خرید آجر فشاری + لیست قیمت

دسته بندی:

آجر فشاری

آجر ها به صورت بلوکه هایی از جنس خاک رس ساخته می شوند. غالبا برای ساخت دیوار ها از این محصولات استفاده می نمایند. برای اتصال آجر ها به یکدیگر از ملات استفاده می شود. آجر ها پر مصرف ترین مصالح ساختمانی می باشند که با توجه به جنس و پخت ان ها دسته بندی می گردند. در این مقاله به بررسی آجرهای فشاری می پردازیم.برای استعلام قیمت آجر فشاری و خرید آجر فشاری با کارشناسان مجموعه تولیدی خوارزم سازه تماس بگیرید و بدون واسطه به صورت مستقیم محصولات ساختمانی مورد نیاز خود را تهیه نمایید. قیمت آجر فشاری با توجه به نوسانات بازار مدام در حال تغییر می باشد، بنابراین قبل از خرید حتما لیست قیمت آجر فشاری را استعلام نمایید.

آجر فشاری

آجر فشاری يكي از قديمي ترين نوع آجر ها ميباشد .كه نام هاي ديگر آن آجر زبره و توپر و آجرهاي گره است . آجر فشاري از فشرگي زياد خاك رس در قالب مجزا ساخته مي شود . ابعاد و اندازه هاي اين آجر ٢٢* ١٠* ٥/٥ با همين طول و عرض ولي ضخامت ٣با ٤ نيز توليد مي شود . آجر فشاري را هنگام خشت زدن گوشه هاي آن را با دست فشار مي دهند از اين رو به آن آجر فشاري گفته مي شود. اين نوع آجر براي گره چينی مناسب بوده است. خرید انواع آجر فشاری و استعلام قیمت را از بهترین مجموعه عرضه کننده آجرهای فشاری، خوارزم سازه، انجام دهید.

انواع مختلف آجر فشاري

 • آجر فشاري قرمز
 • آجر فشاری ماشيني
 • آجر فشاري كوره ای

قبلا از آجر فشاري براي ديوار هاي باربر ساختمان ها ، طاق ضربي، ديوارهاي حمال جداكنندن استفاده مي شد  ولي با گذر زمان و به علت وزن زياد اين نوع آجر ها و به دليل مرتفع و بلند شدن سازه ها از كاربرد در ديوار چيني به كاربرد در فنداسيون تغيير كاربري داد .و در اين راستا ميزان مصرف آجر فشاري نيز كاهش پيدا كرده. امروزه كمتر ساختماني را ميتوان پيدا كرد كه در ديوار چيني از آجر فشاري استفاده كند. گرچه مقاومت فشاري بالاتري نسبت به تيغه و سفال دارد .چون به عنوان ديوار باربر استفاده مي شد  مناسب بوده است.

نام آجر فشاری در قديم و اليام آجر قزاقي بوده به دليل اين قزاقي گفته ميشود كه ساخت و توليد آنها از قزاقها وارد ايران شده است. تفاوت بين آجر فشاري با آجر ماشيني : آجر فشاري توسط كارگران با دست داخل قالب ريخته مي شود ولي اگ اين كار با دستگاه و ماشين الات انجام شود به آن آجر ماشيني ميگويند . ميزان ترك خوردگي و شكنندگي آجر هاي ماشيني بيشتر از آجر فشاري بوده كه با دست توسط كارگران در قالب ريخته مي شود.

خرید آجر فشاری

مزاياي آجر فشاری

آجر فشاری داراي مقاومت فشاري بسيار بالايي بوده و تحمل زيادي در برابر هر نوع ضربه أي را داشته، و همچنين عمر بالايي دارند ، و قابليت بازيافت در آجر هاي فشاري وجود دارد. قيمت مناسب داشته و دسترسي به آن در هر مكان اجراي پروژه آسان بوده  ، چسبندگي خوبي با ملات ويا سيمان دارند ، و جز مصالحي با مقاومت بالا  در برابر ضربه نسبت به ديگر مصالح ساختماني بوده اين موارد جزو مزاياي آجر فشاري هستند. برای خرید بهترین آجر فشاری در قم_اصفهان_یزد_همدان همین حالا با تیم کارشناسی خوارزم سازه تماس بگیرید.

از معايب آن مي توان به وزن زياد آجر فشاری اشاره كنيم كه براي ساختمان هايي كه داشتن وزن كم در انها اهميت زيادي دارد نميتوان از اين آجر ها استفاده كرد . و از معايب ديگر آجر فشاري آسيب پذيري آن در عوامل مختلف آسيب رسان است . و عايق خوبي براي حرارت و گرما نبوده كه باعث هدر رفتن انرژي و از افزايش هزينه ناشي از آن مي شود كه اين موارد جز معايب آجر فشاري هستند.

به سادگی می توانید برای استعلام قیمت و خرید بهترین آجر فشاری در گلپایگان_کنگاور_شال با کارشناسان مجموعه خوارزم سازه با سابقه ده ها سال فعالیت بی وقفه، تماس بگیرید.

كاربرد هاي آجر فشاری

از ديوار چيني به موارد پايين تغيير كاربري داده اند .

 • آجر فشاري در كرسي چيني ( فنداسيون ) ديوار چيني طبقات زير همكف  و همچنين ديوار هاي باربر استفاده مي شود.
 • آجر فشاری با كيفيت طول عمر بالايي داشته و قابل بازيابي بوده.
 • آجر فشاري به دليل اينكه قابل بازيابي است از مصالح دوست دار محيط زيست مي باشد.
 • استفاده از آجر فشاري در كرسي چيني : در كرسي چيني چند رج آجرفشاري را بر روي پي اصلي مي گذارند كه علت اصلي اين كار إيجاد فاصله بين سطح داخلي ساختمان با سطح خارجي ( كوچه و خيابان و حتي حياط )  بوده. ديواري كه سبب اين اختلاف ميشود به آن ديوار كرسي ميگويند .
 • استفاده از آجر فشاري در فنداسيون : ضخامت آجر مورد استفاده در فنداسيون و كرسي چيني بايد ٢٠ سانتي متر باشد ، آجر ها  بصورت يك ديوار كم ارتفاع با عرض بيشتر نسبت به ديوار هايي كه قرار است روي آن ساخته شود ، گذاشته مي شود. ارتفاع اين ديوار ها قابل تغيير می باشد. وظيفه اصلي اين آجر ها ايجاد ارتفاع مناسب بر روي فنداسيون ديوار خارجي و ديوار داخلي يك ساختمان بوده است.

محاسبه تعداد آجر فشاری 

ديوار سازي و نماسازي اغلب با استفاده از ملات سيمان يا دوغاب سيمان صورت مي گيرد. زماني كه ديوار را نگاه ميكنيم ميبينيم كه فقط از آجر تشكيل نشده است در بين آجر ها فاصله هاي حدودا ١ سانتي متر ديده مي شود كه براي چسبندگي بين آجر و ملات و همچنين به دليل زيبايي فاصله گذاشته مي شود. در اصطلاح بنايي به فاصله ١سانتي متر بند گفته مي شود. در محاسبه تعداد آجر ها بايد بند ها را مد نظر گرفت. بندها به دو دسته تقسيم مي شوند ١: افقي ٢: قائم . ضخامت بند افقي در محاسبه تعداد آجر در ارتفاع  ديوار و ضخامت بند قائم در محاسبه تعداد آجر در طول مورد اهميت است.

تعداد آجر فشاري در هر تن بين ٤٥٠ تا ٥٠٠ آجر است. براي محاسبه تعداد آجر اصل أساسي وجود دارد ، توجه به مقطع و نماي ديوار به طور همزمان براي فهم از درست چيده شدن آجر ها در ديوار مهم بوده ، در صورتي كه اين اصل براي محاسبات تعداد درست  رعايت شود . درصد بسيار زيادي از اشتباهات از بين رفته و در نتيجه نتايج قابل اطمينان تري خواهيم داشت. يك قطعه ديوار به ضخامت ٣٠ سانتي متر را در نظر گرفته. هر تعداد آجري كه با چشم ديده مي شود دو عدد آجر نيز در پشت آن قرار دارد ، از اين رو ميتوان تعداد آجري كه با چشم ديده مي شود را ضرب در سه كرد . اين روال براي ديواري با ضخامت ٢٠ و ٤٠ سانتي متر نيز قابل اجرا بوده . ولي بايد مقطع و نما را با هم مد نظر داشت.

برای استعلام قیمت و خرید آجر فشاری در تهران_ساوه_قزوین_زنجان از طریق کارخانه تولید آجر خوارزم سازه اقدام نمایید.

قیمت آجر فشاری

ويژگي آجر فشاری

 • وزن آجر فشاري ١٧٠٠ كيلوگرم بر متر مربع بوده .وزن هر يك از آجر هاي فشاري  ٢ كيلوگرم است.
 • از استحكام بالايي برخوردار بوده است
 • تعداد آجر فشاري در هر تن حدودا ٤٥٠ تا ٥٠٠ عدد است .
 • نمونه أي از اين آجر ها با استفاده از برش بلوك هاي بزرگ با دستگاه پرس درس مي شوند ،كه به اين نوع آجر ، آجر فشاري ماشيني ميگويند
 • از جمله معيار هاي مهمي كه براي خريد آجر فشاری بايد به آن دقت كرد ، وزن هر قالب ، ابعاد و استحكام فشاري ، آجر فشاري است.
 • به دليل داشتن ظاهر طبيعي از آن در طراحي نماي ساختمان نيز استفاده مي شود.
 • اين آجر نمي تواند  گرما در را داخل فضا حفظ كند ، به راحتي به بيرون انتقال مي دهد . به همين دليل از آجر فشاری در ساخت خانه هاي مسكوني در مناطق سردسير استفاده نمي كنند.
 • ميزان جذب آب آجر فشاري بين ٣ تا ٧ درصد است ، همين موضوع باعث شده كه از آن براي نما در مناطق مرطوب استفاده كنند .
 • رنگ آجر فشاری زرد يا قرمز يا بين اين دو ميباشد. كه اين تغيير در رنگ آجر فشاري به دماي پخت و حرارت ، نوع خاك و فرمول توليد اين آجر بستگي دارد . هرچه دماي پخت آجر بيشتر و بالاتر باشد، رنگ آجر روشن تر و با كيفيت تر بوده .

 

تفاوت ميان آجر فشاري با آجر ماشيني 

 • همان طور كه در بالا به اين موضوع اشاره كرديم آجر فشاری به دليل اينكه از دست در قالب گيري استفاده مي شود ،اينگونه نام گذاري كرده اند . اما امروزه در بيشتر مناطق اين كار را به صورت مكانيكي و با دستگاه ها انجام مي دهند كه به آن آجر ماشيني گفته مي شود . ساخت هر دو اين آجر ها به وسيله قالب گيري و پرس است .
 • نام ديگر آجر فشاري زبره است و با اين نام شناخته شده ،چون  داراي سطحي زبري و ظاهري يك دست است ولي آجر هاي ماشيني دارادي سطحي بسيار صاف و در روي آنها سوراخ هايي وجود دارد .
 • مواد اوليه براي ساخت اين دو محصول با هم فرق دارد، اين فرق باعث شده آجر ماشيني شكننده تر از آجر فشاري باشد .
 • آجر فشاري قدرت چسبندگي ملات  بيشتري نسبت به آجر ماشيني دارد.
 • اين دو آجر در وزن و اندازه نيز با يكديگر فرق دارند ، اندازه آجر فشاري ٢٠* ١٠*٥ ويا ٢٢* ١١* ٥ است. و اندازه هاي آجر ماشيني ٢٢* ١٠* ٥ بوده. و داراي سطح صاف تر نسبت به نمونه دستي بوده.
 • آجر فشاری و آجر ماشيني در نوع كاربرد نيز باهم فرق دارند .آجر فشاري از طول عمر بالا و مقاومت بالايي برخوردار بوده از اين رو ميتوان در ساخت ديوار هاي باربر از آن استفاده كرد ولي آجر ماشيني به دليل وجود سوراخ در روي آن باعث شده است كه ملات خوب داخل آنها نفوذ كرده و استحكام بالايي داشته باشند و همچنين سوارخ ها باعث شده بتوان ميلگرد را از بين آنها عبور داد كه در استحكام هر چه بيشتر سازه تاثير به سزايي دارد .
 • تفاوت ديگر آجر فشاري با آجر ماشيني در قيمت اين دو محصول بوده ، قيمت هر دو بصورت تكي محاسبه مي شود .

نكته آخر 

درست است كه استفاده از آجر به مقدار گذشته نيست ولي كلا هم از ساخت و ساز حذف نشده است و اهميت استفاده از آجر ها براساس ويژگي هايي كه دارند است، ولي نمي توان پيشرفت مصالح ساختماني و فناوري را نديد گرفت. براي كم كردن هزينه در فرايند ساخت و ساز ، افزايش مقاومت ساختمان در برابر بارهاي مرده و نيروي وارده از زلزله ، كاهش وزن ساختمان بايد شاهد كاربرد كم آجر فشاری باشيم. چون استانداردها جدي گرفته مي شود و كيفيت بالا و استاندارد از مهم ترين عوامل در ساخت و ساز بوده و تمام محصولات آجري و … داراي استاندارد تاييد شده توسط سازمان استاندارد مصالح ساختماني می باشد.

کارخانه آجر سازی خوارزم سازه از بهترين توليد كنندگان مصالح ساختماني بوده كه كيفيت محصولات توليديش از ارزش هاي اصلي و مهم مجموعه خوارزم سازه است براي كسب اطلاعات در مورد قيمت و محصولات ساختماني و راهنمايي هاي لازم با كارشناساي توليدي در ارتباط باشيد.

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس