آجر ماسه آهکی

دسته بندی:

آجر ماسه آهکی

از عمده ترین مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز آجر را می توان نام برد. آجر ها انواع مختلفی داشته که یکی از پرکاربردترین این انواع آجر ماسه آهکی می باشد. این آجر ها مقاومت و زیبایی زیادی داشته و مورد توجه ساختمان سازهای بسیاری قرار گرفته اند. برای استعلام لیست قیمت و خرید آجر ماسه آهکی همین حالا با کارشناسان مجموعه خوارزم سازه تماس بگیرید. این مجموعه تولید کننده بهترین آجرهای ماسه آهکی در تهران و یزد و اصفهان می باشد.

آجر 

آجر يكي از مصالح ساختماني بوده كه از خاك رس توليد شده ، كه از آن استفاده هاي زيادي مي شود. در ساخت ديوار، نماي ساختمان در ساخت طاق ضربي و … مورد استفاده فرار مي گيرد. كه أنواع مختلفي دارد ، آجر فشاري ، آجر ماشيني ، آجر لعابي ، آجر ماسه آهكی و… جز أنواع آجر مي باشند .

 

آجر ماسه آهکی

نام ديگر آجر ماسه آهكي سيليكات كلسيم نيز است ، كه از تركيب آب آهك و سيليس درست مي شود. براي ساخت آهك زنده را با ماسه سيليسي به نسبت ١به ٨ و تا ١ به ١٢ و با آب مخلوط كرده سپس داخل قالب با فشار ٤٠٠ كيلوگرم بر سانتيمتر مربع پرس كرده و در ١٢٠٠ درجه حرارت كوزه پخت مي شود. در ساخت آجر ماسه آهكي مي توان از آهك زنده به ميزان ٥ تا ٩ درصد و يا آهك شكفته به ميزان ٨ تا ١٢ استفاده شود . ميتوان به اندازه ٨٨ درصد ماسه سيليسي استفاده كرد و ميزان استفاده از منيزيم بايد كمتر از ٥ درصد باشد. آجر هاي ماسه آهكي به صورت توپر و سوراخ دار است .

اين آجر بايد ١٥ دوره يخ بندان تا دماي ١٥ درجه زير صفر و همچنين آب شدن را بتواند تحمل كند. از نظر ظاهر آجر ماسه آهكی بايد تميز و هيچ گونه ترك و حفره و مواد خارجي اعم از خاك و آهك روي آن ديده نشود . ماسه مورد استفاده براي آجر ماسه آهكی بايد سيليسي باشد.

خرید آجر ماسه آهکی

تقسیم بندی ماسه آجر ماسه آهکی از نظر اندازه و قطر دانه ها 

 • حداكثر قطر دانه ها بايد ٦ ميليمتر بوده باشد .
 • از يك سوم بيشتر نبايد داراي قطر ٠.١ميليمتر باشند چون مصرف آهك بالا ميرود.
 • توزيع اندازه هاي دانه به اين صورت بوده كه ممكن است برخي از اندازه ها را نداشته باشيم .
 • براي آجر هاي دانه درشت هم اصل بايد رعايت شود و نبايد بيشتر از يك سوم دانه ها بزرگ تر از يك ميليمتر باشند.
 • براي آجر هايي با دانه هاي ريز نبايد بيشتر از ١٠ درصد حجم كل ماسه ، قطر بيشتر از يك ميلي متر داشته باشند.

برای دریافت لیست قیمت آجر ماسه آهکی با شماره درج شده در صفحه اول سایت تماس بگیرید. کارشناسان خوارزم سازه لیست قیمت آجر ماسه آهکی را در صورت درخواست شما برایتان ارسال می نمایند.

 

ساخت آجر ماسه آهکی

براي ساخت آجر ماسه آهكي ، ماسه و آهك و آب با هم مخلوط و داخل قالب ريخته مي شود ، و تحت فشار بسيار زياد پرس هاي مكانيكي و هيدروليكي قرار داده مي شوند و در ادامه تحت فشار زياد بخار دستگاه اتوكلاو قرار مي دهند تا پخته و آماده شود. پوشش آجر ماسه آهكي كشورهاي اروپايي ، استراليا و آمريكا و جديدا كشورهاي خاورميانه را دربر مي گيرد و همواره تقاضاي آجر ماسه آهكی رو به افزايش بوده است.

نقش آهك در آجر پزي

هر نوع ماده معدني كه در توليد آجر بكار رفته باشد ، ويژگي هاي خاص شيميايي و فيزيكي درست مي كند . آهك نيز به دليل داشتن ويژگي هاي خاص در توليد برخي از آجر ها بكار مي رود . آجر هايي كه داراي آهك هستند : آجر ماسه آهکی و آجر جوش است.

آجر جوش

از نوعي خاك كه تحمل بالايي دارد از آن آجر جوش مي سازند . در دماي كوره نيايد تعرق كند بلكه بايد به صورت خمير در آيد ،تا ضرات آن بخوبي به هم بچسبد . براي اين امر به آن اكسيد آهن كه يك نوع گداز آور است اضافه مي كنند . اكسيد آهن سبب مي شود تا دماي پخت آجر پايين آمده ولي آجر سرخ رنگ بماند . هرچه ميزان آهك استفاده شده در تركيبش بيشتر باشد رنگ روشن تري خواهد داشت. اين آجر از تركيب اكسيد آهن و پودر سنگ آهك ساخته مي شود. كاربرد آن در سنگ فرش هاي خيابان و پياده رو است چون از مقاومت بسيار بالايي در برابر يخ زدگي برخوردار است. همچنين به دليل اينكه درحرارت زياد و در مجاورت آتش بوده  قدرت جذب آب پاييني دارد. ويژگي آجر ماسه آهكی بستگي به جنس مواد اوليه ، نحوه قالب گيري ، دما و پخت و حرارت در آنها دارد.

تقسیم بندی آجر ماسه آهکی بر اساس تاب فشاری

آجر هاي ماسه آهكي بر حسب تاب فشاري به دسته هاي زير تقسيم مي شوند :

 • كمترين تاب آجر هاي داراي مقاومت كم بايد ٥.٧
 • آجر ها با تاب متوسط ١٠
 • آجر هاي پر مقاومت ١٥
 • آجر هاي ممتاز ٢٠ مگاپاسكال

ميانگين تاب خمشي آنها به ترتيب ٨.١ و ٢.٢ و ٨.٢ و ٤.٣ مگاپاسكال  است . برای استعلام قیمت و خرید آجر ماسه آهکی می توانید با ما تماس بگیرید.

 

مزاياي خرید آجر ماسه آهکی

از نظر توليد

در نواحي شمالي كشور به دليل اينكه خاكشان براي آجر سفالي مناسب نبوده و در عوض ماسه بادي فراواني وجود دارد. براي توليد آجر ماسه آهكي مناسب بوده است. از آجر ماسه اي استفاده فراوان ميشود و از دلايلش مي تواند ارزاني و فراواني مواد اوليه ، و آسان و راحت و ارزان بودن عمليات توليدش باشد. همه این موارد باعث استفاده زياد از آجر ماسه آهكي مي شود .

از نظر مقاومت آجر ماسه آهكي

اين نوع آجر يا همان سيليكات كلسيم در اكثر و بيشتر شرايط مقاومت بالايي دارند و در برابر آب هاي زير زميني و بسياري از نمك هاي سولفات به غير از سولفات منيزيم و آمونيوم مقاومت بالايي دارند. همچنين در برابر يخ زدگي و سايش نيز از مقاومت زيادي برخوردار بوده . در دودكش ها و شومينه ها از اين آجر استفاده مي شود ، به دليل داشتن مقاومت بالا در برابر آتش و حرارت بكار گرفته مي شود . مقاومت آجر آهكي  به ٢٠٠ مگا پاسكال نيز ميتواند برسد. كه اين مقاومت بستگي به مواد اوليه، نوع ماشين آلات و تكنولوژي دارد.

ميزان انبساط و انقباض آجر ماسه آهکی نسبت به بتن و بلوكها كمتر بوده و بين ٠.٠١ تا ٠.٠٤ در صد در حال تغيير است . جذب آب آن ٧ الي ٦ درصد وزنش است . بنابراين از آجر ماسه آهكی در ديوار هاي حائل و ديوار هاي زير زميني استفاده مي شود .

از نظر زيبايي

اين آجر در اندازه هاي يكدست و با شكل هندسي ظريف ساخته مي شود ، كه اين ويژگي باعث شده گرايش به سمتش بيشتر شود . و چون داراي رنگ سفيد بوده جلوه خاصي داشته و قابل تركيب با رنگدانه هاي مختلف است. بنابر اين شما ميتوانيد اين محصول را در رنگ هاي مختلف داشته باشيد . برای داشتن آجرهای زیبا همین حالا اقدام به خرید آجر ماسه آهکی نمایید. استعلام قیمت آجر ماسه آهکی به صورت 24 ساعته توسط کارشناسان خوارزم سازه ممکن می باشد.

از نظر دوام آجر ماسه آهکی

چيزي كه باعث از بين رفتن مصالح ساختماني ميشود نمك موجود در آنهاست، و آجر ماسه آهکی فاقد اين نمك ها است. و همچنين باگذشت زمان و تركيب دي أكسيد كربن با اين محصول و ساخت سنگ آهك ، استحكام و ايستايي اين محصول رو به افزايش است . در نتيجه ميتوان گفت آجر ماسه آهكی از استحكام و مقاومت بسيار بالايي برخوردار است.

از نظر عايق بودن اين آجر

اين آجر عايق حرارتي و صوتي بوده كه يكي از ويژگي هاي آجر ماسه آهكي محسوب ميشود. ميتوان از آن براي ذخيره انرژي در فصل هاي سرد و گرم سال استفاده كرد. همچنين به دليل اين كه در برابر صوت نيز عايق است، اگر دنبال سكوت و آرامش نسبت به صدا هاي خارجي هستيد مي توانيد اقدام به خرید آجر ماسه آهكی كنيد.

از نظر اقتصادي بودن آجر ماسه آهکی

چون آجر ماسه آهکیداراي شكل و اندازه يكسان است به راحتي  ميتوان روي هم قرار داده و نصب كرد. از اين رو موارد زائد از آجر آهكي كم بوده و از نظر اقتصادي باصرفه تر است.

قیمت آجر ماسه آهکی

بهبود بخشيدن مصرف آجر

كاربرد آجر چه در مصالح باربر و چه به عنوان جدا كننده باشد، سهم عمده اي در مصالح ساختمان سازي در كشور را دارد. با استفاده از تكنيك توليد آجر مدولا به جاي آجر سنتي ، باعث كاهش استفاده از مصالح پر هزينه و هزينه هاي جاري مي شود . بر مبناي مطالعات صورت گرفته در هندوستان با به كار گيري آجر مدولا در ديوار باربر ضخامت ديوار به ٢٠ سانتي متر خواهد رسيد . در نتيجه در مصارف ساختماني صرفه جويي بسياري مي شود .

صرفه جويي هايي مانند صرفه جویی در اندازه و وزن آجر مدولا ١٣ درصد كمتر از آجر هاي سنتي بوده است. با استفاده از آجر مدولا سطح مفيد زير بنا به دليل بهينه شدن ابعاد افزايش پيدا مي كند، در مقايسه با آجر سنتي . تعداد آجر مصرفي در ساخت و ساز ١٤ درصد كاهش و در ملات ٢٠ درصد كاهش صورت گرفته كه نتيجه استفاده از آجر مدولا بوده است . همچنين برش آجر در كارگاه نيز كاهش پيدا مي كند با استفاده از الگو و آجر مدولا در ديوار چيني اين كاهش برش صورت مي گيرد. در باربري و حمل نقل  بايد دقت زيادي داشت تا ضايعات حاصله كمتر شود .

آجر ماسه آهکی را بايد در محيطي بسته و تميز نگه داشت و از تماس اين آجر ها با خاك و مواد مضره ، رطوبت و يخ و برف بايد جدا خود داري شود.

ترتيب آجر ها

نوعي نام گذاري است كه دوام آجر ماسه آهکی را دربرابر هوازدگي نشان می دهد. بر اساس مقدار بارندگي سالانه و تعداد روز هاي يخ بندان در سال ، به سه دسته تقسيم ميشوند :

 • شديد
 • متوسط
 • قابل نديد گرفتن

آجر ماسه آهکی بر اساس استحكام فشاري و حداكثر قدرت جذب آن و حداكثر ضريب اشباع ،براي هر منطقه بر اساس مصرفشان توليد مي شوند .

زنجاب آجر

امتحان آجر قبل از مصرف يكي از كارهاي مهم بوده ، كه با آب پاشي روي آن صورت مي گيرد و يك دقيقه وقت لازم دارد. چند قطره آب روي آجر بپاشيد ، اگر قطرات آب در عرض يك دقيقه جذب شد ، نشان دهنده جذب بالاي آجر است. آجر را قبل از مصرف بايد آب پاشي يا خيس كرد. اگر عمل زنجاب كردن قبل از مصرف آجر صورت نگيرد ، آجر تمام آب ملات را جذب كرده و فرصت عمل هيدراته شدن كامل را به ملات نخواهد داد. اگر عمل زنجاب براي آجر ها لازم شد شيلنگ اب را روي تعداد زياد آجر ها بگيريد به صورتي  كه از اطراف آنها آب بيرون آيد و سپس فرصت تبخير آب اضافه را بدهيد .

 

حمل و نقل نگهداري آجر ماسه آهکی

بارگيري و حمل و نقل آجر ها بايد به صورتي باشد كه شكستگي و خوردشدگي و در كل ضايعات به حداقل برسد . آجر ها و بلوك ها به طور جداگانه در محل هاي سر پوشيده و تميز بايد دپو شوند و از تماسشان با خاك ، مواد مضر ، يخ ، رطوبت و برف بايد جلوگيري شود . آزمايش هايي بايد روي نمونه هاي گرفته شده از آجرها در كارخانه و توليدي ها صورت گيرد كه منطبق و مطابق ويژگي هاي مورد نظر در مشخصات توليد باشد.

و در سخن آخر اگر قصد خريد آجر ماسه آهكی را داريد از توليدي خوارزم سازه تهيه كنيد چون تمام استاندارد ها در توليدرعايت مي شود، و همچنين مي توانيد با خرید آجر ماسه آهکی از کارخانه تولید آجر لعابی خوارزم سازه مصالحي با كيفيت بالا و قيمت مناسب داشته باشيد براي ارتباط با کارشناسان خوارزم سازه با شماره 09308424173 تماس حاصل فرماييد.

 

2/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس