قیمت خرید مستقیم پوکه صنعتی لیکا

دسته بندی:

پوکه صنعتی لیکا

پوکه صنعتی لیکا یکی از معروف‌ترین پوکه‌های صنعتی است که از منبسط شدن خاک رس به دست می‌آید. این پوکه صنعتی به دلیل نداشتن هیچ‌گونه مواد شیمیایی و آهکی بسیار پرکاربرد است. به طوری که از آن‌ها به عنوان مواد اولیه در ساختمان‌سازی‌ و ساخت سازه‌های بتنی استفاده می‌کنند. استقامت و دوام سبک دانه صنعتی لیکا می‌تواند نظر هر خریدار مشکل پسندی را به خود جلب کند. برای این کار تنها کافی است نمونه کوچک آن را امتحان کنید تا از سطح کیفیت و مرغوبیت سبک دانه صنعتی لیکا اطمینان پیدا کنید. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم در مورد مشخصات، موارد کاربرد و روش‌های خرید و عرضه آن با شما صحبت کنیم.

 

منظور از پوکه صنعتی لیکا چیست؟

پوکه صنعتی لیکا را از دانه‌های منبسط شده خاک رس تهیه می‌کنند. برای این کار در ابتدا خاک رس را به عنوان مواد اولیه از کوه‌ها استخراج می‌کنند. سپس آزمایش‌هایی زیادی را روی آن انجام می‌دهند تا مطمئن شوند که مواد شیمیایی و آهکی در آن وجود ندارد. بعد از آن خاک‌ رس را به گل تبدیل کرده و آن‌ها را به دانه‌های کوچکی تقسیم می‌کنند. حالا نوبت آن رسیده است تا گلوله‌های گلی را برای پخته شدن وارد کوره‌های گردان ‌کنند. تولیدکنندگان پوکه صنعتی گل‌های رس را در دمای 1200 درجه کوره قرار می‌دهند. دمای زیاد کوره باعث می‌شود هوای داخل گل‌ها محبوس شوند. به طوری که در نهایت منجر به ایجاد تخلخل‌هایی در پوکه صنعتی می‌شوند. خوب است بدانید که اولین پوکه‌های صنعتی در کشور ما در سال 1357 بعد از الگوبرداری از کشورهای پیشرفته‌ای مانند آمریکا و انگلیس تولید شده است.

سبک دانه‌های لیکا شکل گرد و سطح زبری دارند. رنگ ‌دانه‌های آن قهوه‌ای است. در حالی که بافت درون آن سیاه می‌باشد. بعد از آن که گل‌های رس پخته و سرد شدند آن‌ها را برای تفکیک دانه‌ها وارد سرند می‌کنند. در این بخش دانه‌ها را در سه دسته 0-4، 4-10 و 10-20 میلی‌متر تقسیم‌بندی می‌کنند. هر کدام از این دانه‌ها برای کارهای مختلفی کاربرد دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

مشخصات پوکه صنعتی لیکا

سبک دانه صنعتی لیکا برای خود مشخصات مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را برای شما خلاصه کرده‌ایم.

سبک:

به دلیل وجود فضای خالی در میان دانه‌های پوکه، وزن هر متر مکعب سبک دانه لیکا حدود 220-230 کیلوگرم است. این فضای خالی معمولا حدود 73 الی 88 درصد حجم کل سنگریزه‌ها را اشغال می‌کند. در صورتی که به وسیله سبک دانه‌های لیکا بتن فشرده تولید کنید وزن آن‌ها به 950 کیلوگرم می‌رسد که در حالت غیر متراکم نیز 700 کیلو می‌باشد.

عایق حرارت:

هوا رسانای ضعیف گرما است. به همین دلیل سبک دانه‌های صنعتی لیکا نیز حرارت را به سختی از خود عبور می‌دهند. هر چه میزان تخلخل‌های موجود در پوکه‌های صنعتی لیکا بیشتر باشد، در این صورت میزان رسانای گرمایی آن‌ها کمتر می‌شود. بنابراین خرید پوکه صنعتی لیکا گزینه خوبی برای ساخت دیواری‌های عایق می‌باشد. خوب است بدانید که استفاده از دیوارهای عایق هزینه سوخت و برق ساختمان‌ها را به شدت کاهش می‌دهد.

 

عایق صدا:

وجود این حفره‌ها باعث می‌شوند 50 درصد صداهای تولید شده از طرف مقابل آن عبور نکنند. بنابراین در این مصالح ساختمانی امواج صوتی به دلیل ایجاد اصطکاک مستهلک می‌گردند.

 

مقاومت بالا در برابر فشار:

دانه‌های لیکا در برابر فشارهای مختلف مکانیکی و ساخت و سازی متفاوت فشرده نمی‌شوند. به طوری که نسبت هوای موجود در پوکه‌ها همواره ثابت است.

 

جذب رطوبت بالا:

سبک دانه‌های لیکا می‌توانند تا 18 درصد وزن خود آب و رطوبت جذب کنند. اما با این وجود استقامت و مقاومت خود را به راحتی از دست نمی‌دهند. بنابراین استفاده از آن‌ها در سازه‌هایی که در مناطق باران‌خیز یا در کنار دریا و رودخانه وجود دارند، بسیار رایج است.

 

واکنش ناپذیری با مواد شیمیایی:

سبک دانه صنعتی لیکا به دلیل ph 7 کاملا خنثی است و دانه‌ای آن در مجاورت با مواد شیمیایی آلی و اسیدی هیچ‌گونه واکنشی نشان نمی‌دهند. بنابراین شما از آن‌ها می‌توانید در هر سطوحی استفاده کنید. یعنی خرید پوکه صنعتی لیکا برای سازه‌هایی که با مواد شیمیایی و ترکیبات مختلف سرو کار دارند، بسیار مناسب است.

 

مقاوم در برابر سرما:

خرید پوکه صنعتی لیکا برای آن دسته از خریداران که در مناطق سرد و یخبندان زندگی می‌کنند، بسیار خوب است. زیرا این محصول می‌تواند سرمای زیادی را تحمل کند و استقامت خود را در برابر آن‌ها از دست ندهد.

 

ماندگاری بالا:

عمر مفید دانه‌های لیکا بیش از 100 سال است. بنابراین شما می‌توانید از آن‌ها برای سازهایی با کارایی بیشتر استفاده کنید. خوب است بدانید که بعد از 100 سال نیز در صورتی که از آن‌ها به خوبی مراقبت کنید و ساختمان‌های خود را دائم تعمیر کنید، آنگاه می‌تواند عمر آن‌ها بیشتر شود.

 

قابلیت استفاده زیاد:

شکل دانه‌های لیکا به صورت کروی است و می‌تواند در هر فضایی به عنوان سنگ‌دانه، مورد استفاده قرار بگیرند.

 

قابلیت ترکیب با مصالح ساختمانی دیگر:

این سبک دانه‌ها را می‌توانید با انواع سیمان‌های مختلف ترکیب کنید و از آن‌ها ملات‌های مقاوم و ضد زلزله تهیه کنید.

 

 

کاربرد انواع سبک دانه صنعتی لیکا

سبک دانه صنعتی لیکا مانند مصالح ساختمانی دیگر برای خود کاربردهای زیادی دارد که توضیح مختصری را در مورد آن‌ها می‌دهیم.

 •   دانه‌های 0-4 میلی‌متری: از این دانه‌ها بیشتر برای ساخت بتن سبک، بلوک سبک،‌قطعات پیش ساخته، پرکننده سبک، ملات لیکا، تصفیه آب کشاورزی از قبیل کشت آبی و غیره استفاده می‌کنند. وزن هر متر مکعب پوکه صنعتی لیکا با دانه‌های ریز، بین 510 تا 560 کیلوگرم است.
 •   دانه‌های 4-10 میلی‌متری: وزن هر متر مکعب پوکه صنعتی لیکا با دانه‌های 4 تا 10 میلی‌متری حدود 320 تا 370 کیلوگرم است. از آن‌ها بیشتر برای ساخت بتن سبک، بلوک سبک،‌قطعات پیش ساخته، کشت آبی، تزئین گلدان‌های آپارتمانی و فضای سبز استفاده می‌کنند.
 •   دانه‌های 10-25 میلی‌متری: وزن هر متر مکعب پوکه صنعتی لیکا با اندازه ذرات 10 تا 25 میلی‌متر بسیار سبک است. زیرا در آن‌ها حفره‌های زیادی وجود دارند که وزن آن‌ها را کم می‌کنند. در حال حاضر وزن هر متر مکعب پوکه صنعتی لیکا بین 250 تا 300 کیلوگرم است. معمولا از آن‌ها برای تهیه بتن سبک پرکننده، تصفیه آب و فاضلاب،‌زهکشی، کشاورزی از قبیل تزیین، کشت آبی، صیفی‌جات گلخانه‌ای، گلدان‌های آپارتمانی و غیره استفاده می‌کنند.

خوب است بدانید که از همه این ذرات لیکا می‌توان برای شیب بندی و کف سازی، پرکننده سبک، راه‌سازی و کشاورزی بهره برد. هم‌چنین میانگین وزن هر متر مکعب پوکه صنعتی لیکا با اندازه ذرات 0 تا 25 میلی‌متر بین 300 تا 350 کیلوگرم متغیر است.

کارخانه تولید کننده پوکه صنعتی لیکا

شاید برای عده‌ای سوال پیش آمده باشد که کارخانه سبک دانه صنعتی لیکا  کجاست و نام اصلی آن چیست؟

نام اصلی کارخانه پوکه صنعتی لیکا به همین نام «لیکا» است که مخفف عبارت انگلیسی Light Expanded Clay Aggregate می‌باشد. معنی این عبارت دانه رس سبک منبسط شده است. پس در واقع لیکا نام یک برند تولید کننده انواع پوکه صنعتی در کشور است که به دلیل تولید پوکه‌های صنعتی مرغوب و با کیفیت نسبت به کارخانه‌های دیگر از شهرت بالایی برخوردار است. تاریخچه استفاده از سبک دانه لیکا به زمانی می‌رسد که مهندسان ساختمانی به دنبال ساخت آپارتمان‌هایی با ارتفاع بزرگ و وزن سبک بودند. به همین دلیل آن‌ها این محصولات را تولید کردند.

خوب است بدانید که در حال حاضر کارخانه سبک دانه صنعتی لیکا به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان سبک دانه صنعتی کشور قادر است محصولات خود را با ارزان‌ترین قیمت در اختیار خریداران قرار دهد. بنابراین شما برای خرید پوکه صنعتی لیکا می‌توانید به بخش مصالح ساختمانی خوارزم سازه مراجعه کنید تا در آن ضمن به دست آوردن بروزترین اطلاعات قیمت پوکه صنعتی لیکا بازار آن‌ها را به ارزان‌ترین قیمت درب کارخانه بخرید.

 

ارزان‌ترین قیمت عمده پوکه صنعتی لیکا

تفاوت قیمت در هر متر مکعب پوکه صنعتی لیکا ممکن است برای آن دسته از خریدارانی که قصد دارند تنها چند متر مکعب سبک دانه صنعتی تهیه کنند، زیاد مهم نباشد. اما برای آن دسته از خریدارانی که می‌خواهند آن‌ها را به صورت عمده سفارش دهند بسیار تاثیرگذار است. بدین طریق مراجعه به فروشندگانی که قیمت پوکه صنعتی لیکا را با توجه به وزن خریداری شده آن‌ها تغییر می‌دهند، بسیار عالی است. حال شما برای این کار می‌توانید به بخش خدمات ساختمانی خوارزم سازه مراجعه کنید تا در آن جدیدترین و ارزان‌ترین قیمت عمده پوکه صنعتی لیکا را تهیه کنید. این شرکت بازرگانی برای جلب رضایت مشتریان خود و تشویق آن‌ها به خاطر انتخاب درستشان قادر است تخفیف‌های ویژه‌ای را در نظر بگیرد. البته در صورتی که قرارداد همکاری طولانی‌مدت با این شرکت بازرگانی ببندید، آنگاه قیمت عمده پوکه صنعتی لیکا برای شما بسیار ارزان خواهد شد.

 

خرید اینترنتی پوکه صنعتی لیکا در خوارزم سازه

با توجه به این که برای مهندسان و سازندگان سازه‌های ساختمانی هزینه و زمان بسیار مهم است. خرید اینترنتی پوکه صنعتی لیکا می‌تواند این مشکلات را حل کند. زیرا شما در آن می‌توانید به سایت‌های مختلف عرضه و فروش انواع پوکه ساختمانی مراجعه کنید و با بررسی و مقایسه قیمت آن‌ها، یکی از آن‌ها را به عنوان محصول خود در نظر بگیرید.

خوب است بدانید که همیشه قیمت ارزان، نشان دهنده کیفیت خوب محصول نیست. زیرا برخی از پوکه‌های صنعتی از مقاومت خوبی برخوردار نیستند. به همین دلیل آن‌ها را با قیمت‌های ارزان‌تری ارائه می‌دهند. بنابراین بهترین روش خرید پوکه صنعتی لیکا مراجعه به شرکت‌های معتبر است. خوب است بدانید که شرکت خوارزم سازه برای ارائه خدمات بیشتر به مشتریان خود در شهرهای مختلف کشور، نمایندگی فروش مصالح ساختمانی در نظر گرفته است. بنابراین شما برای خرید بیشتر می‌توانید به سامانه آن‌ها مراجعه کنید. البته در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید از طریق وب‌سایت آن‌ها نیز یک خرید اینترنتی پوکه صنعتی لیکا به یاد ماندنی انجام کنید.

ارسال انواع پوکه صنعتی لیکا به سراسر کشور

خوب است بدانید که شرکت خوارزم سازه به عنوان یکی از فروشندگان انواع پوکه لیکا قادر است محصولات خود را به سراسر کشور ارسال کند. بدین طریق بعد از خرید پوکه صنعتی لیکا آن‌ها را به کمک سرویس حمل و نقل خود در اختیارتان قرار می‌دهد. در این شرکت انواع نیسان، کامیون تک محور، کامیون دو محور، خاور و تریلی وجود دارد که با توجه به حجم محموله خریداری شده شما می‌توانید آن‌ها را درخواست دهید.

مدت زمان ارسال و رسیدن آن به دست شما بین یک الی چند روز خواهد بود. این مدت زمان به فاصله شما از نمایندگی فروش پوکه صنعتی خوارزم سازه بستگی دارد. به عنوان مثال در شهرهای بزرگی مانند تهران، مشهد، کرج، اصفهان، شیراز، تبریز و غیره ارسال پوکه‌های صنعتی لیکا یک روز طول خواهد کشید. در حالی که برای شهرستان‌های دیگر حداکثر به 3 روز زمان نیاز دارد. حالا بهتر است شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و قیمت پوکه صنعتی لیکا، به صورت مستقیم با کارشناسان خوارزم سازه صحبت کنید.

3.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس