قیمت فروش عمده استینر استخر

دسته بندی:

صافی پمپ استخر

این سبد های صافی از مهم ترین بخش یک پمپ می باشند. آب ورودی به پمپ از طریق دریچه مکش به داخل صافی ، موگیر و یا پرز گیر وارد می شود. جنس این سبد ها معمولا از پلاستیک می باشد و هنگام عبور آب از سبد تمام ذرات ریز و درشت از آب گرفته می شود. این سبد مانند کفگیر تمام آلاینده ها و ذرات را به دام می اندازد. در برخی از مدل ها به سبد واشر حلقوی و یا بدنه حلقوی پیچ شده است که از نشتی آب جلوگیری کند. استینر استخر چیست؟، برای استعلام قیمت صافی پمپ استخر یا همان استینر استخر با شماره تماس کارشناسان خوارزم سازه در ارتباط باشید.

صافی پمپ استخر

بسیاری از پمپ های تصفیه استخر امروزه همه دارای صافی و یا سبد می باشند که این صافی قابلیت این را دارد که برگ و خارو خاشاک و مو و پرز و در کل آلاینده های درشت و بزرگ را از آب جدا می کند.

معمولا در همه ی پمپ ها برای تمیز کردن سبد دریچه ای در نظر گرفته می شود. جنس روکش صافی هم از پلاستیک شفافی می باشد که از هر طرف قابل رویت است و در هنگام نگاه کردن می توان وضعیت صافی را دید که آیا پر است یا نه، آلاینده هایی در داخلش وجود دارد ،این صافی را باید دائما چک کرد و اگر پر بود باید خالی شود. در صورت انجام ندادن این کار و پر بودن صافی آبدهی پمپ به میزان چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. واشر حلقوی موجود در بین دو لبه ی صافی از مکش هوا نیز جلوگیری می کند و در صورتی که به هر دلیلی این واشر دچار آسیب شود پمپ به جای آب ، هوا را از طریق لوله ها به داخل می مکد.

یک در پوش در زیر این صافی وجود دارد که برای خالی کردن کامل آب از محفظه می باشد که درفصل زمستان زمانی که از پمپ دیگر استفاده نمی شود دریچه را باز می کنند و آب داخلش را خالی می کنند. جنس این درپوش از مواد نرمی مانند پلاستیک و یا قلع و برنج است. زمانی که آب داخل محفظه بماند و در فصل زمستان دچار یخ زدگی شود در این قسمت به راحتی بر اثر انجماد آب میشکند و از آسیب رساندن به محفظه جلوگیری می کند. این تجهیزات ممکن است فقط برای پمپ های تصفیه استخر های شنا باشد و پمپ های دیگر نیازی به این قطعات نداشته باشند.

 

حلزونی پمپ

حلزونی محفظه ای است که پروانه در داخل آن به گردش در می آید، نحوه عملکرد حلزونی به این شکل است که با چرخش پروانه، آب موجود در محفظه صافی به واسطه مکش آب باعث می شود تا این محفظه مجددا تحت تاثیر نیروی مکش ایجاد شده پر شود. و از طرف دیگر آب خروجی از این محفظه با فشار زیادی به حلزونی و دریچه پمپ ارسال خواهد شد. بدین صورت به محفظه صافی سمت خلا و حلزونی را سمت تحت فشار می گویند.

 در بسیاری از پمپ های دیگر چرخش پروانه فقط باعث به گردش در آمدن آب در داخل پمپ می شود، ولی امکان ایجاد فشار کافی در سطح جانبی پروانه باید توسط توزیع کننده و یا سطح بسته پروانه محدود شود. در بسیاری از پمپ های استخر این عمل با حلزونی انجام می شود. برای استعلام قیمت صافی پمپ استخر یا همان استینر استخر با شماره تماس کارشناسان خوارزم سازه در ارتباط باشید.

پروانه

این قطعه عامل به گردش در آمدن آب است که در داخل حلزونی در حال چرخش می باشد، این پروانه از یک قاب در دورش و چند تیغه تشکیل شده است. با ارسال آب به لبه ی پروانه، مقدار آب بیشتری به داخل پروانه به دلیل افت فشار ایجاد شده در بین لبه و مرکز وارد می شود. قدرت مکش پمپ به عامل هایی مانند، نحوه طراحی پروانه، عمق پره ها، مشخصات فنی اجزای دیگر پمپ و همچنین قدرت موتوری بستگی دارد که همه این موارد برای به گردش درآوردن پمپ هستند.

در صورتی که پروانه اصلی پمپ را با پروانه ی جدیدی که عمق پره های بیشتری دارد تعویض کنید باعث می شود توان الکتروموتور آن نیز به همان اندازه افزایش خواهد داشت.

ظرفیت این پروانه ها معمولا بر حسب اسب بخار تعیین می شوند، و بر مبنای ظرفیت پروانه ها می توان الکتروموتور مورد نظر را انتخاب کرد. بهتر است در پمپ های استخری، از الکتروموتوری استفاده شود که ظرفیت نامی آن برابر و یا بیشتر از ظرفیت نامی پمپ باشد. زمانی که می خواهید پروانه پمپ را تعویض کنید و پروانه جدید را به جای آن نصب کنید ابتدا باید ظرفیت نامی آن را با ظرفیت نامی الکتروموتور مطابقت دهید.

ظرفیت نامی پروانه ها صافی پمپ به صورت یک کد و یا عدد بر روی آنها حک شده است. شما می توانید به کاتولوگ سازنده مراجعه کنید و و مقدار آن را برحسب اسب بخار تعیین کنید. در صورتی که از ظرفیت پروانه صافی پمپ اطلاع ندارید، از نصب آن بر روی پمپ جدا خودداری کنید. چرا که خرید یک پروانه جدید بهتر و آسان تر از این است که پروانه صافی پمپ  نامناسب باعث سوختن الکتروموتورتان شود.

استینر استخر چیست؟

الکتروموتور صافی پمپ استخر

موتور های الکتریکی هستند که به عنوان عامل اصلی برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی می باشند. که از پمپ ها برای راه اندازی پمپ های تصفیه استفاده می شود. این موتور ها استینر از لحاظ ساختاری بسیار شبیه به ژنراتورها هستند. با این تفاوت که ژنراتور با اعمال نیرو به وسیله یک عامل مکانیکی موجب گردش رتورها  و ایجاد میدان دوار شده و می تواند ولتاژ را در سیم پیچ ها به وجود آورد.

در حالی که در الکتروموتورها استینرجریان برق موجب پدیدار شدن میدان دواری شده که باعث به گردش درآمدن روتور ها می شود. بخش عمده ای از الکتروموتور ها را سیم پیچ ها اشغال کرده اند. این سیم پیچ ها همه داخل محفظه ای استوانه شکل موتور به نام استاتور قرار داده شده اند که محور و یا روتور از مرکز آن عبور می کند و در آخر بر روی یاتاقان قرار می گیرد. در حالت کلی الکتروموتور ها از لحاظ هم زمانی گردش روتور دوار به دو گروه، گروه بزرگ سنکرون و یا همزن و آسنکرون و یا غیر همزن تقسیم می شوند.

این دو گروه از لحاظ مسائل کلی شبیه هم هستند، ولی از لحاظ ساختار باهم فرق دارند، از دید دیگر الکتروموتور ها به

 • الکتروموتور های جریان مستقیم، الکتروموتور های جریان متناوب تقسیم می شوند.
 • الکتروموتور های مورد استفاده در پمپ های استخری بدون شد از نوع جریان متناوب هستند.

همین الکتروموتور های استینر استخر جریان متناوب نیز خود به دو دسته تک فاز و دو فاز تقسیم میشوند. بسته به نوع استخر از الکتروموتور های تک فاز و سه فاز استفاده می شود.  

 

 

کاربران گرامی، برای کسب اطلاع از قیمت قیر بشکه ای وارد لینک شوید.

 

 

موتور های سه فاز

در حالت کلی موتور های سه فاز ساختار ساده تری نسبت به الکترو پمپ های استینر تک فاز دارند. این موتور ها در دو نوع آینکرون با دو نوع روتور قفس سنجاقی و سیم پیچی شده مورد استفاده قرار می گیرد. ولتاژ سه فازه که با یکدیگر ۱۲۰ درجه اختلاف فاز دارند، توانایی این را دارد که با تغذیه سه کلاف مجزا موجب ایجاد حالت قطبی در هر یک از آنها می شود. شدت و ضعف آن در هر یک از سه کلاف در واحد های زمانی مشخص فرق دارد. در بعضی از استخرها موتور های دو سرعته مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نکات مهم درباره الکتروموتورهای صافی پمپ استخر

در حالت کلی با بزرگ تر شدن اندازه پمپ و همچنین افزایش ظرفیت آبدهیش، مصرف انرژی و تعمیر و نگه داری آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین نباید برای شانه خالی کردن از مسئولیت محاسبات و افزایش ضریب اطمینان نباید از الکتروموتور بزرگ تر از آن چیزی که لازم است استفاده شود.

 

بازده الکتروموتورها استینر استخر چیست

یکی از روش های مقایسه بازده الکتروموتور های استخر، مقایسه ی ظرفیت آبدهی پمپ نسبت به توان مصرفی الکتروموتور است.

زمانی که حجم آب در گردش را تقسیم بر توان الکتریکی موتور می توان مقدار آب پمپ شده به ازای هر کیلو وات توان مصرفی موتور به دست می آید. هرچه عدد به دست آمده بزرگتر باشد، معنی آن این است که به ازای توان الکتریکی ثابت حجم آب بیشتری پمپ شده است. در کل یعنی بازده آن موتور بالاتر است.

 

استینر استخر چیست؟

استینر یک نوع از اتصالات است که برای تصفیه، فیلترینگ در حالت کلی برای جدا سازی مایعات از جامدات از داخلش آب عبور می کند. هر وسیله ای که به عنوان الک و یا فیلتر عمل می کند و از مخلوط شدن مواد جامد در جریان مایع و یا خط جریان جلوگیری می کند.

صافی ها، رسوبات خط لوله مانند زنگ زدگی را به دام می اندازد و تجهیزات و فرایند های پمپ تصفیه را در برابر اثرات زیان بار حفظ می کند. بنابرین استینر می تواند زمان از کارافتادگی و تعمیر قطعات پمپ را کاهش می دهد، استفاده از صافی های پمپ مناسب و سالم در مکان های مناسب می تواند از تجهیزات گران قیمت و حیاتی حفاظت کند این تجهیزات شامل، پمپ ها، جریان سنج ها، تله های بخار،شیر های کنترلی و… می باشند.

تقسیم بندی انواع استینر استخر چیست :

 • استینر استخرنوع Y
 • نوع T و یا سبدی

استینر استخر نوع Y چیست

در این نوع استینر استخر، صافی در وضیعت  Y قرار دارد و دلیلش این است که پایه فیلتر با زاویه مورب به لوله اصلی وصل شده است. استفاده از این نوع استینر استخر در خطوط تحت فشار، بخار، مایع و گاز مورد استفاده قرار می گیرد همچنین می توان از آنها در موقعیت های ساکشن و وکیوم نیز استفاده کرد. این قطعه ظرفیت نگه داری گل و لای پایین تری نسبت به استینر سبدی دارد. در نتیجه به تمیز کاری روز های  بیشتری در هفته نیاز دارد. در سیستم بخار مشکلی ایجاد نمی کند تا زمانی که میزان زنگار بیشتر باشد و یا بلافاصله بعد از نصب و راه اندازی مقدار زیادی گل و لای وارد صافی شود.

در استخر هایی که مقدار گل و لای زیاد است می توان یک شیر تخلیه از زیر کلاهک صافی نصب کرد. استینر استخر برای تمیز شدن از فشار بخار استفاده می کند و در نتیجه دیگر نیازی به توقف سیستم وجود ندارد.

جهت استینر استخر Y چیست

این صافی را می توان در دو حالت افقی و عمودی قرار داد، طوری که صفحه آن رو به پایین باشد. این نوع نصب به صفحه استینر این امکان را می دهد تا مواد را در داخل استینر در پایین ترین نقطه از صفحه جمع شود. در زمان لوله کشی گاز و یا بخار، این نوع استینر باید به گونه ای نصب شود که پاکت در سطح افقی باشد. این کار از جمع شدن آب در داخل پاکت جلوگیری می کند و چون جمع شدن آب در داخل پاکت باعث خوردگی و اثرگذاری منفی بر روی فرایند انتقال حرارت می باشد باید جلوگیری شود.

در سیستم مایع نیز پاکت باید به شکل عمودی روبه پایین باشد. اگر اینگونه نصب شود، در مواقعی که جریان کم می باشد، گل و لای موجود به شبکه بالادستی برگشت نخواهد کرد. گرچه همیشه ذکر میشود که استینر در جهت خطوط افقی نصب شود ولی این کار همیشه ممکن نمی باشد. در صورتی جریان رو به پایین باشد، استینر را می توان در خطوط لوله عمودی نصب کرد که در این صورت گل و لای به صورت طبیعی به داخل پاکت ریخته می شوند. برای اطلاع از قیمت این نوع استینر های استخر می توانید با شماره های در زیر درج شده تماس بکیرید.

در جریان های رو به بالا نصب استینرامکان پذیر نیست، چون استینر باید به گونه ای نصب شود تا دهانه ی پاکت رو به پایین باشد و گل و لای به سمت پایین لوله هدایت شوند. می توانید استینر با کیفیت را با قیمت مناسب از مجموعه خوارزم سازه تهیه کنید. در صورتی که می خواهید به صورت کامل تر بدانید که استینر استخر چیست؟، با کارشناسان مجموعه خوارزم سازه تماس بگیرید.

 

استینر استخر نوع T چیست

استینر نوع T و صافی سبدی و یا گلدانی دارای محفظه ی عمودی می باشد. که نوعا بزرگ تر از محفظه استینر استخر نوع Y است. ولی در تمامی اندازه ها و افت فشار در استینرT  کمتر از استینر Y است. چون فضای آزاد استینر بیشتری دارد. با توجه به موارد ذکر شده استینر سبدی برای مایعات بیشتر ترجیح داده می شود. این نوع صافی ظرفیت نگه داری گل و لای بیشتر نسبت به استینر استخر Y دارد. و همچنین از صافی سبدی در خطوط لوله بخار با قطر بزرگ تر هم استفاده می شود.

برای سرویس و تعمیر استینر سبدی می توان پوشش آن را برداشت و تعمیرکاران مستقیما می توانند به قطعه فیلتر کننده دسترسی داشته باشند. در صورتی که از این صافی ها برای سیستم بخار استفاده شود، مقدار زیادی میعان صورت می گیرد. برای این منظور استینر های طراحی شده برای بخار دارای یک پلاگ تخلیه هستند. که می تواند با یک تله بخار مچ شود و میعان موجود را تخلیه کند.ً

 

جنس مواد سازنده صافی پمپ استخر

چدن، برنز، فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ و پلاستیک از جمله موادی هستند که برای ساخت بدنه ی صافی مورد استفاده قرار می گیرند. که قیمت ها در این استینر ها متفاوت است.

 • چدن: به دلیل اینکه هزینه های اولیه پایینی دارد محبوب ترین و پر طرفدارترین ماده برای ساخت بدنه ی صافی می باشد. از این نوع بدنه در صافی پمپ بکار برده می شود که فشار و دمای آب بالا نیست و سیستم تحت شوک بالای دما و یا مکانیکی نباشد.
 • برنز: برای سرویس آب شکننده، شور و آب دریا استفاده می شود. همچنین برای سرویس آب شرب هم استفاده می شود. و قیمتش چند برابر چدن می باشد.

 

صفحات صافی پمپ استخر

از دو نوع صفحه در صافی ها استفاده می شود.

 • صفحه سوراخ دار
 • صفحه مش

 

قیمت صافی پمپ موقت استخر

این صافی برای حفاظت از تجهیزات و ابزار های دقیق در زمان راه اندازی طراحی شده برای باز کردن راحت صافی پیشنهاد می شود، یک قطعه ماسوره ای بزرگ و یا برابر با طول صافی نصب شود.

سه نوع پیکر بندی برای صافی موقت

 • نوع صفحه ای
 • نوع سبدی
 • نوع مخروطی

 

تقاوت بین صافی پمپ استخر با فیلتر چیست

فیلتر وسیله ای است که می تواند ذرات را از یک مایع و یا گاز حذف کند. این وسیله از واسط قابل تعویضی برای حذف ذراتی با اندازه میکرون های مشخص استفاده می کند. می توان گفت همه صافی ها فیلتر هستند ولی همه فیلتر ها صافی نیستند. استینر یکی از انواع فیلتر می باشد. صافی ها از صفحه های سوراخ دارد و یا مکش برای جدا سازی ذرات بزرگ از جریان فرایند استفاده می کنند، صافی ها قابل استفاده مجدد می باشند، صفحه فیلتر ولی یکبار مصرف می باشد. و وقتی پر شد باید کلا آن را تعویض کرد. تفاوت دیگر این دو در مقاومتشان است، صافی ها معمولا مقاومت کمتری در مقابل جریان مایع دارند، افت فشار در اکثر صافی ها کمتر از افت فشار در فیلترهای ضخیم و غشایی است.

تفاوت بعدی آنها، در کارکرد آنها می باشد. صافی پمپ برای محافظت از دیگر تجهیزات پایبن دستی در برابر آشغال و آلودگی استفاده می شود. فیلتر برای جداسازی ذرات از سیال استفاده می شود. برای استعلام قیمت صافی پمپ استخر یا همان استینر استخر با شماره تماس کارشناسان خوارزم سازه در ارتباط باشید.

 

قیمت استینر استخر چیست

در این مرحله شاید برایتان مهم باشد که قیمت استینر استخر چیست؟ این قطعه که برای سلامت و بازدهی پمپ بسیار مهم و حیاتی می باشد، استینر ها بر اساس جنس بدنه ای که دارند، و ویژگی ها و اندازه هایشان قیمت های متفاوت دارند، شما می توانید برای استخرتان باکیفیت ترین مناسب ترین استینر استخر را از تولیدی خوارزم سازه تهیه و خریداری کنید قیمت عمده این محصولات بسیار پایین و به قیمت کارخانه می باشد و برای اطلاع از قیمت ها می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.

 

قیمت صافی پمپ استخر

قیمت صافی پمپ استخر متاثر از عوامل مختلفی می باشد. برای نیل به دقیق ترین قیمت صافی پمپ استخر بهتر است با شماره تماس 09308424173 در ارتباط باشید. در هنگام عبور آب ذرات و آلاینده ها داخل صافی گیر می افتند و از ورودشان به داخل موتور جلوگیری می شود، در صورتی که پمپ تصفیه استخری صافی نداشته باشد باید حتما تهیه خریداری شود. وجود صافی در استخر های شنا و جکوزی ها بسیار واجب می باشد. این دستگاه با توجه به قیمت که دارد کاربرد ویژه و مهمی در تجهیزات استخر دارد. برای استعلام قیمت صافی پمپ استخر یا همان استینر استخر با شماره تماس کارشناسان خوارزم سازه در ارتباط باشید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس