عمر مفید سیمان سفید چقدر است؟

دسته بندی:

سیمان سفید

تمامی محصولات مرتبط با ساختمان دارای عمر مفید می باشند. سیمان یکی از پرکاربردترین متریال اولیه در ساخت و ساز بوده که انواع مختلفی دارد. یکی از انواع کاربردی سیمان ها، سیمان سفید می باشد. برای رسیدن به پاسخ این سوال که عمر مفید سیمان سفید چقدر است؟ این متن را تا اخر مطالعه نمایید. در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با عمر مفید سیمان سفید می توانید با شماره 09308424173 تماس بگیرید.

عمر مفید سیمان سفید

سیمان در اصل ترکیبی از مصالح آهکی ، رس ، سیلیس و برخی از اکسید ها معدنی که در یک پرسه پیچیده و بعد از حرارت یافتن در کوره ها و سپس دوباره آسیاب می شوند و سیمان آماده می شود.

 

انواع سیمان

سیمان یکی از مصالح مهم و استراتژیک ساختمانی می باشد، سیمان انواع مختلف دارند. که هریک روش مخصوص برای تولید خود را دارند. از انواع آن ، سیمان پرتلند، سیمان ضد سولفات، سیمان مخصوص چاه های نفتی، سیمان ضد آب، سیمان رنگی ، سیمان سفید، سیمان های نسوز و …می باشد. دو نوع سیمان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، سیمان معمولی و سیمان سفید که تقریبا همه با آنها اشنا هستید.

سیمان سیاه

این نوع سیمان تقریبا در همه مراحل ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. از فنداسیون و ستون ها تا دیوار ها و… حتی در نمای ساختمان و کاشی کاری ، ساخت دیوار، دیوار های پیش ساخته شهری، پل ها، ساخت لوله های انتقال آب ، سد سازی و راه سازی، جدول خیابان ها و… به طوری که هر طرف را نگاه کنید کاربرد سیمان را خواهید دید. سیمان ممکن است با ماده دیگر ترکیب شود و کاربرد دیگری نیز داشته باشد. مانند چسب سیمان، چسب بتن که نمونه های پر کاربرد ترکیب سیمان با ماده دیگر می باشد.

سیمان سفید 

سیمان سفید نیز مانند سیمان خاکستری و مشکی دارای خواص مشترک می باشند. رنگ سیمان با توجه به مواد اولیه خام و فرایند تولیدش تغییر میکند. اکسید های آهن و منیزیم  بر رنگ سیمان تاثیر دارند. ماده اصلی تشکیل دهنده سیمان آهک می باشد. و تنها در فرایند تولید به ترکیباتش موادی اضافه شده تا رنگش را به سفید تبدیل کند. سیمان هایی که رنگ تیره دارند میزان آهک و رس آنها بیشتر است و تقریبا کلا از این دو ماده درست می شوند. در سیمان سفید به طور کلی از رس استفاده نمی شود. سیمان سفید جزو از مصالح ساختمانی می باشد که تاریخ مصرف در آن بسیار مهم است و در عملکردش تاثیر دارد و باید به موقع استفاده شود. خط تولید سیمان سفید نسبت به سیمان خاکستری پیچیدگی زیادی دارد.

عمر مفید سیمان سفید

مزایای سیمان سفید

 • اجرای نما ساختمان با استفاده از سیمان سفید بسیار مقرون به صرفه و مناسب می شود. همچنین سرعت اجرای کار بسیار بالا می باشد.
 • سیمان سفید در دراز مدت پوسته پوسته نمیشود و ریزش هم ندارد. ولی باید اجرای کار درست و صحیح باشد تا عمر مفید کار با سیمان سفید بالا رود.
 • تهیه مصالح سیمان برای اجرای کار آسان و در دسترس می باشد.
 • استفاده از رنگ زیبای سیمان سفید در بتن های تزیینی مورد استفاده معماران قرار میگیرد.
 • رنگ سفید به دلیل اینکه جزو رنگ های خنثی می باشد میتوان با تمام رنگ ها ترکیب کرد تا رنگ های زیبا جذاب به وجود بیاید.

 

معایب سیمان سفید

 • به دلیل اینکه خاصیت جذب بالایی دارد و گرد و غبار را به خود جذب میکند و در دراز مدت کثیف شده و زیبایی خود را از دست می دهد.
 • خود سیمان سفید تنوع رنگی ندارد
 • در برابر آب و رطوبت مقاومت زیادی ندارد و در برابر رطوبت نفوذ ناپذیر نیست.
 • در روی سیمان های سفید ترک هایی شکل می گیرد

کاربرد سیمان سفید

کاربرد بیشتر و قابل دید سیمان سفید بر روی نما ساختمان می باشد. با توجه به اینکه سیمان سفید گران قیمت است ولی استفاده از آن به عنوان نما مقرون به صرفه است. سیمان سفید بر روی دیوار داخلی ساختمان و دیگر فضای داخلی ساختمان نیز کاربرد دارد.

برای ساخت موانع در بزرگراه ها و وسایل تزئینی استفاده می شود. در ریخته گری برای ساخت سنگ های جذاب و زیبا کاربرد دارد. استفاده مهم دیگر از سیمان سفید بین درزهای کاشی و سرامیک می باشد. در ساخت بتن سفید برای پروژه های بزرگ که زیبایی اهمیت دارد از سیمان سفید استفاده می شود. سیمان سفید نسبت به بقیه سیمان ها دارای قیمت بالاتر است. به دلیل قیمت بالایش مقرون به صرفه نیست در همه جا استفاده شود. چون از نظر خواص هم تفاوت بسیاری با سیمان معمولی ندارد. قدرت ، مقاومت چسبندگی سیمان سفید همانند دیگر سیمان ها می باشد.

به دو دلیل در تمام مراحل ساختمان سازی استفاده نمی شود

 • به دلیل روش تولید و ساخت سیمان سفید که پیچیدگی بیشتری نسبت به سیمان معمولی دارد، قیمت سیمان سفید تقریبا دو برابر سیمان معمولی می باشد، در نتیجه به صرفه نیست تا درتمام مراحل ساخت و ساز ساختمان از سیمان سفید استفاده کرد.
 • دومین دلیل، کار با سیمان سفید سخت تر از سیمان های معمولی است. زیرا برای اینکه بهترین جواب را از سیمان سفید دریافت کنیم باید در درست کردن آن دقت زیادی کنیم، تا سیاهی و آلودگی به داخل ترکیب وارد نشود، چون تمیز کردن آن غیر ممکن می باشد.

 

مراحل ساخت سیمان سفید

سیمان سفید انواع مختلفی دارد که روند تولیدی همگی تقریبا یکی می باشد. ولی در برخی از جزئیات متفاوت هستند. انواع سیمان ها ماده اصلی شان آهک است. برای تولید سیمان سفید مواد افزودنی برای سفید کردن رنگش اضافه می شود. در ساخت سیمان سفید باید از آهک و خاک رس خالص استفاده شود. هیچ گونه ماده دیگری مانند منگنز و کروم در تولیدش استفاده نمی شود. برای تولید سیمان ابتدا ماده خام از معادن استخراج می شود، و سپس به کارخانه تولید سیمان انتقال داده می شود. و سنگ های استخراج شده برای خرد شدن آماده می شوند، سپس مرحله آسیاب کردن و مخلوط کردن مواد میرسد، ماده حاصله از آسیاب را در کوره های مخصوص پخته می شود.

ماده حاصله از پخته شدن در کوره که به نام کلینکر می باشد در انبار کارخانه ذخیره می شود. در ادامه پرسه تولید کلینکر باید کاملا آسیاب و خرد شود. در این مرحله عملیات سفید کاری سیمان نیز آغاز می شود که مقداری پودر سنگ گچ به آن اضافه می کنند. اضافه کردن پودر سنگ گچ به دو علت است اول به علت اینکه مقاومت و استحکام سیمان را بالا ببرد ، دوم برای سفید تر شدن رنگ سیمان می باشد. از این مرحله به بعد سیمان آماده بسته بندی و عرضه به بازار است . البته باید کنترل کیفی صورت بگیرد تا بسته بندی شود.

 

عوامل موثر در رنگ سیمان سفید

 • در تولید سیمان سفید تکنیک ها و تغییراتی متفاوتی در پرسه اش وجود دارد که با تولید بقیه سیمان ها فرق دارد که باعث تولید سیمان سفید می شود. عواملی که در پرسه تولید سیمان سفید با بقیه سیمان ها متفاوت است.
 • مقدار آهک بکار رفته در سیمان سفید بیشتر از سیمان های معمولی می باشد.
 • باید از خاک رسی در تولید سیمان سفید استفاده شود که سولفات آهن و منیزیم آن پایین تر از ۸ درصد باشد.
 • اضافه کردن مقداری پودر سنگ گچ برای سفید کردن رنگ سیمان و بالا بردن استحکام برای مرحله خرد کردن کلینکر
 • در مرحله پخت سیمان سفید باید از سوختی استفاده شود که دود سیاه نداشته باشد که آن سوخت گاز است.
 • استفاده از سنگ های ، کائولن ، وست، فلدسپات و … به جای خاک رس در سیمان سفید

 

تفاوت سیمان سفید با سیمان معمولی

سیمان یکی از مهم ترین و پر کاربردی ترین محصولات در ساختمان سازی می باشد. و در همه ساخت و ساز ها استفاده می شود.

جز اصلی مصالح سیمان و ماسه است که برای چسباندن سایر موارد مانند آجر و بلوک های سفالی و …می باشد. مهم ترین تفاوت بین سیمان سفید و معمولی در کاربرد این دو می باشد. همچنین در نحوه تولید هم تفاوت هایی دارند:

 • مصالح آهک
 • رس
 • سیلیس
 • اکسید های آهنی مانند، آهن، سدیم ، منیزیم ، پتاسیوم ، آلومینیوم

بطور کلی سیمان از آهک و رس تهیه می شود که رنگش معمولا خاکستری می باشد به دلیل وجود سولفات آهن و منیزیم و همچنین دود ناشی از حرارت پخت سیمان می باشد.

برای تهیه سیمان سفید از رس که با میزان کمی از آهن ،منیزیم در آن است، میزان این دو ماده باید کمتر از ۸ درصد باشد. همچنین برای پختنش داخل کوره باید از سوخت بدون دود استفاده شود. زمان آسیاب کردن کلینکر باید مقداری پودر سنگ گچ استفاده کرد جهت سفید شدن رنگ سیمان اضافه می شود. از دیگر تفاوت بین سیمان با سیمان سفید ،قیمت این دو می باشد .که قیمت سیمان سفید تقریبا دو برابر سیمان معمولی است.

از نظر نگهداری انبار داری بین این دو سیمان تفاوتی وجود ندارد. سیمان سفید و سیمان معمولی از نظر چسبندگی و گیرش هم تفاوت چندانی ندارند.

 

نحوه انبار کردن سیمان

برای انبار کردن سیمان به دلیل خوصیات خاصی که دارد، نیاز به شرایط نگه داری متفاوتی است . از آنجایی که سیمان با آب ترکیب شود و آماده استفاده است باید دور از آب و خشک نگه داری شود. حتی در مجاورت رطوبت مستقیم نباید قراربگیرد.

مدت زمانی که برای انبار سیمان انتخاب می کنید بستگی به نحوه نگه داری و آب و هوا دارد. اگر در مکانی نگه داری شود که هوا به داخل بسته بندی سیمان نفوذ نکند تا مدت نامحدودی می توان نگهداری کنید. اگر سیمان به صورت فله در سیلو باشد به مدت سه ماه قابل استفاده است، مقاومت سیمان اگر در بسته بندی معمولی و شرایط خوب نگهداری شود ۲۰ درصد از کیفیتش در عرض ۴ تا ۶ هفته کاسته می شود. و در صورتی که در مجاورت رطوبت باشد، رطوبت به تدریج وارد بسته بندی شده و سیمان دچار هوازدگی می شود.

باید سیمان را در بسته بندی محکم نگهداری کنید که پاره نباشد تا دچار هوازدگی نشود. اگر سیمان شما مانند کلوخ شد نشان دهنده ورود رطوبت درسیمان است. در صورتی که این کلوخه نرم نباشد برای مصرف دیگر مناسب نمی باشد.

سیمان سفید

خرید سیمان سفید

برای خرید انواع سیمان از تولیدی مطمئن و با کیفیت که از مواد درجه یک در پرسه تولیدش استفاده می کند با تولیدی خوارزم سازه در ارتباط باشید. خوارزم سازه خود به تولید سیمان مشغول است و به این دلیل قیمت نهایی سیمان مناسب تر از مغازه ها می باشد. شما می توانید بهترین سیمان سفید را از تولیدی ما با کمترین هزینه تهیه کنید. برای خرید و اطلاع از قیمت های سیمان با کارشناسان خوارزم سازه در ارتباط باشید.

 

نتیجه گیری

سیمان سفید محصولی است که حاصل سیر تکامل بشری برای دست یافتن به محصولات بهتر و با ارزش تر است. سیمان معمولی محصولی بوده که از گذشته مورد استفاده قرار میگرفته است. که انواع مختلفی دارد، با گذشت زمان و پیشرفت فناوری منجر به تولید محصول با کیفیت بالا شده است. سیمان سفید یکی از ارزشمند ترین و گران ترین انواع سیمان ها است، که برای کاربرد های خاص استفاده می شود. عمر مفید سیمان سفید نیز وابسته به موادی است که در ابتدای تولید برای آن استفاده شده اند.

 

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس