بازسازی ویلا در ۱۰ مرحله {از طراحی نقشه تا دکوراسیون داخلی} | خوارزم سازه

دسته بندی:

بازسازی ویلا در 10 مرحله

بازسازی ویلا با توجه به ویژگی‌های مثبتی که دارد، همیشه مورد توجه افرادی بوده که دارای ویلا هستند. در واقع ترجیح کسانی که ویلا دارند، این است که به جای صرف هزینه بسیار برای خرید یک ویلای نو یا خرید زمین و ساخت ویلا درون آن، هزینه کمتری را برای بازسازی ویلای خود بپردازند. این کار آن‌ها هم باعث صرفه‌جویی در هزینه و حفظ خاطرات آن‌ها در همان ویلا می‌شود.

اما همانطور که می‌دانید، بازسازی ویلا کاری مهم و حساس است که نیاز به افراد خبره و طراحان مجرب دارد. بازسازی ویلا باید به صورت اصولی پیش رفته تا دچار مشکلی در ادامه نشود. بنابراین در این مقاله از خوارزم سازه قصد داریم تا به طور کامل به همه مراحل بازسازی ویلا و نکات تکمیلی آن بپردازیم.

چرا باید بازسازی ویلا را انجام دهید؟

در مقدمه مقاله به اهمیت بازسازی ویلا اشاره کردیم. حال قصد داریم تا مهم‌ترین دلایلی که افراد باید به خاطر آن‌ها، به فکر بازسازی ویلای خود باشند را آورده‌ایم:

✅ ویلاها معمولاٌ در مناطق زیبایی بنا شده است. همین مساله باعث شده تا کسانی که به سبک زندگی دور از شلوغی شهر علاقه زیادی دارند، به فکر زندگی و بودن در ویلا باشند. همین مورد باعث بالا رفتن اهمیت بازسازی سازه می‌شود.

✅ علاوه بر مورد قبل، افرادی هستند که می‌خواهند گاهی اوقات به طور موقت از شهر خود فاصله گرفته و زمانی را همراه خانواده یا دوستان خود در ویلای تفریحی خود بگذرانند. ویلای بازسازی شده می‌تواند برای آن دسته از افراد خیلی مناسب باشد.

✅ یکی دیگر از دلایلی که بازسازی سازه می‌تواند مهم باشد، داشتن پتانسیل سرمایه‌گذاری آن‌ها است. منظور از سرمایه‌گذاری روی ویلا این است که شما می‌توانید ویلای خود را برای اجاره به گردشگران آماده و استفاده کنید. درنتیجه اگر بازسازی ویلا را به طور دقیق و درست انجام دهید، ارزش ویلای شما به طور مشخصی بالا خواهد رفت.

✅ بازسازی ویلا ایمنی آن را بالا می‌برد و همین موضوع باعث راحتی خیال شما از بابت ویلای خود می‌شود.

توجه: از نظر ما بهتر است هر چند سال، عیوب ویلای خود را پیدا کرده و نسبت به رفع آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید. رها کردن ویلا به حال خود، آن هم برای چند سال، می‌تواند احتمال خرابی به بار آوردن را بالا ببرد.

📞 لازم به ذکر است که شما می‌توانید جهت مشاوره و اقدام برای بازسازی ویلای خود، از طریق شماره 09123985197 با کارشناسان فروش ما در خوارزم سازه ارتباط برقرار کنید.

"چرا

ویلا چه زمانی به بازسازی نیاز دارد؟

افرادی که ویلا دارند، هرکدام با دلایل مختلفی تصمیم به بازسازی سازه می‌گیرند. اما به طور کلی چیزهایی وجود دارد که با دیدن آن‌ها باید سریعاٌ نسبت به بازسازی ویلای خود اقدامات لازم را انجام دهید.

  • قدمت طولانی ویلا

ویلاهای قدیمی به مرور زمان دچار فرسودگی و آسیب شده و نیاز به بازسازی دارند. بازسازی این ویلاها امنیت و ایمنی آن‌ها را بالا خواهد برد.

  • آسیب ظاهری در ویلا

به طور کلی عوامل مختلفی روی نمای ظاهری و ساختمانی ویلا تاثیر منفی می‌گذارد. به عنوان مثال برای این عوامل می‌توان زلزله، شرایط جوی نامساعد، بارندگی زیاد، وزش باد شدید، نشستزمین و … را نام برد. لازم به ذکر است که اگر متریالی که در نما استفاده شده استحاک کافی را نداشته باشد، آن وقت بازسازی یک امر ضروری برای افراد خواهد بود.

مراحل بازسازی ویلا

اگر ویلای شما بزرگ نیست، باید بررسی کنید که چطور می‌توانید در فضای محدود ویلای خود تغییرات زیباتری را شکل دهید. یا اگر ویلای شما بزرگ است، چطور می‌توانید بازسازی بهتری را برای آن انجام دهید. لازمه دانستن پاسخ این سؤال‌ها این است که شما با مراحل بازسازی سازه به طور کامل آشنایی داشته و آن‌ها را به شکل دقیق اجرا کنید. در ادامه به این مراحل خواهیم پیداخت:

1. برآورد هزینه و بررسی محدودیت‌های بازسازی ویلا

قبل از این که بازسازی ویلا را آغاز کنید، لازم است تا بدانید که چقدر باید برای این پروژه هزینه صرف کنید. برای این کار لازم است تا کارهای لازم را ارزیابی کرده و هزینه‌های مربوط به هرکدام را به طور کامل محاسبه کنید. فراموش نکنید که شما ابتدا باید بودجه خود را تعیین کنید و بعد بازسازی ویلا را آغاز کنید.

علاوه بر مورد قبل که گفته شد، لازم است به این نکته هم توجه کنید که پس از تنظیم برنامه خود برای بازسازی، تعیین کنید که بازسازی کدام بخش از ویلای شما نیاز به مجوز از نهاد مربوطه دارد. همچنین اگر برای کل فرآیند کار نیاز به مجوز داشتید، لازم است تا زمان آن را در برنامه زمانی خود لحاظ کنید.

2. شروع طراحی دکوراسیون ویلا

یکی از ملزوماتی که برای اجرای درست فرایند بازسازی ویلا وجود دارد، صرف زمان برای طراحی است. در طراحی باید به نکات مختلفی فکر کرده و آن‌ها را بررسی کنید. نکاتی مانند محل قرارگیری اتاق‌ها، تمرکز روی نور طبیعی و … بخشی از این موارد هستند.

3. یافتن پیمانکار مناسب برای بازسازی ویلا

پس از اینکه طراحی خود را برای شروع بازسازی ویلا کامل کردید، نوبت به انتخاب تیم مجربی می‌رسد که تمام مراحل طراحی بازسازی را به طور کامل اجرا کند. البته ممکن است خود شما به عنوان کارفرمای پروژه، قصد داشته باشید شخصاٌ بازسازی را انجام دهید و تنها برای مشاوره انجام کار، بخواهید از تیم معماری استفاده کنید.

🔴 شما می‌توانید برای بازسازی ویلای خود، از مشاوره کارشناسان ما در خوارزم سازه استفاده کنید.

4. برای بازسازی ویلا سایت را ایمن کنید

پس از گذراندن مراحل قبل در بازسازی ویلا، اولویت بعدی شما باید ایمن‌سازی سایت باشد. فقط قبل از شروع ایمن سازی، مطمئن شوید که گاز و برق قطع باشند.

این نکته را درباره کنار گذاشتن وسایل به خاطر داشته باشید که اگر وسایلی که داشتید به هیچ نحوی قابل تعمیر نیستند را کنار بگذارید. این کار تاثیرات مثبتی بر کاهش عوامل مخرب محیط زیست می‌شود.

5. محافظت از ویلای در حال بازسازی از سرقت

یکی از راه‌هایی که می‌توانید از املاک خود به ویژه ویلا محافظت کنید بیمه کردن آن است. اما ر این مورد بیمه کردن تنها کافی نیست. شما علاوه بر بیمه کردن، بهتر است تا از این موضوع اطمینان حاصل کنید که ویلای شما از لحاظ محافظت در برابر سرقت ایمن باشد.

توجه: اگر ویلای شما خالی از وسایل دکوراسیون و زندگی است، این تصور را نداشته باشید که چیزی در ویلا ارزش سرقت شدن را ندارد؛ چرا که در طول بازسازی ویلا ابزار مهمی از جمله کابل، لوله و … هستند که می‌توانند سرقت شوند. بنابراین سعی کنید تا این موضوع را جدی بگیرید.

6. بازسازی دیوارها و سقف ویلا

مرحله دیگری که در بازسازی برخی ویلاها وجود دارد، مربوط به بازسازی دیوارها و سقف آن است. شما قادرید برای بازسازی دیوار و سقف ویلا، آن‌ها را گچ کاری کنید. البته درباره این موضوع، این نکته را فراموش نکنید که در طول بازسازی ، گچ به طور کامل خشک شود. لازم به ذکر است که این اتفاق بین حدوداٌ 2 تا 6 هفته ممکن است طول بکشد.

7. فرایند تکمیل و تزئین در بازسازی ویلا

مرحله تزئین در بازسازی ویلا مرحله‌ای است که شما می‌توانید ویلای خود را در آن منحصربه‌فرد کنید. شما در همه مراحل بازسازی مانند انتخاب شیرآلات مناسب، انتخاب مدل کابینت، انتخاب رنگ و طرح دیوار و … می‌توانید چشمه‌ای از تزئین را به کار بگیرید.

توجه: شما می‌توانید در روند تزئین ویلای خود، از ترندهای روز نیز استفاده کنید.

8. تکمیل و بازسازی آشپزخانه و انباری

در بازسازی ویلا، بهتر است تا فضای ذخیر وسایل خود را افزایش داده و به بیشترین میزان برسانید. درنتیجه استفاده از آشپزخانه و انباری با بیشترین ظرفیت، می‌تواند در حل مشکل ذخیره وسایل خود در ویلا شما را کمک کند.

در این بین باید به نصب کابینت هم فکر کنید. اگر از قبل از بازسازی کابینت‌هایی دارید که برای فضای آشپزخانه در بعد از بازسازی ویلا کافی است، نیاز به تعویض آن‌ها ندارید. در این صورت می‌توانید برای زیباتر شدن آن‌ها، صرفاٌ آن‌ها را رنگ دهید.

9. بازسازی کف ویلا

بازسازی کف ویلا ممکن است برای برخی از افراد گران باشد. در صورتی که موفق به یافتن راهی برای بازسازی کف ویلا با بودجه خود نشدید، بهتر است تا روی چیز دیگری شبیه به طراحی کف ویلا فکر کنید.

پوشش کف ویلای شما بر اساس هر اتاق می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال شما قادرید برای قسمت‌های مختلف در اتاق نشیمن و اتاق خواب، از لمینت و چوب استفاده کرده و همچنین برای حمام و آشپزخانه، از کاشی و سنگ مرمر استفاده کنید.

10. بازسازی نمای ویلا

زمانی که کار بازسازی شما در فضای داخلی به اتمام رسید، نوبت به نمای خارجی سازه می‌رسد. شما می‌توانید در هنگام بازسازی ویلا، یک ایوان را نیز در آن در نظر بگیرید. در پایان نیز می‌توانید سراغ قسمت‌هایی که جدا از خود خانه هستند بروید؛ مانند پارکینگ یا استخر.

توجه: بهتر است بازسازی نمای ویلا را قبل از فضای داخلی آن انجام ندهید؛ چراکه ممکن است در قسمتی از کار نیاز به سوراخ کردن پنجره‌ها باشد و این عمل، نمای ویلا را خراب خواهد کرد.

"مراحل

نکات تکمیلی درباره بازسازی ویلا

🔵 وقتی در حال تنظیم برنامه زمانی خود برای بازسازی ویلا بودید، باید مشخص کنید که ویلای شما از چه لحاظ و در کدام قسمت بازسازی نیاز به مجوز قانونی دارد.

🔵 اگر ویلای شما کوچک بود و می‌خواستید نمای آن را طوری بازسازی کنید که فضای بزرگتری جلوه کند، می‌توانید از آینه استفاده کنید. ایده استفاده از آینه در نمای ویلا برای اولین بار توسط یکی از معماران مشهور جهان سر جان سوان که در اتاق صبحانه خود از آینه استفاده کرده بود داده شد.

🔵 بهتر است در بازسازی ویلای خود از پنجره‌های بزرگ استفاده کنید، چراکه دیدن فضای باز می‌تواند به شادابی و حس آرامش شما بیافزاید. البته اگر از لحاظ بودجه‌ای، هزینه لازم را برای تعویض پنجره‌های ویلا نداشتید، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های مختلف پنجره‌های خود را روشن‌تر از باقی فضای اتاق رنگ بزنید. با این روش نوری که از پنجره وارد می‌شود، در بیشترین حد خود است.

🔵 نکته مهم دیگر درباره بازسازی ویلا، ایجاد تغییر و طراحی حمام است. اگر شما مایل به استفاده از اقلام جدید در حمام نیستید، می‌توانید برای زیباتر کردن فضای آن از روش‌های مختلفی از جمله تغییر رنگ دیوار و سقف و … استفاده کنید.

🔵 در زمان بازسازی ، نباید از عایق‌کاری غافل شوید. عایق‌کاری برای در، اتاق زیر شیروانی و دیوارهای ویلا اعمال می‌شود.

🔵 شما اگر در بازسازی از مهارت‌های نجاری به ویژه در قرنیز، تزئینات اطراف پنجره‌ها، درها، قفسه کتاب و … استفاده کنید، زیبایی ویلای شما بسیار بیشتر به چشم خواهد آمد.

 

📞 شما می‌توانید برای بازسازی ویلای خود، با کارشناسان ما در مجموعه خوارزم سازه تماس گرفته تا در هر مرحله‌ای که مدنظرتان بود، شما را راهنمایی کنید.

 

خلاصه مطلب

شما در این مقاله از خوارزم سازه درباره علت بازسازی ویلا، مراحل و همچنین نکات تکمیلی مربوط به آن خواندید. در این مقاله ابتدا متوجه شدید که به دلیل اینکه هزینه خرید یک ویلای نوساز و یا هزینه خرید زمین و ساخت ویلا درون آن بسیار بالا است، افراد ترجیح می‌دهند که به جای صرف این هزینه بالا، به سراغ بازسازی ویلای خود رفته و هزینه کمتری را بپردازند.

همچنین متوجه شدید که بازسازی ویلا نیاز به مراحل مختلفی دارد. از جمله این مراحل می‌توان به برآورد هزینه بازسازی ویلا، بررسی محدودیت‌های آن مثل اخذ مجوزهای قانونی مربوطه، شروع طراحی دکوراسیون ویلا، یافتن تیم طراحی و پیمانکار مناسب برای انجام کار، ایمن‌سازی سایت، بازسازی دیوارها، سقف، آشپزخانه، انباری، حمام، تعویض پنجره‌ها، بازسازی کف و نمای خارجی سازه اشاره کرد.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله بازسازی ویلا در ۱۰ مرحله روی لینک کلیک کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

  • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

  • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

  • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

  • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

  • عرضه مستقیم به مصرف کننده

  • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

  • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

  • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان

تماس با کارشناس