10 تکنیک طراحی بازسازی آپارتمان کوچک با هزینه کم و سبک خاص!

دسته بندی:

بازسازی آپارتمان کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک شامل فعالیت هایی می شود که باعث افزایش عمر خانه می شود. در واقع بازسازی آپارتمان انجام دادن یکسری تعمیرات و مرمت ها و چیدمان وسایل خانه است که طبق اصول مشخص و هزینه متفاوت و متغیری صورت می گیرد.

در واقع بازسازی آپارتمان شامل تغییر و تعمیر زیرساخت های ساختمان و چیدمان دکوراسیون است. هنگام بازسازی خانه و آپارتمان اگر نیاز باشد تعمیرات هم صورت می گیرد تا بنا کاملاً مستحکم و ماندگار شود. بخش تعمیر زیرساخت های ساختمان شامل مواردی مانند لوله کشی آب، گاز و برق کشی می شود و بخش تغییر مربوط چیدمان و دکوراسیون وسایل خانه می شود.

بازسازی آپارتمان با توجه به نیاز مالک آن صورت می گیرد و می توانند شامل بخشی از خانه و وسایل آن باشد و یا این که تمام خانه نیاز به بازسازی داشته باشد. اصول و مراحل بازسازی آپارتمان کوچک و قدیمی با بازسازی آپارتمان های بزرگ و جدید ساخت تر  متفاوت است.

با توجه به این که بازسازی خانه های کوچک مانند خانه های بزرگ نیازمند رعایت اصول و قوانین بازسازی و چیدمان وسایل می باشد، بهتر است کسانی که قصد بازسازی خانه خود را دارند با این اصول و مراحل آشنایی داشته باشند و برای انجام کار از متخصصان این حوزه استفاده کنند.

هدف بازسازی آپارتمان کوچک

منظور از مرمت و بازسازی آپارتمان کوچک این است که با انجام و پیاده سازی فعالیت هایی بر روی بنا بر عمر خانه خود بیافزاییم. در اصل ما با انجام تعمیرات و تغییراتی که نیاز است به استحکام و ماندگاری ساختمان خود کمک می کنیم.

در بازسازی آپارتمان باید به این نکته توجه کرد که برای انجام این کار روش ها و قوانینی وجود دارد که می بایست در فرآیند انجام نوسازی آن ها را مدنظر قرار دهیم و رعایت کنیم. در واقع کار نوسازی و بازسازی خانه از قوانین و روش هایی پیروی می کند که باید آن ها را رعایت کرد تا کار نوسازی آپارتمان به درستی انجام شود.

بازسازی آپارتمان کوچک و قدیمی به دلیل فرسودگی نسبت به خانه هایی که چند سال بیشتر از زمان ساخت آن ها نگذشته، مورد نیاز است و این نوع خانه ها احتیاج بیشتری به بازسازی دارند.

در بازسازی خانه های کوچک می بایست به عوامل گوناگونی توجه نماییم زیرا کار نوسازی خانه کار راحت و آسانی نیست و با در نظر گرفتن تمامی جوانب می بایست تصمیم به بازسازی خانه بگیریم.

برای این که بتوانیم تصمیم درست و معقولی برای بازسازی خانه خود بگیریم در ابتدا نیاز است که بودجه مورد نیاز برای انجام بازسازی را مدنظر قرار دهیم. بازسازی خانه با توجه به میزان بازسازی نیازمند هزینه می باشد که باید قبل از اقدام به کار بازسازی از کافی بودن بودجه خود متناسب با نوسازی بنا آگاهی داشته باشیم.

برای کسب اطلاع درباره اجرای نمای رومی ساختمان با انواع مصالح  کلیک کید

در کنار توجه به بودجه، باید این مورد را نیز مورد توجه قرار دهیم که نیاز ما برای بازسازی خانه چیست و نیاز خود را د نظر بگیریم. باید توجه داشت که بازسازی خانه قرار است به کدام نیاز ما پاسخ دهد و این که چه میزان زمان برای بازسازی خانه لازم است و بهتر است در کدام فصل کار بازسازی انجام گیرد و چه مراحلی باید طی شود.

بنابراین مهم ترین اقدام قبل از شروع به کار نوسازی این است که تصمیم بگیرم کدام بخش از خانه نیاز به نوسازی دارد و این که نوسازی شامل زیرساخت های بنا مانند تأسیسات آب و برق هم می شود یا خیر.

برای بازسازی آپارتمان کوچک مالکان نیاز دارند که در ابتدا مجوز رسمی برای بازسازی را دریافت کنند تا طبق اصول، بازسازی خانه را آغاز کنند. چنان چه در روند بازسازی خانه اصول را به درستی رعایت نکنیم با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد.

اهداف بازسازی آپارتمان کوچک شامل موارد زیر می باشد:

 • تعمیر و بازسازی زیرساخت هایی که با استحکام خانه ارتباط دارند
 • تعمیر و بازسازی قسمت های فنی آپارتمان
 • بازسازی کاشی ها و دیوارهای آپارتمان
 • بازسازی نمای ساختمان
 • مرمت و بازسازی قسمت های خراب شده خانه
 • بازسازی و چیدمان دکوراسیون داخلی ساختمان

هدف بازسازی آپارتمان کوچک

تفاوت بازسازی خانه شخصی با بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان کوچک با بازسازی خانه شخصی مانند خانه ویلایی با هم فرق دارد. شرکت های فعال در حوزه بازسازی آپارتمان در این زمینه با محدودیت های زیادی روبرو هستند چون ساختار آپارتمان به نحوی است که بازسازی و اضافه کردن دکوراسیون جدید سخت تر است.

در مرمت و بازسازی آپارتمان کوچک باید به این نکته توجه کرد که تمام مالکان ساختمان می بایست در مورد مرمت و بازسازی نمای آپارتمان نظر موافق داشته باشند و درباره مراحل و بخش هایی که نیاز به بازسازی دارد، نظر مشترک داشته باشند. در حالی که در بازسازی خانه شخصی نیاز نیست که نظر موافق همسایه ای را جلب نماییم.

در بازسازی آپارتمان کوچک نمی توانیم متراژ واحدها و خانه ها را تغییر دهیم و تنها فضایی که بین همسایه ها مشترک می باشد را می توانیم برای بازسازی مدنظر قرار دهیم. در صورتی که در خانه شخصی اگر خانه حیاط دار باشد، می توانیم به فضای خانه و متراژ آن اضافه نماییم.

در بازسازی خانه شخصی اگر فرد از مهارت کافی برخوردار باشد، به تنهایی می تواند کار بازسازی خانه ا انجام دهد. اما در بازسازی آپارتمان به افراد متخصص در این حوزه نیاز است و مجوز لازم برای بازسازی آپارتمان به فرد متخصص این حوزه داده می شود.

در بازسازی آپارتمان جا به جا گرفتن وسایل و بردن مصالح به واحد مورد نظر و رفت و آمد نیروهایی که مشغول بازسازی هستند و ایجاد تغییرات در نقشه آپارتمان دشوار است. با در نظر گرفتن این نکات امکان دارد که هزینه بازسازی آپارتمان کوچک با هزینه بازسازی خانه شخصی متفاوت باشد.

تفاوت بازسازی خانه شخصی با بازسازی آپارتمان

مراحل بازسازی آپارتمان های کوچک به سبک خاص

مراحل بازسازی خانه به سبک خاص نیازمند این است که ابتدا به این مسأله توجه کنیم که قصد ما از بازسازی آپارتمان چیست. آیا فقط می خواهیم بخشی از خانه و آپارتمان خود را تعمیر کنیم و یا این که می خواهیم تغییرات عمده در فضا ایجاد کنیم. بر این اساس مراحلی که برای بازسازی بنای خود طی می کنیم متفاوت خواهد بود. اما بازسازی خانه و آپارتمان به سبک خاص به طور کلی مراحلی دارد که در زیر این مراحل را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • اخذ مجوز مورد نیاز

قبل از آن که بازسازی خانه کوچک و قدیمی خود را آغاز کنید باید به این نکته توجه کنید که می بایست طبق محدوده انجام پروژه و منطقه زندگی، از شهرداری مجوز بازسازی دریافت نمایید. اخذ این مجوز بیشتر برای این است که روند کار به درستی و طبق اصول ایمنی صورت گیرد. لازم به ذکر است که برای گرفتن مجوز و دریافت نقشه کار می بایست هزینه ای پرداخت نماییم.

 • انتخاب متخصص و انجام طراحی

انجام هر کاری نیاز دارد که اصول و قواعد آن را بدانیم و رعایت کنیم. کار بازسازی بنا نیز جزء کارهایی است که می بایست اصول آن را رعایت کرد و کار راحتی نیست. برای این که روند بازسازی را تسهیل کنیم و به نتیجه دلخواه و مطلوبی برسیم ابتدا لازم است که شرکتی که در زمینه نوسازی ساختمان فعالیت دارد و یا مهندسان متخصص در حوزه بازسازی آپارتمان و خانه را انتخاب نماییم.

شرکت ساختمان سازی و یا مهندس انتخابی ما متناسب با بودجه در نظر گرفته شده و اهداف ما از بازسازی آپارتمان، طرحی را برای نوسازی بنای ما می کشند. شرکت مهندسی بعد از آن طبق طرح کشیده شده، هزینه لازم برای اجرای طرح را محاسبه کرده و برای شروع و انجام فرآیند نوسازی برنامه ریزی می کند.

جهت آشنایی با مراحل تعمیر و بازسازی تاسیسات ساختمان کلیک کنید

 • تخریب خانه

بعد از آن که طرح بازسازی خانه کشیده شد و روند بازسازی آغاز شد، ابتدا می بایست به تخریب خانه بپردازیم. تخریب کوتاه ترین و اولین بخش از مراحل بازسازی آپارتمان های کوچک می باشد. در این مرحله با تخریب بنا فضا را برای آغاز طرح بازسازی خانه آماده می کنیم. در این مرحله طبق نقشه و با رعایت نکات ایمنی بخش هایی مانند دیوار ها، لوله کشی آب و گاز و سیم کشی برق را از بین می بریم.

 • ساخت و بازسازی

مهم ترین مرحله از مراحل بازسازی آپارتمان های کوچک به سبک خاص، مرحله ساخت و بازسازی می باشد. بیشترین زمان و هزینه برای انجام پروژه، مربوط به این مرحله از بازسازی می شود. از زمان برترین کارهایی که در قسمت ساخت و ساز و نوسازی خانه صورت می گیرد مربوط به ایجاد تأسیسات و زیرساخت های جدید و ساخت کمد دیواری و درها و کابینت می باشد.

 • پاکسازی آپارتمان

مرحله آخر بازسازی آپارتمان های کوچک به سبک خاص مربوط به پاکسازی فضا می شود. این بخش سخت ترین بخش انجام پروژه می باشد و در انجام آن باید دقت لازم را داشت.

مراحل بازسازی آپارتمان های کوچک به سبک خاص

روش های بازسازی آپارتمان کوچک

در بازسازی خانه کوچک می توانیم از روش های مختلفی استفاده نماییم. در این زمینه می توانیم با بهره گیری از افراد متخصص در حوزه بازسازی ساختمان بهترین روش برای بازسازی خانه خود را انتخاب کنیم.

روش های بازسازی خانه شامل روش های زیر می باشد.

 • روش بازسازی سبکی

روش بازسای و نوسازی ساختمان سبکی به این صورت است که بخش های قدیمی و فرسوده خانه را تعویض و نوسازی می کنیم. در این روش نسبت به نقشه ای اولیه خانه کم ترین تغییر رخ می دهد.

 • روش بازسازی حفاظتی خانه

گاهی نیاز است که نقشه آپارتمان را تغییر داد برای مثال برای این که بتوانیم در خانه از نور طبیعی استفاده کنیم نیاز است که بخشی از دیوارهای خانه را  تخریب نماییم و از نو و در جای دیگری بسازییم تا فضایی برای ورود نور به خانه ایجاد کنیم. در این حالت شاید نیاز باشد که کاشی کف و حتی کابینت های آشپزخانه تغییر کنند.

 • روش بازسازی تکمیلی خانه

با گذر زمان بخش هایی از خانه قدیمی و فرسوده می شود و نیاز به بازسازی پیدا می کنند. این بخش های خانه دوباره بازسازی و تکمیل می شوند. در واقع روش بازسازی تکمیلی خانه بیشتر برای خانه های قدیمی مورد استفاده است تا آن ها را احیا کرده و به عمر بنا بیافزاییم.

 • روش پاکسازی خانه

در روش پاکسازی امکان دارد که بخش هایی از خانه به نظر متخصص این حوزه ناکارآمد و اضافی باشد و یا باعث زشت شدن ظاهر خانه شده و بخواهد آن را حذف کند. برای انجام این روش ابتدا باید فضای خانه به درستی بررسی شود و اگر نیاز به بازسازی بود، کار را آغاز کنیم تا ساختمان ظاهر بهتر و زیباتری پیدا کند.

 • روش بازسازی مرمت هنری یا آرتیستیک

این روش بازسازی زیر نظر متخصص قابل اجرا می باشد. روش بازسازی مرمت هنری و آرتیستیک بیشتر براساس نظر و سلیقه فرد متخصص صورت می گیرد. متخصص بازسازی ساختمان در تهران و یا شهرستان ها براساس تجربه و سلیقه خود تصمیم می گیرد چه بخش هایی را از بین ببرد و یا چه بخش هایی را اضافه کند و این که از چه وسایلی استفاده شود و چیدمان آن ها به چه نحوی باشد.

 • روش مرمت علمی یا آرکونولوژیک

اجرای روش مرمت علمی یا آرکونولوژیک نیاز به متخصص این حوزه دارد. در این روش ابتدا بنایی که نیاز به بازسازی دارد بررسی می شود و سپس اقدامات لازم جهت بازسازی خانه صورت می گیرد. در این روش ممکن است کارهایی مانند حفاری پی خانه، بازسازی کردن نمای آپارتمان و یا مقاوم سازی صورت بگیرد.

روش های بازسازی آپارتمان کوچک

تکنیک های طراحی بازسازی آپارتمان کوچک با هزینه کم

آپارتمان های کوچک حس صمیمیت بیشتری در افراد ایجاد می کنند. البته در بازسازی خانه های کوچک باید به این نکته توجه کرد که بدون داشتن طرحی درست و اصولی نمی توانیم در خانه های کوچک خود حس صمیمیت و دنج بودن را ایجاد کنیم و امکان دارد باعث شویم که خانه به هم ریخته و شلوغ به نظر برسد. بنابراین بهتر است در بازسازی خانه خود اصولی را رعایت کنیم.

در ادامه مطلب مهمترین تکنیک های طراحی بازسازی خانه های کوچک با هزینه کم را توضیح می دهیم.

 • تأثیر رنگ بر فضای خانه

می توانیم با به کارگیری پالت رنگ های روشن و خنثی در رنگ آمیزی خانه باعث انعکاس و تابش نور طبیعی بیشتری در خانه شوییم. استفاده از رنگ های روشن و خنثی احساس دلپذیرتری را در فضای خانه ایجاد می کنند.

از سوی دیگر با استفادها رنگ های تیره تر موجب می شویم که احساس صمیمی تر و اسرارآمیزتری در محیط خانه ایجاد شود. همچنین از طریق خطای چشمی موجب می شویم که فضای خانه بزرگ تر از چیزی که هست به نظر برسد.

اگر قصد دارید که فضای خانه خود را بزرگ تر نشان دهید، می توانید قاب های نصب شده روی دیوارها و تزئینات به کار رفته را در رنگ هایی انتخاب کنید که نسبت به رنگ های دیوارها روشن تر باشند. از این طریق باعث می شویم که در ذهن این تصور به وجود بیاید که دیوارها عقب تر از جای واقعی خود هستند و با این کار به فضای خانه عمق می بخشیم.

همچنین برای رنگ آمیزی سقف خانه از رنگ های براق و روغنی استفاده کنید و رنگ سقف ها را نسبت به دیوارها روشن تر در نظر بگیرد.

 • بهره گیری از آینه در فضای خانه

از ترفندهای قدیمی و در عین حال مؤثر برای بزرگ تر جلوه دادن خانه های کوچک این است که آینه در اطراف دیوار اتاق ها قرار دهیم. آینه غیر از این که فضای خانه را بزرگ تر نشان می دهد، با بازتاب دادن مداوم نور مصنوعی و طبیعی در اطراف خانه احساس روشن تر و دلنشین تری به خانه می دهد که در اغلب موارد این احساس در خانه های کوچک از بین می رود.

 • استفاده از درب های کشویی از جنس شیشه

از طریق نصب درب هایی کشویی می توانیم محلی مجزا در خانه ایجاد کنیم. نصب و به کار گیری درب های کشویی از جنس شیشه چه برای اتاق نشیمن و چه برای اتاق خواب سبک و کارایی خاصی به فضا می دهد. از طریق جا به جا کردن درب های چرخشی با درب های کشویی از جنس شیشه احساسی زیبا و مجلل در خانه ایجاد کرده و حس آزادانه تری در فضای خانه ایجاد می کنیم.

 • بهره گیری از طرح های ساده

اگر در بازسازی خانه های کوچک از لوازم زیادی استفاده کنیم باعث می شویم که فضای خانه به هم ریخته به نظر برسد و در این حال کوچک بودن خانه بیشتر احساس می شود. بنابراین از به کار بردن وسایل اضافی خودداری کنید.

در انتخاب لوازم برای چیدمان خانه دقت کنید و وسایلی با طرح های ساده انتخاب نمایید. طرح های شلوغی مانند استفاده از طرح هایی با گل های بزرگ و گل های برجسته و یا بهره گیری از طرح های سبک کلاسیک برای بازسازی خانه های کوچک با هزینه کم متناسب نیستند. با استفاده از این طرح موجب می شویم که اغتشاش بصری ایجاد شود و محیط خانه کوچک تر و به هم ریخته به نظر برسد.

این مورد درباره انتخاب آثار هنری و رنگ نیز باید در نظر گرفته شود. خانه های کوچک برای این که بزرگ تر به نظر برسند نیاز به فضای خالی دارند. به همین خاطر فضای خانه را شلوغ نکنید. استفاده زیاد از آثار هنری و دکوری و وسایل تزئینی باعث می شود که فضای خانه کوچک تر به نظر برسد.

جهت کسب اطلاع از خدمات بازسازی آشپزخانه کلیک کنید

 • انتخاب مبلمان مناسب

در انتخاب مبلمان در بازسازی خانه های کوچک با سبک خاص باید دقت کرد. انتخاب مبلمان هایی که ساده و ظریف هستند باعث می شوند که فضای خانه های کوچک خلوت تر به نظر برسند و هم این که موجب می شوند که سقف خانه بلندتر به نظر آید.

همچنین در بازسازی خانه های کوچک بهتر است از مبلمانی که از زمین فاصله دارد، استفاده کنیم. مبل هایی که پایه های بلند و باریک دارند برای آپارتمان های کوچک مناسب هستند. با استفاده  از مبل های پایه دار باعث می شویم که به وسعت دید افزوده شود و خانه کوچک ما بزرگ تر به نظر برسد.

از سوی دیگر در انتخاب جلو مبلی نیز باید دقت کرد. بهتر است از جلو مبلی های شفاف که روی سطح آن ها شیشه قرار دارد و در ریز آن چیزی نیست، استفاده کنیم. از مناسب ترین مبلمان ها برای خانه های کوچک، مبلمان هایی به صورت ال می باشد. این مبل ها به دیوار می چسبند و کل فضا را قابل استفاده می کنند و این که دسته اضافی ندارند و یک طرف آن ها باز است.

نکته لازم به ذکر این است که با چسباندن مبلمان به دیوار می توانیم به فضای خانه کوچک عمق ببخشیم و محیط را بزرگ تر نشان دهیم. این ها از مزایای مبل ال می باشد. کسانی که دوست داشته باشند می توانند از مبل تک نفره استفاده نکنند و به جای آن پاف قرار دهند.

 • انتخاب فرش ها و پرده های مناسب

فرش های بزرگ باعث ایجاد خطای دید شده و فضا را بزرگ تر نشان می دهد. با انتخاب فرش های کوچک موجب می شویم که توجه به فضا بیشتر شود و محیط خانه به هم ریخته و کوچک به نظر برسد. انتخاب فرشی بزرگ با طرحی ساده و با رنگ های کم که کف اتاق را می پوشاند، فضا را تحت تأثیر قرار داده و جلوه ای خاص به محیط خانه می بخشد.

سعی کنید که وسایل دیگر مانند پرده را متناسب با رنگ فرش انتخاب نمایید. همچنین در بازسازی خانه های کوچک از پرده هایی که بلند هستند، استفاده نمایید و در نصب آن ها دقت کنید که نزدیک سقف نصب شوند.

جهت اطلاع از چگونگی اصلاح نقشه آپارتمان کلیک نمایید

 • استفاده مناسب از فضا

در به کارگیری وسایل تزئینی باید دقت کرد و از وسایلی استفاده کنیم که باعث جلب توجه بیننده شده و فضای خانه را بزرگ تر نشان می دهند مثلاً می توانیم از طریق قفسه های بلند فضای دیوارهای مرده را پر نماییم. از طریق ارتفاع فضای خانه های کوچک را می توانیم به حداکثر برسانیم. بهره گیری از خطوط عمودی برای این که احساس جادار بودن را در خانه های کوچک ایجاد نماییم، ضروری هستند.

در بازسازی آپارتمان های کوچک بهتر است تا جایی که امکان دارد از اشکال عمودی استفاده کنیم. از این طریق می توانیم سقف خانه را بلندتر نشان دهیم. برای این که احساس بزرگ تر بودن خانه را در بیننده ایجاد کنیم، می توانیم از قاب های عمودی استفاده کنیم و آن ها را در محل نزدیک به سقف نصب نماییم.

سعی کنیم از اکسسوری ها و لوازم عمودی مثل آباژورهایی که بلند هستند و آینه های عمودی، استفاده کنیم. همچنین می توانیم درب های خانه را بلندتر و نزدیک به سقف در نظر بگیرم. از این طریق سقف بلندتر به نظر می رسد و خانه نیز بزرگ تر به نظر می آیید.

 • توجه به نورپردازی

از طریق نورپردازی درست روی دیوارها و در فضای خانه موجب می شویم که خانه بزرگ تر به نظر برسد. نورپردازی مختلفی را از طریق لوستر، آباژور و دیوارکوب و غیره می توانیم در فضای خانه به کار ببریم.

 • به کارگیری وسایل چند منظوره

برای این که از وسایل کمتری در خانه های کوچک استفاده کنیم، می توانیم از مبلمان های چند منظوره استفاده نماییم. مبلمان و تخت های تاشو یکی از این وسایل می باشد. مبلمان و تخت های تاشو بدون هیچ زحمتی فضا را تغییر می دهند و از به هم ریخته به نظر رسیدن خانه جلوگیری می کنند.

همچنین می توانیم به جای قرار دادن میز نهارخوری که فضای خانه را اشغال می کند از کانتر آشپزخانه استفاده کنیم. امروزه لوازمی با چندین کاربرد در بازار موجود است. وسایلی مانند تخت های تاشو، میزهایی که به دیوار نصب می شوند، دکورهایی که قابلیت تبدیل شدن به میز کار را دارند و وسایل بسیار دیگری باعث می شوند که فضای خانه های کوچک به هم ریخته به نظر نرسد و بزرگ تر به چشم آید.

 • نصب تلویزیون بر روی دیوار

با نصب کردن تلویزیون بر روی دیوار، فضای زیر آن باز می شود. در این صورت دیگر نیاز به میز تلویزیون نداریم.

تکنیک های طراحی بازسازی آپارتمان کوچک با هزینه کم

هزینه طراحی بازسازی آپارتمان کوچک

برای برآورد هزینه بازسازی آپارتمان های کوچک باید در ابتدا به این نکته توجه کرد که هزینه بازسازی خانه های قدیمی با خانه هایی که چند سال بیشتر از زمان ساخت آن ها نمی گذرد، متفاوت است. در واقع در بازسازی خانه های کوچک قدیمی می بایست تمهیدات بیشتری صورت بگیرد.

بنابراین با در نظر گرفتن این نکته در ابتدا لازم است که لیست کاملی از بخش هایی از آپارتمان که نیاز به بازسازی دارد را تهیه نمایید. بعد از آن هزینه هر قسمت از خانه را که نیاز به بازسازی دارد جداگانه محاسبه کنید.

بهتر است در برآورد هزینه بازسازی آپارتمان کوچک قدیمی و یا تازه ساخت خود از نظرات کارشناسان ساخت و ساز و مهندسان این حوزه بهره بگیرید. برای تخمین هزینه طراحی بازسازی آپارتمان کوچک می بایست این موارد را مدنظر قرار داد:

 • ساختمان چند سال ساخت است
 • هزینه مصالح ساختمانی خریداری شده
 • هزینه تعمیرات صورت گرفته
 • هزینه تغییراتی که در دکوراسیون خانه صورت خواهد گرفت
 • هزینه حمل و نقل
 • هزینه تغییرات صورت گرفته در دکوراسیون
 • هزینه صرف شده برای حضور نیروهایی مانند مجری طرح، پیمانکار و کارگران بر سر پروژه بازسازی خانه

جهت اطلاع از هزینه بازسازی ویلا بر روی لینک کلیک کنید

ذکر این نکته ضروری است که هزینه صرف شده برای بازسازی آپارتمان با هزینه ای که برای مجری طرح در نظر می گیریم، متفاوت است. عمدتاً به دو روش کنترات و روزمزد هزینه مجریان طرح محاسبه می شود. در پروژه هایی از روش روزمزد استفاده می کنیم که فضای که نیاز به بازسازی دارد، متراژ بالا نیست و از نظر اقتصادی برای مجری طرح مقرون به صرف نیست که طبق متر مربع هزینه را محاسبه کند.

روش کنترات بیشتر برای پروژه های مربوط به ساختمان های بزرگ می باشد. در این روش مجری طرح قیمت انجام پروژه را به صورت کلی در نظر می گیرد. در روش کنترات بازسازی خانه فرآیند انجام کار با سرعت بیشتری صورت می گیرد چون پیمانکار می تواند زودتر کار خود را انجام داده و دستمزد معین شده را دریافت کند. لازم به ذکر است که مالیات و حق بیمه نیز به هزینه بازسازی خانه اضافه می شود.

توصیه می شود اگر زمان کافی برای بازسازی خانه های کوچک ندارید، می توانید از متخصصان حوزه بازسازی خانه استفاده کنید. این متخصصان وظیفه طراحی، اجرا و نظارت بر پروژه را بر عهده دارند. بهتر است در به کارگیری افراد متخصص برای بازسازی خانه صرفه جویی نکنید زیرا فعالیت های مربوط به بازسازی آپارتمان کوچک نیاز به تخصص، تجربه و دقت زیاد دارد. اگر بازسازی خانه به صورت غیراصولی انجام شود، ممکن است مجبور شوید که دوباره کار بازسازی را با صرف هزینه بیشتر انجام دهید.

در روند نوسازی امکان دارد که موردی پیش بیاید که نیاز به هزینه بیشتری داشته باشید بنابراین بهتر است هزینه بیشتری از مبلغ تخمین زده کنار گذاشته شود تا در مراحل انجام نوسازی خانه دچار مشکل نشوید. چنان چه می خواهید از هزینه نوسازی خانه های کوچک اطلاع یابید می توانید با کارشناسان خوارزم سازه در ارتباط باشید.

هزینه طراحی بازسازی آپارتمان کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک از طریق خوارزم سازه

شرکت های بازسازی آپارتمان در مناطق مختلف تهران مشغول به فعالیت هستند. هر کدام از این شرکت ها با بهره گیری از روش های مختلف و استفاده از تکنولوژی پیشرفته، خدمات بازسازی خانه مانند تعمیرات و بازسازی زیرساخت های ساختمان، نصب و راه اندازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی و نوسازی و بازسازی فضای خارجی و داخلی آپارتمان ها را ارائه می دهند.

اگر می خواهید با یکی از بهترین شرکت ها در حوزه بازسازی خانه های کوچک آشنا شویید، می توانید مجموعه خوارزم سازه را انتخاب کنید. شرکت خوارزم سازه با بهترین و متخصص ترین پیمانکاران این حوزه همکاری داشته و تجربه لازم برای بازسازی را کسب کرده است. به همین خاطر گزینه ای خوب برای انجام دادن بازسازی خانه های کوچک محسوب می شود.

تیم متخصص شرکت خوارزم سازه با بهره گرفتن از کیفیتی خوب، پروژه بازسازی آپارتمان های کوچک را در کم ترین زمان ممکن به انجام می رسانند. همچنین کارفرمایان می توانند در طول انجام بازسازی خانه با تیم متخصص شرکت خوارزم سازه همراه باشند و با تمام جزئیات طرح بازسازی آشنا شوند و بر روند کار نظارت داشته باشند.

از همین رو چنان چه مایل هستید که از خدمات بازسازی خانه توسط مجموعه خوارزم سازه اطلاع یابید، می توانید با کارشناسان این شرکت از طریق شماره های موجود در صفحه اصلی خوارزم سازه در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

اگر قصد آشنایی با بهترین شرکت بازسازی خانه در تهران را دارید، کلیک کنید

بازسازی آپارتمان کوچک از طریق خوارزم سازه

خلاصه مقاله بازسازی آپارتمان کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک از مهم ترین کارهای است که از این طریق می توانیم فضای خانه و آپارتمان خود را زیباتر و دلنشین تر نماییم. در واقع در حال حاضر با توجه به این که هزینه خرید خانه جدید و بزرگ تر زیاد می باشد، از طریق بازسازی آپارتمان کوچک خود می توانیم در محل زندگی تغییرات محسوسی ایجاد کنید.

پس از آن که هدف خود را از بازسازی خانه مشخص کردیم می بایست مجوزهای لازم برای انجام این کار را از نهادهای مربوطه اخذ کنیم. بعد از آن بهتر است برای این که کار بازسازی طبق اصول صورت بگیرد از متخصصین این حوزه کمک بگیرم. آن ها ابتدا طرح نوسازی خانه را آماده کرده و متناسب با طرح، کار تخریب و بازسازی را آغاز می کنند.

اگر قصد دارید که درباره بازسازی آپارتمان کوچک و نحوه بازسازی و هزینه آن اطلاعات بیشتری کسب نمایید، می توانید با کارشناسان خوارزم سازه در تماس باشید.

برای دانلود فایل pdf  مقاله بازسازی آپارتمان کوچک روی لینک کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس