خرید آجر ماشینی

دسته بندی:

خرید آجر ماشینی

آجر ها در انواع مختلف به تولید می رسند و مصارف گوناگونی دارند. یکی از انواع بسیار کاربردی آجر های تولید شده، آجر ماشینی می باشد. در این مقاله شما را در استعلام قیمت و خرید آجر ماشینی سوراخ دار راهنمایی نموده و از طریق فروش اینترنتی مجموعه، امکان خرید عمده در سراسر کشور را برای شما مهیا می نماییم.

آجر ماشینی

یکی از پرمصرف ترین و پرکاربردی ترین مصالح ساختمانی آجر می باشد. که در دیوار چینی تا قالب بندی پی و نمای ساختمان از آجر استفاده می شود. یکی از پرکاربردی ترین نوع آجر آجر ماشینی و یا آجر لفتون بوده که نام دیگر آجر ماشینی است.

آجر انواع مختلفی دارد و هر کدام کاربرد خاص خودش را دارد. نمونه هایی از آجر، آجر ماشینی ، آجر فشاری ، آجر نسوز ، آجر لعاب دار، آجر نما ، آجر ماسه آهکی ، آجر جوش می باشند. هر کدام این آجر ها انواع مختلف دارند و هر کدام کاربرد متفاوتی دارد. آجر ماشینی یکی از پر کاربرترین نوع آجر در مصالح ساختمانی می باشد.

آجر ماشینی چیست؟

آجر ماشینی به آجری گفته می شود  که روی بزرگ ترین سطحش دارای ۸ و یا ۱۰ سوراخ می باشد. ابعاد آجر ماشینی ۵.۵*۱۱*۲۲ میباشد .طبق استاندارد تعیین شده قطر این سوراخ ها ۱.۵ ویا ۲ سانتی متر است. سوراخ های موجود روی آجر ماشینی نباید بیشتر از ۲۵ درصد سطح آن را اشغال کند. برای خرید آجر سوارخ دار با کارشناسان مجموعه پر قدمت خوارزم سازه با قابلیت فروش اینترنتی آجر ماشینی تماس بگیرید.

خرید آجر سوراخ دار

علت سوراخدار بودن آجر ماشینی

سوراخ های موجود بر روی آجر ماشینی به نحوه تولید و ساختش ربط دارد. وجود این سوراخ ها بسیار مفید است ، چون ملات سیمان به صورت عمودی وارد آجر می شود از این سوراخ ها عبور کرده و باعث چسبندگی بیشتر و بهتر میشود. و در نتیجه این امراستحکام ساختمان بالا می رود. زمانی که میخواهند از این آجر در دیوار چینی استفاده کنند از لابه لایه سوراخ ها میلگرد عبور می دهند تا استحکام دیوار را افزایش دهد. اینگونه از ساختمان ها ضد زلزله می باشند.

مزایای خرید آجر سوراخ دار

به دلیل وجود سوراخ ها در سطح آجر ماشینی سازه ی ساخته شده از استحکام بالایی برخوردار است.

آجر ماشینی به دلیل وجود سوراخ ها از وزن کمتری نسبت به آجر فشاری برخوردار است.

آجر ماشینی به دلیل داشتن سوراخ ها و عبور دادن میلگرد از آنها ، باعث میشود استحکام بالا رود به این دلیل از آجر ماشینی در دیوار باربر و حمال استفاده می شود.

آجر ماشینی به دلیل وجود سوراخ ها و عبور دادن میلگرد از استحکام بالایی نسبت به آجر فشاری برخوردار است و همچنین ضد زلزله می باشد.

 

معایب خرید آجر ماشینی

آجر ماشینی به دلیل ترد بودن قابلیت تیشه کاری را ندارد.

قابلیت جذب ملات کمتری دارد، نمیتوان از این آجر در طاق ضربی استفاده کرد.

چون شکننده است ضایعات زیادی دارد.

ضایعات حاصل از جابه جایی آجر ماشینی زیاد است.

 

نحوه تولید آجر ماشینی

اجر ماشینی به روش های متفاوتی تولید می شود، در ایران به روش سنتی و با گل نرم ، و در کشور های دیگر به دو روش گل سفت و رس خشک تولید می شود.

روش سنتی و با گل نرم

در فرایند تولید گل نرم ، خاک رس در داخل گودال هایی به عمق ۲ متر و قطر ۲.۵ تا ۳.۵ با آب مخلوط می شوند. ۲۴ ساعت این فرایند خیس کردن طول میکشد. معمولا در کارخانه ها سه گودال وجود دارد، که همیشه یکی در حال پر شدن ، بعدی در حال خیساندن ، و آخری در حال خالی شدن و برداشت گل رس می باشد. گل رس به دستگاه خشت زنی انتقال داده می شود این دستگاه گل ها را به صورت خشت برش می دهد و بیرون می آید. و سپس برای خشک شدن و اماده برای پخت در محلی قرار میدهند تا خودشان را بگیرند، سپس خشت ها را  داخل کوره برای پخته شدن قرار می دهند . این روش تقریبا مختص کشور ما بوده و بقیه کشور ها از دو روش بعدی استفاده می کنند.

روش گل سفت

تفاوت این روش با روش قبلی در مقدار آبی است که به خاک رس اضافه می شود . آب اضافه شده باید به مقداری باشد که گل به دست آمده سفت باشد. سپس این گل وارد دستگاهی می شود که یک داس به شکل قالب آجر دارد و گل را به شکل مورد نظر برش می دهد، سپس این خشت ها را برای خشک شدن  به محلی انتقال میدهند تا آماده پختن در کوره شوند.

روش رس خشک

این روش بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. خاک رس با رطوبت ۷ تا ۱۰ درصد مورد استفاده قرار میگیرد. در ظاهر مانند خاک رس خشک است. در این روش خاک رس در قالب هایی فشرده شده می شوند تا مانند خشت شوند. هر روشی که با فشرده سازی خاک رس باعث ایجاد آجر شود روش رس خشک است. در اکثر ماشین آلات تولید آجر به روش رس خشک قبل از ورود خاک رس به قالب یک جت بخار قرار داده شده است تا کمی رطوبت در خاک رس ایجاد کند تا چسبندگی بین ذرات خاک رس ایجاد شود، کیفیت آجر های تولید شده توسط این روش بسیار بالا می باشد ، و در آخر این روش آجر ها برای پخت به کوره انتقال داده می شوند.

 

کاربرد آجر ماشینی

از آجر ماشینی میتوان در ساخت دیوار های مختلف استفاده کرد. دیواری که با آجر ماشینی ساخته میشود محکم تر و سبک تر از آجر فشاری است.

از آجر ماشینی در ساخت انواع سازه ها استفاده می شود، تنها جایی که نباید از این آجر ماشینی در ساختش استفاده شود طاق ضربی است.

یکی از کاربرد های زیاد آجر ماشینی در نمای ساختمان می باشد. انواع قرمز و زرد آن در بازار موجود می باشد و در نما نیز از این دو رنگ استفاده می شود. به دلیل استحکام بالا می توان در دیوار های باربر نیز از آجر ماشینی استفاده کرد.

قیمت آجر ماشینی

تفاوت آجر ماشینی با آجر فشاری

تفاوت در شکل

اجر فشاری دارای سطحی یکدست و زبره است، به این دلیل است که به آجر فشاری آجر زبره نیز گفته می شود. آجر ماشینی دارای سطحی صاف و صیقلی است و در روی سطحش ۸ و یا ۱۰ سوراخ دارد.

تفاوت در مواد اولیه

آجر ماشینی ترد و شکننده تر از آجر فشاری می باشد ، آجر ماشینی خاصیت مکندگیش پایین تر از آجر فشاری است. به دلیل ترد بودن آجر ماشینی توانایی تیشه کاری را ندارد و چون خاصیت مکندگی پایین دارد ملات به خوبی به این آجر نمی چسبد. و برای طاق ضربی از این نوع آجر استفاده نمی شود.

تفاوت در کاربردشان

آجر فشاری از مقاومت و طول عمر بالایی برخوردار است، به این دلیل از این آجر در ساختمان سازی برای دیوار چینی استفاده میشود، برای دیوار های باربر ، سفت کاری و زیر کاری، تیغه چینی، طاق ضربی  و… از آجر فشاری استفاده می شود. روی سطح آجر فشاری سوراخ هایی وجود دارد که پر کردن آنها با ملات باعث استحکام هرچه بیشتر دیوار می شود . آجر ماشینی در ساخت دیوار باربر استفاده میشود و دیوار هایی که با این آجر ساخته شده باشند ضد زلزله هستند. به دلیل مقاومت بالای آجر فشاری برای ساخت دیوار های بارکش توصیه می شود.

تفاوت این دو آجر از نظر نحوه فروش و قیمت

فروش آجر های ماشینی به صورت تکی میباشد ولی محاسبه تعداد آجر فشاری برحسب تن که در هر تن ۴۵۰ تا ۵۰۰ عدد آجر وجود دارد. اجر فشاری نسبت به آجر ماشینی قدمت زیادی دارد، که آجر فشاری نام های دیگری از قبیل آجر زبره و آجر گری دارد.

 

چرا آجر نما شوره می زند

دلیل شوره زدن آجر وجود نمک ها درون آب است. زمانی که آب بخار می شود این نمک ها بر روی سطح دیوار باقی می مانند، و با گذشت زمان باعث فرسوده و خراب شدن نمای ساختمان میشود. اکثر مردم فکر می کنند وجود شوره بر روی نما دلیلش آجر است ولی اشتباه است. درحالی که نمک های موجود در ملات و اب و شن باعث این شوره ها می شوند. یکی دیگر از عوامل موثر در شوره نما رطوبت هوا است، که به مرور زمان این مشکل از بین می رود. راه حل هایی برای از بین بردن شوره وجود دارد که به شرح زیر می باشد.

دستمال زبر و یا گونی نخی را بر روی شوره های دیوار بکشید، برای مواقعی خوب است که این شوره ها کم باشد.

اگر مقدار شوره ها زیاد باشد نما را باید شست، و هم زمان با جارو و یا دستمال بر روی آجر نما بکشیم تا شوره ها پاک شوند.

در صورتی که شوره ها زیاد باشند میتوانیم از جوهر نمک رقیق شده  استفاده کنید.

می توانید از ماده نانو برای از بین بردن شوره ها و محافظت از سنگ استفاده کنید.

 

قیمت آجر ماشینی سوراخدار

قیمت آجر ماشینی با توجه به کیفیت مواد اولیه، کیفیت تولید ، برند سازنده و ابعاد و … متفاوت است. هر چه کیفیت آجر سوراخدار بالاتر رود قیمت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. و هرچه ابعاد این آجر کوچک تر باشد قیمتش کمتر خواهد بود. قیمت آجر فله ای با نمونه بسته بندی شده اش فرق دارد. قیمت بسته بندی آجر ماشینی بیشتر از نمونه فله ای آن میباشد. و به دلیل نوسانات موجود در بازار روز شما میتوانید برای کسب اطلاعات قیمت با کارشناسان خوارزم سازه تماس حاصل فرمایید. قیمت در تولیدی خوارزم سازه پایین تر از جاهای دیگر است. این کارخانه قابلیت فروش اینترنتی آجر ماشینی و ارسال به سراسر کشور را داراست.

 

خرید آجر سوراخ دار ماشینی 

شما میتوانید از این به بعد آجر های ماشینی ۱۰ سوراخه را با بهترین قیمت ممکنه و مرغوب ترین کیفیت از تولیدی خوارزم سازه تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با تولیدی خوارزم سازه تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازمه برای فروش اینترنتی آجر ماشینی صورت گیرد.

آجر ۱۰ سوراخدار از خاک رس و یا شیل تهیه میشود. آجر سوراخدار هم در قالب کوچک و هم در قالب بزرگ تولید می شود، و رنگ هایش زرد ، گلبهی و قرمز میباشد که از نظر کیفیت نیز با هم متفاوت اند. این آجر که از خاک رس درست میشود برای آماده شدن درون کوره پخت می شود.

آجر لفتون تنوع زیادی دارد ولی نوع پرمصرف آن ۱۰ گل است. از این آجر در ساخت دیوار استفاده می کنند، در دیوار هایی که بار روی آنها قرار میگیرد میتواند استفاده شود تا بتواند فشار حاصله را متحمل شود. چیدمان این آجر مانند پازل است، تا تحملش در مقابل فشار و وزن افزایش پیدا کند. آجر لفتون جز آجر ماشینی می باشد و بسیار پر مصرف است.

 

لیست قیمت روز آجر

آجر ها به شکل بلوک های منظم و مکعبی شکل تولید می شوند . همه آجر ها معمولا از خاک رس تهیه می شوند. از آجر در بیشتر کارهای ساختمانی استفاده می شود. در گذشته نیز هرگاه سنگ برای ساختن در دسترس نبود از آجر استفاده میکردند. لیست قیمت آجر و سفال هرساعت در حال به روز رسانی می باشد و شما می توانید در سایت اینترنتی لیست را مشاهده کرده و خرید آجر ماشینی سوارخ دار خود را از تولیدی انجام دهید که قیمتش پایین تر است.

فروش اینترنتی آجر ماشینی

معیارهای دسته بندی آجرها

 • کیفیت
 • روش تولید
 • مواد به کار برده شده در ساختش
 • محل بکار گیری
 • کاربرد
 • شکل ظاهری

آجر ها را بر اساس معیار های بالا دسته بندی می کنند.

تقسیم بندی براساس کیفیت: آجر درجه یک ، آجر درجه دو و آجر درجه سه است.

تقسیم بندی بر اساس روش تولید: آجر اکسترودی ، آجر پرسی ، آجر دست ساز است.

این تقسیم بندی بر اساس مواد به کاربرده شده در ساختش: آجر رسی و یا سفالی ،آجر بتنی ، آجر شیل و آجر نسوز می باشد.

تقسیم بندی آجر بر اساس محل بکار گیری: آجر توکار، آجر نما است.

انواع آجر بر اساس کاربردش : آجر های معمولی ، آجر های مهندسی است.

انواع آجر براساس شکل : آجر هره ، آجر مجوف، آجر پخ میباشد.

قیمت روز آجر بر هر یک از عوامل بالا بستگی دارد و همواره در حال نوسان است.

 

فروش اینترنتی آجر ماشینی

امروزه بسیاری از مشتریان آجر را به صورت عمده خریداری می کنند. این فکر در بین خریداران وجود دارد که چگونه واسطه ها را از میان بردارند و کم کنند و مستقیم از کارخانه ها خرید خود را انجام دهند، چرا که خرید  از خود کارخانه مزایایی دارد.

 • قیمت بسیار کمتر از بازار
 • اعتبار بالاتر
 • سود بیشتر
 • برند شدن و شناخته شدن

فروش اینترنتی آجر ماشینی این امکان را فراهم میکند تا مشتری راحت تر بتواند از قیمت آجر مطلع شود، و قیمت ها را با هم مقایسه کند در نتیجه هزینه کمتری برای خرید آجر ماشینی سوارخ دار متحمل شود. همچنین می تواند جزییات آجر ها را مورد مطالعه قرار دهد و از مشخصات صادقانه آجر مورد نظر مطلع شود. این فروش هم برای فروشنده سود دارد چون مشتری زیادی جذب می کند و تمام تولیداتش را می تواند به نمایش بگذارد و هم برای خریدار که واسطه از میان برداشته می شود و قیمت نهایی برایش با صرفه تر خواهد بود و هم می تواند نمونه های زیادی از آجر مورد نظرش را بررسی کند. شما می توانید تولیدی خوارزم سازه را برای خرید آجر ماشینی سوراخ دار انتخاب کنید.

 

 

کارخانه های معتبر خرید آجر سوراخ دار

در کشور ما کارخانه های معتبری وجود دارد که با بهره گیری از فناوری روز دنیا و با استفاده از تکنولوژی نوین،  بهترین و با کیفیت ترین اجر ها را در کمترین زمان ممکن برای شما تولید میکنند. شما خریداران عزیز سعی کنید بهترین کیفیت و قیمت را از بین تولید کنندگان اجر پیدا کنید و در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشید. ما در اینجا شما را می توانیم کمک کنیم تا با بهترین تولید کننده آجر خوارزم سازه با فروش اینترنتی آجر ماشینی ارتباط بر قرار کنید و به خرید آجر ماشینی سوراخ دار بپردازید.

 

 

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس