بهترین پوکه معدنی برای کجاست؟ چگونه می‌توان آن را تهیه کرد؟

دسته بندی:

پوکه معدنی

بهترین پوکه معدنی ایران پوکه‌هایی هستند که ویژگی‌های خاصی دارند. این ویژگی‌ها می‌توانند درجه سختی، تخلخل، چگالی و غیره باشند. هر کدام از آن‌ها به صورت جداگانه در ماندگاری، افزایش کیفیت و طول عمر پوکه‌ها اثرگذار هستند.

برای ساخت ساختمان‌ها و سازه‌های با دوام باید از مصالح ساختمانی و پوکه‌هایی استفاده کنید که کیفیت لازم را داشته باشند. به همین دلیل مهندسان و انبوه‌سازان پروژه‌های عمرانی همواره به دنبال سفارش خرید بهترین پوکه معدنی کشور هستند. اما بهترین پوکه معدنی کشور در کجا تولید می‌شود؟ تفاوت قیمت آن‌ها نسبت به نمونه‌های مشابه چقدر است؟ یا اصلا چگونه می‌توان بهترین پوکه معدنی را شناسایی کرد؟ به دست آوردن جواب سوالات بالا می‌تواند شما را انتخاب درست، راهنمایی و کمک کند. لذا در همین راستا بهتر است ما را در ادامه مقاله همراهی کنید تا توضیحات بیشتری را در این مورد بگوییم.

 

تولیدکنندگان بهترین پوکه معدنی کشور

خوب است بدانید که ایران چهارمین کشور تولیدکننده انواع پوکه معدنی جهان است. به طوری که تولیدکنندگان موفق زیادی در کشور ما مانند معادن بستان‌آباد، قروه، احمدآباد، قزل جکند، دیرکلو و قره‌بلاغ و دماوند وجود دارند. این سبک دانه‌ها معمولا بر اثر فعالیت آتش‌فشان‌ها به وجود می‌آیند و دو رشته‌کوه بزرگ البرز و زاگرس گویای تولیدکنندگان پوکه معدنی زیادی در کشور هستند.

اما کدام یک از آن‌ها بهترین پوکه معدنی را تولید می‌کنند؟ در خصوص جواب این سوال باید گفت، انتخاب بهترین پوکه معدنی با توجه به نوع نیاز شما می‌تواند متفاوت باشد. مثلا کسی که قصد دارد با استفاده از پوکه‌های معدنی ساختمان خود را عایق‌بندی کند با کسی که قصد دارد استحکام سازه‌های خود را بالا ببرد می‌توانند از دو پوکه متفاوت استفاده کنند. بنابراین انتخاب این که کدام یک از آن‌ها بهترین گزینه برای شما است کاملا به هدف و کاربرد شما بستگی دارد. لذا اگر انتخاب بهترین سبک دانه معدنی برای شما کمی گیج‌کننده باشد، می‌توانید با کارشناسان سایت خوارزم سازه صحبت کنید. آن‌ها ضمن این که تمام پوکه‌های معدنی تولید شده در کشور را می‌شناسند، با توجه به دانش و تجربه‌ای که در این زمینه دارند می‌توانند در انتخاب بهترین پوکه معدنی به شما کمک کنند.

نحوه تعیین کیفیت پوکه معدنی

 

همان‌گونه که در بالا ذکر کردیم شما برای تهیه بهترین سبک دانه معدنی می‌توانید با مشاوران سایت خوارزم سازه مشورت کنید. ولی این کار را می‌توانید بدون نیاز به آن‌ها انجام دهید. برای این کار لازم است خودتان بهترین و مرغوب‌ترین پوکه معدنی کشور را شناسایی کنید. معیارهای زیر می‌توانند در این شناسایی به شما کمک کنند.

 

چگالی:

چگالی یکی از مهم‌ترین معیارهای تشخیص کیفیت پوکه معدنی است. به طوری که هر چه چگالی پوکه‌ها کمتر باشد، کیفیت آن بیشتر است. در حال حاضر شرایط تشکیل پوکه معدنی به گونه‌ای است که چگالی را آن‌ها بسیار کم کرده است. به طوری که روی آب شناور می‌شوند. خوب است بدانید که هم‌اکنون پوکه‌های معدنی شهرستان دارا از نظر چگالی بهترین پوکه‌های معدنی کشور به شمار می‌آیند. زیرا آن‌ها وزن بسیار کمی نسبت به ابعاد خود دارند.

 تخلخل:

تخلخل زمانی به وجود می‌آید که به بین ذرات جسم هوا وجود داشته باشد. این هواها مانع اتصال ذرات به هم می‌شوند. در واقع وقتی مواد مذاب آتش‌فشان‌ها به سطح زمین می‌رسند مانند کف هستند. به همین دلیل در میان ذرات تشکیل دهنده آن هوا وجود دارد. لذا وقتی این مواد مذاب سرد شدند، هوای محبوس شده در میان ذرات آن‌ها به تخلخل و حفره‌هایی تبدیل می‌شوند. برای درک این موضوع می‌توانید یک سنگ پا را تصور کنید که سوراخ‌های کوچک زیادی در آن  وجود دارد.

شاید بپرسید که فواید تخلخل‌های موجود در پوکه‌های معدنی چیست؟ در جواب شما باید گفت که وجود این تخلخل‌ها حرارت و صدا را در خود حل می‌کنند. به طوری که سرعت صدا را کاهش داده و میزان انرژی حرارتی را بسیار کم می‌کنند. در واقع آن‌ها عایق‌های حرارتی و صوتی هستند و در ساختمان‌سازی‌های عمرانی شهرهای شلوغ می‌توان به کار برد. خوب است بدانید که هر چه میزان تخلخل‌های موجود در پوکه‌های معدنی زیاد باشند، آن پوکه از نظر کیفیت بهتر است. در حال حاضر پوکه‌های موجود در معدن استخراج قروه تخلخل‌های زیادی دارند. لذا آن‌ها از این لحاظ بهترین پوکه معدنی کشور می‌باشند.

درجه سختی یا مقاومت:

پوکه‌ها معمولا در دمای بالا تشکیل می‌شوند. به همین دلیل می‌توانند تحمل حرارتی فوق‌العاده‌ای داشته باشند و بسیار مقاوم باشند. این پوکه‌ها در شرایط آب‌وهوایی سرد و مرطوب نیز مقاومت بالایی را از خود نشان می‌دهند. بنابراین استفاده از پوکه‌های معدنی برای تمام آب‌وهوای مختلف کشور مناسب است. البته باید بیان کرد علاوه بر مقاومت، آن‌ها می‌توانند فشار بالایی را تحمل کنند. این ویژگی پوکه‌های معدنی باعث شده تا از آن‌ها در صنایع مختلفی مانند نساجی، تصفیه آب، کشاورزی و غیره استفاده ‌کنند. پوکه‌های معدنی قروه از نظر درجه سختی در کشور رتبه اول را دارند. لذا شما جهت سفارش و خرید آن‌ها می‌توانید به بخش مصالح ساختمانی خوارزم سازه مراجعه کنید. این پوکه‌ها از نظر افزایش مقاومت ساختمان در برابر بلای طبیعی و غیرطبیعی مانند زلزله بسیار عالی عمل می‌کنند.

درجه خلوص:

برخی از پوکه‌های معدنی با مواد دیگری مانند خاک، شن، ماسه و غیره ترکیب هستند. به طوری که وجود آن‌ها باعث افت کیفیت سبک دانه‌های معدنی می‌شود. بنابراین باید دقت کنید که پوکه معدنی شما خالص و با مواد دیگری ترکیب نشده باشد. برای اطمینان در این کار بهتر است پوکه‌های خود را تنها از فروشندگان معتبر مصالح ساختمانی در کشور تهیه کنید.

 

حال با توجه به موارد ذکر شده در بالا می‌توان دریافت که پوکه‌های معدنی قروه، بستان‌آباد و احمدآباد از جمله بهترین پوکه‌های معدنی کشور به شمار می‌آیند. آن‌ها نسبت به نمونه‌های تولید شده در سایر نقاط کشور دارای چگالی کم، تخلخل بالا، مقاومت فوق‌العاده‌ و درجه خلوص بالایی دارند. لذا استفاده از آن‌ها به عنوان بهترین مصالح ساختمانی می‌تواند کیفیت و عمر مفید پروژه‌های عمرانی شما را بالا ببرند.

 

خرید اینترنتی پوکه معدنی کشور

ممکن است عده زیادی از افراد با شناسایی کیفیت پوکه معدنی به دنبال خرید بهترین پوکه‌های معدنی قروه، بستان‌آباد و احمدآباد باشند. در رابطه با خرید این محصولات بهتر است به صورت اینترنتی اقدام کنید. زیرا شما در این بخش با مراجعه به بخش مصالح ساختمانی خوارزم سازه می‌توانید آن‌ها را به راحتی در خانه یا محل کار خود مشاهده کنید. سپس با مقایسه قیمت و کیفیت آن‌ها می‌توانید یک یا چند مورد را مطابق با نیاز خود سفارش دهید. خرید اینترنتی پوکه معدنی می‌تواند مناسب تمام افراد باشد. البته آن دسته از خریدارانی که دسترسی مستقیم به پوکه‌های معدنی قروه، بستان‌آباد و احمدآباد ندارند. بهتر است آن‌ها را از شرکت‌های بازرگانی معتبر و فعال در این حوزه خریداری کنند. زیرا در غیر این صورت ممکن است در دام افراد سودجو قرار بگیرند.

شرکت بازرگانی خوارزم سازه یکی از فعال‌ترین شرکت‌های عرضه و فروش انواع سبک دانه‌های معدنی و صنعتی در کشور است. این شرکت می‌تواند به تمام مشتریان عزیز خود را در جهت تامین این مصالح ساختمانی کمک کند. شرکت خوارزم سازه در صورت نیاز سبک دانه‌های شما را به صورت مستقیم از خود کارخانه به آدرس مدنظر شما ارسال می‌کند. بدین طریق که تنها کافی است نوع و حجم پوکه مورد نظر خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت آن‌ها را در اختیار داشته باشید.

خوب است بدانید که تمام پوکه‌های موجود در کشور از نظر کیفیت به سه درجه 1، 2 و 3 تقسیم‌ می‌شوند. معمولا قیمت هر کدام از آن‌ها با دیگری متفاوت است. بنابراین وقتی شما خرید اینترنتی پوکه معدنی خود را در این شرکت ثبت می‌کنید، بهتر است در مورد درجه کیفیت آن نیز صحبت کنید و در مورد حجم و جابجایی آن‌ها هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشید.

 

فروش فله‌ای و بسته‌بندی‌شده پوکه معدنی

خوب است بدانید که شرکت خوارزم سازه برای راحتی خریداران خود تمام پوکه‌ها را به صورت فله‌ای و بسته‌بندی‌شده در حجم‌های مشخصی عرضه می‌کند. زیرا برخی از خریداران موجود در صنایعی مانند لوازم پزشکی و زیورآلات برای راحتی کار خود پوکه‌ها را به صورت بسته‌بندی‌شده تهیه می‌کنند. بنابراین برای تهیه بسته‌بندی‌شده پوکه‌ها تنها کافی است به هنگام ثبت سفارش خود به این نکته اشاره کنید تا فروشندگان خوارزم سازه آن‌ها را در اسرع وقت در اختیارتان قرار دهند. البته خوب است بدانید که به هنگام بارگیری و بسته‌بندی پوکه‌ها هیچ‌گونه ماده افزودنی در محموله شما قرار نخواهد گرفت. لذا در این مورد نیز آسوده خاطر باشید.

نمایندگی فروش انواع پوکه معدنی خوارزم سازه

معمولا انبوه‌سازان برای خرید پوکه معدنی نیاز دارند که به صورت حضوری به نمایندگی‌های فروش مجاز پوکه معدنی در سراسر کشور مراجعه کنند. سپس با توجه به کیفیت ارائه خدمات و قیمت فروش آن‌ها، در دفعات بعد تنها با تماس تلفنی یا از طریق شبکه‌های اجتماعی ثبت سفارش می‌کنند. به همین دلیل شرکت خوارزم سازه برای ارتباط بهتر با مشتریان خود علاوه بر کانال‌های شبکه اجتماعی در شهرستان‌های مختلف کشور نمایندگی‌های فروش مجاز دارد. لذا شما برای خرید حضوری پوکه‌های معدنی می‌توانید به این نمایندگی‌ها مراجعه کنید. سپس در صورت تفاهم آن‌ها را با ارزان‌ترین قیمت بخرید.

خوب است بدانید که شرکت خوارزم سازه برای مشتریان خود تخفیف‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته است تا در کنار تامین نیازهای آن‌ها بتواند با ارائه بهترین محصولات خود رضایت آن‌ها را جلب کند. در حال حاضر محصولات زیادی در این سایت عرضه می‌شود که شما می‌توانید آن‌ها را در بخش خدمات ساختمانی خوارزم سازه مشاهده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

  • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

  • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

  • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

  • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

  • عرضه مستقیم به مصرف کننده

  • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

  • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

  • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس