مشخصات و قیمت روز پوکه معدنی سفید

دسته بندی:

پوکه معدنی سفید

پوکه معدنی سفید چیست؟ کاربرد آن‌ چه می‌باشد؟ قیمت خرید پوکه معدنی سفید در کشور چقدر است؟ و غیره.

این‌ها می‌توانند تنها چند تا از سوال‌های موجود در ذهن خریدار پوکه معدنی سفید باشند تا به کمک جواب آن‌ها بتواند مناسب‌ترین پوکه معدنی سفید را بخرد. اما خوب است بدانید که قبل خرید آن‌ها به کاربرد و خاصیت‌های سبک دانه معدنی سفید پی ببرید تا به صورت در گسترده بخش‌های مختلف سازه‌های عمرانی و مهندسی خود استفاده کنید. به همین دلیل در ادامه قصد داریم در مورد این مصالح ساختمانی با کیفیت صحبت کنیم.

 

سنگریزه پوکه معدنی سفید چیست؟

پوکه معدنی سفید یکی از انواع پوکه‌های موجود در کشور است. معمولا رنگ این پوکه، سفید است و به همین دلیل به سبک دانه معدنی سفید معروف می‌باشد. مرغوب‌ترین پوکه سفید معدنی در مناطق بستان‌آباد شهر تبریز تولید می‌شود. لذا آن‌ها را به پوکه سفید تبریز و بستان‌آباد نیز می‌شناسند. رنگ سفید این پوکه‌ها به دلیل نحوه تشکیل شدن آن‌ها است. زیرا این پوکه‌ها وقتی به حالت مذاب در می‌آیند مواد ماگما سیلیسی خود را به صورت انفجاری به سطح زمین پرتاب می‌کنند. وقتی آن‌ها به سطح زمین رسیدند با هوا ترکیب شده به رنگ سفید در می‌آیند.

میزان تحمل گرما سبک دانه معدنی سفید 700 درجه سانتی‌گراد است، اما بعد از آن تغییر شکل می‌دهد. سبک دانه سفید معدنی مانند پوکه‌های دیگر وزن سبکی دارند و استحکام آن‌ها زیاد است. حال اگر شما نیز به دنبال ساخت سازه‌های ایمن و با استحکام بالایی هستید باید به دنبال تهیه مصالح ساختمانی باکیفیت باشید که یکی از آن‌ها پوکه‌های سفید معدنی می‌باشد.

 

مشخصات سبک دانه معدنی تبریز

خوب است بدانید که پوکه سفید گرما، سرما و صدا را از خود عبور نمی‌دهد. بنابراین از آن در صنعت ساختمان‌سازی به عنوان عایق‌های ساختمانی به کار گرفته می‌شوند. پوکه سفید، یک ماده کاملاً وزیکولی است که ترکیب ژئوشیمیایی آن عمدتاً از سنگ‌های اسیدی، داسیت و ریولیت تشکیل شده است. این پوکه‌ها مانند پوکه‌های دیگر تخلخل و حباب‌ دارند که منجر به سبک وزن بودن آن‌ها می‌شوند. البته استقامت و دوام آن‌ها نسبت به وزن پوکه‌ها زیاد است. به همین دلیل از آن‌ها در بخش‌های مختلف ساختمان‌سازی استفاده می‌کنند. البته علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده این پوکه ساختمانی، عمر مفید بالایی دارد. لذا استفاده از آن‌ها می‌تواند سازه‌های شما را برای مدت طولانی مثل روز اول نگه دارد. به همین دلیل شما با خرید پوکه معدنی سفید هیچ‌گاه ضرر نخواهید کرد. حال اگر شما، قصد خرید پوکه معدنی سفید را دارید می‌توانید به سایت خوارزم سازه مراجعه کنید و اطلاعات بروزی را در مورد قیمت پوکه معدنی سفید به دست بیاورید.

انواع رایج‌ترین سبک دانه‌های معدنی سفید در کشور

سبک دانه‌های سفید معدنی موجود در کشور اندازه‌ ذرات مختلفی دارند. از این رو برای شناسایی پوکه‌ها، آن‌ها را در چند دسته زیر تقسیم‌بندی می‌کنند:

پوکه سفید ماسه‌ای: اندازه ذرات این پوکه مانند دانه‌های ماسه بسیار زیر است. به همین دلیل دانه‌های آن کاملا سبک وزن می‌باشند.

سبک دانه سفید عدسی: اگر اندازه ذرات دانه پوکه سفید کمی بزرگتر از نوع ماسه‌ای باشد به آن سبک دانه سفید عدسی می‌گویند.

سبک دانه سفید نخودی: بعد از پوکه سفید عدسی نوبت به سبک دانه سفید نخودی می‌رسد که اندازه دانه‌های آن چند میلی‌متر است. معمولا دانه‌های سبک دانه نخودی از دانه‌های پوکه سفید عدسی و ماسه‌ای بزرگتر است.

سبک دانه بادامی سفید: بزرگ‌ترین اندازه ذرات سبک دانه سفید معدنی به پوکه بادامی می‌رسد. معمولا در آن اندازه ذرات بین چند میلی‌متر تا چند سانتی‌متر هستند. اما وزن ذرات آن‌ها برخلاف اندازه پوکه‌ها بسیار سبک است و به همین دلیل جزو ارزان‌ترین سبک دانه‌ها به شمار می‌آیند.

 

قابلیت و کاربرد پوکه معدنی سفید چیست؟

شاید بعضی کسانی که قصد خرید این محصول را دارند می‌خواهند اطلاعاتی را در مورد کاربرد پوکه سفید معدنی به دست بیاورند. همچنین بدانند که مزایا بارز آن‌ها نسبت به نمونه‌های مشابه چگونه است و قابلیت‌های سبک دانه سفید معدنی چیست؟ به همین دلیل می‌خواهیم به چند مورد از آن‌ها در ادامه اشاره کنیم.

 • استفاده از پوکه سفید برای شیب بندی و کف سازی در پروژه‌های عمرانی بسیار رایج است.
 • از آن‌ها در ساخت ملات، بتن، سیمان، بلوک، دیوارهای آماده و غیره استفاده می‌کنند.
 • یکی از کاربرد پوکه معدنی سفید در ساخت لوازم پزشکی و داروسازی است. هم‌چنین از آن‌ها در ساخت صابون و خمیردندان استفاده می‌کنند.
 • به دلیل زیبایی خاصی که در ظاهر پوکه‌های سفید وجود دارد از آن‌ها برای تزئین دیوارهای هتل‌، تالار، بیمارستان‌، شرکت‌ و غیره استفاده می‌کنند.
 • در صنایع ساخت زیورآلات از سبک دانه سفید معدنی برای ساخت محصولات جدید و با کیفیت استفاده می‌کنند.
 • در کشاورزی نیز از سبک دانه معدنی سفید به عنوان کود و بالا رفتن املاح معدنی خاک بهره می‌برند.
 • یکی دیگر از کاربرد پوکه معدنی سفید جدا کردن لجن‌ها و زباله‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در تصفیه‌خانه‌ها است.
 • استفاده از سبک دانه سفید به دلیل مقاومت بالا در سازه‌های ضد زلزله کاربرد دارند.
 • به دلیل خاصیت‌های ضد گرما، ضد سرما و ضد صدا کاربرد خاصی در ساختمان‌های شهرهای بزرگ و شلوغ دارند.
 • به دلیل زبری سطح این پوکه‌ها از آن به عنوان ساینده در صنعت چرم‌سازی استفاده می‌کنند.

 

تولیدکنندگان پوکه معدنی سفید بستان‌آباد

همان‌گونه که در بالا ذکر شد، پوکه سفید ساختمانی بر اثر مواد مذاب انفجاری آتش‌فشان‌ها به وجود می‌آید. بعد از گذشت مدتی که این سنگ‌ها سرد شدند، آنگاه توسط بلدوزرها حفاری می‌شوند و لایه‌های روی آن را جدا می‌کنند. وقتی به لایه مدنظر رسیدند، در این صورت عملیات برداشت سنگ و خاک پوکه سفید آغاز می‌شود. عملیات بارگیری سبک دانه‌ها نیز توسط لودر انجام می‌گیرد. در نهایت نیز به کارخانه تولیدکننده پوکه معدنی سفید آن‌ها را ارسال می‌کنند. تولیدکنندگان پوکه سفید نیز آن‌ها را توسط سنگ‌شکن‌ها در ابعاد مختلفی خرد می‌کنند. سپس پوکه‌ها را با ارزان‌ترین قیمت در اختیار خریداران قرار می‌دهند. البته مهندسین مجرب نیز آزمایش‌هایی را روی آن‌ها انجام می‌دهند تا میزان مقاومت و درجه سختی پوکه‌های سفید را بسنجند.

خوب است بدانید که مرغوب‌ترین سبک دانه معدنی سفید در بستان‌آباد تبریز تولید می‌شود. به همین دلیل شما برای خرید پوکه معدنی سفید می‌توانید به بخش مصالح ساختمانی خوارزم سازه مراجعه کنید تا مرغوب‌ترین سبک دانه سفید معدنی تبریز را به ارزان‌ترین بها تهیه کنید.

 

قیمت خرید پوکه معدنی سفید تبریز

قبل از آن که در مورد قیمت پوکه سفید تبریز صحبت کنیم، بهتر است عوامل تاثیرگذار در قیمت آن‌ها را معرفی کنیم. در قیمت پوکه معدنی سفید، وزن آن‌ها تأثیرگذار هستند، هرچه وزن ذرات سبک‌تر باشد به دلیل مرغوبیت و استحکام بالا قیمت آن‌ها زیاد می‌شود. درجه سختی و استحکام آن‌ها نیز در قیمت سبک دانه معدنی سفید موثر هستند. بدین طریق که هر چه درجه سختی پوکه سفید بیشتر و بالاتر باشد، آنگاه قیمت آن بیشتر می‌شود.

حال در صورتی که شما از فروشندگان سایت خوارزم سازه بخواهید پوکه‌های سفید تبریز را به محل مورد نظرتان جابجا کنند، در این صورت هزینه باربری نیز به قیمت پوکه معدنی سفید اضافه می‌شود. بنابراین بهتر است به بخش خدمات ساختمانی خوارزم سازه مراجعه کنید. سپس بعد از گفتگو با کارشناسان فروش آن، بروزترین قیمت پوکه معدنی سفید تبریز را دریافت کنید.

قیمت خرید پوکه معدنی سفید

قیمت خرید پوکه معدنی سفید

بهترین روش خرید پوکه معدنی سفید چیست؟

سبک دانه سفید تبریز را به دلیل کاربردهای زیادی که در صنایع مختلف دارند را به صورت عمده و جزیی سفارش می‌دهند. در روش فروش جزیی آن‌ها را در کیسه‌های مختلفی بسته‌بندی کرده و با قیمت‌های متفاوت عرضه می‌کنند. اما در روش خرید عمده آن‌ها را برحسب تن یا مترمکعب ارائه می‌دهند. بنابراین برحسب نیاز خود می‌توانید آن‌ها را به صورت عمده و جزیی خریداری کنید. البته به یاد داشته باشید که هر سبک دانه معدنی سفید مناسب هر کاری نیست. مثلا از پوکه‌هایی با تخلخل بالا، در ساخت سازه‌های بزرگ استفاده می‌کنند. زیرا علاوه بر مقاومت، درجه سختی زیادی دارند. در حالی که ممکن است چنین سبک دانه‌هایی مناسب ساخت زیورآلات نباشد. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید پوکه معدنی سفید در مورد کاربرد آن‌ها نیز صحبت کنید تا فروشندگان خوارزم سازه بتوانند بهترین سبک دانه سفید را به شما عرضه کنند.

البته به یاد داشته باشید که این محصولات تنها در نقاط کمی از کشور تولید می‌شوند. به همین دلیل بهترین روش خرید پوکه معدنی سفید نیز برای خریداران مختلف می‌تواند متفاوت باشد. در حال حاضر فروشندگان کمی در کشور سبک دانه معدنی سفید را عرضه می‌کنند. به همین دلیل شما باید آن‌ها را تنها از فروشندگان معتبری مانند سایت خوارزم سازه تهیه کنید. این شرکت بازرگانی علاوه بر این که می‌تواند بهترین سبک دانه معدنی سفید را به شما ارائه دهد، آن‌ها را به قیمت روز کارخانه به فروش می‌رساند. لذا برای تهیه آن‌ها به صورت تلفنی یا آنلاین با کارشناسان فروش این شرکت بازرگانی در تماس باشید.

 

ارسال سبک دانه معدنی سفید به سراسر کشور

خوب است بدانید که شرکت بازرگانی خوارزم سازه به عنوان یکی از فعال‌ترین شرکت‌های حوزه عرضه و فروش انواع پوکه معدنی در کشور می‌تواند محصولات خریداری شما را به سراسر کشور ارسال کند. بنابراین اگر شما از شهرستان‌های دور باشید هیچ‌گونه نگرانی در مورد دریافت مصالح ساختمانی خود نداشته باشید. این شرکت می‌تواند آن‌ها را به کمک کادر فنی خود به آدرس مدنظر شما ارسال کند. هم‌چنین خوب است بدانید که در این شرکت، علاوه بر سبک دانه معدنی سفید نمونه‌های دیگری نیز از پوکه‌های معدنی و صنعتی وجود دارند. برای این کار تنها کافی است با کارشناسان فروش سایت خوارزم سازه در تماس باشید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس