ترمیم ایزوگام

ایزوگام یکی از پرتقاضاترین عایق‌های رطوبتی است که ممکن است دچار خرابی گردد. از آنجایی که عمر ایزوگام نسبت به عایق‌های دیگر مانند قیرگونی طولانی‌تر است، حتی در صورت خرابی، می‌توان با ترمیم ایزوگام به عمر آن اضافه کرد. ما در این مطلب قصد داریم نحوه تعمیر ایزوگام و قیمت تعمیر ایزوگام  را بررسی کنیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص خدمات تعمیر و لکه گیری ایزوگام با کمترین قیمت در تهران دارید و یا به دنبال خدمات لکه گیری ایزوگام تهران هستید، پیشنهاد می‎‌کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

برای کسب مشاوره جهت ترمیم ایزوگام  با کارشناسان خوارزم سازه تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 46018960- (021)

09124712355

 

ترمیم ایزوگام

ایزوگام به دلایل مختلفی همچون بارش باران، برف و… ممکن است نشتی داشته باشد. اگر تعمیر ایزوگام به درستی انجام نگردد، منجر به سرایت نشتی در دیواره‌های ساختمان نیز خواهد شد. به همین دلیل در صورت نیاز به ترمیم، حتما به کارشناسان این حوزه برای دریافت خدمات مراجعه کنید. افرادی که این کار را انجام می‌دهند ابتدا به دنبال علت نشتی می‌گردند. در ادامه می‌توانید مراحل و دلایل ترمیم ایزوگام را به صورت مفصل‌تر بخوانید.

 

قیمت تعمیر ایزوگام
قیمت تعمیر ایزوگام

علامت‌هایی به ما می‌گوید که باید عملیات ترمیم ایزوگام را آغاز نماییم؟

بسیاری از افراد قبل از شروع چکه و نشتی برای ترمیم ایزوگام اقدام می‌کنند که انتخاب کاملا صحیح و معقولانه‌ای است. اما به صورت کلی باید بدانید که وجود هر گونه لکه، نشتی و درز در سقف ساختمان نشان دهنده نیاز به ترمیم ایزوگام است.

حال چطور قبل از نشتی، می‌توانیم نیاز به ترمیم ایزوگام راتشخیص دهیم؟

عمر مفید ایزوگام حداقل 10 سال است. اگر تا این مدت عوامل خارجی همچون ضربه، سوراخ شدگی و… وجود نداشته باشد، هیچ نیازی به ترمیم ایزوگام نیست.اما اگر مواردی همچون، پوسیدکی و کهنگی در ایزوگام را مشاهده کردید، لازم است رای تعمیر ایزوگام اقدام نمایید. همچنین ایزوگامی که لایه رویی آن از بین رفته و لایه زیرین آن مشخص باشد نیز نیاز به ترمیم دارد.

ایزوگامی که تار و پود لایه‌های زیرین آن مشخص باشد نیاز به تعویض یا ترمیم دارد.

 

 

ترمیم  و تعمیر ایزوگام بهتر است یا تعویض ایزوگام؟

این موضوع طبیعی است که قیمت تعمیر ایزوگام از تعویض آن بسیار کمتر بوده و به جز شرایط خاص نیازی به تعویض نیست. اگر شرایط زیر را دارید، می‌توانید برای بازسازی اقدام کنید و نیازی به تعویض نیست.

  • سالم بودن سقف
  • پوشش خوب سطح پشت بام
  • استوار بودن عایق به اندازه کافی
  • امکان صاف کردن سطح به صورت قابل قبول

برای ترمیم و تعمیر ایزوگام، ابتدا ایزوگام قبلی کنده می‌شود تا دوباره روی آن عملیات نصب آغاز گردد. جهت شروع عملیات، لازم است ایزوگام را حرارت دهیم و سپس قسمت‌های فرسوده را جدا نماییم. اگر نشتی به خاطر شکاف باشد، لازم است از چسب‌های مخصوص استفاده نماییم.

 

خدمات لکه گیری ایزوگام تهران
خدمات لکه گیری ایزوگام تهران

عملیات ترمیم و تعمیر ایزوگام چگونه انجام می‌گردد؟

همانطور که در موارد فوق بررسی گردید، ابتدا از آب برای تشخیص نشتی استفاده می‌شود. با استفاده از آب، حوضچه‌هایی که تشکیل شده که تشخیص را آسان‌تر خواهد کرد.

انواع روش‌های ترمیم ایزوگام به دو مورد تقسیم می‌شود:

  • ترمیم

با ترمیم، پوششی جدید روی سقف نصب می‌گردد.

  • تعویض

با تعویض لایه قبلی جدا شده و ایزوگامی جدید نصب می‌شود. اگر تعویض را انتخاب کنید اگرچه هزینه بیشتر خواهد بود؛ اما از مزیت‌هایی همچون بازبینی سقف، تصحیح شیب و اضافه نکردن بار روی سقف برخوردار خواهید شد.

 

 

 دلایل خرابی ایزوگام چیست؟

یکی از عمده‌ترین دلایل خرابی ایزوگام، تابش اشعه فرابنفش خورشید است. نور خورشید باعث پوسیدگی ایزوگام می‌شود. علاوه بر این انبساط و انقباض‌‍‌هایی که در طول روز و شب اتفاق می‌افتد، منجر به بروز پوسیدگی در ایزوگام خواهد شد. در واقع دلیل اصلی این مورد، اختلاف دما در طی روز و شب است. مورد دیگری که نیاز به این فعالیت را تاکید می‌کند، تبخیر شدن مواد نفتی از روی ایزوگام است. با تبخیر شدن قیر موجود در ایزوگام، روی آن بیش از اندازه خشک شده و منجر به پوسیدگی و خرابی خواهد شد. نگهداری نامناسب از ایزوگام، برخورد اشیاء تیز، فلزی و… نیز باعث ایجاد خراش روی آن شده و به سادگی درزهایی را روی آن بوجود می‌آورد. گاهی برای افزایش طول عمر ایزوگام، روی آن یک لایه سیمان کشیده می‌شود.

 

 

قیمت تعمیر ایزوگام چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت تعمیر ایزوگام بستگی به میزان خرابی و نوع آسیب وارد شده به آن دارد. همانطور که در موارد فوق بررسی گردید، عملیات ترمیم به دو صورت انجام می‌شود. اگر نیاز به تعویض وجود نداشته باشد، با توجه به نوع آسیب وارد شده و میزان آن، قیمت تعیین خواهد شد. در این حالت هر چه آسیب وارد شده شدید باشد و قسمت‌های بیشتری از ایزوگام را در بر بگیرد، قیمت بیشتر خواهد بود. اگر آسیب به حدی است که ترمیم فایده‌ای ندارد، باید از روش تعویض استفاده گردد. در این حالت هزینه بسیار بیشتر از ترمیم است. زیرا به صورت کلی ایزوگام قبلی کنده شده و نصب ایزوگام از ابتدا انجام می‌گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات تعمیر و لکه گیری ایزوگام با کمترین قیمت در تهران، می‌توانید با کارشناسان خوارزم سازه تماس بگیرید.

 

 

خلاصه مطلب

ترمیم ایزوگام در فصول سرد سال یکی از خدمات پر تقاضا است که توسط نمایندگی‌های معتبر ارائه می‌گردد. ما در این مطلب دلایل خرابی ایزوگام و نحوه تعمیر ایزوگام را بررسی کردیم.  اگر به دنبال خدمات تعمیر و لکه گیری ایزوگام با کمترین قیمت در تهران هستید، می‌توانید با کارشناسان خوارزم سازه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان پاسخگوی تمامی سوالات شما در خصوص، قیمت تعمیر ایزوگام و خدمات لکه گیری ایزوگام تهران خواهند بود.

 

 

برای کسب مشاوره جهت ترمیم ایزوگام  با کارشناسان خوارزم سازه تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 46018960- (021)

09124712355

 

 

مطالب مرتبط

ایزوگام طرح دار

نصب ایزوگام دلیجان

ترمیم ایزوگام

خدمات ترمیم ایزوگام و تعمیر ایزوگام توسط خوارزم سازه ارائه می‌شود؟

بله، جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت تعمیر ایزوگام چقدر است؟

قیمت تعمیرایزوگام بسته به نوع آسیب دیدگی متغیر است.

آیا خدمات تعمیر و لکه گیری ایزوگام با کمترین قیمت در تهران، توسط خوارزم سازه ارائه می‌شود؟

بله، ما در خوارزم سازه رقابتی‌ترین قیمت‌ها را در جهت ترمیم ایزوگام ارائه می‌دهیم.

ترمیم ایزوگام به صرفه تر است یا تعویض ایزوگام؟

پاسخ این سوال بستگی به شرایط محیط مورد نظر شما دارد.