بازسازی کف ساختمان + لیست هزینه 1402 | خوارزم سازه

دسته بندی:

بازسازی کف ساختمان

بازسازی کف ساختمان یکی از اقداماتی است که در پروژه‌های بازسازی خانه انجام می‌شود. کف‌سازی ساختمان یکی از مراحل اساسی و کلیدی در بازسازی ساختمان‌ها می‌باشد. بازسازی کف آپارتمان از هر نوع که باشد از جمله بازسازی کف واحد با پارکت، با سرامیک، سنگ یا لمینیت باید به درستی انجام شود، چرا که انجام کار به صورت ناقص باعث تخریب تمام ساختمان می‌شود.

هزینه بازسازی کف ساختمان براساس نوع کاری که برای آن می‌خواهد انجام شود یا مطابق با متراژ و اندازه خانه تفاوت دارد. شما قبل از هر چیز می‌توانید از هزینه‌هایی که باید برای بازسازی کف ساختمان متقبل شوید، اطلاع کسب کنید. بسیاری از افرادی که مایل به بازسازی کف آپارتمان یا بازسازی کف واحد خود هستند، مایلند در مورد لیست هزینه‌ها در سال جاری بدانند که در ادامه در این خصوص توضیح خواهیم داد.

بازسازی کف ساختمان چیست؟

بازسازی کف ساختمان در حقیقت همان چیزی است که در نهایت در کف یک ساختمان خواهیم دید. برای بازسازی کف آپارتمان ممکن است از پارکت، لمینیت، سرامیک، سنگ یا موکت استفاده شود. از این رو افراد باید با انواع مصالحی که در بازسازی کف واحد به کار می‌رود آشنایی داشته باشند.

مرحله بازسازی کف ساختمان معمولاً پس از نصب تاسیسات اصلی انجام می‌شود. یعنی بعد از برق کشی و نصب لوله‌های گاز و آب، کارگران سراغ بازسازی کف آپارتمان می‌روند. در کف سازی واحد اول کف ساختمان تراز می‌شود و بعد برای ادامه مراحل اجرایی آماده خواهد شد. بازسازی کف ساختمان فقط مربوط به طبقه اول نیست و شامل کف هر طبقه ساختمان در مقیاس بزرگ می‌شود و حتی ممکن است که محدود به خود ساختمان هم نباشد و فضاهایی مانند پیاده رو خیابان یا بیمارستان و سایر فضاها را نیز شامل شود.

چنانچه قصد بازسازی کابینت قدیمی با بهترین قیمت را دارید، بر روی لینک کلیک کنید. 

بازسازی کف ساختمان چیست؟

پرکاربردترین مصالح برای بازسازی کف آپارتمان

با توجه به اینکه مصالح برای کجای ساختمان (آشپزخانه، هال  یا پشت بام) به کار رود، متریال‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام نیز قیمت خاصی را خواهند داشت. در مجموع موزاییک، پارکت، پی‌وی‌سی، سنگ، کفپوش چوب پنبه‌، کاشی و سرامیک رایج‌ترین استفاده در کف‌سازی را دارند و به کمک شن و ماسه سیمان، بتن و ایزوگام تقویت خواهند شد در ادامه بیشتر به ارائه توضیحاتی در مورد این مصالح خواهیم پرداخت.

 استفاده از سرامیک در بازسازی کف واحد

سرامیک‌ها جز بهترین مصالح برای کف‌سازی محیط مرطوب مانند آشپزخانه هستند، چراکه این قسمت قابل شستشو بوده و مقاومت در برابر مواد شوینده و اسیدی را را بالا می‌برد. سرامیک‌ها با ابعاد بزرگتر درزهای کمتری دارند و امکان نفوذ آب به حداقل خواهد رسید. سرامیک‌های جدید پولیش فوق العاده و لعاب مناسبی دارند.

 استفاده از سنگ در بازسازی کف ساختمان

یکی دیگر از مصالحی که معمولاً برای بازسازی کف ساختمان به کار می‌رود، سنگ‌ها هستند. در حال حاضر انواع سنگ‌های ساختمانی طبیعی و مصنوعی که دارای برش‌های اسلب هستند در بازار موجودند و کمی از بقیه گزینه‌ها گران قیمت‌تر می‌باشند. در کل سنگ مقاومت نسبتاً پایین‌تری در مقابل شوینده‌های اسیدی دارد و بهتر است شوینده‌های دیگری در هنگامی که کف سازی با این سنگ‌ها انجام شده، بکار برد.  البته می‌توان آسیب‌هایی که به این سنگ‌ها وارد شود را با پولیش برطرف کرد.

 کف سازی ساختمان از جنس پارکت

پارکت‌ها معمولاً جنس ام دی اف دارند و مقاومت کمتری در مقایسه با سنگ و سرامیک و رطوبت دارند. از این رو در پوشش کف آشپزخانه‌ها معمولاً به کار نمی‌روند، در عوض برای پوشش سایر بخش‌های داخلی بسیار کاربرد دارند و در مقابل حشرات موذی به علت داشتن مواد پلیمری مقاومت خواهند داشت.

 کفپوش پی‌وی‌سی برای بازسازی کف ساختمان

اگر می‌خواهید از کفپوش پی‌وی‌سی استفاده کنید، باید بگوییم که کیفیت نسبتاً پایین‌تری دارند و در برخی از مواقع بریده می‌شوند. در بیشتر مکان‌ها که بیشتر از مواد ضدعفونی استفاده می‌شود، مانند بیمارستان‌ها که زیاد بر روی این پارک کف‌ها آب ریخته می‌شود می‌توان از آن استفاده کرد.

پرکاربردترین مصالح برای بازسازی کف آپارتمان

 هزینه بازسازی کف ساختمان

بسیاری از افرادی که معمولاً برای بازسازی کف آپارتمان خود اقدام می‌کنند، مایلند هزینه بازسازی کف ساختمان را بدانند. هزینه‌های بازسازی کف ساختمان معمولاً در ارتباط با متراژ آن و همچنین نوع مصالح و متریالی که در ساختمان به کار می‌رود، متفاوت می‌باشد.

1- در مجموع اگر بخواهیم به قیمت اجرای مصالحی مانند سرامیک اشاره کنیم به شکل زیر است:

 • دستمزد اجرای سرامیک براساس ابعاد و کیفیت از متری ۱۰۰ تا ۱۸۰ هزار تومان.
 •  هزینه سرامیک و اجرای آن به طور میانگین در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان.
 • قیمت ایزوگام ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان (هر متر مربع چیزی بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان) و متری ۱۰ هزار تومان هزینه اجرا خواهد داشت.

2- هزینه بازسازی کف با سنگ

 • هزینه بازسازی کف ساختمان با سنگ نیز به این شکل است که قیمت سنگ کف متغیر می‌باشد و از متر مربعی ۳۰۰ هزار تومان تا بالای ۲ میلیون تومان را شامل خواهد شد.
 •  هزینه نصب سنگ اسلب هم چیزی حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان نیز برآورد می‌شود.

 برای اینکه بتوانید به لیست هزینه‌های بازسازی کف ساختمان دسترسی داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه خوارزم سازه به عنوان بهترین شرکت بازسازی خانه در تهران تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق را در زمینه قیمت و لیست هزینه‌های بازسازی کف ساختمان به شما عزیزان ارائه کنند.

 هزینه بازسازی کف ساختمان

مراحل اجرای بازسازی کف آپارتمان

برای کف سازی آپارتمان ۳ مرحله اساسی وجود دارد:

 • اجرای زیرسازی در کف ساختمان
 • شیب‌بندی کردن ساختمان
 • انجام روسازی

مرحله زیرسازی

معمولاً زیرسازی برای جلوگیری از نشست کردن ساختمان و حفظ تاسیسات زیر کار مانند لوله‌ها انجام می‌شود. در این مرحله باید خاک‌ها را متراکم کرد و با پر کردن به کمک سیمان از نشست ساختمان جلوگیری نمود.

سطح بندی و شیب بندی کف

 هدف از اجرای این مرحله ترازبندی در سطح ساختمان است. از مهم‌ترین بخش‌های اجرای بازسازی کف واحد رعایت شیب مناسب در همه سطوح است. این شیب در واقع در بخش‌هایی اهمیت دارد که امکان جاری شدن آب زیاد است. اگر دقت کنید بخشی از شیب در آشپزخانه‌ها ایجاد می‌شود که آب را به سمت کف شور هدایت می‌کند و این میزان شیب معمولاً بین نیم تا ۲ درصد خواهد بود.

در آشپزخانه‌های قدیمی معمولاً شیب‌دار کردن به صورت پله‌ای بود. اما امروز هم سطح کردن شیب آشپزخانه و نشیمن استقبال بیشتری دارد. اگر شیب‌بندی آشپزخانه به صورت اصولی انجام شود و شیب درست محاسبه گردد، مشکلی در آب‌ریزی وجود نخواهد داشت، چرا که در این شرایط آب به سمت کف شور هدایت می‌شود. پس اجرای شیب توسط استادکاران ماهر باید انجام شود. برای این کار می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه خوارزم سازه تماس بگیرید تا مراحل بازسازی کف آپارتمان را توسط تیم متخصص و ماهر برای شما انجام دهند.

 مرحله روسازی کف ساختمان

بعد از اجرای دقیق مراحل قبل، مرحله روسازی انجام می‌شود. براساس مصالح انتخاب شده و طرح  موردنظر، از طریق ریسمان‌کشی، مصالح کف‌سازی روی زمین نصب خواهد شد. اگر برای حاشیه‌ها قصد استفاده از کاشی یا سنگ دارید، باید به دقت برش بخورند و بر روی کف نصب شوند. برای این کار باید به فضای کار خود توجه داشته باشید. در سطح‌هایی که ضخامت بیشتری دارند، بهتر است سنگ‌های با ضخامت بالا و ابعاد کوچک انتخاب شوند.

جهت اطلاع از هزینه بازسازی ساختمان وارد لینک شوید. 

مراحل اجرای بازسازی کف آپارتمان

اهمیت ترتیب مراحل در بازسازی کف ساختمان چیست؟

 • کف سازی ساختمان باید مانند هر جای دیگر خانه، ترتیب و به صورت اصولی پیش رود. در ادامه کارهایی که در کف سازی آشپزخانه باید انجام شود به شما ارائه می‌شود:
 • اول باید لوله کشی‌ها به صورت کامل انجام شود.
 • سپس باید به پشت کابینت محافظ نصب شده یا از سیمان سفید استفاده کنید.
 • در آخر وقتی کار دیوارها تمام شد،  باید سراغ کف بروید. این تقدم‌ها به این خاطر است که ریخت و ریز هنگام نصب مواد دیوار به کف اجرا شده آسیبی نزند و کف مرحله نهایی خواهد بود.
 • پس از اجرای کف و گچ دیوار نوبت به نصب کابینت‌ها و کمدهای دیواری می‌رسد. برای اینکه به کف آسیب نخورد، باید از لایه محافظ برای حفظ سطح متریال کف استفاده شود. در صورت ایجاد خش بر روی سنگ‌ها یا سرامیک‌ها تعمیر آن به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

 بازسازی کف ساختمان معمولاً چقدر زمان می‌برد؟

در بخش‌های قبل در ارتباط با هزینه بازسازی کف ساختمان و متریالی که می‌توانید از آن استفاده کنید و همچنین مراحل نصب متریال در کف ساختمان اشاره کردیم. به طور کلی برای بازسازی کف آشپزخانه یا محیط‌هایی که ۱۲ متری هستند، باید مراحل زیر براساس مدت زمانی که ارائه شده طی شود:

 1. شیب‌بندی و خشک شدن سطح زمین در حدود سه الی چهار روز طول خواهد کشید. (چراکه ایزوگام نمی‌تواند روی سیمانِ تَر اجرا شود)
 2. در ادامه، عایق‌بندی کف یا ایزوگام آن است که یک روز زمان می‌برد.
 3. در مجموع، خود اجرا و بندکشی کف نیز بین یک تا دو روز زمان خواهد برد.

 نکات طلایی در هنگام بازسازی کف آپارتمان

هنگامی که از لایه عایق کاری استفاده می‌شود، باید از مصالح ریزدانه و گرد استفاده شود.

به کار بردن سیمان مناسب برای ملات کف‌سازی اماکنی که تردد زیادی دارند، اهمیت دارد و پیشنهاد ما سیمان با عیار بالا است، چرا که این نواحی سطح مقاوم‌تری را نیاز دارند.

زمان ایزوگام کاری در ناحیه اطراف کف شور، پلاستیک یا مانعی داخل کف شور قرار دهید، چون زمانی که کاشی کار دوغاب را بر روی کاشی می‌ریزد، احتمال دارد مسیر کف شور مسدود شده و دوغاب خشک شود. اگر تمام کار با این روش پیش برود، در آینده ممکن است که کف آپارتمان آسیب ببیند و باید هزینه بازسازی کف ساختمان را به صورت مجدد متحمل شوید.

اجرای سنگ فرش‌ها برای سطح‌هایی که شیب دارند، دقت بالایی لازم دارد و باید توسط استادکاران حرفه‌ای انجام شود. در پایان کار برای افزایش دادن اصطکاک بین سطح و چرخ وسایل نقلیه می‌توان از دوغاب ملات پودر سنگ استفاده کرد تا روی سطح فراز و نشیب مناسبی ایجاد شود.

جهت آشنایی با مراحل بازسازی ویلا وارد لینک شوید. 

نکات طلایی در هنگام بازسازی کف آپارتمان

خلاصه مطلب

 در این مقاله در ارتباط با بازسازی کف ساختمان و نوع متریالی که در آن به کار خواهد گرفت توضیح دادیم. بازسازی کف آپارتمان مانند بازسازی کل خانه نیازمند به کارگیری تکنیک‌هایی از سوی استادکاران دارد تا با دقت انجام شود. علاوه بر این نوع متریالی که در بازسازی کف واحد به کار می‌رود، بسیار مهم است و شما باید قبل از هر چیز در مورد قیمت‌هایی که براساس متراژ و متریال استفاده می‌کنی، آگاهی داشته باشید.

توجه داشته باشید هزینه بازسازی کف ساختمان براساس نوع متریال و متراژ خانه متفاوت خواهد بود. و از هر نوع مصالحی که بهره می‌برید، کف سازی ساختمان باید توسط افراد حرفه‌ای و مجرب صورت بگیرد. چنانچه شما نیازمند بازسازی کف ساختمان خود هستید، می‌توانید کار خود را به مجموعه خوارزم سازه بسپارید، چراکه افراد تیم مجرب بازسازی خانه می‌توانند در زمان کوتاه‌ترین زمان بهترین بازسازی را برای شما انجام دهند. برای ارتباط با کارشناسان مجموعه می‌توانید با شماره‌های مندرج در صفحه اصلی تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در ارتباط با تمامی مراحل بازسازی کف ساختمان به شما عزیزان ارائه کنند.

 

 برای دانلود pdf مقاله کلیک نمایید

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس