خدمات دکوراسیون داخلی منزل + نمونه کارهای تصویری | خوارزم سازه

دسته بندی:

خدمات دکوراسیون داخلی منزل

خدمات دکوراسیون داخلی منزل به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که برای زیباسازی و استفاده بهینه از فضای داخل خانه ارائه می‌شود. دکوراتور آپارتمان برای ایجاد فضای ایده‌آل در ساختمان باید راه حل‌هایی را ارائه کند تا ساکنین با قرار گرفتن در فضا احساس بسیار خوبی تجربه کنند.

بعلاوه دکوراتور منزل باید دکوراسیون داخلی خانه را به گونه‌ای ایجاد کند که پاسخگو و هماهنگ با نیازهای کارفرما صورت گیرد. در مجموع طراحی داخلی خانه اصول و قواعدی دارد که هنگام پیاده سازی باید با آن توجه شود. برای دریافت خدمات دکوراسیون داخلی منزل می‌توانید با مشاوران مجموعه خوارزم سازه در تماس باشید تا اطلاعات لازم و نمونه کارهای تصویری را به شما عزیزان ارائه کنند.

طراحی دکوراسیون تخصصی منزل

دکوراسیون منزل شامل عملیاتی برای چیدمان مبل یا وسایل هماهنگ با فضا برای افزایش زیبایی آن می‌باشد. برای داشتن یک منزل زیبا و آراسته کمک گرفتن از یک تیم حرفه‌ای و متخصص در زمینه دکوراسیون داخلی بسیار مهم است.

دکوراسیون داخلی سبک‌های مختلفی دارد که رایج‌ترین آنها طراحی دکوراسیون مدرن و کلاسیک است که طرفداران بسیار زیادی دارد. طراحان دکوراسیون برای نمایش خروجی طراحی خود بیشتر از نرم‌افزارهای شبیه ساز یا تری دی مکس استفاده می‌کنند. به کمک این نرم‌افزار شبیه ساز سه بعدی شما می‌توانید فضای کار خود را قبل از اجرای آن مشاهده کنید.

طراحی دکوراسیون تخصصی منزل

 

اصول مهم ارائه خدمات دکوراسیون داخلی منزل

برای اینکه دکوراسیون منزل به درستی پیاده شود، دکوراتور منزل باید طراحی داخل خانه را به روش‌هایی ایجاد کند که متناسب و هماهنگ با نیازهای صاحب ملک باشد. در مجموع اصول طراحی و دکوراسیون داخلی خانه شامل موارد زیر می‌باشد:

بهره از رنگ‌های هماهنگ در فضای داخلی خانه

منظور از استفاده از رنگ‌های هماهنگ در فضای داخلی به کار بردن رنگ‌ها به صورت یکپارچه نمی‌باشد، بلکه منظور استفاده صحیح از این رنگ‌ها برای ایجاد جلوه در فضای داخلی خانه است. بهره‌گیری از یک دو یا سه رنگ تند در کنار هم یا دو رنگ ملایم می‌تواند تعادل رنگی مناسبی در فضای خانه ایجاد کند که موجب افزایش روح در فضای داخلی خانه شود.

توجه به طراحی دیوارها در فضای داخلی

 توجه به تزیین و پوشش دیوار می‌تواند نقش مهمی در جذابیت فضای داخلی خانه داشته باشد. دیوارهای گچبری شده با تزیینات سنگ چوب و پلاستیک و فلز جذابیت زیادی دارند و حالت کلاسیک را برای خانه ایجاد خواهند کرد.

استفاده از کاغذ دیواری یک روش جذاب و کاربردی برای زیباسازی دیوارها به صورت مدرن می‌باشد. دکوراتور آپارتمان باید هنگام ایجاد این فضا به این موارد دقت داشته باشد.

دقت در چیدمان وسایل خانه

مهم‌ترین بخش دکوراسیون و طراحی داخلی خانه توجه به چیدمان وسایل است. زمانی که از خدمات دکوراسیون داخلی منزل بهره می‌برید، باید طراحی داخلی خانه به گونه‌ای صورت بگیرد که وسایل به بهترین شکل چیده شوند.

اگر بهترین و گران‌ترین وسایل را در خانه تهیه کرده باشید، ولی با نحوه چیدمان آنها آشنایی نداشته باشید، قطعاً در زیبایی فضای داخل خانه و دکوراسیون داخل خانه موفق نخواهید شد. بنابراین باید هنگام چینش وسایل به گونه‌ای عمل کنید که زیبایی عناصر به چشم بیاید و موجب شلوغی فضا نشود.

توجه به نورپردازی در دکوراسیون داخلی خانه

هنگام دریافت خدمات دکوراسیون داخلی منزل حتماً به نورپردازی دقت کنید و از دکوراتیو آپارتمان بخواهید که به این بخش اهمیت بیشتری بدهد. نور فضای داخل خانه هویت اصلی فضای ساختمان را مشخص می‌کند.

اگر نورپردازی فضای داخلی به صورت استاندارد طراحی نشود، تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت. از این رو مسئله نورپردازی بسیار اهمیت دارد، چراکه طرح دکوراسیون می‌تواند با ایجاد بازشوها و نصب لوسترها یا استفاده از آباژورهای متناسب با سبک فضای خانه آن را حل کند.

اگر مایل به بازسازی راه پله ساختمان خود هستید، وارد لینک شوید. 

توجه به پوشش کف و سقف خانه

یکی دیگر از موارد مربوط به خدمات دکوراسیون داخلی منزل ارائه کفپوش و سقف خانه مناسب می‌باشد. سقف کاذب یا سقف‌های ثانوی محبوبیت زیادی دارند و دارای مدل‌های مختلفی می‌باشند. اندود، کناف، تایل، دامپا، آکوستیک و سقف‌های چوبی از محبوب‌ترین نوع سقف‌ها در دکوراسیون خانه هستند.

اهمیت کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل

زمانی که دکوراتیو آپارتمان مشغول طراحی داخلی خانه است، باید به نقش کاغذ دیواری نیز در طراحی داخلی ساختمان توجه کند. کاغذ دیواری خانه باید متناسب با سلیقه شخصی و هماهنگ با مبلمان و فرش‌ها باشد.

برای انتخاب کاغذ دیواری در خانه‌های کوچک بهتر است از کاغذ دیواری با رنگ‌های روشن استفاده کنید. علاوه بر این قبل از طراحی کاغذ دیواری بهتر است که با دکوراتیو منزل یا طراحان داخلی مشورت داشته باشید کتاب طرح دلخواه خود دست پیدا کنید. انواع کاغذ دیواری‌ها از نظر جنس به موارد زیر تقسیم می‌شود:

 1. کاغذ دیواری با روکش وینیل
 2. کاغذ از نوع منسوج نبافته یا نان وون
 3. کاغذ دیواری با وینیل سخت یا جامد
 4. کاغذ دیواری وینیل فابریک بک

اصول مهم ارائه خدمات دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب مبلمان مناسب برای خانه

 از مهمترین مواردی که هنگام دکوراسیون و طراحی داخلی منزل باید آن را مد نظر داشته باشید،  انتخاب مبلمان مناسب است. رنگ مبلمان مورد استفاده باید با دکوراسیون داخلی منزل و با رنگ دیوارها مطابقت داشته باشد.

یکی از موارد مهم در چیدمان مبلمان منزل استفاده صحیح از فضا و رعایت هرچه بیشتر اصول فنگشویی در خانه می‌باشد. اگر سبک دکوراسیون داخلی شما کلاسیک است و مبلمان شما استیل می‌باشد، برای چیدمان آن بهتر است از چیدمان سنتی استفاده کنید، اما برای چیدمان مبلمان مدرن باید جهت مبل‌ها پشت به آشپزخانه باشد. معمولاً مبلمان یا به سمت نمای بیرون یا به سمت پنجره یا به سمت تلویزیون قرار می‌گیرد.

برای دریافت خدمات بازسازی و ترمیم نمای ساختمان بر روی لینک کلیک کنید. 

 

سبک‌ های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی منزل

شرکت‌هایی که خدمات دکوراسیون داخلی منزل را ارائه می‌کنند، سبک‌های مختلفی را ممکن است به شما پیشنهاد کنند. اگر بخواهید در منزل خود سبک مشخصی را پیاده کنید، باید با همه سبک‌ها آشنایی داشته باشید تا مناسب‌ترین آنها را گزینش کنید.

