتی متر باشد.
 • ضخامت بتن پوششی در قسمت بالای تیرچه نباید کوچکتر از 5 سانتی متر باشد.
 • ارتفاع کل نباید بیشتر از 3/5 برابر حداقل عرض تیرچه ها باشد.
 • از میلگرد A2  برای نمرات 9 و 10 و 12 می توان استفاده نمود، زیرا این میلگردها جوش پذیری بسیار بالایی دارند. این عوامل خود در قیمت تیرچه خرپایی تاثیرگذار می باشند.
 • از میلگرد نوع A3 در نمرات 14 و 16 و 18 می تواند استفاده کرد.
 • عملیات جوشکاری در سالنی که سقف دارد، باید انجام شود.
 • از دستگاه رکتی فایر در سایزهای مختلف میتواند با درجات 160 الی 190 آمپر در صورت لزوم استفاده نمود.

 

ویژگی های ظاهری تیرچه خرپایی

قسمت نشیمنگاه بلوک ها باید حداقل 15 میلی متر بوده و به صورت سالم و صاف باشد. به این قسمت بخش بتنی نیز گفته می شود.

سر میلگرد تقویتی باید از قسمت سطحی بتن پاشنه دیده شود.

خیز منفی تیرچه خرپایی نباید بیشتر از 1 سانتی متر در طول باشد و پیچیدگی جانبی آن نیز همینطور.

برای جابجایی تیرچه ها بعد از بتن ریزی در حین انجام عملیات تولید باید 72 ساعت صبر کرد.البته لازم به ذکر است که در صورتی که از روش هایی که به عملیات سرعت می بخشند استفاده شود، می توانید این زمان را کاهش دهید.

قیمت عمده تیرچه خرپایی

عوامل عمده تعیین کننده قیمت تیرچه خرپایی

یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت این تیرچه ها، کیفیت بتنی می باشد که در آن استفاده شده است. بهتر است قیمت عمده تیرچه خرپایی را از تولید کننده بدون واسطه آن که گروه تولیدی خوارزم سازه  ،کارخانه تیرپه خرپایی تهران، جزء ان ها می باشد جویا شوید.

تیرچه فلزی (تیرچه با جان باز)

تیرچه های با جان باز یک عضو پیش ساخته می باشند که به صورت یک خرپای ویژه دو سر ساده و به منظور توزیع و انتقال یکسان با سقف به تکیه گاه، مورد استفاده قرار می گیرند. این تیرچه ها ترکیب شده از تیرچه فلزی خودایستا و دال بتنی بوده و به صورت یکپارچه تعبیه شده اند. عملکرد تیرچه خرپایی به صورت T شکل می باشد و فواصل بین تیرچه ها را از قالب موقتی یا دائم آن و همینطور قطعات سبک جداسازی می نماید.

 

مزایای تیرچه های فولادی با جان باز

بدون نیاز به شمع بندی : این تیرچه ها به دلیل خواص دینامیکی و استاتیکی فولاد تعبیه شده در ان ها و طراحی ویژه ای که دارند نمی توانند به تنهایی وزن خود، قالب های دائمی و موقتی، هر گونه فشاری که از طریق پمپاژ و وزن بتن خیس وارد می گردد و … را تحمل نمایند. به همین دلیل است که این مورد نیازی به شمع بندی نداشته و می توان سقف را در ارتفاع های مختلف به سادگی اجرا نمود. اگر به دنبال کارخانه تیرچه خرپایی تهران می باشید بهتر است با کارشناسان خوارزم سازه که یکی از بهترین تولیدکنندگان در سراسر کشور می باشد تماس حاصل نمایید. تعیین قیمت تیرچه خرپایی توسط تولیدکنندگان در کارخانه تیرپه خرپایی تهران با فضای رقابتی بسیار بالایی صورت می گیرد.

 

تیرچه ی خرپایی سنتی

این نوع تیرچه متشکل از 2 عدد میلگرد در قسمت بال تحتانی خود بوده و یک میلگرد در بال فوقانی دارد. میلگردهای عرضی در این محصول به صورت تک و یا دوبل جوشکاری شده اند. در این نوع از تیرچه ها برای جوشکاری از جوش با قوس الکتریکی بدون گاز محافظ استفاده می شد که بعدها استفاده از این نوع جوش را ممنوع اعلام نمودند. پایین ترین قسمت خرپای آماده در قابل موقتی عرضه می شود و بعد از بتن ریزی از این قالب ها خارج می سازند. این مورد بعد از خشک شدن بتن می تواند جابجا شده و در سقف مورد استفاده قرار گیرد. تیرچه هایی که طول بیشتری داشته باشند و یا بارگذاری بیشتری روی آن ها صورت گیرد، از یک عدد میلگرد تقویتی در پایین خود بهره می برند.

تیرچه خرپایی صنعتی

تیرچه های ماشینی از لحاظ تشکیل شدن از خرپایی فلزی درست ماند تیرچه های بتنی و سفالی سنتی می باشد. میلگردهای برشی در این تیرچه ها به جای اینکه با جوش الکتریکی متصل شوند از طریق جوش مقاومتی به قسمت آرماتورهای زیرین و فوقانی جوش داده می گردند. 

تیرچه خرپایی تهران

تعیین قیمت و خرید تیرچه خرپایی

با توجه به اینکه تیرچه تشکیل شده از سیمان و میلگرد و شن و ماسه می باشد و توسط نیروی کار با استفاده از دستگاه های مخصوص به تولید می رسد، قیمت آن متاثر از قیمت مواد تشکیل دهنده و هزینه نیروی کار و کارگاه می باشد. یک کارفرما غالبا به دنبال خرید تیرچه خرپایی ارزان قیمت می باشد. قیمت این محصول در ایران با احتساب مترمربع معین می گردد ولی گاها براساس متر نیز خرید و فروش ان انجام می گیرد. بهتر است هرگز تیرچه را برحسب وزن آن خریداری ننمایید زیرا در این حالت امکان تقلب در فروش بیشتر می گردد و تولید کننده به منظور افزایش هزینه تیرچه از متریال سنگین تری مانند فولاد در تولید آن استفاده می نماید.

یک مهندس با اجرای ترفندهای مهندسی می تواند استحکام یک تیرچه را افزایش یا کاهش دهد. قبل تر تیرچه ها ضخامت بیشتری داشته و از مواد بیشتری تشکیل یافته بودند اما امروزه این ضخامت کاهش یافته است. کم شدن ضخامت یک تیرچه فقط به منظور کاهش هزینه های آن نبوده و برای کاهش وزن سازه نیز اتفاق افتاده است. در صورت نیاز به خرید تیرچه خرپایی می توانید با شماره ی کارشناسان فروش خوارزم سازه در ارتباط باشید و لیست قیمت تیرچه خرپایی را به صورت به روز از کارخانه تیرپه خرپایی تهران دریافت نمایید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس