قیمت یونولیت سقفی {نسوز} + لیست امروز فروش عمده کارخانه | خوارزم سازه

دسته بندی:

قیمت یونولیت سقفی

یونولیت نسوز یکی از پرفروش‌ترین یونولیت‌های سقفی در کشور هستند. آن‌ها به دلیل خاصیت کند سوزی در برابر آتش بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. زیرا ایمنی ساختمان‌ها یکی از موارد مهم مهندسان ساختمانی است که به آن توجه می‌کنند. از آنجا که اکثر شهرهای بزرگ کشور در ناحیه حادثه‌خیز قرار دارند، لذا افزایش ایمنی ساختمان‌ها بسیار مهم است. به همین دلیل خرید یونولیت نسوز می‌تواند گامی بلند در ساخت خانه‌های مدرن باشد. البته خوب است بدانید که مزایای یونولیت نسوز تنها محدود به موارد ذکر شده نیست. پس با توجه به درخواست بالای بازار، در این مقاله قصد داریم تا به قیمت یونولیت سقفی نسوز و موارد مربوط به آن بپردازیم. 

معرفی یونولیت سقفی نسوز استاندارد

یونولیت سقفی نسوز را از پلی استایرن (علامت اختصاری EPS) که نوعی مواد پلیمری است تهیه می‌کنند. یونولیت سقفی نسوز وزن سبکی دارد و در شهرستان‌های بزرگی مانند تهران به دلیل ایجاد آپارتمان‌های بزرگ جهت سبک‌سازی ساختمان از آن‌ها استفاده می‌کنند. وزن هر تیرچه سیمانی حدود 15 کیلوگرم است. در حالی که وزن هر بلوک یونولیت نسوز بسیار کمتر از آن می‌باشد. با وجود آن که روکش نسوز در طرفین یونولیت قرار دارد. اما در مجاورت شعله بالا تنها به مدت 20 دقیقه دوام می آورند.

خوب است بدانید که نازی‌ها برای اولین بار یونولیت (پلاستوفوم) را در جنگ جهانی دوم اختراع کردند. آن‌ها از این مواد پتروشیمی برای ایجاد پل‌های شناور استفاده کردند. به طوری که خاصیت ضد آب مورد توجه کارشناسان زیادی قرار گرفت. به همین دلیل با گذشت زمان از آن‌ها در صنایع دیگری نیز استفاده کردند. خرید یونولیت سقفی نسوز در حال حاضر از رونق خوبی کشور برخوردار است. به همین دلیل انبوه‌سازان موجود در تهران به دنبال تهیه بهترین یونولیت نسوز استاندارد هستند تا آن‌ها را با قیمت ارزان در اختیار خریداران قرار دهند.

خوب است بدانید که شرکت خوارزم سازه با هدف ارائه بهترین محصولات ساختمانی در کشور ایجاد شده است. به طوری که سابقه چندین ساله در ارائه مصالح ساختمانی کشور دارد. لذا اگر شما به دنبال خرید یونولیت سقفی نسوز هستید می‌توانید به بخش خدمات ساختمانی خوارزم سازه مراجعه کنید. سپس با توجه به لیست محصولات آن‌ها، نسبت به قیمت یونولیت سقفی اقدام کنید.

معرفی یونولیت نسوز استاندارد

مزایای یونولیت سقفی نسوز استاندارد در ساختمان‌سازی

خوب است بدانید که کاربرد یونولیت‌ها در صنایع مختلف زیاد است. به طوری که شما می‌توانید نمونه‌های زیادی از آن را در زندگی روزمره مشاهده کنید. اما خوب است بدانید که مهم‌ترین بخش کاربرد یونولیت نسوز استاندارد در بخش ساختمان‌سازی است. به طوری که در زیر به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • در برابر صدا و حرارت به عنوان عایق عمل می‌کنند. برای این کار معمولا آن‌ها را در میان پنجره‌های دوجداره قرار می‌دهند. برای عایق کردن حرارتی ساختمان نیز لازم است یونولیت‌های نسوز را در میان تجهیزات خاصی قرار دهند تا عملکرد خوبی داشته باشند.
 • یکی از مزایای یونولیت نسوز استاندارد سبک کردن وزن ساختمان است. زیرا بیش از 90 درصد حجم آن‌ها را هوا تشکیل می‌دهد.
 • استفاده از یونولیت‌ها حجم بتن را به طور 30 درصد در ساختمان‌سازی کاهش می‌دهند. چون شما به جای بتن در آن از یونولیت استفاده می‌کنید.
 • کاهش مصرف فولاد در ساختمان‌سازی و ساخت پروژه‌های عمرانی یکی از مزایای استفاده از یونولیت نسوز است. به طوری که شما از یونولیت‌های کند سوز سبک و با دوام به جای فولاد استفاده می‌کنید.
 • از دیگر مزایای استفاده از یونولیت نسوز کاهش مصرف تیرچه است. زیرا عرض 50 سانتی‌متری یونولیت‌ها مصرف تیرچه سیمانی یا کرومیت را در ساختمان‌سازی کاهش می‌دهد.
 • صرفه‌جویی در مصرف قالب‌بندی از دیگر مزایا یونولیت نسوز است. زیرا شما در آن از یونولیت‌های سبک و با دوام برای ایجاد دیوار، سقف و کف استفاده می‌کنید.
 • یونولیت کند سوز می‌توانند حداکثر 200 کیلوگرم وزن را در طول 30 سانتی‌متری تحمل کنند. بنابراین آن‌ها مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه دارند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یونولیت دیواری وارد شوید.

بنر یونولیت دیواری

کاربرد یونولیت‌های سقفی نسوز و کند سوز

در مورد کاربرد یونولیت سقفی نسوز استاندارد باید بیان کرد که آن‌ها محدود به ساختمان‌سازی نیستند. به طوری که از آن‌ها برای موارد زیادی در زندگی روزمره استفاده می‌کنند. به همین دلیل به چند مورد از آن‌ها در زیر اشاره می‌کنیم.

 • از ورق‌های پلاستوفومی با ابعاد 100*200 سانتی‌متری با ضخامت‌های 4 تا 1000 میلمیتری به عنوان زمینه Background انواع تابلوها مانند تابلوی اعلانات و غیره استفاده می‌کنند.
 • از ورق‌های یونولیت در ابعاد گوناگون در بسته‌بندی‌ لوازم الکترونیکی و شکستنی استفاده می‌کنند.
 • معلمان و مربیان آموزشی از ورق‌های یونولیت برای درست کردن کاردستی و ابزارهای دیگر استفاده می‌کنند. هم‌چنین به عنوان فوم ریخته‌گری و گل‌سازی در دبیرستان‌ها و دوره‌های راهنمایی کاربرد دارند.
 • از ورق‌های فوم جهت ساخت اشکال، انواع طرح‌ها و حروف فارسی و انگلیسی، ساخت ماکت، تهیه تابلوهای تزیینی استفاده می‌کنند.
 • یکی از کاربرد یونولیت نسوز استاندارد استفاده از آن‌ها در سردخانه‌ها و یخچال‌های صنعتی است.

کاربرد یونولیت‌های نسوز و کندسوز

آیا یونولیت سقفی نسوز واقعا نمی‌سوزد؟

باید به صورت کلی بیان کرد که همه یونولیت‌ها حتی یونولیت‌های سقفی نسوز در برابر شعله مستقیم آتش دیر یا زود می‌سوزند. اما یونولیت‌های سقفی نسوز در دمای 212 درجه سانتی‌گراد شروع به نرم شدن و ذوب شدن می‌کنند. ولی در صورتی که به هنگام نصب یونولیت‌ها تمام برنامه‌های محافظه‌کارانه آن را اجرا کنند، در این صورت این یونولیت‌ها تا حد زیادی می‌توانند در برابر آتش‌ مقاومت کنند. زیرا ‌میزان دسترسی اکسیژن به یونولیت‌ها جهت سوزاندن آن‌ها به حداقل می‌رسد. لذا آن‌ها از سوختن در امان می‌مانند. اما محافظت یونولیت‌ها در دمای 680 درجه سانتی‌گراد کار بسیار دشواری است. به طوری که در این دما یونولیت‌ها در هر موقعیتی که قرار داشته باشند، شروع به سوختن خواهند کرد تا کاملا از بین بروند. زیرا 98 درصد یونولیت‌ها را هوا تشکیل می‌دهد . لذا با انتقال حرارت می‌توانند در هر موقعیتی بسوزند.

خوب است بدانید که بعد از احتراق یونولیت‌ها گاز مونوکسید کربن، مونو استایرن، هیدروژن برمید و سایر ترکیبات معطر تولید می‌شود. میزان انتشار این گازها به سوختن یونولیت بستگی دارد. هر چه میزان سوختن یونولیت زیاد باشد، آنگاه انتشار گاز‌ها نیز بیشتر است. در حال حاضر تولیدکنندگان یونولیت نسوز برای ماندگاری بالا آن‌ها را بر اساس استاندارد مرجع ICC (International Code Council ) و کدهای ساختمانی از مرجع CMCC (Canadian Materials Construction Centre) تولید می‌کنند.

برای کسب اطلاع از لیست قیمت فوم سقفی روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

خرید یونولیت سقفی

نحوه درست کردن یونولیت‌های سقفی نسوز

خوب است بدانید که برخی از تولیدکنندگان یونولیت نسوز آن‌ها را با استفاده استانداردهای خاص ایجاد می‌کنند. به طوری که شما می‌توانید آن‌ها را از فروشندگان معتبری مانند سایت خوارزم سازه تهیه کنید. اما در صورتی که آن‌ها در اختیار ندارید می‌توانید با انجام کارهای زیر یونولیت کند سوز تولید کنید:

 • استفاده از کاغذ دیواری با ضخامت نیم اینچ می‌تواند یونولیت‌های شما را کاملا به کند سوز یا نسوز تبدیل کند. زیرا معمولا کاغذ دیواری‌ها با خاصیت ضد حریق طراحی و تولید می‌شوند. لذا اگر شما از آن‌ها استفاده کنید، نیازی به کاربرد برخی از محصولات فلزی با روکش‌های خاص ندارید.
 • استفاده از EonCoat ها می‌تواند گزینه دیگری برای تولید یونولیت نسوز باشند. EonCoat ها از نظر ساختاری با سیمان، فولاد و چوب ترکیب نمی‌شوند و به آن‌ها نمی‌چسبند. اما شما می‌توانید آن‌ها را به یونولیت بچسبانید. EonCoat کاملا ضد حریق هستند. اما در صورتی که بعد از چسبیدن به یونولیت در مجاورت آتش قرار بگیرند با انتقال حرارت می‌توانند یونولیت را آب کنند. لذا شما به دلیل ضد حریق بودن EonCoat ها نمی‌توانید یونولیت‌ها را بعد از چسباندن به آن‌ها در مجاورت آتش قرار دهید.
 • عایق‌های ضد احتراق (FR) می‌توانند گزینه دیگری برای تولید یونولیت نسوز باشند. زیرا آن‌ها صرفا با هدف مقاومت در برابر آتش و حرارت بالا ایجاد می‌شوند. لذا می‌توانند یونولیت‌های شما را در برابر آتش محافظت کنند. البته خوب است بدانید که عایق‌های ضد احتراق می‌توانند در برابر صدا نیز از ساختمان شما محافظت کنند. لذا استفاده از آن‌ها در بیمارستان‌ها و اماکنی که به سکوت مطلق نیاز دارند ، بسیار رایج است. در حال حاضر HBCD ها یکی از پرکاربردترین عایق‌های ضد احتراق در کشور می‌باشند.

قیمت یونولیت سقفی نسوز و عوامل مؤثر بر آن

قیمت یونولیت سقفی در تهران و شهرستان‌ها بر اساس موارد مختلفی سنجیده می‌شود. از جمله این عوامل می‌توان به دانسیته، ابعاد، نوع، وزن و … اشاره کرد. نکته حائز اهمیت این است که چون قیمت یونولیت سقی همانند دیگر مصالح ساختمانی مدام در حال تغییر است، بهتر است در زمان خرید یا فروش، با استعلام قیمت آن از معامله صحیح خود اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید در خوارزم سازه قیمت یونولیت سقفی را به صورت لحظه‌ای استعلام بگیرید.

قیمت یونولیت سقفی عرض 50

این دسته از یونولیت‌ها به دلیل اینکه از اهمیت زیادی برخوردار بوده و اگر در ساخت آن از مواد نامرغوب استفاده نشود، مشکلات زیادی خواهد داشت، به همین دلیل باید سعی کنید تا برای خرید یونولیت سقفی عرض 50 به تولیدکننده‌های مطمئن مراجعه کنید. شما می‌توانید برای خرید یونولیت سقفی عرض 50 با کارشناسان ما در خوارزم سازه تماس گرفته تا راهنمایی‌های لازم را انجام دهند.

قیمت یونولیت سقفی 25 سانتی

یونولیت 25 سانتی با ابعاد دقیق 25*50*200 سانتی متر و دانسیته 4 تا 12 کیلوگرم بر متر مکعب بیشتر برای قالب بتن در سقف‌های دال یک طرفه یا اصطلاحاٌ تیرچه بلوک استفاده می‌شود. شما می‌توانید جهت سفارش یونولیت سقفی 25 سانتی از طریق تماس با شماره 09123985197، با کارشناسان ما در خوارزم سازه ارتباط بگیرید.

قیمت یونولیت نسوز و فروش انواع آن

همان‌گونه که در بالا اشاره کردیم امروزه ایمنی ساختمان‌ها بسیار مهم است. به طوری که در شهرهای بزرگ به دلیل وجود ساختمان‌های مرتفع، عایق‌بندی می‌تواند عمر مفید ساختمان‌ها را بالا ببرد. لذا استفاده از مصالح ساختمانی خوب می‌تواند کیفیت ساختمان‌ را ارتقا دهد . یونولیت‌های سقفی نقش باروری ندارند. لذا در برابر زلزله نیز مقاوم هستند. بنابراین استفاده از جنس مرغوب آن‌ها در ساختمان‌سازی توصیه می‌شود.

متاسفانه در کشور ما برخی از تولیدکنندگان یونولیت نسوز، استانداردهای ضروری آن را رعایت نمی‌کنند. لذا محصولات خود را با کیفیت پایین در بازار عرضه می‌کنند. استفاده از این محصولات بی‌کیفیت نه تنها در ساختمان‌سازی بلکه در موارد دیگر نیز می‌تواند منجر به ایجاد خطر شود. به طوری که نمونه‌های زیادی از آن در کشور گزارش شده است. حال برای این که شما در دام چنین افراد سودجویی قرار نگیرید بهتر است مصالح ساختمانی خود را از فروشندگان معتبری تهیه کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یونولیت فشرده وارد شوید.

 

شرکت خوارزم سازه به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در کشور می‌تواند انواع بهترین و جدیدی‌ترین مصالح ساختمانی را برای اجرای حرفه‌ای ساختمان‌ها عرضه ‌کند. لذا شما می‌توانید به این شرکت مراجعه کرده و محصولات با کیفیت یونولیت نسوز آن‌ها را تهیه کنید. البته این شرکت برای افزایش خدمات خود به تمام کاربران در سراسر کشور وب‌سایت‌های فعالی را راه‌اندازی کرده است. به طوری که شما جهت خرید اینترنتی یونولیت نسوز می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید. در صورتی که یونولیت‌های شما در ابعاد و اندازه دلخواه شما وجود نداشته باشند می‌توانید به کارشناسان فروش خوارزم سازه سفارش ویژه دهید تا یونولیت‌های سقفی شما را با ابعاد دلخواه تولید و عرضه کنند. معمولا آن‌ها برای برش یونولیت کند سوز در ابعاد دلخواه مشتری از دستگاه‌های برش سیم داغ یا Hot Wire استفاده می‌کنند.

قیمت یونولیت نسوز

قیمت یونولیت سقفی و خرید به صورت آنلاین

امروزه یکی از روش‌های خرید یونولیت سقفی نسوز به صورت اینترنتی و آنلاین است. به طوری که شما در آن می‌توانید در هر جا و زمان با مراجعه به وب‌سایت اصلی سایت خوارزم سازه لیست اقلام مورد نیاز خود را در صفحه اصلی آن وارد کنید. سپس در کمتر از 2 ساعت استعلام آن را از کارشناسان فروش خوارزم سازه بگیرید. در خرید اینترنتی یونولیت سقفی شما دیگر به مراجعه حضوری به نمایندگی فروش خوارزم سازه در ساعات خاص ندارید. زیرا تنها با رجوع به وب‌سایت اصلی می‌توانید تمام محصولات و مصالح ساختمانی خوارزم سازه را به راحتی مشاهده کرده و آن‌ها را به قیمت کارخانه بخرید. هم‌چنین برای پاسخگویی به سوالات شما شماره تماس تلفن کارشناسان در آن درج شده است تا بتوانید به راحتی با آن‌ها صحبت کنید.

البته قبل از خرید یونولیت سقفی نسوز همواره دقت کنید از کدام نوع آن می‌خواهید بخرید. زیرا تمام یونولیت‌های موجود در بازار بر اساس کیفیت به درجات یک، دو و سه تقسیم می‌شوند. بنابراین میزان مقاومت آن‌ها در برابر فشار و ضربه متفاوت است. هم‌چنین قبل از خرید یونولیت سقفی به ابعاد، شکل هندسی ، دانسیته و مهر تاییدیه وزارت ملی ساختمان و مهر استاندارد آن‌ها دقت کنید تا خرید خوب و عالی داشته باشید. هم‌چنین باید بدانید که شکل ظاهری یونولیت سقفی شما کاملا صاف و یکدست باشد. به طوری که ذرات پلی استایرن آن‌ها مشخص نباشد. نام کارخانه و نسوز بودن یونولیت در آن به گونه‌ای تثبیت شده باشد که امکان هرگونه کلاهبرداری در آن وجود نداشته باشد.

خلاصه مطلب

در این مقاله از خوارزم سازه آموختید که یونولیت سقفی نسوز را از پلی استایرن (علامت اختصاری EPS) که نوعی مواد پلیمری است تهیه می‌کنند. یونولیت سقفی نسوز وزن سبکی دارد و در شهرستان‌های بزرگی مانند تهران به دلیل ایجاد آپارتمان‌های بزرگ جهت سبک‌سازی ساختمان از آن‌ها استفاده می‌کنند. 

همچنین درباره قیمت یونیت سقفی نیز دریافتید که در تهران و شهرستان‌ها بر اساس موارد مختلفی از جمله دانسیته، ابعاد، نوع، وزن و … سنجیده می‌شود. نکته حائز اهمیت این است که چون قیمت یونولیت سقی همانند دیگر مصالح ساختمانی مدام در حال تغییر است، بهتر است در زمان خرید یا فروش، با استعلام قیمت آن از معامله صحیح خود اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید در خوارزم سازه قیمت یونولیت سقفی را به صورت لحظه‌ای استعلام بگیرید.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله قیمت یونولیت سقفی نسوز روی لینک کلیک کنید.

 

4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای خرید یونولیت سقفی میشه حضوری خدمت شما رسید؟ برای استعلام قیمت چه کنیم؟

چندتا مشتری داریم یونولیت نسوز میخوان در حد چند هزار تا . قیمت بفرمایید

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس تلفنی
مشاوره و تماس تلفنی

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

تماس با کارشناس
لیست قیمت
ارسال لیست اقلام

برای مشاوره و استعلام قیمت جهت تخفیف ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال لیست در واتس آپ
f

مزیتهای ما برای مشتریان

 • قیمت بهتر و مطمئن اطمینان شما افتخار ماست

 • ارسال به موقع سریعتر و ارزانتر

 • خرید مستقیم از کارخانه تضمین کیفیت متریال

 • تنوع محصول و برند هر آنچه شما میخواهید

مزیتهای ما برای تامین کنندگان

 • عرضه مستقیم به مصرف کننده

 • دیده شدن کنار رقبا باما بهتر دیده شوید

 • امکان سفارش 24 ساعته هر زمان که شما میخواهید

 • بازاریابی و ثبت نام تولید محتوای رایگان