از این رو باید با همه قسمت‌های مختلف که چیدمان منزل را تشکیل می‌دهند، آشنایی داشته باشید و نکات مهم را برای خرید وسایل رعایت کنید. برخی از پرطرفدارترین سبک‌های طراحی داخلی منزل شامل موارد زیر می‌باشد:

سبک مدرن

برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود می‌توانید سبک مدرن را پیاده‌سازی کنید. مهم‌ترین ویژگی سبک مدل رنگ‌های ساده، خط‌های صاف و منظم می‌باشد. هرچقدر فضا خلوت و ساده‌تر باشد با سبک مدرنی که مورد نظر شما است، تطابق بیشتری خواهد داشت.

بنابراین بهتر است که از شیشه و استیل و رنگ‌های سفید و نقره‌ای در فضا بهره ببرید و هر چقدر که وسایل صیقلی و صاف باشند، سبک جذابیت بیشتری خواهد داشت.

سبک مینیمال

برخی از افراد موقع دریافت خدمات دکوراسیون داخلی منزل ترجیح می‌دهند که سبک مینیمال یا دکوراسیون مینیمال را پیاده‌سازی کنند. پرکاربردترین رنگ در این نوع دکوراسیون رنگ سفید است که بیشتر ساده بودن آن مورد نظر می‌باشد و به سبک مدرن آن را نزدیک می‌کند.

از ویژگی‌های مهم دکوراسیون مینیمال استفاده از رنگ‌های خنثی است و تا جایی که امکان دارد در طراحی داخلی خانه به سبک مینیمال باید از بکار بردن وسایل اضافی خودداری کرد.

سبک امروزی

در دکوراسیون داخلی منزل بسیاری از افراد گمان می‌کنند که سبک دکوراسیون امروزی همان سبک مدرن است، اما اینگونه نیست. افرادی که می‌خواهند سبک امروزی را پیاده کنند، باید بیشتر بیشتر با دنیای مد و طراحی آشنا باشند. مهم‌ترین تفاوت سبک مدرن و امروزی شامل موارد زیر است:

 • سبک مدرن قیمت بیشتری نسبت به سبک امروزی دارد.
 • در سبک مدرن قوانین مشخصی برای چیدمان وجود دارد.
 • سبک امروزی نسبت به سبک مدرن انعطاف پذیرتر است و تمایلات به روز مردم در آن گنجانده شده است.

سبک شیکر

یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی خانه که در بین سبک‌ها مورد پسند افراد سبک شیکر است که حتی اگر اطلاعات کافی از آن نداشته باشید زیبایی و سادگی چشم نواز بودن آن مشهود می‌باشد.

از مهم‌ترین خاصیت‌های سبک شیکر استفاده از رنگ‌های مات و خنثی مانند رنگ طوسی، بژ و خاکستری است. در این سبک تمام وسایلی که در قسمت‌های مختلف قرار دارند، رنگ مات و خنثی دارد و هرچه چوبی که در این سنگ به کار می‌رود تیره‌تر باشد، این فضا جذاب‌تر خواهد بود.

سبک ایرانی

به دلیل وجود وسایل ویژه و خاص در خانه‌های ایرانی یک سبک مجزا برای دکوراسیون داخلی منازل ایرانی وجود دارد که اصالت و قدمت زیادی دارد. استفاده از ایوان‌های مرتفع و ستون‌های بلند از ویژگی‌ها و خصیصه‌های منازل ایرانی است که شما می‌توانید با استفاده از فرش ایرانی و پرده‌های متناسب برای تکمیل این سبک استفاده کنید.

سبک کلاسیک

برای دکوراسیون و طراحی داخلی خانه می‌توانید از سبک کلاسیک بهره ببرید. در این سبک نظم و تقارن بسیار اهمیت دارد و اصالت و سنگینی خاصی در فضای خانه حاکم خواهد شد. در سبک کلاسیک دکورهایی که قرار دارند، از هر کدام یک جفت را می‌توانید استفاده کنید تا تقارن در فضا ایجاد شود. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دکوراسیون داخلی منزل سعی می‌کنند برای پیاده‌سازی سبک کلاسیک در قسمت اتاق خواب نیز از سرویس خواب کلاسیک استفاده کنند.

سبک فرانسوی

یکی دیگر از سبک‌های پرطرفدار در دکوراسیون داخلی خانه سبک دکوراسیون فرانسوی است که در هنگام سفر پادشاهان قاجار به ایران به اروپا در ایران رواج پیدا کرد و نمونه‌هایی از آن هنوز هم به چشم می‌آید. در سبک‌های فرانسوی می‌توان موارد زیر را مشاهده کرد:

 • استفاده از مبلمان خراطی شده
 • استفاده از دیواهای شلوغ
 • بهره گیری از تابلوهای زرق و برق دار
 • استفاده از اکسسوری‌های گران قیمت
 • بهره گیری از رنگ‌های پرتحرک در کنار خنثی

سبک‌ های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی منزل

 سبک ساحلی

یک سبک دیگر در دکوراسیون خانه وجود دارد که به سبک ساحلی معروف است و بیشتر از شهرهای ساحلی الهام گرفته است. این سبک نیز طرفداران زیادی دارد و خصیصه‌های آن شامل موارد زیر می‌باشد:

 • بهره گیری از رنگ‌های آبی، سبز و سفید
 • بکار بردن متریال ساحلی از جمله حصیر در کفپوش، ظروف چوبی و…
 • به کار بردن گل و گیاه

طراحی دکوراسیون آرت دکو

این سبک یک سبک طراحی تجملگرایانه است که از فضای هنری در دکور آن استفاده می‌شود و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از تابلوها در این سبک از دکوراسیون داخلی که اصل و گران قیمت هستند.
 • از هر وسیله‌ و اکسسوری که سبک آرت دکو برای تزیین به کار برده می‌‌شود، بایداثر هنری باشد.
 • بکار بردن رنگ‌های تیره برای دیوارهای شلوغ و اکسسوری‌ها، تزیینات گسترده و وسایل قدیمی و آنتیک در این سبک

به منظور بازسازی کابینت قدیمی با بهترین قیمت بر روی لینک کلیک نمایید. 

مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون داخلی خانه

در هنگام طراحی دکوراسیون خانه بهتر است به جای تمرکز بر روی دیوارهای ساختمان، دیواری که بیشتر در معرض دید می‌باشد را متفاوت طراحی کنید یا به عنوان نقطه کانونی فضا برای راحت شدن چیدمان منزل مد نظر قرار دهید.

اگر فضای ساختمان شما بخش بندی شده است، بهتر است که برای هر قسمت از خانه یک رنگ خاص را مدنظر قرار دهید.

بهتر است فضای داخلی خانه را شلوغ نکنید و خرید وسایل بیهوده را کنار بگذارید.

در هنگام خرید وسایل و چیدمان وسایل خانه خلاقیت به خرج دهید.

در هنگام چینش وسایل و دکوراسیون داخلی خانه تناسب را رعایت کنید و از خرید لوازم و وسایل نامتناسب با یکدیگر بپرهیزید.

از فضای خانه به صورت بهینه استفاده کنید، چرا که دکوراسیون یکی از مهم‌ترین فاکتورها در ایجاد فضای مناسب در خانه به شمار می‌آید.

مهم‌ترین المان‌ها در دکوراسیون خانه

زمان دریافت خدمات دکوراسیون داخل منزل می‌توانید از المان‌های زیر در دکوراسیون خانه بهره ببرید:

 1. نورپردازی محیط
 2. آشپزخانه
 3. اتاق خواب‌ها
 4. درب و پنجره‌ها
 5. انتخاب پوشش سقف و کف
 6. کاغذ دیواری مناسب
 7. مبلمان و سایر لوازم
 8. رنگ آمیزی

نحوه برآورد هزینه خدمات دکوراسیون داخلی منزل

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دکوراسیون داخلی منزل هزینه طراحی دکوراسیون خانه را به به چهار صورت زیر برآورد خواهند کرد:

 • اولین شکل برآورد هزینه‌های مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی منزل به صورت ساعتی است که بیشتر به ارائه مشاوره‌ها در این زمینه اختصاص دارد.
 • دومین شیوه برآورد هزینه‌های دکوراسیون داخلی، به صورت درصدی از مبلغ کل پروژه خواهد بود که مرتبط با عقد قراردادها و انجام فرایند به صورت پیمان کاری است.
 • سومین شیوه برآورد هزینه‌های طراحی دکوراسیون داخلی منزل، بر اساس تعیین کرند دستمزد ثابت دریافت می‌شود که شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منزل، این هزینه‌ها را مشخص می‌کند.
 • چهارمین شیوه برآورد هزینه‌ها، براساس متراژ و مساحت پروژه است. در حین اجرای پروژه، حق نظارت و حق مشاوره باعث نوسان در برآورد قیمت طراحی نهایی خواهد شد.

تفاوت طراح دکوراسیون و طراح داخلی خانه چیست؟

طراح دکوراسیون داخلی مسئولیت ترکیب و چیدمان وسایل خانه مانند لوستر، تابلو فرش، مبلمان، کاغذ دیواری، نوع رنگ آمیزی را به عهده دارد. در حالی که طراح یا معمار داخلی باید فرم داخلی ساختمان و طراحی داخلی خانه را به عهده بگیرد.

آن چیزی که اهمیت دارد این است که هیچ کدام نباید در کار دیگری مداخله داشته باشند. در طراحی داخلی در بخش ساخت و ساز تمرکز بیشتری وجود دارد و در طراحی دکوراسیون داخلی منزل مربوط به چیدمان وسایل خانه می‌باشد.

نحوه برآورد هزینه خدمات دکوراسیون داخلی منزل

خدمات دکوراسیون داخلی منزل شرکت خوارزم سازه

دکوراسیون داخلی منزل یکی از مواردی است که افراد باید توجه زیادی به آن داشته باشند، چراکه عمده زیبایی خانه به نحوه چیدمان وسایل و انتخاب مناسب وسایل بخش‌های مختلف از جمله پذیرایی، نشیمن، اتاق‌ها، آشپزخانه و … می‌باشد.

بعضاً افراد تصور می‌کنند که دکوراسیون داخلی منزل کار ساده‌ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می‌رود، اما اینگونه نیست و نکات بسیاری باید در این زمینه رعایت شود. اگر شما بخواهید به بهترین شکل به فضای خانه خود شکل دهید و به زیباسازی خانه خود کمک کنید، باید از متخصصان این زمینه کمک بگیرید.

شرکت خوارزم سازه به عنوان بهترین شرکت بازسازی خانه در تهران خدمات دکوراسیون داخلی منزل را با بهره‌گیری از بهترین دکوراتور آپارتمان انجام خواهند داد و شما می‌توانید با صرف کمترین هزینه در کوتاه‌ترین زمان خانه خود را به شکلی که مورد نظر شما می‌باشد را تحویل بگیرید.

استفاده از خدمات شرکت‌هایی که در این زمینه تخصص دارند، باعث می‌شود که طراحی دکوراسیون برای شما کم هزینه‌تر باشد و جلوه و خاصی در منزل شما ایجاد شود و فضای خانه را به مکانی مطبوعی تبدیل کند.

شرکت خوارزم سازه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل سعی در هماهنگ سازی اجزای داخلی خانه شما با هدف ایجاد فضای دل انگیز برای خانه شما دارد و چنانچه شما کار دکوراسیون منزل خود را به ما بسپارید، می‌توانید به شکل مقرون به صرفه می‌توانید سبکی که مورد نظر شما می‌باشد را به راحتی پیاده کنید.

چنانچه شما عزیزان به دنبال دریافت خدمات دکوراسیون داخلی منزل از شرکت خوارزم سازه هستید می‌توانید با کارشناسان این مجموعه مجموعه تماس بگیرید تا نمونه کارهای تصویری را به شما عزیزان ارائه کنند و اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

خدمات دکوراسیون داخلی منزل شرکت خوارزم سازه

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم به مهم‌ترین نکات در ارتباط با خدمات دکوراسیون داخلی منزل اشاره کنیم. همانگونه که می‌دانید در حال حاضر سبک‌های مختلفی در طراحی خانه استفاده می‌شود و افراد می‌توانند با هزینه‌ای که مد نظر آن‌ها می‌باشد، به بهترین شکل طرح مد نظر خود را پیاده کنند. نکات مهمی در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد که شما باید به آن توجه کنید و از المان‌های مهم در دکوراسیون از جمله نورپردازی، کاغذ دیواری، مبلمان، رنگ آمیزی و … بهره ببرید.

اگر هنگام ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی منزل از کمک مشاوران و متخصصان بهره ببرید، راحت‌تر می‌توانید طرحی که مد نظر شما می‌باشد را اجرا کنید. به این منظور می‌توانید با کارشناسان مجموعه خوارزم سازه تماس بگیرید تا با ارائه خدمات دکوراسیون داخلی منزل فضای دلپذیری را در محیط خانه شما ایجاد کنند.

 

برای دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس