قیمت انواع فیلتر کارتریجی استخر

دسته بندی:

فیلتر کارتریجی استخر

در صورتی که نیاز به فیلتر کارتریجی دارید بهتر است اول تمام ویژگی ها و مزایا و معایب این فیلتر را بررسی کنید که آیا مناسب استفاده شما است یا نه. همچنین باید ویژگی انواع فیلتر های کارترجی را مشاهده کنید تا نمونه مناسب با مکان خود را تهیه و خریداری کنید. برای استعلام قیمت و خرید و اطلاع از اینکه فیلتر کارتریجی تصفیه آب استخر چیست؟ با شماره تماس درج شده در سایت خوارزم سازه تماس بگیرید.

 

فیلتر کارتریجی چیست؟

این فیلتر یکی از انواع فیلترهای تصفیه آب استخرمی باشد. این فیلتر برای استخر هایی بیشتر مناسب است که فرم عملکردشان به صورتی می باشد که چرخش زیادی ندارد و همچنین به فیلتراسیون بیش از حد قوی نیاز ندارد. قابل ذکر است که استفاده درست از این فیلتر در محل مناسب می تواند تمام نیاز های شما را برای تصفیه آب استخر و بهبود وضعیت بر طرف کند. این فیلترکارتریجی برای حذف ذرات معلقی که در آب استخر وجود دارد به کار برده می شود.

از این تجهیزات برای حذف ذراتی که اندازه انها بین ۱۰ تا ۱۵ میکرون باشد مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر های کارتریجی برای مراکز درمانی و استخر های مسکونی مناسب می باشد، چون حجم کاری این فیلتر ها پایین است برای استخر های عمومی توصیه نمی شود که استفاده کنید.

لازم به ذکر است که هزینه اولیه تهیه و خریداری فیلتر های کارتریجی نسبت به فیلتر های شنی بیشتر می باشد و همچنین هزینه نگهداری بالاتری نسبت به فیلتر های شنی دارند. شما می توانید از فیلتر های بزرگ کارتریجی هایوارد برای استخر های بزرگ نیز استفاده کنید. جنس فیلتر های کاتریجی شرکت هایوارد نیز فایبرگلاس می باشد.

فیلتر کارتریجی تصفیه آب

طبقه بندی فیلتر کارتریجی چیست؟

فیلتر های سطحی

 • این فیلتر ها اجازه نمی دهند مواد جامد از محیط وارد شوند.
 • می توانند جریان سیال را به لایه ای از مواد که ذرات موجود در سطح را محدود می کند اشاره کرد.
 • فیلتر های سطحی نسبتا ارزانتر و ماندگاری کمتری دارند.
 • مقاومت مکانیکی محیط فیلتر کمتر است
 • مانند فیلتر کارترج پلیسه ای و فیلتر سلولزی

فیلتر های عمیق

 • فیلتر های عمیق تمام آلودگی ها و آلاینده ها و مواد جامد موجود در مدیا را به دام می اندازند.
 • اندازه ذرات بسیار کوچک تر از میانگین اندازه منافذ متوسط است.
 • این فیلتر در مقایسه با فیلتر سطحی گرانتر است و مقاومت بیشتری هم دارد.
 •  مقاومت مکانیکی محیط فیلتر بالا است.

  

مزایا و معایب فیلتر کارتریجی چیست؟

فیلتر کاتریجی هم مانند تمام تجهیزات دارای مزایا و معایبی می باشد، که باید به تمام آنها دقت شود تا بعد از خرید دچار پشیمانی نشوید. در صورتی که می خواهید در آینده با فیلتر کاتریجی مشکل نداشته باشید نکات پایین را مطالعه کنید.

دقت بالا و بازدهی بالا در تصفیه آب

هزینه خرید فیلتر کارتریجی تصفیه آب بالا می باشد و همه را به فکر فرو می برد که آیا ارزش خریدن دارد آیا می تواند مناسب باشد، که با توجه به بازدهی و قدرت و توانایی و کیفیت بالا فیلترکاتریجی می توان به این موضوع پی برد که بله ارزش خریدن دارد.

اندازه و حجم کم دستگاه

فیلتر کاتریجی کم حجم و بسیار کوچک تر از دیگر فیلتر های موجود در بازار می باشد، این ویژگی آن بسیار مناسب با موارد کاربردی فیلتر کاتریجی می باشد. از این فیلتر در استخر های کوچک و استخر های خانه ها استفاده می شود. در صورتی که فضای شما هم برای نصب فیلتر محدود است می توانید از انواع فیلترهای کاتریجی استفاده کنید.

مقاومت زیاد در برابر نور خورشید

یکی از مزایای فیلتر کاتریجی مقاومت بسیار بالای آن در برابر تابش مستقیم نور خورشید می باشد. تابش مستقیم نور خورشید در استخر های روباز بیشتر دیده می شود. فیلتر کاتریجی بر خلاف سایر فیلتر ها مقاومت بالایی در برابر نور خورشید داشته و ساعت های زیادی می تواند زیر نور خورشید دوام بیاورد، و همچنین بدون داشتن مشکلی کار تصفیه آب را انجام دهد.

جنس بدنه مقاوم با کیفیت بالا

جنس بدنه فیلتر کارتریجی تصفیه آب بسیار مقاوم می باشد، بیشتر از فایبر گلاس برای ساخت بدنه فیلتر کارتریجی استفاده می شود.

این جنس از فیلتر کارتریجی تصفیه آب می تواند در برابر ضربه های ناخواسته و با قدرت متوسط دوام خوبی داشته باشد. با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت که عمر این فیلتر بسیار بالا می باشد.

برند های سازنده و دارنده فیلتر کارتریجی استخر چیست؟

در حال حاضر دو برند با کیفیت تولید کننده که در ایران موجود می باشد ایمکس و هایوارد می باشد.

فیلتر های شرکت ایمکس

این برند یکی از برند های شناخته شده برای تجهیزات استخر می باشد که کشور سازنده آن استرالیا است. یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان تجهیزات تصفیه اب استخر در جهان است. تجهیزات این برند در مقایسه با رقبای خود دارای قیمت مناسب تری می باشند، و با داشتن کیفیت بسیار بالا، توانسته در ایران نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کند. که یکی از تجهیزات آن فیلتر کارتریجی تصفیه آب می باشد که دارای قیمت مناسب نسبت به بقیه فیلتر ها است.

شرکت تولیدی خوارزم سازه انواع تجهیزات این برند و به خصوص فیلتر کارتریجی را با قیمت مناسب عرضه می کند.

حساسیت و عملکرد فیلتر کارتریجی ایمکس چیست؟

این فیلتر به دلیل حساسیت بالایی که در روند تصفیه آب دارد در مقایسه با فیلتر های شنی نیاز به سرویس دارد. ودر صورتی که در سیستم هایی که آلاینده ها و ذرات جامد بسیار زیاد وجود دارد توصیه می شود از فیلتر کارتریجی تصفیه آب استفاده نشود. اگر نیاز به استفاده بود باید فیلتر کارتریجی بعد از فیلتر شنی قرار گیرد.

قابلیت ها و مزایای فیلتر کارتریجی ایمکس چیست؟

فیلتر های کارتریجی ایمکس در تمامی مدل ها دارای بدنه UV مناسب نصب در محیط های باز می باشد. تمامی مدل های فیلتر کارتریجی دارای گیج فشار سنج روغنی با کیفیت بالا برای پایش و نمایش فشار کارکرد سیستم می باشند. این فیلتر های کارتریجی ابعاد بسیار کوچکی دارند و حجم و وزن پایینی نیز دارند.

فیلتر های کارتریجی این برند دارای توانایی جذب ذرات بالاتر از ۱۵ میکرون می باشد. می تواند گزینه ی مناسبی برای استفاده در جاروهای استخر، در استخر هایی که از جارو دستی استفاده می کنند و نمی خواهند پساب جارو استخر وارد فاضلاب شود، است. در تمامی مدل های فیلتر کلرتریجی ایمکس دارای سیستم پیچی برای تخلیه سریع هوای داخل تانکر فیلتر هستند.

 

فیلتر های شرکت هایوارد و قیمت فیلتر کارتریجی استخر

شرکت هایوارد برند یکی از شرکت های مستقر در ایالات متحده آمریکا می باشد. این شرکت بزرگ و عظیم دارای قدمت بسیار بالا در زمینه تولید تجهیزات و قطعات تصفیه آب استخر، و تقریبا تمام موارد مربط به استخر می باشد. که سابقه تولیدش بیش از ۸۰ سال می باشد، فیلتر های هایوارد با داشتن کیفیت بسیار بالا و بازدهی خوب توانسته اند قدرت خود را در سراسر جهان  نشان دهند.

موردی که قابل ذکر می باشد این است که با وجود کیفیت بسیار بالایی که دارد هزینه خریدش هم نسبت به بقیه فیلتر های موجود در بازار بیشتر می باشد. این شرکت دارای فیلتر کارتریجی با قیمت نسبتا بالا و با کیفیت است.

قیمت فیلتر کارتریجی استخر هایوارد در مقایسه با انواع دیگر مقرون به صرفه تر می باشد. شما می توانید فیلتر کارتریجی مناسب هایوارد را از تولیدی خوارزم سازه با قیمت بسیار مناسب تر از فروشنده های دیگر خریداری کنید، زیرا با استفاده از خرید از مجموعه خوارزم سازه دست واسطه ها از میان برداشته می شود، و قیمت فیلتر کارتریجی استخر بسیار مناسب خواهد بود.

 

مقایسه فیلتر کارتریجی با فیلتر شنی

به طور کلی فیلتر های تصفیه استخر به سه نوع، فیلتر کاتریجی، فیلتر شنی و فیلتر دیاتومه تقسیم می شوند. اما در حالت کلی فیلتر های کاتریجی و فیلتر های شنی سهم بیشتری دارند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. بررسی فیلتر های کاتریجی و شنی و همچنین مقایسه آنها با هم باعث می شود تا بتوانید نمونه مناسبی از فیلتر تصفیه آب را برای خود انتخاب کنید، و همچنین توانایی انتخاب مدل صحیح فیلتر و سایز مناسبش را داشته باشید.

زمان زیادی است که برای تصفیه آب استخر از فیلتر شنی استفاده می شود. فیلتر کاتریجی فناوری نوین می باشد که نسبت به فیلتر شنی دارای مزایای محسوسی می باشند..

اندازه ذرات فیلتر شده

یکی از راه های مقایسه فیلتر های تصفیه آب با هم اندازه ذرات فیلتر شده از آب توسط دستگاه های فیلتر می باشد. هرچه دستگاه فیلتر بتواند ذرات ریزی تری را از آب استخر جدا کند و کدورت آب بیشتر کاهش یابد، و آب زلال تر و شفاف تر شود دستگاه مناسب تری می باشد.

فیلتر های شنی قابلیت حذف ذرات بالای ۱۵ میکرون هستند. در صورتی که فیلتر های کاتریجی از این نظر عملکرد خیلی بهتری دارد، و می تواند ذرات بالای ۵ میکرون را حذف کند. بنابراین فیلتر کاتریجی توان بیشتر و سه برابر فیلتر شنی برای حذف ذرات معلق در آب که باعث کدر شدن آن می شوند را دارد.

حداکثر میزان آبدهی

طراحی و ساخت فیلتر های کاتریجی طوری است که در مقایسه با حجم و ابعادی که دارند ظرفیت آبدهی بالاتری نسبت به فیلتر های شنی دارند. بنابراین قابل ذکر است که در هنگام انتخاب فیلتر کاتریکی دقدقه ظرفیت آبدهی را ندارید. این موضوع در جایی می تواند عملی باشد که پمپ استخر نیز از توان بالایی برخوردار باشد و آبدهی آن بیشتر از نیاز استخر باشد. در صورتی که بخواهید برای یک پمپ فیلتر شنی استفاده کنید، ظرفیت و ابعاد آن بزرگ تر است و هزینه بیشتری هم خواهد داشت. برای این مورد استفاده از فیلتر های کاتریجی که ظرفیت آبدهی بالاتری دارند می تواند گزینه مناسب تری باشد.

افت فشار

افت فشار در ظرفت آبدهی یکسان نسبت به فیلتر کاترجی بالا تر می باشد. ستون سیلیس، شیر های چند راهه که در بالا و یا کنار فیلتر نصب شده اند می تواند باعث افت فشار به صورت چشمگیری آب در مدار تصفیه استخر در فیلتر های شنی شوند.

نگهداری

هردو فیلتر های شنی و کاتریجی احتیاج به سرویس و شست شو و نگهداری دارند، البته بازه زمانی آنها برای شست شو با هم فرق دارد. فیلتر شنی هر چند وقت یکبار نیاز به بک واش دارد. عملیات بک واش فیلتر شنی معمولا بر اساس افزایش فشار فیلتر و یا در بازه زمانی ۷ تا ۱۴ روز انجام می شود. البته در شرایطی که آلاینده ها داخل آب زیاد باشند این مدت کمتر می شود.

فیلتر های کاتریجی هم مانند فیلتر های شنی نیاز به شستشو دارند. زمانی کاتریج های فیلتر های کاتریجی احتیاج به شستشو دارند که، فشار فیلتر نسبت به زمان بعد از شستشوی کاتریج افزایش پیدا کند. در صورتی که سایز فیلتر کاتریجی به صورت درستی انتخاب شده باشد، بازده زمانی شستشو فیلتر کاتریجی بیشتر از فیلتر شنی است. با استفاده از فیلتر کاتریجی برای استخر هایی که در طول سال فعال هستند یک یا دوبار نیاز به شستشو می باشد.

قیمت فیلتر کارتریجی استخر

مزیت ها در شرایط مختلف

در برخی موارد به دلیل وضعیت حاکم استفاده از هر کدام می تواند ارجعیت بیشتری داشته باشد. به طور مثال امروزه از دستگاه های کلرزنی در استخر های خانگی بیشتر استفاده می شود، اما با توجه به استاندارد های تعریف شده، تخلیه آب استخر مجهز به کلرزن نمکی در مناطق دارای پوشش گیاطی و محیط های باز طبیعی ممنوع بوده، و باید در سیستم فاضلاب به طور کامل تخلیه شوند.

از این سو استفاده از فیلتر شنی که احتیاج به بک واش و در زمان بک واش تخلیه صورت می گیرد می تواند مشکلات خاص خودش را داشته باشد. اما در فیلتر کاتریجی شستشو با آب خارج از استخر که بدون نمک می باشد صورت می گیرد، استفاده از این فیلتر در استخر هایی که دارای کلرزنی نمکی هستند بیشتر توصیه می شود.

هزینه اولیه و هزینه های جاری

فیلتر های شنی متداول ترین و پر مصرف ترین و کم هزینه ترین فیلتر ها هستند. این موضوع برای این است که هزینه خرید فیلتر های کاتریجی تقریبا سه برابر فیلتر های شنی است. ولی قابل ذکر است که فیلتر های کاتریجی نسبت به فیلتر های شنی نیاز به مراقبت کمتر، دارای ظرفیت آبدهی بالاتر، و دقت حذف ذرات سه برابر بیشتر را دارند.  اما هزینه بالای آنها باعث می شود بسیاری از افراد از خریدش منصرف شوند. فیلتر شنی عمربیشتری در مقایسه با فیلتر کارتریجی تصفیه آب دارند و همچنین هزینه تعویض کاتریج فیلتر بسیار بالا می باشد.

 

بررسی در حالت کلی

می توان به این موضوع اشاره کرد که در حالت کلی هیچ کدام نسبت به دیگری برتری ندارد، بسته به شرایط استخر، توان نگهداری و بودجه در نظر گرفته شده ، استفاده از هر کدام می تواند ارجعیت داشته باشد.

 

قیمت فیلتر کارتریجی استخر

قیمت فیلتر کارتریجی استخر بر حسب مدل و نوع و توانشان با هم فرق دارند، در هنگام انتخاب فیلتر کارتریجی باید به ویژگی های مدل مورد نظر دقت کنید که آیا می تواند بازدهی خوبی برای استخر شما داشته باشد. شما می توانید برای خرید فیلتر کارتریجی با کارشناسان مجرب مجموعه خوارزم سازه در ارتباط باشید و همچنین می توانید با تماس با خوارزم سازه از قیمت های مدل های مختلف فیلتر های کارتریجی مطلع شوید. شما می توانید برای انتخاب مدل مناسب فیلتر از کارشناسان فروش ما دریافت راهنمایی کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان