قیمت تیرچه پیش تنیده خرید مستقیم

دسته بندی:

قیمت تیرچه پیش تنیده

تیرچه یکی از مصالح ساختمانی می باشد که کاربرد آن در کف و سقف ساختمان می باشد. این قسمت از ساختمان در برابر فشارهای وارده باید تحمل خوبی داشته باشد. تیرچه ها عموما قادرند وزن زیادی از اجزای ساختمان را متحمل شوند. یکی از انواع تیرچه ها، تیرچه پیش تنیده می باشد. تیرچه ها از لحاظ قیمت تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. قیمت تیرچه پیش تنیده و سایر تیرچه ها را با توجه به شاخص های مخصوصی تعیین می نمایند. اما باید بدانید که هزینه یک تیرچه تنها وابسته به قیمت آن نیست. در این قیمت گذاری هزینه اجرای سقف نیز موثر می باشد. لازم به ذکر است بدون شک، بهترین کارخانه تیرچه پیش تنیده تهران ،کارخانه تیرچه تنیده کرج ، خوارزم سازه می باشد. استعلام قیمت عمده تیرچه پیش تنیده در این مرکز در هر لحظه ممکن است.

هزینه اجرای سقف شامل هزینه های تهیه بلوک، اجرای بلوک، آرماتور بندی و بتن ریزی می باشد. خرید بتن و آرماتور نیز جزء هزینه ها محسوب شده و بعلاوه پروفیل نیز در این مجموعه قابل ذکر می باشد.

در حالت کلی زمانیکه بخواهیم هزینه تیرچه پیش تنیده را با هزینه ی انواع دیگر تیرچه ها در مقایسه قرار دهیم، به این نتیجه می رسیم که قیمت عمده تیرچه پیش تنیده کمتر بوده و تهیه آن مقرون به صرفه تر می باشد. تیرچه پیش تنیده در مقایسه با تیرچه های دیگر در هزینه 15 الی 30 درصد صرفه جویی می نماید. این میزان در دهانه های بزرگتر به میزان 50 درصد نیز میرسد.

موارد موثر در قیمت تیرچه پیش تنیده

عموما در قیمت گذاری تیرچه، اندازه سفارش نیز دخیل می باشد. شرکت های زیادی این تیرچه ها را عرضه می دارند و بازار رقابتی بسیار داغی برای این محصول وجود دارد. با این حال توصیه ما به شما این است که خرید تیرچه پیش تنیده را از گکارخانه تیرچه پیش تنیده تهران خوارزم سازه با سابقه درخشان در این عرصه و فروش بدون واسطه و به صورت مستقیم انجام دهید.

شکنندگی سازه های بتنی زیاد بوده و با اینکه تصور مردم این است که این محصولات مقاوم می باشند، این گونه نیست. دلیل مقاومت پایین این سازه ها، پایین بودن سطح مقاومت کششی بتن می باشد. برای حل این مشکل در سازه ها، در بتن ترک هایی ایجاد می نمایند. نام دیگر این تکنولوژی امروزه تکنولوژی پیش تنیدگی می باشد. در روش پیش تنیدگی بتن با میلگردهای بتنی ترکیب شده و سطح باربری آن تحت نیروی کششی قرار می گیرد. یکی از محصولاتی که با این روش به تولید می رسد، تیرچه پیش تنیده می باشد.

زمانی که دو ماده که تحت تنش هایی قرار دارند با یکدیگر اتصال بیابند و قادر باشند نیروهای موجود در یکدیگر را خنثی کنند، پدیده پیش تنیدگی ایجاد می گردد. در صورت اعمال این عملیات بر روی بتن، خروجی ما محصول بتن پیش تنیده می باشد. در این روش کابلهایی با مقاومت کششی بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

این کابل های در زمان اتمام عملیات جمع شده و قادر خواهند بود فشار بالاتری را تولید نمایند. مقاومت این بتن افزایش یافته و قادر خواهد بود کشیدگی های زیادی را تحمل نماید و بار بیشتری را نگهداری کند. قیمت عمده تیرچه پیش تنیده به متریال استفاده شده در آن بستگی دارد.

کارخانه تیرچه پیش تنیده تهران

تیرچه پیش تنیده

در این بخش به توصیف یک تیرچه پیش تنیده می پردازیم تا از این طریق شما را در خرید تیرچه پیش تنیده راهنمایی کرده باشیم. تیرچه های پیش تنیده به بتن های با مقطع تی شکل که تحت فشارهای وارده از طریق کابل ها باشند، گفته می شود. این تیرچه ها به یکی از بهترین گزینه های برای جایگزینی تیرچه های قدیمی تر مثل خرپایی و پاشنه بتنی و کرومیت تبدیل شده اند.

 تیرچه های پیش تنیده تولید شده توسط خوارزم سازه که یک کارخانه با فروش عمده بدون واسطه می باشد، از بهترین انواع تیرچه های پیش تنیده موجود در صنعت است. این محصول به صورت پیش ساخته مورد استفاده قرار می گیرد و این بدان معنی می باشد که قبل از اجرا تولید می گردد. این مورد سرعت عمل کار ساخت و ساز را افزایش داده و کیفیت را مطلوب تر می نماید. استقبال بسیار زیادی از تیرچه پیش تنیده صورت گرفته است.

استفاده از این تیرچه ها مصرف فولاد را کاهش داده و از آلودگی های محیطی می کاهد. قیمت تیرچه پیش تنیده مقرون به صرفه بوده و نسبت به انواع دیگر تیرچه ها پایین تر می باشد. به همین دلیل است که خرید تیرچه پیش تنیده اقتصادی تر به نظر می رسد. می توانید قیمت این محصولات را از کارخانه تیرچه پیش تنیده تهران استعلام نمایید.

 

روش های تولید این تیرچه ها

استفاده از دستگاه اکسترودر : در این روش که یکی از اصولی ترین روش ها می باشد و با دستگاه های اروپایی به صورت استاندارد پیاده سازی می گردد، از بتن نان اسلامپ ( با شرط فشرده شدن روی خط) بهره می برند. این خروجی با بخار و حرارت فرآوری می گردد. در صورت استفاده ی تولیدکنندگان از دستگاه های چینی برای اخذ استاندارد مشکل به وجود می آید. خوارزم سازه تولید تیرچه پیش تنیده را با استفاده از بهترین دستگاه های اروپایی انجام می دهد و از این بابت خیال مشتریان راحت می باشد.

استفاده از قالب: در ساخت تیرچه پیش تنیده در گذشته از قالب استفاده می شد که این روزها این روش کاملا منسوخ شده است. مشکلاتی که این روش داشت اعم از ترک خوردن و سوراخ دار بودن بتن در پروسه قابل حل نبود. در روند تولیدی این تیرچه به علت استفاده از بتن روان خروجی مقاومت پایینی داشته و امکان اخذ گواهینامه استاندارد با این روش در کشور ایران وجود ندارد.

کارخانه تیرچه تنیده کرج

مقایسه کلی قیمت تیرچه پیش تنیده و دیگر تیرچه ها

همانطور که قبل تر نیز ذکر شد با خرید این محصول می توانید تا 50 درصد نیز صرفه جویی در هزینه های خود داشته باشید. بعلاوه جالب است بدانید با خرید تیرچه پیش تنیده مصرف بتن کارگاهی تا حدود بسیار زیادی کاهش یافته و این میزان صرفه جویی تا 25 درصد می باشد. شما می توانید داربست های خود را در محیط کارگاه و با استفاده از این تیرچه ها نصب کرده و در این میان نیز تا حدود 50 درصد صرفه جویی نموده باشید که این نرخ بسیار بالا می باشد.

 

بارگیری تیرچه پیش تنیده

از مزایای استفاده از تیرچه پیش تنیده این می باشد که نیاز به استفاده از میلگردهای ممان منفی از بین رفته و هزینه های شما کاهش چشمگیری می یابد. با استفاده از این تیرچه ها از بتن خشک بهره می برید و هزینه استفاده از بتن خشک به علت کاهش نسبت آب به سیمان ، کمتر می باشد.

تیرچه پیش تنیده موجب می شود که سازه شما سبک تر شود. در این تیرچه از بتن های اعلا با مقاومت و دوام بسیار زیاد و فولاد تولیدی اروپا با بالاترین کیفیت و مقاومت کششی استفاده می شود و در مقابل هزینه پایینی پرداخت می گردد.

ساختمان هایی که بر اساس استفاده از تیرچه پیش تنیده بنا شده باشند عمر طولانی تری داشته و مقاوم تر می باشند. تیرچه پیش تنیده را از مراکز تولید خریداری نمایید تا در کاهش هزینه ها گام بزرگی برداشته گردد، زیرا کارخانه هایی چون کارخانه خوارزم سازه که یکی از بهترین کارخانه تیرچه پیش تنیده تهران و معتبرترین کارخانه تیرچه تنیده کرج میباشد، بدون واسطه فعالیت می نمایند و هزینه دست به دست شدن و افزایش قیمت فروش عمده شاملشان نمی گردد. این مراکز تیرچه هایی استاندارد و مطمئن با بهترین قیمت را خدمت مشتریان خود عرضه می دارند.

تیرچه های پیش تنیده در بازار ایران

انواع بتنی تیرچه های پیش تنیده یکی از پرفروش ترین محصولات در بازار ایران به حساب می آیند. استفاده از این محصولات در اکثر ساخت و سازهای ایرانی به چشم می خورد. با این حال تیرچه پیش تنیده در ایران با مشکلاتی مواجه است. یکی از این اشکالات در روش اجرای این تیرچه می باشد که موجب شده است سقف های تولیدی از این طریق نسبت به تیرچه بلوک گران تر شده و به قالب بندی بیشتری نیاز داشته باشد. اشکال دوم نیز نیاز به بتن مقاوم تر بوده که کشور ایران توانایی تولید انبود از این بتن ها را دارا نیست.

اما در حالت کلی بنا به دلایلی که قبل تر نیز ذکر شد استفاده از این تیرچه ها اقتصادی و مقرون به صرفه تر برآورد می گردد. یکی از بهترین روش ها برای بالا بردن کیفیت سقف ها همین تیرچه ها می باشند که موجب می گردند هزینه کمتری پرداخت شده و از توقف پروژه های ساختمان با مشکلات مالی ممانعت به عمل آید. پیاده سازی این تیرچه ها نیازی به تیم متخصص نداشته و افرادی که از روش های خرپایی و تیرچه بلوک استفاده می نمودند قادر خواهند بود با این محصولات نیز کار کنند. این موضوع تیرچه های پیش تنیده را قابل توجه سرمایه گذاران ایرانی نموده است و معماران داخلی از درگیری با جزییات اضافی رها شده و کیفیت کار خود را افزایش می دهند.

اگر به دنبال بهترین  کارخانه تیرچه تنیده کرج می باشید و خواستار این هستید که از قیمت عمده تیرچه پیش تنیده مطلع گردید، با شماره تماس 09308424173 تماس بگیرید.

مزیت های تیرچه پیش تنیده

 • کاهش قیمت تیرچه پیش تنیده به علت هزینه پایین تر این تیرچه ها نسبت به انواع مشابه ( یکی از عوامل موثر در این کاهش هزینه، تولید انبود این نوع از تیرچه ها می باشد.)
 • مجهز بودن تیرچه پیش تنیده به گواهی استاندارد از مرکز تحقیقات ساختمان و کسب تاییدیه از این مرکز
 • کاهش حجم بتن ریزی در مقایسه با سایر تیرچه ها اعم از غندوله ای و فلزی به علت وجود توده بزرگ بتنی در این تیرچه (این مورد مسبب کاهش حجم بتن ریزی و هزینه های خرید و پمپاژ بتن شده است.)
 • کیفیت، دوام، ماندگاری و طول عمر بسیار بالای این محصول درمقایسه با تیرچه های خرپایی و …
 • قابلیت اجرای سقف با دهانه ی بلند تر با استفاده از این تیرچه
 • کاهش وزن و نیروی زلزله به علت کاهش میزان مصرف فولاد
 • عدم نیاز به اجرای شمع بندی به صورت موقت در تیرچه هایی که برای اماکن مسکونی زیر چهار و نیم متر اجرا می شوند.

سایر مزایای تیرچه مذکور

 • عدم نیاز به میلگرد ممان منفی در دو انتهای تیرچه پیش تنیده و کاهش هزینه های تولید
 • افزایش دوام و طول عمر مفید سقف تولید شده با استفاده از آن ( این مورد به دلیل عدم وجود ترک در بتن ها و عدم امکان ایجاد خوردگی در میلگرد ها است.)
 • تیرچه های پیش تنیده را می توان تا دهانه 12 متر اجرا نمود و از این طریق ستون های میانی منزل را حذف کرد.
 • کاهش مصرف بتن اضافی جان در این تیرچه ها تا حدود 20 درصد
 • مجهز به تاییدیه از سازمان استاندارد و مرکز تحقیقات صنعتی و راه و مسکن و شهرسازی
 • ایجاد زیبایی در معماری داخلی و سهولت در اجرا ( این مورد به دلیل حذف ستون ها میسر شده است)
 • ایجاد مقاومت بسیار بالا به دلیل امکان ساخت تیرچه ها با دهانه های بزرگ تر
 • کاهش وزن سقف ( این مورد به دلیل کاهش میزان استفاده از فولاد و بتن در این محصول می باشد.)
 • کاهش استهلاک و نیاز به تعمیرات سازه در طی گذشت سال ها
 • عدم وجود محدودیت برای استفاده از انواع تیرچه های تولیدی توسط کارخانه تیرچه تنیده کرج در ساختمان های مختلف

قیمت عمده تیرچه پیش تنیده

چرا با وجود این همه مزایا باز هم قیمت تیرچه های پیش تنیده کم است؟

در عرصه ساخت و ساز محصولات زیادی وجود دارد که با وجود کیفیت بالا مزیت کاهش قیمت را دارا می باشند. از دلایل این کاهش هزینه تولید این تیرچه ها به صورت انبوه و تمام اتوماتیک می باشد بعلاوه مقاومت کششی بسیار بالای این تیرچه ها موجب میگردد که نیاز به مصالح بسیاری در آن ها از بین برود و هزینه تامین مصالح اولیه برای تولید این محصولات کاهش چشمگیری را مواجه شود. بهترین کارخانه تیرچه پیش تنیده تهران و کارخانه تیرچه تنیده کرج ، خوارزم سازه می باشد که در اسرع وقت لیست قیمت عمده تیرچه پیش تنیده محصولات مورد نظر شما را برایتان ارسال می نماید.

 

ویژگی های سقف پیش تنیده

 • ساخت تیرچه پیش تنیده باید به صورت سپری انجام گردد. در این روش باید از یونولیت ها و بلوک های سیمانی در هر دو سمت تیرچه استفاده نمود.
 • ارتفاع پاشنه باید حداقل  سانتی متر باشد، برای عرض قسمت تحتانی حداقل 10 سانتی متر و محلی که بلوک ها در آن قرار می گیرند 4 سانتی متر لازم است.
 • در طراحی این تیرچه باید ارتفاع را به گونه ای انتخاب نمود که محصول خروجی بتواند بارهای وارده بر خود را تحمل نماید. غالبا در طراحی تیرچه پیش تنیده ارتفاع آن را بین 12 تا 17 سانتی متر در نظر می گیرند.
 • بتن ریزی قسمت سطح بالای تیرچه باید به صورت زبر و برجسته بوده و پیوستگی مورد نیاز از این طریق تامین گردد.
 • سیم ها باید بگونه ای جانمایی گردند که در قسمت زیرین تیرچه تنش بیشتری نسبت به قسمت های بالایی ایجاد گردد.
 • سرعت تولید این محصول در کارخانه تیرچه پیش تنیده تهران که خوارزم سازه می باشد، بسیار بالا بوده و کارخانه تیرچه تنیده کرج دارای قابلیت فروش به صورت عمده و تحویل در اسرع وقت می باشد.  قیمت تیرچه پیش تنیده پایین تر از انواع دیگر می باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس