سیمان نائین |قیمت خرید مستقیم کارخانه

دسته بندی:

سیمان نائین

سیمان یکی از پرکاربردترین محصولات مورد استفاده برای ساخت و ساز می باشد که انواع مختلفی را به خود اختصاص داده است. تولید این انواع در کارخانه های تولید سیمان انجام شده و روند های مختلفی دارد. در این مقاله شما را با سیمان نائین که یکی از پرفروش ترین انواع سیمان های ساختمانی می باشد آشنا می نماییم.برای استعلام قیمت سیمان نایین از بزرگترین کارخانه و عامل فروش سیمان نائین در تهران با شماره تماس کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

سیمان نائین

سیمان پودری نرم حالت است. قابلیت جذب آب و حالت چسبندگی خوبی بین مصالح ایجاد می کند، تا بتوان سازه و ساختمانی با مقاومت و  استحکام بالا داشت. سیمان از مواد آهکی، خاک رس ، سیلیس، اکسید های معدنی مانند آهن ، سدیم ، منیزیم ، آلومینیوم ساخته شده است. سیمان ها انواع مختلفی دارند مانند پرتلند، پوزولانی، رنگی ، نسوز، سیمان سفید، زود سخت شونده ، تندگیر و… که نوع های بسیار زیاد دیگری نیز دارد. که هرکدام روش های تولید متفاوت دارند از جمله ، روش تر ، نیمه تر، نمیه خشک و خشک است.

آزمایش های متعددی و بسیار روی نمونه سیمان انجام می شود تا میزان، گیرش سیمان ، سلامت سیمان، مقاومت سیمان، مشخص شود تا سیمانی با کیفیت بالا تحویل مشتری داده شود،  زیرا در جاهایی از این ماده حیاتی استفاده می شود که بسیار حساس و در صورت بی کیفیت بودن سیمان خطر آفرین می باشد.

این سیمان بر اساس استاندارهای تعریف شده تولید می شود، و به مشتریان عرضه می گردد. از سیمان تیپ دو نایین برای مصارف عمومی مانند ساخت بتن استفاده می شود. به دلیل مقاومت بالایی که در برابر حمله های سولفات ها از خود نشان می دهد برای لوله های بتن ، کانال های آب، فاضلاب و… استفاده می شود. این سیمان ها را به صورت کیسه ای و فله ای به فروش می رسانند. از کیسه های پروپیلن برای بسته بندی اش استفاده می شود. وزن هر کیسه ۵۰ کیلوگرم می باشد.

 

ظرفیت حمل سیمان نائین

ظرفیت ماشین ها بسته به نوع حمل این سیمان دارد که آیا بصورت فله ای می باشد و یا به صورت کیسه ای، ظرفیت کامیون ها برای حمل سیمان های کیسه ای، کامیون تک ۲۸۰ میسه و کامیون جفت ۳۲۰ کیسه و ماشین های تریلی ۴۸۰ عدد ظرفیت دارند.

در حالت کلی ۴ نوع سیمان نائین داریم ، سیمان پرتلند تیپ ۲ ، دو نوع سیمان پرتلند تیپ ۱ ، سیمان پرتلند سرباره ای، تولید می کند.

 

انواع سیمان

برای اینکه درست و بجا از انواع مختلف سیمان استفاده کنید باید آشنایی کامل از نوع های مختلفش داشته باشید. سپس اقدام به خرید سیمان کنید. سیمان های به حال کلی به دو دسته پرتلند و غیر پرتلند تقسیم می شوند.

سیمان پرتلند نائین

این سیمان به دو بخش هیدرولیک و غیر هیدرولیک براساس واکنش های سخت شونده تقسیم می شود. سیمان های هیدرولیک در اثر برخورد به آب شروع به سفت شدن می کنند. استفاده از سیمان برای چسباندن مصالح می باشد که از قدیم الیام همین ویژگی را داشته است. ترکیب اصلی این سیمان آهک ، خاک رس و گچ است. به علت‌ تشابه رنگ سیمان سخت شونده با رنگ سنگ های آهکی جزیره پرتلند در انگلستان چنین نامی برای سیمان گذاشته اند.

سیمان پرتلند نوع ۱

این محصول سیمان معمولی می باشد. برای مصارف عمومی و وقتی ویژگی خاصی برای بتن در نظر گرفته نشده باشد استفاده می شود. کاربرد این سیمان در ساخت پیاده روها، روسازی جاده ها، پلهای بتنی مسلح، راه آهن ، مخازن، ملات برای بنایی استفاده می شود. در حالت کلی در جاهایی که به ویژگی خاصی از سیمان نیاز نیست استفاده می شود.

سیمان پرتلند تیپ ۲

بیشترین مصرف از این سیمان در ساخت و تولید بتن می باشد. که حرارت هیدراتاسیون متوسط برای آنها ضرورت داشته، و حملات سولفات به آنها در حد متوسط باشد. مقاومت فشاری این سیمان کمتر از نوع ۱ می باشد. و همچنین کندتر از نوع ۱ سخت می شود. در گذر زمان گیرش حرارتی کمتری تولید می کند ، در مصارف عمومی و بسیار کاربرد دارد، بخصوص در بتن ریزی در سطح حجیم استفاده می شود،  در محیط های آبی و خاکی که غلظت یون سولفات در حد متوسط است از این سیمان جهت بتن ریزی در هوای نسبتا گرم استفاده می شود.

مزایای استفاده از سیمان تیپ ۲ پرتلند
 • به دلیل مقاومت متوسط در برابر حملات سولفاتی
 • استفاده آسان از آن در بتن ریزی در وسعت زیاد فنداسیون ها
 • استفاده برای کانال آبیاری و ساخت لوله های بتن در کانال های آب و فاضلاب
 • افزایش دوام و مقاومت بتن در برابر شرایط نامناسب محیطی
 • در برخی جاها استفاده از این سیمان توصیه نمی شود مانند،

نکته مهم ،محیط های حاوی یون کلر، سولفات به طور هم زمان، همچنین در محیط های حاوی غلظت های زیاد یون سولفات و نیز در بتن ریزی در های سرد اصلا درست نمی باشد زیرا سرعت هیدراتاسیون این سیمان پایین می باشد.

سیمان پرتلند تیپ ۳ نائین

این سیمان تقریبا اجزا اولیه سیمان تیپ ۱ را دارد. فقط بسیار ریزتر می باشد و به همین دلیل سرعت گیرش بالایی دارد. این سیمان در مدت کم یک هفته و با کمتر به مقاومت نهایی اش می رسد. مقاومت ۷ روزه این سیمان مانند مقاومت ۲۸ روزه سیمان معمولی می باشد. این سیمان در هنگام گیرش حرارت بالایی نسبت به نوع یک تولید می کند. زمانی که قالب برداری وبارگذاری زودترلازم باشد استفاده از این سیمان توصیه می شود. حتی می توان در هوای سرد نیز از این سیمان استفاده کرد. برای بدست اوردن بتن با کیفیت، به جای اینکه از بتن تیپ۱ با عیار بالا استفاده کنید از بتن تیپ ۳ با عیار متوسط و استاندار توصیه می شود استفاده شود.

مهم ترین نکته راجب این سیمان بالا بودن حرارت در زمان گیرش اولیه است که منجرب به گیرش بسیار سریع و افزایش دمای بتن در ساعات اولیه می شود. این سیمان بسیار زود گیر می باشد و دمای آن در زمان اولیه بسیار بالا است. از این رو می توان در هوای سر از این بتن استفاده کرد. برای هوای سرد مناسب است و در صورت یخ بندان و دمای زیر صفر باید از ضد یخ در داخلش استفاده کرد.

سیمان نائین پرتلند تیپ ۴

این سیمان دیر گیر می باشد و در زمان بتن ریزی حرارت کمتری از خود دارد. سرعت گیرش این بتن بسیار آهسته و آرام می باشد، و مقاومتش آهسته آهسته صورت می گیرد. در ساخت پروژه های حجیم کاربرد دارد مانند سد سازی ها چون اگر حرارت اولیه بالا رود بسیار خطر ناک خواهد بود، برای پایین نگه داشتن درجه واکنش از این سیمان برای بتن ریزی استفاده می شود. برای مراقبت از بتن در درجه حرارت بسیار بالا مانند ۴۰ درجه سانتی گراد به شدت مورد کاربرد قرار میگیرد.

سیمان پرتلند تیپ ۵ نائین

این سیمان به عنوان سیمانی با مقاومت بسیار بالا در برابر حملات سولفات ها می باشد. در صورتی که بتن را خطر سولفاتی شدن تهدید کند از این سیمان استفاده می کنند ، از این رو به این سیمان ضد سولفات می گویند. از استاندارد های آمریکا برای این سیمان استفاده شده است. در صورتی که ساختمان بتنی با آب های زیر زمینی و خاکی در تماس باشد که مقدار زیادی املاح سولفات وجود داشته باشد از این سیمان استفاده می شود. این سیمان دیرتر از سیمان معمولی گیرش دارد. پس نمیتوان برای سازه هایی که مقاومت بالا در آنها شرط است استفاده شود.

 

کاربرد سیمان نائین

 • در محیط های خورنده و مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد.
 • برای فنداسیون هایی که با آب جاری‌ و آب های زیر زمینی در ارتباط هستند.
 • برای سازه های دریایی و سازه های خورنده.
 • در بتن ریزی های سطح حجیم فنداسیون ها و کانال های آبیاری
 • به دلیل مقاومت بالا در برابر حملات سولفات در لوله های بتنی و همچنین کانال های آب و فاضلاب کاربرد دارد.
 • سیمان نائین در کیسه های ۵۰ کیلوگرم بسته بندی می شود.

برای استعلام قیمت سیمان نایین از بزرگترین کارخانه و عامل فروش سیمان نائین در تهران با شماره تماس کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

سیمان پرتلند پوزولانی

پورولان جنسی از سیلیکات دارد و تقریبا شبیه سیمان است، در این محصول حداکثر ۱۵ درصد سیمان را پوزولان تشکیل داده است.

در مصارف عمومی برای ملات و یا بتن استفاده می شود. ویژگی هایی از این ماده که باعث استفاده از آن شده است، پایین بودن حرارت هیدراسیون، کاهش نفوذ پذیری بتن و ایجاد دوام  در محیط های حاوی املاح خورنده، می باشند. زمانی که سنگدانه های بتن بی کیفیت باشند و با قلیایی ها واکنش نشان دهد از سیمان پوزولانی استفاده می شود.

 

مزایای و ویژگی های سیمان پرتلند پوزولانی

 • حرارت هیدراسیون این سیمان نسبت به سیمان معمولی کمتر می باشد. در بتن ریزی های حجیم در هوای گرم مورد استفاده قرار می گیرد به دلیل اینکه از افزایش دمای بتن و ترک های ناشی از حرارت جلوگیری می کند.
 • آب انداختگی در بتنی که از سیمان پوزولان ساخته شده است کمتر می باشد و از ایجاد ترک های سطحی و عمیق جلوگیری می کند.
 • از این سیمان میتوان در کارهای عمومی و بتن ریزی عمومی مانند سیمان معمولی استفاده کرد.
 • واکنش های پوزولانی باعث می شوند تا آهک آزاد کاهش پیدا کند، و در نتیجه نفوذ پذیری این سیمان کم می شود و از بروز شوره و سفیدک جلوگیری می کند. کاهش نفوذ پذیری باعث میشود تا دوام بتن در برابر املاح و‌ مواد خورنده بتن بیشتر شود.
 • سیمان پوزولانی دارای کلینکر کمتری در مقایسه با سیمان نائین می باشد از این رو سرعت گیرش اولیه آن طولانی تر می باشد. و باید برداشت قالب و بارگذاری با گذر زمان زیاد صورت گیرد.

 

نمونه برداری از سیمان پرتلند

سنجش و آزمایش سیمان جزو کارهایی است که مدام باید انجام شود، نمونه برداری ها با توجه به سیمان ها باید مطابق استاندار های تعریف شده انجام شود. نمونه برداری در پرسه تولید سیمان نائین :

 • نمونه برداری از تسمه نقاله و یا لوله انتقال سیمان به سیلو
 • نمونه برداری از محل تخلیه سیمان از سیلو
 • نمونه برداری از انبار فله سیمان
 • نمونه برداری از انبار کیسه های سیمان
 • نمونه برداری از سیمان کامیون حامل آن

تمام این نمونه گیری ها در کارخانه سیمان نایین و عامل فروش سیمان نائین خوارزم سازه انجام می شود به منظور دستیابی به کیفیت بالا از این محصول همچنین رضایت مندی مشتری از خرید سیمان، تمام نمونه گیری ها مطابق استاندارهای تعیین شده می باشد.

 

تاییدیه کیفیت سیمان پرتلند

بنا به در خواست خریدار باید در عقد قرار داد ذکر شود که خواهان تاییدیه ای مبنی بر مطابقت کامل محموله دریافتی با استاندارد های تعریف شده وجود دارد. که این تاییدیه همراه با یک برگه آزمایشی از محصول می باشد.

 

قیمت سیمان نایین

با اینکه تمام کارکنان کارخانه سیمان نایین و عامل فروش سیمان نائین خوارزم سازه مشغول به بروز نگه داشتن قیمت انواع سیمان ها می باشند ولی به دلیل نوسانات بسیار زیاد این بازار کاری مشکل می باشد شما برای اطلاع از قیمت های سیمان با عامل فروش سیمان نائین خوارزم سازه در ارتباط  باشید تا قیمت سیمان نایین به شما ارائه شود. از بابت کیفیت محصولات این شرکت خیالتان راحت باشد چون از مواد اولیه با کیفیت تولید شده اند و قیمت این مجموعه پایین تر بقیه می باشد به دلیل اینکه خود تولید کننده اند و دست واسطه در میان نمی باشد.

 

چگونه سیمان پرتلند نائین خریداری کنید؟

برای خرید این نوع سیمان می توانید با کارشناسان مجرب کارخانه سیمان نایین و عامل فروش سیمان نائین خوارزم سازه در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند و قیمت سیمان نایین را اطلاع دهند. می توانید اطمینان داشته باشید که سیمانی که خریداری می کنید دارای کیفیت بسیار بالا می باشد و سیمان را مطابق قیمت سیمان نایین کارخانه خریداری خواهید کرد. در ساخت سیمان های نایینی تمام استاندارد های بین المللی رعایت شده است. برای استعلام قیمت سیمان نایین از بزرگترین کارخانه و عامل فروش سیمان نائین در تهران با شماره تماس کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس