عرضه و فروش بهترین پوکه ساختمانی

دسته بندی:

پوکه معدنی و صنعتی

پوکه ساختمانی یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی در واحدهای آپارتمانی و ساخت‌وسازهای مرتفع می‌باشد. به دلیل رشد جمعیت در شهرهای بزرگ و افزایش قیمت زمین مردم مجبور هستند در واحدهای چند طبقه زندگی کنند. معمولا پوکه‌های ساختمانی به دلیل وزن سبکی که دارند بسیار مورد توجه مهندسان عمرانی قرار گرفته‌اند. زیرا استفاده از مصالح سبک، یکی از معیارهای مهم ساخت پروژه‌های سنگین می‌باشد. استفاده از پوکه به جای نمونه‌های مشابه آن تا حد زیادی وزن ساختمان را کم کرده است. به همین دلیل اگر به دنبال ساخت ساختمانی با وزن کم و استحکام قوی هستید می‌توانید پوکه ساختمانی بخرید. اما شاید برای شما سوال پیش آمده باشد چند نوع پوکه ساختمانی داریم؟ مناسب‌ترین نوع پوکه ساخت‌وسازهای مسکونی کدام است؟ قیمت آن‌ها چقدر می‌باشد؟ در ادامه مقاله قصد داریم در مورد این سوالات بیشتر توضیح دهیم.

 

نقش پوکه در ساختمان‌سازی چیست؟

پوکه‌ها، در واقع سنگ‌دانه‌های سبک طبعی (معدنی) هستند که به صورت طبیعی در جهان وجود دارند یا به وسیله دستگاه‌های مختلف فرآوری می‌شوند. معمولا آن‌ها به دلیل تخلخل کم بسیار سبک وزن هستند. لذا کارایی زیادی در ساخت‌وسازها عمرانی دارند.

همان‌گونه که در بالا ذکر شد پوکه یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی به شمار می‌آید و کاربردهای زیادی دارد. از آن برای شیب بندی ساختمان جهت جاری شدن آب باران به کف ساختمان، پوشاندن روی لوله آب و تاسیسات، کف سازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی، فنداسیون و بتون‌ریزی استفاده می‌کنند. در ساختمان‌های بزرگ نیز معمولا برای ایجاد دیوار و بتن، پوکه را با سیمان مخلوط می‌کنند تا سازه‌های سبکی را تولید کنند. همچنین از پوکه‌ها برای ایجاد دیوار، سقف، ملات و اندود و فرآورده‌های قیری نیز بهره می‌برند. برخی از مهندسان برای پر کردن فضاهای داخل میان ساختمان‌سازی‌ها از پوکه بهره می‌برند. البته پوکه‌ها می‌توانند به عنوان عایق حرارتی و صوتی نیز عمل کنند. به همین دلیل استفاده از آن‌ها در ساختمان‌های سنتی و مدرن لازم و ضروری است.

انواع پوکه‌های ساختمانی موجود در بازار

پوکه‌ها به صورت کلی به دو دسته مختلف تقسیم می‌شوند که پوکه ساختمانی یکی از آن‌ها است. ما در این بخش قصد داریم در مورد این پوکه صحبت کنیم که شرکت خوارزم سازه سابقه طولانی در تولید و عرضه آن دارد. پوکه‌های ساختمانی نیز به دو دسته مختلف پوکه صنعتی و پوکه معدنی تقسیم می‌شوند.

 

پوکه معدنی:

این پوکه‌ها بر اثر عوامل طبیعی مانند فعالیت آتش‌فشان‌ها و غیره به وجود می‌آیند. آن‌ها نسبت به نمونه‌های صنعتی مشابه خود مانند شن و ماسه، وزن بسیار سبکی دارند و درجه سختی آن‌ها زیاد است. رنگ این نوع پوکه‌ها سفید، خاکستری مایل به سفید یا زرد می‌باشد. اندازه دانه‌های این پوکه‌ از ذرات غباری تا دانه‌هایی به ابعاد 10 سانتی‌متر متغیر است. هر کدام از ذرات بالا برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا همه این پوکه‌ها برای خود ویژگی‌های خاصی دارند که در زیر به چند مورد آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • پوکه‌های معدنی دارای وزن کمی در حد 0.5 الی 1 تن در هر مترمکعب می‌باشند. به همین دلیل می‌توانند روی آب شناور شوند.
 • یکی از خواص پوکه‌های معدنی این است که آن‌ها جزو عایق‌های حرارتی و صوتی به شمار می‌آیند.
 • در برابر آتش‌سوزی مقاوم هستند و تغییرات دما تا 760 درجه سانتی‌گراد روی شکل و ظاهر آن‌ها تاثیری ندارد.
 • تمام ساختمان‌ها و سازه‌هایی که به وسیله پوکه معدنی ساخته می‌شوند مقاومت بیشتری نسبت به وزن خود دارند. معمولا این ویژگی‌ها در پوکه اسکوریا بیشتر نمایان می‌شود.
 • ترکیب پوکه طبعی با آهک شکفته می‌تواند یک سیمان طبیعی به وجود بیاورد. این سیمان قادر است در زیر یا روی آب سخت شود. به همین دلیل از این ماده می‌توان به عنوان یکی از اجزای تشکیل‌دهنده سیمان در صنعت سیمان سازی استفاده کرد.

 

پوکه‌های معدنی نیز خود به چند نوع مختلف تقسیم می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1. پوکه  عدسی:

پوکه عدسی نوعی سنگ‌ریزه طبعی است که ابعاد دانه‌های آن بین 10 الی 15 میلی‌متر می‌باشد. در بازار معمولا نمونه‌های 550 تا 600 کیلوگرمی آن وجود دارد که در بخش مصالح ساختمانی خوارزم سازه نیز می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. از این نوع پوکه‌ها بیشتر در ساخت بلوک‌های سبک، دیوار و سقف استفاده می‌کنند.

2. پوکه  نخودی:

پوکه ساختمانی نخودی از نظر اندازه بسیار شبیه پوکه عدسی است. اما وزن آن‌ها بسیار سبک‌تر از نوع عدسی می‌باشد. مقاومت پوکه نخودی بسیار زیاد است و از آن‌ها برای ساخت‌ کف ساختمان استفاده می‌کنند.

3. پوکه بادامی:

این پوکه، همان پوکه نخودی و عدسی در دانه‌های بزرگ‌تر است. به همین دلیل قیمت آن نسبت به نمونه‌های ذکر شده کمتر می‌باشد.

4. پوکه سیاه:

پوکه سیاه یکی از انواع پوکه‌هایی است که از معادن روباز استخراج می‌کنند. این پوکه بیشتر در ساخت دیوارها، ساختمان‌ها، شیب بندی پشت‌بام، ساخت دیواره تونل‌ها، کشاورزی، ساخت آب نماها و غیره استفاده می‌کنند.

5. پوکه ماسه‌ای:

پوکه ماسه‌ای یکی از انواع پوکه ساختمانی است که ابعاد دانه‌های آن در حد 0 تا 5 میلی‌متر می‌باشد. از این پوکه‌ها معمولا در وزن 800 تا 900 کیلوگرم در بازار مصالح ساختمانی خرید و فروش می‌شود. البته شما برای تهیه آن‌ها می‌توانید با کارشناسان فروش خوارزم سازه در ارتباط باشید تا بهترین محصولات آن‌ها را با قیمت بسیار ارزان تهیه کنید. خوب است بدانید که پوکه ماسه‌ای بیشتر برای ساخت بلوک‌های دیواری و سقفی، ساخت بتن، موزاییک سبک، بتن سبک و برای پر کردن سطح لوله بهره می‌برند. کاربرد پوکه ماسه‌ای بسیار فراتر از ساخت‌وسازها می‌باشد. زیرا از دانه‌های 2 تا 40 میلی‌متری آن به عنوان عایق حرارتی برای سردخانه‌ها، گرم‌خانه‌ها و پوشش لوله‌های حرارتی استفاده می‌کنند.

 

پوکه صنعتی:

پوکه صنعتی یکی از انواع پوکه‌های مورد استفاده در صنایع عمرانی می‌باشد که آن را با قرار دادن خاک رس یا لیکا در کوره‌های گردان با دمای 1200 درجه تولید می‌کنند. برای این کار در ابتدا خاک رس را آسیاب و با آب مخلوط می‌کنند. سپس با دستگاه‌های صنعتی ورز داده و به دانه‌های مختلف تبدیل می‌کنند. در نهایت نیز آن‌ها را در کوره‌های گرم قرار می‌دهند تا کاملا پخته شوند. معمولا پوکه‌های صنعتی وزن سبکی دارند و می‌توانید به عنوان عایق صدا در ساختمان‌ استفاده کنید. وقتی شما پوکه صنعتی را با مصالح ساختمانی دیگری ترکیب می‌کنید، آنگاه مقاومت خوبی به دست می‌آورد. این پوکه‌ها با گذشت زمان فاسد نمی‌شوند و در برابر آتش و حرارت بالا مقاوم هستند. از پوکه‌های صنعتی برای موارد زیادی مانند تولید بلوک سبک، کف سازی و شیب بندی بام، بتن سبک سازه‌ای، روف گاردن و غیره استفاده می‌کنند. شما برای تهیه آن‌ها و به دست آوردن قیمت پوکه مصالح ساختمانی – تهران – کرج می‌توانید با فروشندگان خوارزم سازه در ارتباط باشید.

 

تولیدکنندگان پوکه معدنی و صنعتی

همان‌گونه که در بالا ذکر شد پوکه‌های صنعتی را به کمک کوره‌های گردان تهیه می‌کنند. خاک رس آن را نیز با توجه به نوع پوکه فراهم می‌کنند. در تهیه و تولید پوکه‌های معدنی نیز باید لایه‌های مختلف زمین را به کمک دستگاه‌های سنگین و روز دنیا حفاری کنند تا به پوکه‌ خاص خود برسند. مثلا برای تهیه پوکه‌های نخودی باید زمین را به عمق 5 متر حفاری کنند تا بتوانند به لایه‌های سنگی آن برسند. البته وجود برخی از دستگاه‌های سنگ‌شکن می‌تواند برای تولید پوکه معدنی کمک کنند. در حال حاضر فعالان زیادی در صنعت تولید و استخراج انواع پوکه معدنی در کشور وجود دارند که شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید پوکه‌های ساختمانی به قیمت کارخانه آن‌ها می‌توانید با فروشندگان خوارزم سازه در ارتباط باشید.

فروشندگان انواع پوکه ساختمانی

به دلیل اهمیت بسیار بالای پوکه‌ها در ساخت‌وساز و تهیه مصالح ساختمانی فروشندگان زیادی در این خصوص در کشور وجود دارند. به همین دلیل کار خرید پوکه می‌تواند کمی دشوار باشد. اما فروشندگان خدمات ساختمانی خوارزم سازه می‌توانند در انتخاب و خرید بهترین پوکه ساختمانی به شما کنند. آن‌ها قبل از ثبت سفارش در مورد بهترین نوع پوکه ساختمانی مناسب کار شما مشاوره می‌دهند تا تجربیات و دانش‌های خود را به شما منتقل کنند. هم‌چنین آن‌ها قادر هستند با در نظر گرفتن بودجه شما پیشنهادات خوبی را ارائه دهند. شرکت بازرگانی خوارزم سازه نمایندگی‌های فروش زیادی در سراسر کشور دارد که شما برای تهیه قیمت پوکه مصالح ساختمانی – تهران – کرج یا هر شهرستان دیگری می‌توانید با نمایندگان آن در ارتباط باشید.

 

قیمت عرضه پوکه معدنی ساختمانی

در تعیین قیمت پوکه ساختمانی عوامل زیادی موثر است. یکی از آن‌ها نوع پوکه می‌باشد. زیرا قیمت همه آن‌ها یکسان نیست. مثلا قیمت پوکه ساختمانی بادامی از نوع عدسی و نخودی کمتر است. مولفه دیگری که بر قیمت خرید پوکه‌ها موثر است حمل و نقل آن‌ها می‌باشد. در واقع با توجه به طول مسافت جابجایی پوکه‌ها قیمت تمام شده آن‌ها نیز متفاوت است. اما شما نگران نباشید، شرکت خوارزم سازه به کمک کادر فنی و مهندسی فوق‌العاده‌ خود می‌تواند محصولات خریداری شما را به سراسر کشور ارسال کند.

عامل نهایی در تعیین قیمت خرید پوکه ساختمانی حجم آن‌ها می‌باشد. معمولا این مصالح ساختمانی برحسب مترمکعب یا تن اندازه‌گیری می‌شوند. البته برخی از فروشندگان نیز آن‌ها را بر اساس کیلوگرم می‌فروشند. ولی واحد اندازه‌گیری مترمکعب و تن کاربرد زیادی دارد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان