قیمت روز آجر لعابی

دسته بندی:

آجر لعابی

كاربرد لعاب از قديم و ايام براي عدم نفوذ آب و إيجاد نقش هاي بداع با  رنگ بندي هاي مختلف بر روي نماي ساختمان بوده . لعاب كاري سطح آجر باعث مي شود به غير از نفوذ پذيري فوق العاده آن  و محافظت در برابر لكه دار شدن و مقاومت در برابر سايش آجر را افزايش دهد .يكي از مهم ترين عوامل بكار بردن آجر در مناطقي با آب و هواي مختلف به دليل اين است كه آجر نسوز را لعابدار مي كنند كه سبب مي شود در برابر يخ زدگي  مقاوم بوده كه به دليل عدم نفوذ پذيري از آجر نسوز استفاده مي شود. و مقاومت نما را نيز افزايش مي دهد. در این مقاله قیمت و خرید آجر لعابی از بهترین کارخانه آجر لعابی در تهران و اصفهان را بازگو می نماییم

 

آجر لعابی

آجر لعابي مانند آجر معمولي ساخته مي شود و تنها تفاوت آن با آجر معمولي لعاب كاشي است كه روي  آن كشيده مي شود، و اين نوع آجر در نماي ساختمان ، كف حياط و كف خانه و ديوار تزيني استفاده مي شود  و به دليل تنوع  در رنگ و نقش و سايزآجر ها كارفرما مي تواند مطابق سليقه خود نما ساختمانش را طراحي كند. و در قسمت ديوار باربر از آجر لعابدار نبايد استفاده كرد. لعاب يه نوع سطح شيشه است با اين تفاوت كه از تركيب خاك رس با يك فلز ساخته مي شود ، لعاب براي اينكه سطح شيشه أي خود را داشته باشد با اكسيد الومينيوم تركيب مي شود. عنصر اصلي براي ساخت آجر لعابي خاك رس است .

قیمت آجر لعابی

نحوه توليد آجر لعابدار

توليد اين آجر با بقيه آجر تفاوت بسياري ندارد. تنها پس از پخته شدن آجر يه لايه لعاب كشي دارد و باز پخته مي شود كه در آجر ساده اين مرحله وجود ندارد .

در مرحله توليد خاك رسي كه آجر از آن ساخته مي شود را پاك مي كنند بدين ترتيب كه كلوخه ، سنگ وتكيه هاي چوب را از خاك رس جدا مي كنند كافي است . ولي در مواردي براي آجر هاي سفالي حساس خاك رس را مي شويند تا از ناخالصي پاك شوند. به خاك هوا داده تا موقع تهيه گل لخته نشود.

تنوع آجر لعابی

ابعاد زيادي دارند كه با توجه به درخواست مشتري تهيه و لعاب زده مي شود و در داخل كوره پخته ميشود كه در اندازه و سايز ها و رنگ هاي مختلف توليد مي شوند .

تهيه گل آجر لعاب دار

براي تهيه گل آجر معادل ٢٠  درصد خاك رس به آن آب اضافه كرده و سپس با لگد كردن با هم مخلوط مي كنند و ورز مي دهند. كه با اين كار باعث مي شوند آب به تمام قسمت ها برسد، و نبايد به گل آب زياد اضافه كرد چون رطوبت زياد در هنگام پخته شدن نمي تواند بيرون آيد و در داخل آجر مي ماند و باعث ترك خوردگي در روي آجر مي شود.

قالب گيري يا خشت زني آجر

اين مرحله در گذشته به وسيله دست بود به اين صورت كه يك قالب از چوب مي ساختن و گل را داخل آن ميريختن و بعد خشت بريده شده در جاي خود باقي مي ماند تا كمي خشك شود بعد به داخل كوره انتقال مي دادند. كه امروزه تمام اين مراحل با دستگاه انجام مي شود.

پختن آجر در كوره

پس از اينكه خشت ها بريده شد آنها را در فاصله كمتر از هم داخل كوره ميچيدن تا تعداد بيشتري آجر در داخل كوره جا شود .در گذشته ها شكل كوره ها به صورت كوره چاهي و كوره سنتي إيراني بوده  ولي در حال حاضر به صورت كوره هاي تونلي و هوفمان است. در كوره هاي قديمي به دليل قرار گرفتن نزديك حرارت يا دور بودن از حرارت آجر ها بيشتر يا كمتر پخته مي شد ، كه نام هاي مختلف برايشان مي گذاشتن ، به ترتيب قرار گرفتن زياد تا كم كنار آتش نام هايشان ، آجر جوش، سبز، بهي، سفيد، ابلق، قرمز، خام بوده كه در بين آنها از آجر ابلق بيشتر استفاده مي شود .

لعاب كشي در آجر ( خرید آجر لعابی)

تا اين مرحله ساخت همه آجر ها يكسان بوده ولي در آجر لعابي از اين مرحله به بعد متفاوت است كه در اين مرحله لعاب تهيه مي شود و روي آجر ريخته مي شود و پس از گيرش اول دوباره داخل كوره قرار ميدهند تا در دماي مشخصي كه بستگي به نوع لعاب دارد در داخل كوره پخته شده  تا آماده شودند.

آجر هاي باكيفيت چگونه اند:

 • آجر با كيفيت در مقابل آتش مقاوم بوده
 • رنگ در آجر با كيفيت و استاندار يكنواخت بوده
 • در سطح آجر استاندار و با كيفيت حرفه نخواهد بود
 • سختي و خراشيده نشدن لعاب آجر در برابر ناخن كه نشانه استاندارد و كيفيت در آجر است.
 • آجر تو پر و محكم در هنگام برخورد با آجر ديگر بايد صدايي مانند صداي زنگ داشته باشد .

خرید آجر لعابی

خود لعاب كه بر روي آجر كشيده مي شود چيست؟

لعاب از شيشه مذاب و يا مخلوط سنگ چخماق با سيليس تشكيل مي شود . كه با حرارت به صورت مايع در آمده . اين لايه شيشه أي يا سيلس است كه به لعاب جلاي شيشه أي و صيقلي حالت ميدهد. رنگ لعاب هم از تركيب أكسيد با فلزات مختلف درست مي شود . كه از مخلوط أكسيد با فلزاتي مانند سرب ، قلع ، آهن، كبالت، كروم ، روم ، مس رنگ هاي مختلف ساخته مي شود . كه در بين فلزات أكسيد آهن ، أكسيد كبالت ، اكسيد كروم ، أكسيد مس و كربنات مس از جمله اكسيدهاي فلزي پر استفاده  هستند .ميزان اكسيژن در توليد رنگ لعاب نقش زيادي دارد.  مثلا اگر أكسيد مس در مقابل اكسيژن زياد باشد رنگ فيروزه أي مي دهد، ولي اگر اكسيژن كم باشد رنگ قرمز ميدهد . و همچنين ميزان حرارت در داخل كوره نيز در رنگ لعاب نقش دارد.

انواع لعاب

از انواع لعاب ها، مات، شفاف، براق، كدر و بافت دار را ميتوان نام برد. و از سبك هاي مختلف مصري ، سربي ، كريستالي، خاكستري ، دوغابي و …. تشكيل شده اند. كه از پر رواج ترين در شرق آسيا ميتوان لعاب خاكستري را نام برد، از خاكستر چوب درخت زبان گنجشك گرفته مي شود ، لعاب شاخص معماري إيراني لعاب مات سفيد است كه از سرب گرفته شده است.

تنوع در خرید آجر لعابی

آجر لعابي از نظر رنگ به انواع مختلف فيروزه ای ، لاجوردي ، سبز مسجدي ، زرد ، قهوه أي و كرم و … تقسيم شده است. كه پر طرفدار ترين آنها لاجوردي و فيروزه أي بوده. و تقسيم بندي آنها از لحاظ شكل : آجر لعابي مهري ، آجر لعابي تراش و آجر لعابي معمولي تقسيم مي شوند . كه هر كدام از آجر ها در جاي خاصي از سازه كار مي شود. برای استعلام قیمت آجر لعابی از بهترین کارخانه آجر لعابی در تهران همین حالا با ما تماس بگیرید. خرید اجر لعابی را از کارخانه آجر لعابی خوارزم سازه نهایی کنید.

مزاياي لعابدار كردن آجر

 • باعث نفوذ ناپذيري فوق العاده زياد مي شود.
 • مانع سفيدك زدن و شوره بر سطح آجر نما مي شود.
 • مانع جذب رطوبت و خوردگي ، شكستگي و فرسايش آجر مي شود .
 • براي معماري در هرنوع آب وهوا و مناطق مختلف مناسب است ، چون لعاب موجود بر روي آجر باعث ميشود در برابر يخ زدگي و جذب رطوبت مقاوم بوده.
 • از ايجاد لكه بروي نما جلوگيري ميكند در نتيجه نما تميز و مرتب خواهد بود.

كاربرد آجر لعابی

هم در گذشته و هم امروزه براي پوشاندن ديوارهاي داخلي و خارجي از آنها استفاده مي شود . و آجر لعابي گزينه مناسبي براي نما ، آجر كاري ، محراب مساجد ، رستوران است . كه باعث افزايش مقاومت و استحكام ساختمان مي شود ، كه جزو مزاياي آجر لعابي است . وجود لعاب بر روي آن خاصيت صيقلي و عدم نفوذ آب و مواد شيميايي به آجر مي شود. كيفيت لعاب هاي استفاده شده بر روي آجر استقامت و رنگ پريدگي آن را در گذر زمان معلوم ميكند .

شركت توليدي خوارزم سازه خط توليد آجر هاي لعابي را دارد و باكيفيت بسيار بالا و با استاندارد آجر لعابي را توليد ميكند براي ارتباط و مشاوره با كارشناسان فروش با شماره 09308424173 در ارتباط باشيد تا شما را راهنمايي كنند و کارخانه آجر لعابی خوارزم سازه چون خود توليد كننده است با قيمت مناسب مي توانيد خريد كنيد.قیمت و خرید آجر لعابی از کارخانه آجر لعابی تهران، خوارزم سازه، تقدیم حضورتان می شود.

نما و حفاظت از آن

نما ساختمان از قديم اليام وظيفه حفاظت را داشته است.

 • نما باعث مي شود در برابر گرما و سرما مقاوم بوده.
 • عايق بودن نسبت به صدا ، نما ميتواند عايق ايده ال در برابر صوت باشد.
 • مقاومت دربرابر زلزله
 • مقاومت در برابر ضربه
 • مقاومت در برابر يخ زدگي
 • مقاومت در برابر آتش سوزي 
 • مقاومت در برابر ريزش ديوار
 • سبك بودن
 • قابل اجرا بودن در سازه و ساختمان هاي بلند

کارخانه آجر لعابی

ماندگاري بالای آجر لعابی و هزينه نگهداري پايين

آجر نسبت به بقيه و ديگر مصالح دوام و ماندگاري بالايي دارد و در طول زمان پوسيده و تجزيه نمي شود . و نيازي به مراقبت در مقابل موريانه و نقاشي و آب بندي ندارد . بنابرين در صورت استفاده از آجر در ديوار ساختمان نبايد نگران هزينه نگه داري از آنها بود . البته براي داشتن ظاهري زيبا در ديوار خانه بايد بعضي أوقات با برس نرم و كمي آب و شوينده تميز كرد.

آجر به دليل اينكه از خاك رس درس مي شود با محيط سازگار بوده . آجر با كمترين ضايعات توليد ميشود ، و بر خلاف ديگر مصالح ساختماني سمي نبوده و اجزاي آن را ميتوان در دو مرحله جداسازي و بازيافت كرد. استفاده از آجر براي افراد هيچ آسيب و ضرري ندارد. در این مقاله به بررسی قیمت و خرید اجر لعابی از کارخانه آجر لعابی هخامنشی می پردازیم.

مقاومت آجر لعابی در برابر آتش سوزي

خاك رس در دماي ١٠٠٠ دجه سانتي گراد پخته مي شود و به آجر تبديل مي شود. به همين علت است كه در برابر حرارت و آتش بسيار مقاوم بوده و به همين دليل جزو مواد عايق در برابر آتش است.

معايب آجر

 • جذب گرد و غبار :  يكي از معايب استفاده از آجر براي ديوار هاي داخلي جذب گردو غبار و كثيفي آن است.
 •  عدم استفاده از تابلو بر روي ديوار آجري به دليل مقاومت آجر امكان نصب تابلو بر روي آن نيس.
 • يكي ديگر از معايب ديوار آجري جذب رطوبت و كپك زدن روي ديوار است .

اين معايب براي استفاده آجر در داخل خانه بوده ولي آجر هايي كه براي نما استفاده مي شود هم مقاومت بالايي در برابر رطوبت دارن و دوام و ماندگاري بالايي هم دارند.

فروش اینترنتی آجر لعابی

قيمت آجر لعابی

عواملي كه بر روي قیمت آجر لعابی تاثير دارد :

 • رنگ
 • سايز
 • طرح
 • كيفيت آجر لعابي 

شركت خوارزم سازه توليدي است كه در سايزها و رنگ هاي مختلف و با كيفيت بالا آجر لعابي توليد مي كند، با خريد از خوارزم سازه بدون واسطه مي توانيد آجر لعاب دار تهيه كنيد. از بابت استاندارد بودن و با كيفيت بودن آجر لعابي در توليدي خوارزم سازه مي توانيد اطمينان داشته باشيد. در این مقاله به بررسی قیمت و خرید آجر لعابی از کارخانه آجر لعابی هخامنشی پرداختیم

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس