سیمان سفید ساوه

دسته بندی:

سیمان از مهم ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی می باشد. خرید یک سیمان باکیفیت کمک شایانی به ساخت و ساز نموده و خروجی بهتری را موجب می شود. یکی از سیمان های پرکاربرد در صنعت سیمان سفید ساوه می باشد. در این مقاله خصوصیات این سیمان را بررسی می نماییم. برای استعلام قیمت و خرید سیمان سفید ساوه با کارشناسان کارخانه و مرکز فروش عمده سیمان سفید ساوه در تهران تماس بگیرید.

سیمان سفید ساوه

سیمان سفید انواع زیادی دارد. ولی به طور کلی همه آنها از آهک تولید شده اند. سیمان سفید نشانگر پیشرفت دانش و تکنولوژی انسان می باشد. این سیمان مزایای بسیار زیادی دارد که بیشتر در مواردی  که جنبه زیبایی دارد استفاده می شود به دلیل رنگ زیبایی که دارد. کاربردش علاوه بر کارهای ساختمانی برای ساخت مجسمه و اشکال دیگر معماری نیز استفاده می شود.

سیمان سفید یکی از مهم ترین و پر کاربرترین نوع سیمان می باشد. در سیمان سفید عناصر رنگی مانند انوع اکسید ها، آهن، مس، تیتان، منگنز نباید وجود داشته باشد. باید از خاک رس و سنگ آهک خالص و خاک کائولن استفاده شود و باید فاقد تمام اکسید های رنگی آهن باشد. اکسید آهن نقش گداز آور دارد و درجه دمای پخت را پایین می آورد،  ولی در سیمان سفید نباید این مواد وجود داشته باشد و به جای آن از اکسید های آلومینیوم، گچ ، فلدسپات، شیشه، کرور منیزیم، استفاده شود تا نقش گداز آور را داشته باشند.

استفاده از این مواد می باشد که باعث می شود هزینه تولید دو برابر سیمان معمولی شود. برای استعلام قیمت و خرید سیمان سفید ساوه با کارشناسان کارخانه و مرکز فروش عمده سیمان سفید ساوه در تهران تماس بگیرید.

 

فرق بین سیمان سفید ساوه با سیمان معمولی

سیمان سفید از آهک تولید می شود. خط تولید سیمان سفید نسبت به سیمان معمولی پیچیدگی هایی دارد. برای سفید کردن رنگ سیمان از مواد دیگری نیز استفاده می شود. در سیمان سفید از خاک رس با میزان بسیار کم از سولفات آهن و منیزیم استفاده می شود. این سیمان بیشتر جهت تمیز کاری و زیبایی استفاده می شود. همچنین قیمت این سیمان تقریبا ۲ برابر سیمان معمولی است.

 

سیمان پرتلند 

همانند سیمان پرتلند معمولی تهیه می شود. فرقش با پرتلند معمولی این است که در آن اکسید آهن وجود ندارد. و حالت اصولیش این می باشد که نباید از خاک رس استفاده شود، ولی به دلیل هزینه بالا از همان مواد اولیه پرتلند معمولی استفاده می شود و فقط به ترکیبش کلرورکالیم و کرور کلسیم اضافه می شود. در کوره پزی با اکسید آهن ترکیب می شود و کلرور آهن ظاهر می شود که گاز است و می پرد و در نتیجه این امر رنگ سفید برجا می گذارد. سیمان سفید در کل نباید بیش از ۲ صدم در صد وزنش آهن داشته باشد. و به همین دلیل است که به آن ۸ درصد وزنش کلرور کالیم و کلرور کلسیم مخلوط می کنند.

سیمان پرتلند ساوه از مواد اولیه خاصی ساخته شده است که آهن و منیزیم در آن بسیار کم می باشد. از این سیمان برای نما سفید و یا رنگی استفاده می شود. قیمت این سیمان دو برابر قیمت سیمان پرتلند معمولی است. از این رو باید دقت بسیار در تمام مراحل کار، انتقال ، مخلوط کردن ، شود.

هنگام ملات درست کردن باید دقت کنید تا دچار آلودگی نشود و تمام وسایل مصرفی تمیز باشد تا تغییری در رنگ و کیفیت سیمان سفید پرتلند به وجود نیاید. میتوان برای عدم تغییر رنگ ملات و مخلوط شدن کثیفی روی ظرف این ملات پلاستیک استفاده کنید بر روی ظرف ملات بکشید تا هم در برابر کثیف شدن ملات مواظبت کند و هم باعث شود تا خوب عمل آید. سیمان پرتلند سفید از لحاظ مقاومت وگیرش مانند سیمان پرتلند معمولی می باشد، و روش انبار و نگه داریش تفاوت چندانی با سیمان پرتلند معمولی ندارد. این سیمان طبق استاندارد ملی تولید می شود. جدول آنالیز خواص فیزیکی و شیمیاییش نشان دهنده استاندار بودنش است.

 

کاربرد سیمان سفید ساوه

بیشترین کاربرد این سیمان در نما سازی می باشد، با اینکه قیمت سیمان سفید ۲ برابر سیمان معمولی می باشد ولی قیمتش در مقایسه با نمای سنگ پایین تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود از این رو برای نما ساختمان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده های دیگر از این سیمان دوغاب سرامیک کف ساختمان، بند کشی نمای سنگی ، روسازی دیوار ها ، فضای داخلی، تولید محصولات و پنل های پیش ساخته، به عنوان ماده اولیه برای سیمان رنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای استعلام قیمت و خرید سیمان سفید ساوه با کارشناسان کارخانه و مرکز فروش عمده سیمان سفید ساوه در تهران تماس بگیرید.

 

استفاده از این سیمان در نما سازی

 • نمای سیمان و شیشه
 • نمای سیمان سفید
 • نمای رومی سیمان
 • نمای سیمان تخته ماله
 • نمای تیشه ای و نمای چکشی
 • نمای خراشی

از جمله نما هایی می باشد که با استفاده از سیمان سفید ساوه درست می شوند.

 

اجرای نما با استفاده از سیمان سفید

اجرای نما با استفاده از سیمان سفید ساوه باید با دقت زیادی انجام شود.ابتدا باید با استفاده از رابیتس سطحی مناسب از طریق شاسی کشی فلزی ایجاد کرد. پس از بستن رابیتس از طریق جوشکاری نما را روی رابیتس اجرا می کنند به نحوی که ملات سیمان و سنگ را روی آن اجرا می کنند تا چسبندگی ملات سیمان بهتر باشد. باید در غلظت ملات سیمان سفید دقت بسیار زیادی داشته باشید و باید از سیمان سفید با کیفیت استفاده شود زیرا در صورت عدم با کیفیت بودن سیمان احتمال کنده شدن و ترک خوردن وجود دارد. برای اجرا ملات به عنوان سیمان باید اول مقدار کمی از آن را امتحان کنید و قبل از اجرا باید سطح زیرین را مرطوب کنید تا بهتر بچسبد.

 

مزایای استفاده از سیمان سفید ساوه

 • مقاومت بسیار بالا در برابر هوازدگی
 • به دلیل خصوصیات بالا مواد استفاده شده در این سیمان از تغییر رنگ جلوگیری می کند. این سیمان هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی قابل استفاده می باشد. سفیدی این سیمان تا مدت طولانی از بین نمیرود.
 • میتوان با استفاده از این سیمان ایده های خلاقانه خلق کرد مانند مجسمه سازی
 • سخت شدن سریع با حداکثر مقاومت، پس از گذشت چند ساعت سیمان سفید سفت می شود و می تواند در روند پرسه کار بسیار مهم و مقرون به صرفه باشد .
 • این سیمان پراکندگی زیادی دارد که از تخریب و ترک های بر اثر رطوبت جلوگیری می کند.
 • این سیمان با محیط زیست سازگار است ، به دلیل اینکه از اجزای طبیعی معدنی ساخته شده است.
 • چون در مقابل خورده شدن و ترک خوردن مقاوم است پس در هزینه های مرمت و ترمیم صرفه جویی می شود.
 • رنگ زیبای این سیمان می تواند باعث شود تا شما به راحتی بتوانید با مواد معدنی دیگری ترکیب کنید.
 • ثبات و پایداری رنگ در برابر نور خورشید
 • عدم فرو ریزی حین استفاده
 • ظاهری یک دست خواهد داشت، بعد از اتمام کار، به دلیل مواد اولیه مرغوب صاف یکدست خواهد شد.
 • قابل رنگ کردن و امکان ترکیب با هر رنگی امکان پذیر می باشد.

 

مراحل تولید سیمان سفید ساوه

 • استخراج مواد اولیه از معادن
 • خرد کردن اولیه و مخلوط کردن مواد خام با یکدیگر
 • آسیاب و خرد کردن مواد اولیه و انبار مواد خرد شده
 • پخت مواد خام داخل کوره ها و تولید و انبار کلینکر
 • آسیاب و خرد کردن کلینکر و تولید سیمان سفید
 • انبار سیمان سفید تولید شده
 • بارگیری و بسته بندی سیمان
 • نمونه برداری از قسمت های مختلف پرسه تولید و آزمایش سیمان تولید شده و همچنین کنترل کیفی این سیمان به دلیل اینکه محصول تولید شده دارای کیفیت بالایی باشد تا مشتری از آن راضی باشد.

 

موفقیت و درجه یک بودن سیمان سفید ساوه 

 • در سیمان سفید ساوه پودر سنگ به میزان خیلی کم وجود دارد.
 • از پر کننده های دیگری در سیمان سفید استفاده شده به نحوی که در کیفیتش تاثیر گذار نباشد.
 • این سیمان دچار ترک خوردگی و ساییدگی نمیشود زیرا از مواد اولیه مرغوب تولید شده است.

 

طرز تهیه و روش تولید فرآیند تولید در کارخانه سیمان ساوه

اولین کار برای تولید سیمان تهیه کلینکر با عیار و کیفیت بالا می باشد، کلینکر سیمان سفید با بقیه سیمان ها فرق دارد چون مواد اولیه اش با بقیه فرق دارد و از این رو به کلینکر سیمان سفید کلینکر سفید گفته می شود. در فرایند تولید سیمان سفید باید مقدار آهن و منیزیم کمتر از ۸ درصد باشد. تا رنگ حاصله به سفید نزدیک باشد و برای سفید تر شدنش سنگ گچ نیز مخلوط می کنند.

در فرایند تولید سیمان های دیگر از سوخت هایی استفاده می شود که دود زا می باشند و رنگ سیمان را تیره می کنند ولی در پخت این سیمان از سوختی استفاده می شود که دود نداشته باشد و ترجیحا باید از گاز استفاده شود که رنگ سیمان سفید تیره نشود. گیرش و مقاومت سیمان سفید با سیمان معمولی تفاوتی ندارد. فقط باید دقت کرد در پرسه درست کردن ملاتش دقت بسیاری شود تا قدرت چسبندگی و مقاومتش کمتر نشود.

 

کارخانه سیمان ساوه

در اوایل ۵۰۰ تن سیمان تولید می کردند، امروزه این اندازه به ۱۰۰۰ تن در روز رسیده است. روش تولید این سیمان تر می باشد. استفاده از این روش باعث می شود سیمان سفید تر باشد و مقاومت بالایی داشته باشد خط تولید این سیمان توسط یک شرکت فرانسه طراحی و نصب شده است.

 

روش تر پخت در داخل کوره 

در روش تر ابتدا حوضچه ای را پر از آب می کنند، سنگ آهک و خاک رس و دیگر مواد اولیه را به آن اضافه می کنند. و در آب بازویی وجود دارد تا مواد را با هم مخلوط کند، و نگذارد مواد ته نشین شوند. ممکن است از زیر حوضچه هوا دمیده شود تا از ته نشین شدن مواد جلوگیری کند. خاک رس در دستگاه دوغاب ساز تبدیل به دوغاب می شود، سپس این دوغاب همراه سنگ آهک در آسیاب مواد خام مخلوط و نرم می شوند، و دوغاب غلیظ ظاهر می شود. و توسط آزمایشگاه با نمونه برداری ها و دستگاه های پیشرفته تجزیه می کنند معلوم می شود که کدام یک از مواد اولیه اش کم می باشد، این دوغاب به عنوان خوراک کوره می باشد.

نمونه برداری و ازمایش 

نمونه برداری از قسمت های مختلف خط تولید و همچنین محصول نهایی ، و کنترل کیفی سیمان سفید تمام خط تولید با نمونه برداری و نمونه گیری از مواد انبار شده کیفیت مواد و سیمان را با استفاده از آزمایش ها و نمونه برداری ها مجهز در کارخانه انجام می شود. این آزمایش ها باید طبق استاندارد های ملی و بین المللی و به درخواست مشتری نمونه کتبی نیز تهیه می شود علاوه بر کنترل و آزمایش باید انبار نگهداری سیمان ها در کارخانه طبق استاندارد های تعیین شده باشد. تا مشتری از خرید سیمان سفید ساوه خود راضی باشد.

 

انواع سیمان ساوه

 • سیمان سفید
 • سیمان خاکستری
 • سیمان پرتلند نوع ۱ تا ۵
 • سیمان پوزولانی
 • سیمان برقی
 • سیمان آمیخته
 • سیمان نسوز

و غیره که تعداد نوع سیمان ساوه بسیار زیاد می باشد.

 

نحوه دپو این سیمان در انبار

 • سیمان را به طور کلی باید از رطوبت و آب دور نگه داشت.
 • در زمان حمل این سیمان ها به انبار باید مراقب پاره نشدن کیسه ها باشند.
 • سیمان ها را بر روی زمین نمیگذارند بلکه تخته چوبی روی زمین قرار می دهند و سیمان ها را روی آن می چینند تا از زمین فاصله داشته باشد تا از ورود رطوبت از زمین جلوگیری شود
 • در محیط بسته قرار داده می شود ولی در صورت نیاز به قرار دادن در محیط باز روی آنها را نایلون میکشند تا رطوبت به داخلشان نفوذ نکند.

 

فروش سیمان سفید ساوه‌

فروش این سیمان در کارخانه سیمان سفید ساوه خوارزم سازه با قیمت کارخانه و ارزانتر از همه جا صورت می گیرد. فروش این سیمان مستقیم و بدون واسطه از کارخانه خواهد بود و به همین دلیل قیمت نهایی بسیار پایین می باشد چون واسطه ای در میان نخواهد بود. کارخانه سیمان سفید ساوه خوارزم سازه یکی از تولیدی های معتبر می باشد. با خرید سیمان سفید ساوه از مرکز فروش سیمان سفید ساوه، خوارزم سازه، قیمت سیمان سفید خیلی کمتر از مغازه  خواهد بود. با توجه به تعداد نیاز مشتری با هزینه کمتر برایش ارسال خواهد شد. دپو و نگه داری در این تولیدی مطابق استاندارد های تعریف شده می باشد.

 

قیمت سیمان ساوه

قیمت سیمان با توجه به نوسانات بازار و ارز ثابت نمیماند از این رو برای کسب اطلاع از قیمت سیمان سفید ساوه می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه خوارزم سازه در ارتباط باشید، قیمت سیمان سفید ساوه در تولیدی خوارزم سازه مطابق قیمت کارخانه می باشد، همچنین با همان کیفیت اولیه برای مشتریان خود ارسال می کنند. شما میتوانید با قیمت منصفانه از کارخانه سیمان سفید ساوه خوارزم سازه سیمان سفید ساوه را خریداری کنید. برای استعلام قیمت و خرید سیمان سفید ساوه با کارشناسان کارخانه و مرکز فروش عمده سیمان سفید ساوه در تهران تماس بگیرید.

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس