راهنمای خرید بهترین آجر نسوز نما ساختمان

دسته بندی:

بهترین آجر نسوز نما

بهترین آجر نسوز نما، آجرهایی مستحکم، بادوام و از این جهت انتخابی رایج برای سازندگان ساختمان ها و مهندسان معماری می باشند. با این وجود، با توجه به تنوع بسیار زیاد گزینه های در دسترس، انتخاب آجرنسوز مناسب از بین گزینه های موجود ممکن است امری سخت و پیچیده به نظر بیاید و به همین خاطر نیاز به راهنمای انتخاب آجر نسوز امری مهم می باشد. شرکت خوارزم سازه نمایندگی فروش مستقیم انواع آجر ها از جمله آجر نسوز به قیمت کارخانه در تهران می باشد و شما می توانید از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب آن، بهترین خرید را انجام نمایید.

مزایای استفاده از آجر نما نسوز

از مهم ترین دلایلی که می تواند شما را برای خرید انواع آجر نسوز ترغیب کند و باعث شود تا با رضایت خاطر بیشتری نسبت به انتخاب انواع آجر نمای نسوز اقدام کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) کاربرد های مختلف آجر نسوز نما
۲) طرح ها و رنگ بندی آجر نما نسوز
۳) بالا بودن دوام و ماندگاری
۴) داشتن قیمت مناسب نسبت به سنگ و دیگر مصالح

و اما نکات دیگری که قبل از خرید باید مورد توجه قرار دهید تا بهترین آجر نسوز نما را  انتخاب نمایید.

تحقیق کردن بر روی سبک معماری ساختمان خود:

رنگ، شکل، اندازه، بافت و نیز چیدمان آجرنسوز از جمله موارد بسیار مهمی است که بر روی نگاه کلی و احساسی که ساختمان شما به بیننده منتقل می کند تاثیر می گذارد. به همین جهت باید مطمئن شوید آجری را که انتخاب می کنید، مناسب طراحی معماری ساختمان شما باشد. گرفتن ایده از خانه های بنا شده در خیابان های اطراف، وب سایت ها، مجلات و همچنین کتاب های طراحی معماری ارزش بسیار زیادی دارند. گزینه های بسیاری برای رسیدن به یک دید طراحی، وجود دارد و می توان ترکیبی از آن ها را انتخاب نمود.

انتخاب آجرنسوز با توجه به محل زندگی خود:

بر اساس شرایط اقلیمی متفاوت، آجرهای نسوز دارای سطح بندی هستند تا مناسب شرایط محیطی مختلف باشند. اینکه به کدام سطح نیاز دارید را موقعیت خانه شما تعیین می کند. به عنوان مثال اگر شما در نزدیکی ساحل زندگی می کنید و از این جهت دارای خاک بسیار شور می باشد، شما باید از آجرهای با سطح جذب بسیار پایین استفاده کنید. زیرا در این آجرها مقاومت در برابر حمله نمک افزایش یافته است.

دست پیدا کردن به ظاهر دلخواه خود از طریق رنگ، اندازه و بافت:

 • بافت آجر نسوز:

بافت یا همان تکسچر آجر نسوز می تواند شخصیت، جذابیت و هویت را به یک ساختمان اضافه کند. بافت آجر نسوز می تواند از یک سطح صاف، دارای سطح ظاهری یک دست و لبه های تیز تا بافت های تکه تکه شده با سطحی خشن برای انتقال ظاهری فرسوده متفاوت باشد. حتی می توان از آجرهای نسوز لعابدار برای اینکه به ساختمان خود زیبایی خالصی منتقل کنید، استفاده نمایید که با هیچ ماده دیگری نمی توان به آن ظاهر رسید.

 • رنگ آجر نسوز:

بدون اغراق نوع رنگ بندی را می توان مهم ترین مزیت آجر نسوز نما در قیاس با سایر مصالح اجرای نما دانست . آجر نسوز نما دارای تنوع رنگی بسیار گسترده ای می‌باشد و این مزیت موجب افزایش قدرت انتخاب مشتریان با هر نوع سلیقه ای می گردد تا بتوانند آزادانه به انتخاب رنگ آجر نسوز بپردازند. لازم به ذکر است یکی از مهمترین مزایای غیرقابل رقابت فرآورده های نسوز تولیدی این شرکت این است که می‌توان علاوه بر سفارش رنگ های زیبای آجر نسوز به صورت رنگ ترکیبی یا رندوم به صورت تک رنگ (با تونالیته رنگی مشابه با تفاوت اندک) نیز سفارش داد.

 • ابعاد آجر نسوز:

آجر ها در ابعاد گوناگونی در دسترس هستند. تصمیم گیری در مورد اندازه ممکن است به عوامل بسیاری، از جمله نسبت تناسب ساختمان یا حتی به کارکرد مورد انتظار آجر بستگی داشته باشد. آجرها اکثر اوقات برای کاربرد های تزئینی و زیبایی شناسانه استفاده می شود. اندازه و شکل های مختلف می تواند برای ایجاد جذابیت بصری و عمق با یکدیگر ترکیب شوند.

روش های تست کیفیت بهترین آجر نسوز نما

کارآمدترین و مفیدترین متریال ساختمانی، آجر ها هستند که در تمام جهان برای ساخت و سازها، ساخت کوره و نمای ساختمان به کار برده می شود. با توجه به اهمیت زیاد آجر نسوز نما در این سازه ها، تعیین مناسب بودن و کیفیت آجرهای نما امری ضروری می باشد. به همین جهت، باید آزمایشات متعددی بر روی آجر انجام شود تا اطمینان حاصل شود که نمای ساخته شده از مقاومت و پایداری کافی برخوردار است و پس از نصب دچار تغییر شکل و رنگ و کیفیت نخواهد شد.

اما نکته اصلی این است که چگونه آجر نما را تست کیفیتی کنیم؟ و از کجا بفهمیم یک آجر نما با کیفیت است؟

مواردی که در ادامه به آن ها می پردازیم، اصلی ترین نکات برای شناسایی آجر نمای مرغوب و بهترین آجر نسوز نما می باشند. پیش از خرید آجر نسوز نما، با انجام دادن انواع آزمایشات روی آجر و رعایت کردن نکاتی که در ادامه این مطلب ذکر کرده ایم، یک آجر استاندارد، باکیفیت و بادوام را خریداری کرده اید. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که خرید آجر از یک برند معتبر خرید شما را ساده تر می کند و خیالتان را از بابت آن راحت می کند.

بررسی عدم شکستگی و ترک آجر

با چشم غیر مسلح این امر امکان پذیر می باشد. پیش از خرید آجر نسوز نما از شرکت مربوطه، حتما یک بسته از آجرها را مشاهده نمایید تا بر روی آن هیچ گونه شکستگی یا ترکی مشاهده نشود. شکستگی آجر احتمال دارد به جهت بارگیری غیر اصولی و نادرست به هنگام ارسال از درب کارخانه و حمل آجر نما به صورت ناشیانه و غیر حرفه ای باشد. در نتیجه لازم است این تضمین را از فروشنده بگیرید که در آجر ها ترک و شکستگی مشاهده نشود.

بررسی اندازه و خمیدگی آجر نما

به یاد داشته باشید که حتما به عنوان نمونه، چند قطعه از پلاک آجر نما را اندازه گیری کنید تا طول، عرض و ارتفاع آن ها با هم یکسان باشند. اگر اندازه آجرها یکسان بود، آجری با کیفیت را خریداری کرده اید. درضمن این را بدانید آجرهای نما باید شکل صاف و بدون تاب داشته باشند. قرار داشتن هر گونه خمیدگی یا تاب آجر نشان از نامرغوب بودن و بی کیفیت بودن آجر نسوز نما می باشد.
به خاطر داشته باشید که آجر نما همواره باید ظاهر مکعب شکل داشته و خم نباشد. آجر خم نشان دهنده پخت نامناسب آجر نما در درجه حرارتی پایین می باشد که در اصطلاح به این مورد آجر نپخته نیز می گویند. لبه های آجر نسوز نما باید قائم یا ۹۰ درجه داشته باشند، به این معنی که لبه های آجر فاقد لب پریدگی باشد، در مجموع در این زمینه منظم و یکدست باشند.

تست ضد شوره بودن آجر نسوز نما

ابتدا یک نمونه آجر از شرکت مورد نظر دریافت کنید. سپس آجر نما را داخل یک ظرف آب معمولی قرار دهید. پس از گذشت مدت زمان یک شبانه روز آجرها را از آب خارج کرده و به بیرون منتقل می کنیم تا کاملا خشک شوند. در بررسی آجر ها اگر یک لایه سفید رنگ یا خاکستری رنگ بر روی آن بسته بود نشان از وجود مواد قلیایی یا همان شوره می باشد. وجود شوره بر روی آجر نما حداکثر تا ۱۰ درصد قابل قبول می باشد که نشان از کیفیت بالای آجر می باشد. وجود بیشتر از 20 درصد شوره یا مواد قلیایی بر سطح آجر از کیفیت پایین آجر خبر می دهد.

بررسی میزان جذب آب آجر نما

پایین بودن درصد جذب آب آجر، از موارد مهمی که نشان دهنده خرید آجر نمای با کیفیت می باشد. به منظور پی بردن به میزان درصد جذب آب آجر، ابتدا یک قطعه آجر (آجر خشک) را وزن می کنیم. سپس آجر را در حدود ۲۴ ساعت داخل ظرفی پر از آب قرار داده و بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده آجر را بیرون می آوریم و به همان شکل (آجر خیس) وزن می کنیم.

فرمول اندازه گیری جذب آب آجر نسوز نما:
۱۰۰ * {وزن آجر خشک / (وزن آجر خشک-وزن آجر خیس)}

هر چه میزان درصد به دست آمده کمتر باشد، محصول با کیفیت تری را خریداری خواهید کرد. در مجموع آجرهایی که جذب آب کمتر از ۱۵ الی ۲۰ ٪ داشته باشند با کیفیت تر هستند.

تست مقاومت حرارتی آجر

به دلیل وجود خاک نسوز در ترکیبات انواع آجر نماها تا ۱۲۰۰ الی ۱۴۰۰ درجه در مقابل حرارت آتش مقاوم هستند و همین امر سبب نسوز بودن آن شده است. آجر نما با کیفیت و اصل، کاملاًً و حقیقتاً نسوز می باشد و در آتش سوزی ها نمی سوزند و ذوب نمی گردند، همچنین تغییر شکل و فرم نمی دهند زیرا تا ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد تحمل حرارت را دارند.

بررسی رنگ آجر نما

برای مشاهده داخل آجر نما، به آن ضربه بزنید تا بشکند، سپس داخل آن را مشاهده کنید. رنگ داخل آجر نسوز نباید با بیرون آن متفاوت باشد. آجری که رنگ داخل و بیرون یکدستی دارد، یک آجر نمای با کیفیت محسوب می شود. در مجموع با یک نگاه کلی به سطح آجر، باید رنگ آجر ها یکنواخت باشد و هیچگونه زائده ای بر روی آن مشاهده نشود.

تست توپر بودن آجر نما

اگر بعد از شکستن آجر نما، داخل آن فضای خالی وجود داشت، نشان دهنده این است که در ساخت آجر نما مرحله فشرده سازی آن به خوبی انجام نگرفته است که در اصطلاح به این محصول “آجر پوک” می گویند و نشان دهنده بی کیفتی آجر می باشد. آجر پوک در یخبندان ترک بر می دارد. از دیگر روش های شناسایی آجر توپر و با کیفیت ضربه زدن دو عدد آجر نما به یکدیگر می باشد. در این روش اگر صدای یکنواخت و زنگ داری به گوش برسد یعنی آجر با کیفیت و توپر می باشد، ولی شنیدن صدای بم نشان دهنده پوک بودن و نامرغوب بودن آجر نما می باشد.

چگونگی بررسی ظاهر آجر نما

بر روی سطح آجر نمای با کیفیت نباید گودی و حفره ای وجود داشته باشد و این نکته ای است که پیش از خرید آجر نمای ساختمان باید به آن توجه کرد. سطح آجر نما نسوز باید صاف باشد، البته این بدان معنا نیست که روی آجر صیقلی و لیز و باشد بلکه سطح آجر نسوز باید آجری شکل و کمی نیز زبر باشد. اما در کل سطح آجر نسوز باید زیر باشد ولی هم تراز و صاف. زبری آجر موجب نصب آسان تر بر روی نمای ساختمان می شود. با کشیدن ناخن بر سطح یک قطعه آجر نما نسوز، نباید تغییری در ظاهر و شکل آجر اتفاق بیافتد. به این تست، تست سختی آجر نما می گویند که در آن آجرها نباید دچار خراشیدگی شوند. آجری که از این تست به خوبی بر بیاید آجر سخت نامیده می شود.

تست مقاومت فشاری و خرد شدن آجر

آجرها در هنگام ساخته شدن تحت فشار قرار می گیرند، به همین جهت مشخص کردن مقدار مقاومت فشاری آجر لازم و ضروری است. تنها با استفاده از دستگاه های پیشرفته آزمایشگاهی می توان این تست را انجام داد. تست مقاومت فشاری میزان تحمل آجر را هنگامی که فشاری بر روی آن پرس می شود مشخص می کند.

بهترین آجر نسوز نما ساختمان

اغلب اوقات صفت بهترین به چیزی اطلاق می شود که دارای گزینه های متعددی برای امتیاز دهی باشد. برای تعریف بهترین آجر نسوز نما نیز چند فاکتور اصلی وجود دارد که باید در این فاکتورها، آجر مورد نظر به اصطلاح حرفی برای گفتن داشته باشد.
آجر باید توپر و مقاومت بالا داشته باشد. اصولاً آجری که از لحاظ مقدار وزن سنگین تر است مرغوب تر از آجرهای نسوز سبک می باشد.
سطح آجر نباید دارای سوراخ یا حفره باشد. در زمان کنارهم گذاشتن آجرها و چسباندن آن ها در کنار هم، آجرها باید دارای خاصیت مکندگی باشند. این خاصیت هنگامی اتفاق می افتد که میزان جذب آب آجر نما مناسب باشد. این میزان از یک استاندارد نباید کمتر یا بیشتر باشد. این عدد بین ۱۰ – ۱۵ درصد می باشد. اگر میزان جذب آب کم باشد چسبندگی اتفاق نمی افتد. چنانچه این عدد بیشتر شود هم موجب اختلال در روند چسبیدن و بکار بردن آجر نمای ساختمان می شود.

آجر نمای خوب در واقع آجری ست که تحمل میزان فشار وارده به ساختمان را داشته باشد. این آجر باید به درستی در کوره تحت حرارت مناسب پخت شده باشد. آجری که مقاومت کمی دارد به سرعت خرد شده و می شکند. همچنین بهترین آجر نما باید جذب کننده صوت باشد. میزان انتقال صوت بستگی مستقیم به میزان ضخامت دیوار دارد. استفاده از آجرهای مرغوب موجب افزایش طول عمر ساختمان با همان زیبایی روزهای اول می شود. میزان جذب کنندگی یا عایق صدای آجر اکثرا ۴۵ دسی بل برای آجری با ضخامت ۴.۵ اینچ و ۵۰ دسی بل برای آجرنمایی با ضخامت ۹ اینچ است.

امیدواریم که این مقاله مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد و با توجه به نکات ذکر شده بتوانید خریدی عالی و مقرون به صرفه را تجربه نمایید. برای استعلام قیمت روز مصالح ساختمانی و همجنین مشاوره با کارشناسان مجرب مجموعه خوارزم سازه می توانید به وبسایت شرکت مراجعه نمایید و یا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس