اصلاح نقشه آپارتمان {از طراحی تا بازسازی} | خوارزم سازه

دسته بندی:

اصلاح نقشه آپارتمان

اصلاح نقشه آپارتمان یکی از درخواست های پر تکرار ساکنین منازل قدیمی ساز و یا با معماری های اشتباه است. عمده مراجعین و متقاضیان اصلاح و تغییر نقشه دلیل اقدام به این کار را عدم بهینگی استفاده از فضای ساختمان و پرتی های بی مورد نقشه است.

تیم خوارزم سازه متشکل از مهندسین مشاور، تیم طراحی و نقشه کشی، گروه های عملیاتی تخریب و اجرا و… گزینه مناسبی برای انتخاب به عنوان پیمانکار در پروژه های اصلاح نقشه ساختمان شما عزیزان خواهد بود.

اهمیت اصلاح نقشه آپارتمان

اصلاح نقشه ساختمان میتواند به دلایل مختلفی درخواست شود. عده ای صرفا از روی تنوع طلبی و عده دیگری بر اساس نیازشان دست به اصلاح نقشه آپارتمان مسکونی یا اداری خود میزنند. از مهمترین عواملی که باعث میشود ایده بازطراحی نقشه ساختمان و بازسازی دیوار به فکر بسیاری از مردم خطور کند، موارد زیر هستند:

 • تغییر نقشه برای بهینه استفاده کردن از فضای موجود

تغییر شرایط اقتصادی و گرانی های موجود سبب تغییر شکل نقشه های آپارتمان ها شده. در گذشته منازل با اتاق های نشیمن بزرگ طراحی میشد و آنچنان توجهی به پرتی های فضای قابل استفاده نمیشد. اما امروزه یک اصلاح نقشه دقیق میتواند منزل یا محل کار شما را نه تنها زیبا کرده، بلکه کارآمد تر کند تا بهترین استفاده را از شرایط موجود کنید.

 • تغییر نقشه برای استفاده های خاص

مواردی پیش می‌آید که متقاضی درخواست تغییر نقشه محیط را برای استفاده خاصی ارائه میکند. برای مثال برای عملی کردن برخی مشاغل خانگی نیاز است تا نقشه آپارتمان را تغییر داد تا برای آن کسب و کار مناسب شود.

 • تغییر نقشه جهت تنوع و بر اساس سلیقه

یکی دیگر از مواردی که امروزه باب شده، اصلاح نقشه منازل مسکونی به علت تنوع خواهی و نزدیک کردن محل زندگی به سلیقه صاحبخانه است. این مورد نیز محترم بوده و برای انجام آن باید مراحلی طی شود که بین این موارد مشترک بوده و شما را به نتیجه دلخواه خواهد رساند.

برای آشنایی با بهترین شرکت بازسازی خانه در تهران روی لینک کلیک کنید.

اهمیت اصلاح نقشه آپارتمان

مراحل اصلاح نقشه آپارتمان

اگر به تازگی تصمیم به تغییر نقشه منزل و یا محل کارتان را اتخاذ کرده اید، قطعا علاقه ای به دانستن مسیر کلی این موضوع خواهید داشت. شناخت مراحل مختلف اصلاح نقشه آپارتمان میتواند در لحظاتی که شاید کمی گیج شده اید و نیاز به راهنمایی دارید مفید باشد.

به طور کلی اصلاح نقشه خانه با هدف بهبود عملکرد و استفاده صحیح از محیط صورت میگیرد و به موازات آن به صرفه بودن این اقدام نیز مطرح است. برای اصلاح نقشه آپارتمان خود باید مراحل زیر را طی کنید.

 • پیدا کردن یک پیمانکار متعهد و مسلط به اصلاح نقشه
 • بازبینی آپارتمان و ثبت درخواست اصلاح نقشه
 • تحلیل نقشه موجود و ایده پردازی نقشه جدید
 • طراحی نقشه جایگزین اصلاحی آپارتمان
 • عملیان حذف دیوار های اضافی
 • دیوار کشی مجدد طبق نقشه جدید
 • تحویل آپارتمان با نقشه اصلاح شده مطابق با نظر مشتری

بعد از پایان این مراحل شما منزل خود را با طراحی و نقشه جدید تحویل خواهید گرفت. لازم به ذکر است سلیقه شما بطور قطع در نتیجه نهایی موثر خواهد بود اما در برخی موارد مانند دیوار های حامل، پیمانکار اجازه حذف یا تغییر آن را ندارد و انجام آن خطرناک بوده و توصیه نمیشود.

بزای استعلام هزینه خدمات بازسازی خانه روی لینک کلیک کنید.

مراحل اصلاح نقشه آپارتمان

پیدا کردن یک پیمانکار متعهد و مسلط به اصلاح نقشه

شاید اصلی ترین موردی که در این روند اهمیت دارد یافتن یک پیمانکار متعهد است. یک پیمانکار باید کار را برای کارفرمای خود ساده کند و وی را از دغدغه مندی در خصوص کارهای تحصصی برهاند. پیمانکار حرفه ای باید مجموعه ای از نمونه کار های خود داشته باشد و به طرق مختف حرفه ای بودن خود را ثابت کرده تا به کارفرما نیز آسودگی خیال بدهد.

مجموعه حوارزم سازه با سابقه فراوان در زمینه اصلاح نقشه و بازسازی منازل و دفاتر، مفتخر است تا در این راه در کنار شما بوده و تجربه شیرین و بدون دردسری را در زمینه اصلاح نقشه آپارتمان به شما القا کند. برای برقراری ارتباط با خوارزم سازه با شماره 09925213145 تماس بگیرید.

پیدا کردن یک پیمانکار متعهد و مسلط به اصلاح نقشه

بازبینی آپارتمان و ثبت درخواست اصلاح نقشه

اولین مرحله عملی اصلاح نقشه آپارتمان بازبینی، از محل آپارتمان و صحبت های ابتدایی قرارداد تغییر نقشه است. پیمانکار با مراجعه حضوری به ساختمان هم با کارفرما ملاقات خواهد کرد و هم شرایط کلی ساختمان را بررسی میکند.

در این بخش پیمانکار باید کارفرما را از قوانین، شرایط، حدود هزینه های اجرایی، دستمزد و… مطلع سازد و پس از رسیدن به توافق اولیه و توجیه پیمانکار در خصوص این درخواست، پروژه وارد مراحل بعدی می‌شود. در این مرحله یک قرارداد منصفانه با سربرگ رسمی خوارزم سازه با شما عزیزان امضا خواهد شد تا از زمانبندی دقیق و حسن انجام کار تیم حرفه ای خوارزم سازه اطمینان حاصل کنید.

تحلیل نقشه موجود و ایده پردازی نقشه جدید

اولین اقدام اجرایی، بررسی نقشه حال حاضر  و محل قرارگیری محیط های مختلف منزل (اتاق ها، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و…) است که بر عهده پیمانکار بوده و در واقع با اینکار محدودیت های اصلاح نقشه را با کارفرما در میان میگزارد.

پس از بررسی محدودیت ها صحبت هایی در خصوص نیاز مشتری به میان می آید که در این صحبت ها کارفرما باید به دقت تمامی موارد مورد نیاز خود را جهت اصلاح با پیمانکار بازگو کرده تا در آینده دچار سوتفاهم نشوند.

تحلیل نقشه موجود و بررسی نقشه جدید

طراحی نقشه جایگزین اصلاحی آپارتمان

در این مرحله با توجه به نیاز مشتری بهترین طرح اجرایی برای بازسازی و اصلاح نقشه آپارتمان توسط تیم طراحی خوارزم سازه به شما ارائه خواهد شد. این نقشه توسط تیمی متخصص که سال ها تجربه فعالیت در این زمینه را دارند طراحی شده و با توجه به نیاز و یا سلیقه شما میتواند تا جندین بار بازبینی و اصلاح مجدد شود.

در پایان پس از رضایت نهایی شما، نقشه اصلاحی نهایی تایید خواهد شد و پس از مشورت با برترین متخصصان اجرایی تیم خوارزم سازه وارد مراحل اجرایی شده و نیاز است با تیم عملیاتی جهت سایر مراحل هماهنگی های لازم انجام شود.

 

عملیات حذف دیوارهای اضافی

پس از انجام مراحل طراحی و تایید نهایی نقشه های اصلاحی آپارتمان تیم عملیاتی خوارزم سازه اقدام به تخریب دیوار های اضافی، فضاهای مزاحم در اجرای نقشه جدید و… میکنند و لوازمی که قابلیت انتقال دارند مانند کابینت، سینک و… را در صورت نیاز باز میکنند.

خوارزم سازه بعنوان پیمانکار پروژه اصلاح نقشه آپارتمان شما موظف است نخاله های حاصل از این تخریب را از منزل شما به تمیز ترین حالت ممکن خارج کرده و در محل های قانونی نخاله های ساختمانی تخلیه کند.

عملیات حذف دیوار های اضافی

دیوار کشی مجدد طبق نقشه جدید

پس از تخریب فضا های مزاحم و دیوار های اضافی از آپارتمان و خارج کردن نخاله های ساختمانی از آپارتمان شما، وارد مراحل دیوار کشی و نهایی سازی نقشه اصلاحی آپارتمان خواهیم شد. در این مرحله ابتدا پیمانکار با شما در خصوص اجناس مصرفی و لوازم مورد نیاز صحبت خواهد کرد.

شما میتوانید تهیه مصالح و مواد مورد نیاز جهت بازسازی و دیوارچینی را خودتان تهیه کرده و یا به پیمانکار خود در خوارزم سازه بسپارید. پس از خرید مصالح دیوار کشی ها انجام شده و ظریف کاری منزل آغاز میگردد تا نتیجه هرچه بیشتر مطابق با میل شما باشد.

همانطور که اشاره شد در تمام مراحل اصلاح نقشه ساختمان نظارت شما بر روی کار وجود دارد و شلیقه شما به طور کامل تا جایی که از لحاظ فنی مشکلی نداشته باشد اعمال میشود. در نهایت منزل شما با طرح اصلاحی جدید با رضایت شما به شما تحویل داده خواهد شد و یا در صورت نیاز مواردی مجددا اصلاح میشوند.

هزینه اصلاح نقشه آپارتمان

هزینه اصلاح نقشه ساختمان یکی از مهمترین مواردی خواهد بود که در بطن بازسازی منزل با آن روبرو میشوید. طبیعتا یکی از عوامل مهمی که بر روی این تصمیم شما اثر مستقیم خواهد گذاشت هزینه بازسازی ساختمان خواهد بود.

هزینه اصلاح نقشه آپارتمان شما به عوامل مختلفی بستگی دارد که به آن ها اشاره خواهد شد:

 • متراژ منزل مورد نظر
 • میزان تغییر مورد نظر شما برای اصلاح نقشه
 • تعداد نیروی انسانی لازم برای دیوارکشی، تغییر فضاها و عملیات تخریب
 • میزان مصالح مورد نیاز برای دیوار کشی، خرید اجناس و…
 • کیفیت مصالح طبق نظر کارفرما

با توجه به مواردی که قید شد هزینه اصلاح نقشه میتواند طیف گسترده ای داشته باشد. اما به طور خلاصه در هنگام نگارش این متن، حداقل هزینه مورد نیاز برای بازطراحی و بازسازی حدود 15 تا 20 میلیون تومان میباشد.

مراحل اصلاح نقشه ساختمان چقدر طول میکشد؟

مراحل اصلاح نقشه آپارتمان از نظر زمانی نیز میتواند متفاوت باشد و از 1 هفته تا چند ماه زمان بطلبد. برای کسب اطلاع در خصوص زمان مورد نیاز برای اصلاح نقشه آپارتمان با شماره 09925213145 تماس بگیرید.

مشاوران و مهندسین متخصص مجموعه خوارزم سازه متعهدند در کوتاه ترین زمان ممکن تمامی موارد ذکر شده در قرارداد اصلاح نقشه را ارائه دهند. علاوه بر این امکان درج محدودیت زمانی در قرارداد وجود دارد تا کارفرما با اطمینان خاطر بیشتری اصلاح نقشه خانه خود را به ما بسپارد.

منع قانونی اصلاح نقشه آپارتمان

یکی از سوالاتی که بسیاری از متقاضیان تغییر نقشه آپارتمان از مشاوران میپرسند مفاد قانونی تغییر و اصلاح نقشه آپارتمان است. این کار از نظر قانونی نیازمند مجوز است و این تغییرات در سند ملک قید میشود.

اما در صورتی که اقدام به دریافت مجور های قانونی نکرده اید جای نگرانی نیست. میتوانید انجام کلیه امور دریافت جواز های لازم برای تغییر نقشه منزل را نیز به متخصصان خوارزم سازه سپرده تا بدون کوچکترین اصتحکاکی با مراجعی مانند شهرداری مجوز های لازم را برای شما کسب کنیم.

منع قانونی اصلاح نقشه آپارتمان

خلاصه مطلب

اصلاح نقشه ساختمان امری است که شاید برای بسیاری غیر ضرروری به نظر برسد اما بعد از بازبینی تخصصی مشاهده میشود چه میزان از آپارتمان فضای بیهوده و پرتی است و تا چه حد میتوان از فضا استفاده بهینه کرد.

برای اینکار باید با شماره 09925213145 تماس گرفته و درخواست بازبینی و ثبت درخواست اصلاح نقشه ساختمان خود را انجام دهید. پس از این اقدام وارد مراحل تحلیل شرایط موجود و ایده پردازی در رابطه با نقشه جدید میشوید.

بعد از طراحی نقشه جایگزین اصلاحی منزل عملیات حذف دیوار ها و فضا های اضافی آغاز میشود و مراحل اجرایی کار با دیوارچینی نقشه جدید خاتمه میابد. پس از آن منزل یا محل کار شما طبق نقشه اصلاح شده و مورد تایید شما، تحویل داده میشود.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله روی لینک کلیک کنید.

 

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس