جدول تیرچه پیش تنیده

دسته بندی:

جدول تیرچه پیش تنیده

استفاده از بتن خالص باعث شكنندگي و ضعيف شدن سازه ميشود به همين علت است كه از تيرچه هاي پيش تنيده شده استفاده مي شود. براي ساخت تيرچه پيش تنيده شده بتن را با ميلگردهايي از جنس بتن تركيب ميكنند، این امر به منظور بالا بردن تحمل باربري سازه بوده و در ادامه آن را تحت كشش قرار مي دهند. امروزه از تيرچه هاي پيش تنيده شده بيشتر استفاده مي شود كه سازه اصلی آنها بتن است.  تيرچه ها در كارخانه ساخته مي شوند و قبل از بهره وری آماده هستند. كاربرد اين نوع سازه ها در ساختمان هاي بلند و پروژه هاي عظيم بوده و به دليل سرعت بخشي در كار مورد استفاده قرار ميگيرند. برای مشاهده جدول مشخصات تیرچه پیش تنیده این متن را تا آخر دنبال کنید.

همانطور كه گفته شده از كلمه پيش تنيده شده مشخص است كه این قطعات از قبل در توليدي ساخته مي شوند .ساخت آنها به نحوي است كه كابل ها و سيم ها را  به روش دقيق و مهندسي شده در داخل تيرچه ها قرار مي دهند. سپس بتن ريزي مي شوند و در آخر گيره بتن و كابل را آزاد مي كنند. از اين نوع تيرچه ها در ساخت سقف استفاده مي كنند. شركت توليدي خوارزم سازه يكي از توليد كنندگان پر سابقه اين نوع تيرچه ها و تمامی محصولات ساختمانی می باشد که کیفیت را اولویت فعالیت های خود قرار داده است.

تيرچه از پيش تنيده شده به حالت سپري بوده تا بتواند بلوك هاي سيماني و يونوليتي در دو طرف آن قرار گیرد. امروزه بيشتر از ميلگردهاي عرضي و زيگزاگي در تيرچه پيش تنيده شده استفاده شود.

جدول تیرچه پیش تنیده

در این تصویر جدول قیمت گذاری تیرچه پیش تنیده را مشاهده می نمایید. به علت نوسانات دائمی در بازار برای اطلاع از قیمت محصولات به صورت به روز با شماره تماس 09308424173 در ارتباط باشید.

جدول تیرچه پیش تنیده

مزاياي تيرچه از پيش تنيده شده

 • مقرون به صرفه بودن اين نوع تيرچه ها نسبت به بقيه تيرچه هاي فولادي : در كشورهايي كه فولاد در آنها كم بوده به دليل اينكه در اين نوع تيرچه فولاد كمتري به كار مي رود از آن ها بيشتر استفاده می نمایند و قطعات هزينه كمتري در مقايسه با تيرچه بتني دارند. در كل ميتوان به اين موضوع اشاره كرد كه اين نوع تيرچه ها مقاومت بسيار بالايي هم دارند و مقرون به صرفه هستند چون از فولاد كمتر براي ساخت اين نوع تيرچه به استفاده می شود.
 • كاهش بار سقف در تيرچه پيش تنيده شده : چون از قبل در كارخانه ها توسط دستگاه هاي كاملا اتوماتيك توليد مي شوند ،نسبت به تيرچه هاي بتني و كروميت بتن كمتري بكار گرفته مي شود و چون استاندار بوده و گواهي تاييد دارند به صورت مطمئن مورد استفاده قرار می گیرند.
 • كاهش زمان ساخت تيرچه پيش تنيده شده: این مورد كه يكي از مهم ترين مزاياي اين تيرچه است، باعث كاهش زمان انجام كار و سريع پيش رفتن ساخت و ساز مي شود و ميتوان با توجه به این مزیت ساخت چندين تيرچه را با هم انجام داد.
 • استفاده از جك كمتر يا ساخت بدون جك: ساخت و ساز پروژه هاي عظيم با تعداد جك كمتر و ساخت و ساز پروژه های كوچك بدون جك انجام می گیرد ،كه این موارد باعث ميشود هزينه كمتر شده و زمان مورد نیاز برای ساخت نيز كاهش پيدا كند.
 • تيرچه هاي پيش تنيده شده از دوام بالايي برخوردار هستند.
 • در پروژه هاي بزرگ و اسمان خراش مورد استفاده قرار مي گيرد، به این دلیل که زمان و هزينه در اين ساخت و سازها از اهميت بالايي برخوردار است.

 

سایر مزاياي تيرچه پيش تنيده شده

 • استفاده كمتر از فولاد و بتن در مقایسه با موارد مشابه در صنعت
 • اين نوع تيرچه به دليل وجود نيروي پيش تنيدگي كمي خيز به سمت بالا دارد و اين امر باعث مي شود قبل از وارد آمدن بار از شدت خيزش تيرچه به سمت پايين كم شود، اين موضوع مهمترين خاصيت تيرچه پيش تنيده است چون باعث از بين رفتن ترك هاي دائمي در تيرچه مي شود و در محيط هاي آبي دريايي اهميت بالايي دارد.
 • چون قبل از بارگذاري فولاد و بتن هر دو تحت نيروي پيش تنيدگي قرار مي گيرند ميتوان گفت به نوعي بارگذاري آزمايشي انجام مي شود، بدين ترتيب این تیرچه ها قبل از اجرا تست شده اند و از ايمني بالايي برخوردار هستند.
 • تيرچه های پيش تنيده در كارخانجات با تمهيدات خاص و دقت بالا توسط نيروي ماهر و متخصص و با دستگاه هاي مخصوص توليد مي شوند ،كه يكي از عوامل موثر در بالا بردن ضريب ايمني ساختمان است. به این ترتیب هزينه تمام شده سقف تا ٢٥درصد با تيرچه پيش تنيده شده کاهش می یابد.
 • در تولید سقف پیش تنیده از داربست كمتري استفاده مي شود كه باعث كاهش هزينه مي شود.
 • كيفيت بسيار بالاي اين نوع تيرچه ها: تیرچه های پیش تنیده به دليل اينكه از قبل ساخته مي شوند از نظر كششي تست مي گردند. این تیرچه ها كيفيت بالايي دارند و از مواد با كيفيت ( شن ، ماسه و…)  در ساخت آن ها استفاده مي شود .به دلیل مطابقت با استاندارد و گواهي تاييد ساخت و ساز و همچنين به دليل آزمايشات مداوم و تصادفي براي كنترل كيفيت آن ها هیچ شکی در کیفیت و دوام و ماندگاری این تیرچه ها باقی نمی ماند.
 • كاهش مصرف بتن و آرماتور و در نتيجه اين امر کاهش هزينه ها و صرفه جویی در زمان

قیمت تیرچه پیش تنیده

معايب تيرچه پيش تنيده 

 • حساسيت و دقت بسيار بالا در زمان ساخت و بكار گيري نيروي متخصص و بسيار ماهر كه اگر كوچك ترين اشتباه رخ دهد ممكن است تمام مزاياي تيرچه به معايب تبديل شوند و همچنين لزوم اینکه تمام قوانين و آيين نامه هاي بتن در ساخت تيرچه رعايت شوند. به همين علت بايد از كارخانجات معتبر این قطعات خريداري شوند. براي كسب اطلاعات و مشاوره خريد با كارشناسان کارخانه خوارزم سازه تهران در ارتباط باشيد.
 • تيرچه پيش تنيده نياز به جرثقيل هاي بزرگ براي جا به جا كردن دارند.
 • تخريب تيرچه پيش تنيده شده به دليل پتانسيل موجود در كابل هاي كشيده شده بسيار پر خطر است.

 

نکات مهم در رابطه با تیرچه پیش تنیده

 • نكته مهم كه در تيرچه پيش تنيده شده وجود دارد كه بعد از اينكه تيرچه ساخته شد ٧٢ ساعت بعد ميتوان از آن استفاده كرد و نكته ديگر اين است سيم فولادي كه در تيرچه به كار مي رود را نبايد با مواد شيميايي و غير شيميايي اغشته كرد. رنگ نبايد مانع تماس بتن با فولاد شود.
 • كاهش قيمت خريد تيرچه از پيش تنيده شده تا ٥٠ درصد نسبت به بقيه تيرچه ها و كاهش شمع بندي تا ٧٥ درصد است از اين رو بسيار مقرون به صرفه هستند.
 • تيرچه پيش تنيده شده استاندار بوده و توسط اداره شهرسازي تاييد شده كه ميتوان با خيال راحت از اين تيرچه ها استفاده كرد. يكي از بهترین و معتبرترین توليد كنندگان اين تيرچه گروه توليدي خوارزم سازه است.
 • از مزاياي قابل توجه ديگر اين تيرچه معماري راحت تر و متناسب با سليقه هر فرد در داخل ساختمان، به دليل حذف ستون در ساختمان است.
 • مقاومت بالاي تيرچه پيش تنيده شده در مقابل آب و هوا و شرايط جويي مختلف باعث شده است كه بتوان در هر نوع آب و هوايي از آن استفاده كرد.
 • مقاومت نسبتا بيشتر در برابر زلزله
 • در گذر زمان خسارت كمتري به ساختمان وارد ميشود و نيازي به تعمير پي در پي  در ساختمان نيست.

 

روش توليد تیرچه پیش تنیده

توسط دستگاه اکسترودر

روش اصولي تهيه تيرچه پيش تنيده شده استفاده از دستگاه اكسترودر است كه این تولیدات توسط دستگاه هاي اروپايي انجام مي شود و این دستگاه ها نسبت به دستگاه چيني كيفيت بالايي دارند. در دستگاه هاي اروپايي بتن نان اسلامپ روي خط ويبره شده و كل آن پخش مي شود با بخار و حرارت فرآوري مي شود ولي در دستگاه هاي چيني مرحله فرآوري با حرارت انجام نمي شود كه بدين ترتيب كيفيت و زمان توليد كمتر است.  زمانی که از دستگاه هاي چيني استفاده شود اخذ گواهي استاندارد بسيار مشكل است.

تولید تیرچه پیش تنیده با استفاده از قالب

يكي از روش هاي قديمي تولید تیرچه پیش تنیده با استفاده از قالب بوده كه با مشكلات فراواني مواجه است. از جمله مشكلات ايجاد شده سوراخ و ترك خوردن بتن در تيرچه پيش تنيده شده است، تیرچه های تولید شده بدین صورت، به دليل استفاده از بتن روان مقاومت بسيار كمتري دارند و چون قالب وجود دارد نميتوان از بتن اسلامپ استفاده كرد.

خرید تیرچه پیش تنیده

نتیجه گیری

در نتيجه ميتوان به اين موضوع اشاره كرد تيرچه های پيش تنيده شده از لحاظ مشخصات فني و ظاهري كاربردي تر هستند به دليل مقاومت بالا از آنها در پروژه هاي عظيم بسيار استفاده مي گردد. اگر شناخت كامل ازتيرچه پيش تنيده شده داشته باشيد ميتوانید به سادگی تمايز آن را با بقيه تيرچه ها متوجه شوید، تفاوت تيرچه پيش تنيده با بقيه تيرچه ها درنحوه ساخت و توليد انها  مي باشد. در این مقاله جدول مشخصات تیرچه پیش تنیده را درج نمودیم و با ظاهر این قطعه بیشتر آشنا شدیم.

از ديگر تفاوت هاي اين نوع تيرچه با بقيه تيرچه ها نحوه نصب و اجراي آنهاست و چون فرايند بتن ريزي اين تيرچه ها دركارخانه با دستگاه هاي پيشرفته انجام مي شود دقيق تر و مقرون به صرفه تر از تيرچه هاي بتني ، كروميت و خرپايي كه در زمان ساخت در داخل سازه بتن ريزي مي شوند، هستند .براي خريد تيرچه پيش تنيده شده با كارشناسان گروه توليدي خوارزم سازه با فعالیت بدون واسطه و ارسال محصولات در کوتاه ترین زمان ممکن در ارتباط باشيد.

 

 

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس